Nei Pori - Grčka. Jel bio neko?

Interesuje me smestaj u vili Chloris ili tako nesto slicno .Letovala bih sledece godine tamo pa me zanimaju vasi utisci dali je neko bio tamo .U jednoj agenciji pise da je udanjena 110metara od plaze a u druguj agenciji da je udaljena 30metara.Iskreno neznam sta mi je raditi ,vila mi se dopada,nova je i sto je najvaznije ima velike apartmane.Zato bih zamolila ako neko nesto zna neka pise,jako mi je vazno jer vodim malu decu sa sobom.:rtfm:
 
Ove godine smo bili u Nei Poriju ali nismo culi za tu vilu.
Iskreno receno bas smo gledali neke i raspitivali se jer planiramo i 2010god. da idemo tamo. Da li je to preko agencije ili ste nesto ste sami izgooglali. A postoji mogucnost i da je potpuno nova tako da ne znamo gde je u svakom slucaju i da je 30m. ili 110 ni jedno ni drugo nije daleko samo je pitanje da nije vila u pesackoj zoni pa da ti buka pravi problem zbog dece.
 
1resizek.jpg
[/URL][/IMG] To je ta vila oko koje mi treba pomoc.
 
Hvala mama23 ,gledala sam ponudu pomenute agencije i dopada mi se to sto imaju ponudu vecu od 10 nocenja ali agencija je u Novom Sadu a ja sam iz Beograda.Vec dve godine planiram da idemo u Nei Pori ali bas zbog velicine apartmana uvek odemo na neko drugo mesto.Ovu vilu sam nasla slucajno i po opisu i velicini bi nam odgovarala.Inace ako neko zna za neki smestaj u Nei Poriju da su apartmani veci (za 5 osoba)a da su blizu plaze neka mi javi.:rtfm:
 
Zavisi Brineta sta zelis odmor ali pravi odmor ili zezanje i provod.
Mi odlazimo u Nei Pori bas zbog toga sto je mesto mirno, (i sa sirokim ulicama kao bulevari) voda je cista i prozirna a ne tako duboka za klince, niko mi ne sedi na glavi jer je plaza siroka i dugacka sve u svemu za nas je to odmor. Za soping i zezanje odlazimo do Larise i Soluna. Opet ponavljam sve zavisi sta ko zeli i voli, a o ukusima ne treba raspravljati !!!
 
Nei Pori podseća na Novo naselje u Novom Sadu-to mi je bio prvi utisak kada smo ušli u njega...Mi smo jedne godine letovali pored,u Leptokariji i posetili smo i Nei Pori.U suštini nije toliko loše ako imaš nameru da ceo dan budeš na plaži,jer nema nekih drugih sadržaja...Mi smo se tada odlučili za Olimpijsku regiju zbog shopinga-krzno,zlato i koža su mnogo jeftiniji nego kod nas...Tako da svakom ko želi da ide u Grčku,a ujedno i shopinguje,toplo preporučujem...
 
Voelo bih da cujem komentare o Olimpiskoj oblasti, jer sam primetio da neki od ucesnika foruma tu oblast nazivaju najgorom a neki pak tvrde da je ona jedna od poprilicno dobrih turistickih oblasti severne grcke. Obzirom da su to krajnosti voleo,bih da vidim komentare onih koji misle i ovako i onako... i koji su im parametri.. npr vrsta palze, boja i dubina vode , izgradjenost infrastrukture, soping, istorijski detalji, guzve, udaljenost nsp. vecih graova , cene , broj prodavnica, pijace, igralista, parkovi , komarci i itd. .. ja sam bio u leptokariji i taj grad mi je ostao u secanju bukvalno kao grad koji ima sve pa i vise od toga .. a i sredjenost.. jedino , cini mi se da je voda bila malo hladnija..pozdrav
 
Meni je Pierija ok...imam mnogo lepih uspomena iz detinjstva,sa roditeljima smo kampovali cesto u kampovima ispod Olimpa,pre nekoliko godina sam bio u Nei Poriju(tamo je bila Americka baza sedamdesetih godina) poslednji put,posetio sam i skoro sva mesta u okolini,velika plaza,dobro za roditelje sa malom decom,...mnogi ljudi spominju podolimpijsku regiju kao meku paradajzturizma etc ali to je stvar licnog izbora i apsolutno-mogucnosti!Jeste da je puno lepsih mesta u Grckoj ali ne moze svako da ih priusti,ipak je ovo najblize i nesto jeftinije(ne mnogo!)od ostatka Grcke.
Olimp daje svezinu u letnjim vecerima.Planina je prelepa,bio sam dvaput,ima lepih pateka za pesacenje,dosta planinarskih kucica i domova i smestaj je jeftin u selima u podnozju,pa ko voli planinu i leti moze da se osvezi!
 
Ja vec unazad 10 godina letujem u Nei Poriju i ne bih ga menjala nizasta na svetu. Jedno lepo, ravno, mirno turističko mestašce sa sirokim ulicama koje se iz godine u godinu dogradjuje. Lezi u podnožju Olimpa, tako da su noci veoma prijatne. Plaza je pešcana ( sitan pesak ), siroka,, dugacka 2 km, sa dosta kafica ( sa lezaljkama i suncobranima ) .Cena lezajke sa picem je 3,5 -4 eur. Šetaliste duz cele plaže obogaceno je sa restoranima, kaficima, prodavnicama, poslasticarnicom, zlatarom, prodavnicama koze i krzna ... More toplo, plavo, sa postepenim ulaženjem i prilicno cisto ( naravno ukoliko talasi ne nanesu neke travuljke ). Tuševi su postavljeni duž cele plaze. U samom mestu ima jako puno taverni, supermarketa - preporucujem Mitikas, pekara, prodavnica. Svakog petka postavlja se velika pijaca - bazar ( preko puta crkve ) gde mozete kupiti dosta povoljnije i voce i povrce a i garderobu po dosta pristupacnim cenama ( naravno odnos cena - kvalitet ). Što se smestaja tice ja uvek biram severni deo Nei Porija jer je smeštaj bolji, noviji je ( deo posle crkve ) a i manja je guzva na plazi..
Ukoliko idete kolima iskreno preporucujem kupovinu u trgovinskom lancu Lidl koji je na samom ulazu u Leptokariju a koja je udaljena svega 8 km. Sve je dosta povoljnije !
Takodje što se shooping-a tice iskreno preporucujem Larisu koji je na nekih 40-tak km od Nei Porija a gde se moze jako lepo pazariti, narocito posle 15.avgusta kada su velika snizenja. Naravno, tu je na 2 km od Nei Porija Platamon, na 8 km Leptokarija, na 35 km Paralija, Katarina. Sve su ovo mesta gde lepo mozete shoopingovati :super: Iskreno ja svakome toplo preporucujem Nei Pori ( sada zavisi ko kakav odmor voli ) i narvno idem za dva meseca.
 
Na moju VELIKU zalost, ove godine letujem sa roditeljima u Nei Poriju. Sve sto sam cula od mojih vrsnjaka u vezi ovog grada....AAAAAH, ne zelim ni da ponovim!! (imam 16 godina)! Ali posto sam osudjena na ovo mesto, zanima me da li u gradu postoje mesta sa pristupom bezicnom internetu! Posto planiram da ponesem lap top koji ima wireless karticu!!!
 

Back
Top