NECRONOMICUM EX MORTES

Hm, ne vidim sta je problem ako postujes tu sliku i mi je ne nadjemo na netu :)
Mislim, to sigurno nece dokazati da je on imao doticnu knjigu :)

Neće. Ali, dokazaće da posedujem njegovu fotografiju do koje sam mogao doći samo ako mi ju je neko dao.
Sasvim je normalno da mi je da neko meni blizak.
Znači, dokazaću da nisam lagao da su moja tetka i tetak živeli i radili na njegovom imanju. E, sad, zašto bi me tetka lagala da je to imanje na Hills-u? Na kraju krajeva, sećam se da smo joj u to vreme adresirali pisma na Beverly Hills.

Druga stvar, osoba koja će biti na toj slici pored Roda je moj tetak. Ako iko pronađe neku drugu sliku na netu te osobe i dokaže da to nije Srbin, važi isto ono moje obećanje.
 
ma daj, recimo da je dio price istinit i da tvoja...tetka jeste bila domacica/menadzer njegovog imanja...super, ni prva ni zadnja osoba koja ok radi svoj posao...dok ga je radila...
medjutim, to da cuveni antiratni pjesnik ima Necromicon na polici i nije bas siguran sta je to sto ima, al je, eto, tvoja tetka sigurna pa ti je objasnila...
realno, to moze biti i babin dnevnik...:)

'Ajde malo pažljivije čitaj tuđe postove!

Ja nigde nisam napisao da mi je tetka objasnila da je to necronomicum, niti bi ona ikako mogla znati da takva knjiga postoji. Ona je iz sasvim drugog sveta. Njena interesovanja nisu takva.

Ja sam jasno napisao da sam ja iz njene priče izvukao zaključak da bi se moglo raditi o toj knjizi.
 
Radi se o jednom kolekcionaru nekih luciferskih knjiga, Borisu B. Ne mogu da se setim kako se preziva. Džoni Dep glumi unajmljenog tragača za tim knjigama. Meni se jako svideo film, bio je jeziv. Završava se na vrlo upečatljiv način.:rumenko: Pogledaj. Ako nađeš. A mislim da ćeš naći ako tražiš.:)

Sad kada si mi opisala, setio sam se. Samo, tamo on juri seriju knjiga. Ne sećam se da je baš necronomicum u pitanju.
 
Neće. Ali, dokazaće da posedujem njegovu fotografiju do koje sam mogao doći samo ako mi ju je neko dao.
Sasvim je normalno da mi je da neko meni blizak.
Znači, dokazaću da nisam lagao da su moja tetka i tetak živeli i radili na njegovom imanju. E, sad, zašto bi me tetka lagala da je to imanje na Hills-u? Na kraju krajeva, sećam se da smo joj u to vreme adresirali pisma na Beverly Hills.

Druga stvar, osoba koja će biti na toj slici pored Roda je moj tetak. Ako iko pronađe neku drugu sliku na netu te osobe i dokaže da to nije Srbin, važi isto ono moje obećanje.

Dobro, ali odnos tvoje tetke i Roda nije problem :)
 
Ni ne mora da bude necronomicum u pitanju, u suštini i ova i ona knjiga su povezane s đavolom. Neki listovi one knjige bili su potrebni Borisu Balkanu da prizove Lucifera. Sad koja je namena te knjige mrtvih...

Po Krouliju, ista. Prizivanje demona, pa i samog nečastivog. Krouli je verovao da će, kada ih dozove, moći da ih natera da mu služe.
 
Nije, ali Vragana tvrdi da čovek nikada nije tamo živeo. Mislim da ću naći i sliku Roda pored svoje testarose, gde se vide kalifornijske tablice. Čisto da Vragana više ne talasa.


Vragana je ispravila pogresku u problematicnom postu - covjek zivi u Juznoj Kaliforniji...
e sad, TI si ZAKLJUCIO da bi to mogao biti upravo Necronomicon...
ok, tu je svakoj iole ozbiljnoj prici kraj, zar ne? :)
 
Poslednja izmena:
Vragana je ispravila pogresku u problematicnom postu - covjek zivi u Juznoj Kaliforniji...
e sad, TI si ZAKLJUCIO da bi to mogao biti upravo Necromicon...
ok, tu je svakoj iole ozbiljnoj prici kraj, zar ne? :)

Da ja sam tako zaključio.
U tetkinu priču nisam imao razloga da sumnjam.
Ona je ozbiljna žena, koja je kao takva izgradila lepu karijeru kasnije, kao pripadnik elitne jedinice FBI Golden lions za obezbeđenje ličnosti. Za tvoju informaciju obezbeđivala je Nensi Regan, za vreme drugog Reganovog mandata.

Takve ličnosti se baš ne zamlaćuju bapskim pričama.
 
Da ja sam tako zaključio.
U tetkinu priču nisam imao razloga da sumnjam.
Ona je ozbiljna žena, koja je kao takva izgradila lepu karijeru kasnije, kao pripadnik elitne jedinice FBI Golden lions za obezbeđenje ličnosti. Za tvoju informaciju obezbeđivala je Nensi Regan, za vreme drugog Reganovog mandata.

Takve ličnosti se baš ne zamlaćuju bapskim pričama.

sve je to...fino, ali to jos uvijek nije objasnjenje - otkud tebi uopce ideja da se radi upravo o Necromiconu, ni vise ni manje, a ne npr. o dnevniku/spomenaru jedne ekscentricne babe? :)
 
sve je to...fino, ali to jos uvijek nije objasnjenje - otkud tebi uopce ideja da se radi upravo o Necromiconu, ni vise ni manje, a ne npr. o dnevniku/spomenaru jedne ekscentricne babe? :)

Opet te moram opomenuti da pažljivije čitaš.
Rod je u babinim spisima video da je ona spominjala da je ta knjiga pisana ljudskom krvlju i ukoričena u ljudsku kožu. dao je na analizu i utvrdilo se da je to istina.
Dalje, jedan kustos se ne bi napalio na dnevnik neke babe.
 
Opet te moram opomenuti da pažljivije čitaš.
Rod je u babinim spisima video da je ona spominjala da je ta knjiga pisana ljudskom krvlju i ukoričena u ljudsku kožu. dao je na analizu i utvrdilo se da je to istina.
Dalje, jedan kustos se ne bi napalio na dnevnik neke babe.

pa sad...nesto mi se ne cini da su bili narocito "napaljeni" (upravo zato sto jesam pazljivo citala)
da jesu; vec bi se potrudili da knjigu "samohotku" zadrze...jelte,
a rezultati te...analize su pokazali da je "knjiga pisana ljudskom krvlju"...pa?

uostalom, sve zavisi tko je bila ta njegova...baba
recimo da je i ona sama po sebi bila komadicak povijesti...figurica na lokalnoj povjesnoj pozornici...to je samo po sebi dovoljno zanimljivo...

akonto "nepoznatog jezika" gotovo svako dijete, u jednom periodu zivota, ima vlastito pismo..ona...mastovitija/inteligentnija imaju cak i vlastite...jezike

sto se poveza od ljudske koze tice - to je bila svojevrsna moda i gotovo...uobicajena praksa...
http://www.medgadget.com/archives/2006/05/of_human_bindin.html

ps a akonto samog Necronomicona
http://en.wikipedia.org/wiki/Necronomicon
volem i ja Lovecrafta, al mu ic ne vjerujem... :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top