NEĆU TO DA JEDEM!

Stvar je u tom smradu przenog luka koji se stavlja kao podloga na ybn zejtin u svako jelo:evil:pritom ima toliko ukusnijih i lepsih zacina..da ne ulazimo sto u svim tim namirnicama ne ostane ni trunka vitamina posle 3 sata drndanja..i ne smaraj konstatacijama o meni ako zelis da odgovaram
 
E da, to isto i one kažu. Luk smrdi a slanina je masna. Pfuj kakano.

Nije odmaklo dalje od trećeg osnovne po tom shvatanju.

A propo teme, opet se vraćamo raznovrsnosti i mene onako, pomalo zabrinjava toliko i silno ograničavanje namirnica koje ljudi unose u svoj i organizam svoje dece. Ako nešto nije zdravo..... :think:
 
I da kad ga pitam sta hoces da ti mama spremi za rucak on kaze : tortu . :)
Moj Stefan svaki put na pitanje šta ćemo za ručak, kaže - paculja :super:

A još jedan način - spremajte zajedno klopu. Recimo, nije hteo da okusi tunjevinu. I ja ga uzela za ruku, pa u kuhinju, uzela blender, ubacila tunj. i dala njemu da pristisne dugme. On oduševljen, pitam - šta ćemo još da dodamo? Kepaca, kaže. Dobro, izvadi iz frižidera. Izvadio, ja sipnula malo, on opet pritisnuo da blenduje; šta još? Sira. Daj sira.... I tako. na kraju kad smo napravili paštetu, ne da ju je pojeo, nego je sve vikao - bas je leeepooo:)
 
Moj Stefan svaki put na pitanje šta ćemo za ručak, kaže - paculja :super:

A još jedan način - spremajte zajedno klopu. Recimo, nije hteo da okusi tunjevinu. I ja ga uzela za ruku, pa u kuhinju, uzela blender, ubacila tunj. i dala njemu da pristisne dugme. On oduševljen, pitam - šta ćemo još da dodamo? Kepaca, kaže. Dobro, izvadi iz frižidera. Izvadio, ja sipnula malo, on opet pritisnuo da blenduje; šta još? Sira. Daj sira.... I tako. na kraju kad smo napravili paštetu, ne da ju je pojeo, nego je sve vikao - bas je leeepooo:)

To ti je super fora da pravite zajedno pa da na kraju pojede :mrgreen: moji su malo veliki za to ali imam na kome da probam pa cu javiti rezultat ;)
 
Ja mislim da je najvaznije da dete vidi da ono sto ono jede jedu i roditelji(mislim na licni primer i na malo stariju decu od 1god 1.5god). Mi jedemo dosta salata, voca i uglavnom kuvana jela za rucak, nista specijalno, ono sto su kuvale i nase mame, pasulj, grasak, punjena paprika....i nikad nismo imali problema, i mali jede sve, u paradaizu i krastavcima kao i u svom vocu se davi, ponekad se plasim da ce ga zaboleti stomak:super:
Ne znam, mozda kad bude stariji pocne da bira:think:, al mislim da nije fer ocekivati da dete jede nesto sto vi ne jedete:thumbdown:
 
Nešto je totalno pogodila temu.
Dakle nije poenta u prženom luku, čak ga ja u većinu jela ni nestavljam, u bećarac mora malo. I u slast jedem sve pred njim pa čak i ako ne volim. Dok je bio mladji pa je jeo normalno, kuvala sam mu razne stvari koje ja ne bih okusila u životu, ali sam ih sa oduševljenjem jela pred njim.
Da se on pita, da ponovim još jednom, jeo bi supu i krompir po ceo dan svaki dan, ponekad i malo mesa, i tone salate.
Najmanji problem su užine, doručak i večera jer to odradi relativno fino, ali kuvana jela.... nikako.
 
Nešto je totalno pogodila temu.
Dakle nije poenta u prženom luku, čak ga ja u većinu jela ni nestavljam, u bećarac mora malo. I u slast jedem sve pred njim pa čak i ako ne volim. Dok je bio mladji pa je jeo normalno, kuvala sam mu razne stvari koje ja ne bih okusila u životu, ali sam ih sa oduševljenjem jela pred njim.
Da se on pita, da ponovim još jednom, jeo bi supu i krompir po ceo dan svaki dan, ponekad i malo mesa, i tone salate.
Najmanji problem su užine, doručak i večera jer to odradi relativno fino, ali kuvana jela.... nikako.

Pa dobro jede supu to je bitno ..znaci ipak nesto kuvano ;) ,i salatu zbog vitamina.
Ja supu nikad nisam jeo kao klinac.Sad obavezno klopam supu.
 
Zajedničko bavljenje oko hrane je najbpametnija stvar na svetu.
Dok sam još imala baštu klinci su mi stalno pomagali oko nege i branja, pa onako usput tek ubran krastavac ili paradajz malo properemo na dvorišnoj česmi i odmah jedemo. Naravno, ništa se nije prskalo, baš zbog njih. Kasnije su i sami odlazili u baštu da nešto gricnu, čak su naučili i malu komšinicu koja inače ne jede ni voće ni povrće. Sve bez prisile.
Kad spremam neku klopu a oni su tu, obavezno mi pomažu ili ih pitam za savet šta još da dodam, zamolim ih da probaju da li je dovoljno začinjeno itd.
Klinci vole da učestvuju a njihove kreacije su im ekstra ukusne (ma kako da su ustvari bez veze), još ako im se lepo ukrasi i servira.... ma jedu sve i to sa ogromnim zadovoljstvom.
 

Back
Top