Ne može, jer si žena!

radila sam 2 magistrature i 2 doktorata zbog toga...mislim, sem mojih subjektivnih interepretacja - nema dokaza.
ipak, ima dobrih kolega, ne mogu da grešim dušu potpuno...dakle - neku hoće, a neku neće tako lako..

Nije da ti ne verujem, ali ti baš puno ni ne verujem. :mrgreen:
Ti si žensko, a one su poznate po laganju. :thumbdown:
Međutim ako pričeš istinu onda si verovatno upala u svojevrsan limb pakla svojstven višestrukim povratnicima u KP dom. Nije ti jasno u čemu pišem???
Da objasnim. Imam poznanika. koji je bio jedan od tri čoveka u SFRJ koji je mogao da prijektuje visoke peći za topljenje čelika. Imao je sve potrebne licence,odobrenje itd... ali u SFRJ je bilo 6-7 visokih peći i fajront. On nije mogao da se zaposli, pa je nastavio da studira, pa je magistrirao, pa onda otišao na drugi fakultet, pa tamo diplomirao, pa magistrirao, pa onda otišao na teologiju, pa je tamo studirao (ne znam šta je do kraja bilo sa njim) :thumbdown:
Ovim sam hteo da ukažem na jednu začuđujuću činjenicu, a ta je da je on i pored brojnih diploma i sertifikata bukvalno NEUPOTREBLJIV. On nije nizašta. Tokom godina studiranja, on je postao VEČNI STUDENT. To je njegovo pravo zanimanje, on nije ni inžinjer, ni ekonomista, ni teolog. On je prosto VEČNI STUDENT. Kao što postoje ljudi koji su po profesiji VEČITI ROBIJAŠI. Pri tom ne mislim na one koji su osuđeni na 100 god. zatvora, nego na one koji su bili u zatvoru 20 puta po 3-6 meseci. Oni ne znaju šta da rade sa sobom kad ih puste iz KP doma, prošetaju se desetak dana i onda "čuknu" trafiku, da bi se vratili "kući", jer KP dom je za njih postao kuće. Tako i pojedini ljudi ne znaju šta bi radili kad napuste fakultet, pa upišu novi, pa novi, pa novi itd...:dash:
 
Poslednja izmena:
Mrtva sam ozbiljna. Kada uzmem diplomu (a mora tako prvo), pošto svom poslu očigledno neću moći da se posvetim, posvetiću se uništavanju reputacije ogavnoj bulumenti na katedri koja drži palicu u rukama i maše njome na sve što nema penis. Imaću svo vreme ovog sveta, upravo zahvaljujući njima.

Trebalo mi je više od deset godina da shvatim da je, ne sitnim, nego nevidljivim slovima, ispred ulaza u školu još, pisalo: zabranjeno za žene. Nisu rekli, svakako..... a i kako bi smeli. Gad gad go gad do gada.

Pošto na XX tema ispade da se laže, i da se žene žale u vezi stvari koje su nadrealne, fantastične, umišljene čak, evo teme za sve one koje se u momentu nađu u situaciji da budu neosnovano diskriminisane na bilo koji način, a zato što nemaju izraslinu među nogama.

Istresite se ovde, prijavite konkretan slučaj. Možda na kraju neko i poveruje :neutral:

Primer 1: moju kumu nece da zaposle privatnici zato sto ima malo dete pa se boje da ce stalno biti na nekom bolovanju.
Primer 2: mene su pri zaposljavanju stalno pitali da li sam udata i da li imam dece zato sto niko nije hteo da zaposli nekog ko planira decu i kome predstoji trudnoca.
Primer 3: moju sestru nisu hteli da zaposle u jednom austrijskom klubu sa izgovorom da jednostavno traze mushko radi vizuelnog imidza.:confused: (ps. a ona je lepa)
Primer 4: hokejashi sa kojima sam igrala hokej na betonu (naravno, protivnicka ekipa) utrkivali su se ko ce vise da me mlatne stapom jer ih je nerviralo da se baktju po terenu sa zhenom...a mogla sam da umlatim skoro svakog od njih da sam htela, prcvoljci jedni.:evil:
Primer 5: kad se obucem lepo, uvek se nadje neka budala koja misli da je to zbog njega i ostalog mushkog sveta pa me udavi i smori i ne kapira da me zabole da li me je uopste video, a muskarima se garant ne desava da ih spopadaju zbog odece.
E sad kad se ovo premeri sa kontraprimerima koje me mrzi da navodim, a koji su brojni, ipak je lepo biti zensko. To sto sam zhena, vise puta mi je pomoglo nego odmoglo u raznim situacijama.
 
1. ni ja je ne bih zaposlio..pa ne možete mi ništa, niti se smatram odgovornim šo vam dete malo..ebe mi se za vaše dete, prosto..žalite se državi kojoj praćam poreze i doprinose svakog 15 u mesecu...
2. na konkursu mogu da te pitaju šta god požele ...u čemu je problem
3. pa možda je gej bar..poslodavac može da zaposli koga on oće..živite sa tim..
4. hokej je grub sport..ko neće da igra grubo nek ne igra hokej. postoje drugi sportovi..indivudualni..
5. usta moa falite me da sam dobra riba, al se nemarno inače oblaćim da me ne saletju mužjaci..
nešo mi se prohtelo da odgovaram na postove sa 1234 nabrajalicama...
 
Primer 1: moju kumu nece da zaposle privatnici zato sto ima malo dete pa se boje da ce stalno biti na nekom bolovanju.
Primer 2: mene su pri zaposljavanju stalno pitali da li sam udata i da li imam dece zato sto niko nije hteo da zaposli nekog ko planira decu i kome predstoji trudnoca.
Primer 3: moju sestru nisu hteli da zaposle u jednom austrijskom klubu sa izgovorom da jednostavno traze mushko radi vizuelnog imidza.:confused: (ps. a ona je lepa)
Primer 4: hokejashi sa kojima sam igrala hokej na betonu (naravno, protivnicka ekipa) utrkivali su se ko ce vise da me mlatne stapom jer ih je nerviralo da se baktju po terenu sa zhenom...a mogla sam da umlatim skoro svakog od njih da sam htela, prcvoljci jedni.:evil:
Primer 5: kad se obucem lepo, uvek se nadje neka budala koja misli da je to zbog njega i ostalog mushkog sveta pa me udavi i smori i ne kapira da me zabole da li me je uopste video, a muskarima se garant ne desava da ih spopadaju zbog odece.
E sad kad se ovo premeri sa kontraprimerima koje me mrzi da navodim, a koji su brojni, ipak je lepo biti zensko. To sto sam zhena, vise puta mi je pomoglo nego odmoglo u raznim situacijama.

1. da si ti privatnik, da li bi zapošljavala žene koje večito kasne jer im je dete bolesno, ili nema ko da ga čuva itd...
2. da li bi ti da si privatnik, htela da plaćaš iz svog džepa nečije razmnožavanje?
3. ne radi se o lepoti nego o polu, ljudi treže muško (možda je gej klub):per:
4.očigledno da si preživela, a da si bila muško....ko zna?
5.zašto se ne obučeš lepo i sedneš pred ogledalo u stanu i sita se nauživaš svoje lepote?
:bye:
 
Zene mogu bas sve,evolucija se pobrinula za to ,najnovije istrazivanje je otkrilo da se lakse oporavljamo od bolesti ,imamo bolji imunitet od muskaraca,radjamo djecu,zena je cudo!!!!!
Dolje muskarci koji kao Barnie Eccleston izjavljuju da se zene trebaju oblaciti u bijelo da se ne bi razlikovale od kucanskih aparata!!!!
 
1. ni ja je ne bih zaposlio..pa ne možete mi ništa, niti se smatram odgovornim šo vam dete malo..ebe mi se za vaše dete, prosto..žalite se državi kojoj praćam poreze i doprinose svakog 15 u mesecu...
2. na konkursu mogu da te pitaju šta god požele ...u čemu je problem
3. pa možda je gej bar..poslodavac može da zaposli koga on oće..živite sa tim..
4. hokej je grub sport..ko neće da igra grubo nek ne igra hokej. postoje drugi sportovi..indivudualni..
5. usta moa falite me da sam dobra riba, al se nemarno inače oblaćim da me ne saletju mužjaci..
nešo mi se prohtelo da odgovaram na postove sa 1234 nabrajalicama...

1. a zasto je ne bi zaposlio ako je dobar radnik i strucnjak u pitanju?
2. ali je glupo da to bude jedan od ostnovnih kriterijuma, a da se zapostavi znanje... konkretno, tada su zaposlili losijeg prevodioca, pozvali su me posle dva meseca, ali sam ja vec radila na drugom mestu. Tada sam saznala da je moj plan da imam decu bio presudan u prvom intervjuu.
3.hokej je grub, ali su oni svesno prema meni bili grublji nego prema mushkima iz moje ekipe, cak su neki i priznali. To nije fer. U hokeju postoje grubosti koje su stvar igre i grubosti koje su cist bezobrazluk, npr. kad te neko saplice stapom iako loptica nije uopste kod tebe i nema guzve okolo.
5. oblacenje je stvar estetike...ne mora neko biti dobra riba da bi dobro izgledala kad se dobro obuce. Ne zele zene uvek da ih neko saletje, veruj mi. Mozda zele da dobiju kompliment za garderobu ponekad i da budu primecene, ali ne i da ih neko smori bespotrebnim konverzacijama, narocito kad su u zhurbi.
 
1. zato šo, na primer, moj posao ne trpi odustvovanje zaposlenih, ne radi se od kuće i nisu u pitanju projekti koji mogu da se naknadno "odrade".
2. da, to je poslodavčevo pravo, na primer ja ne bih inače zapošljavao mlad visokoobrazovani kadar mlađi od 30 godina, a privatni život zaposlenog je njegova lična stvar....sa kojim pravom zahtevate od poslodavca da računa na vašu decu ..??
3. pa reko sam za hokej..to je borilačka veština sa štapovima .isto bi ti uradila i čisto ženska ekipa ;)
5. sve se isto oblače, pa je glupo izmišljati nasrtljivost muškaraca ako neko u operu ode u brusu... za poso-poslovno.....
odo radim ;)
 
1. da si ti privatnik, da li bi zapošljavala žene koje večito kasne jer im je dete bolesno, ili nema ko da ga čuva itd...
2. da li bi ti da si privatnik, htela da plaćaš iz svog džepa nečije razmnožavanje?
3. ne radi se o lepoti nego o polu, ljudi treže muško (možda je gej klub):per:
4.očigledno da si preživela, a da si bila muško....ko zna?
5.zašto se ne obučeš lepo i sedneš pred ogledalo u stanu i sita se nauživaš svoje lepote?
:bye:

1.Naravno da bi,a ko bi inace radjao djecu.
2.To je osnova ravnopravnosti spolova,i ljudsko pravo na potomstvo!
3.Po tvom nacinu razmisljanja ti si gej neandertalac
4.Naravno da smo prezivjele ,a ko bi inace rodio takvog idiota
5.Lijepa ,samouvjerena ,situirana ,sve za inat takvima!!
Strasno da ovako razmislja ljudsko bice ,ni trunka empatije prema ljudskom bicu ,:sad2::sad2::sad2:
 
@River Fenix 1očigledno nisi nikad bila privatnik, mada bi se po tvom rečniku moglo zaključiti da si bila - privatni prevoznik zapregom, po narodski kirijaš ili kočijaš. :thumbdown:

Moram te razocarati,privatnik jesam vec 6 godina i to uspjesan,a tvoj nacin je sve osim pristojan,ocito da si vise bio oko skole nego u skoli,to se moze iscitati iz tvog vokabulara.Ocito da si imao losa iskustva sa zenama,zato imas takvu averziju prema njima,ali bice da si sam kriv!!!
:hahaha1::hahaha1::hahaha1:
 
1. zato šo, na primer, moj posao ne trpi odustvovanje zaposlenih, ne radi se od kuće i nisu u pitanju projekti koji mogu da se naknadno "odrade".
2. da, to je poslodavčevo pravo, na primer ja ne bih inače zapošljavao mlad visokoobrazovani kadar mlađi od 30 godina, a privatni život zaposlenog je njegova lična stvar....sa kojim pravom zahtevate od poslodavca da računa na vašu decu ..??
3. pa reko sam za hokej..to je borilačka veština sa štapovima .isto bi ti uradila i čisto ženska ekipa ;)
5. sve se isto oblače, pa je glupo izmišljati nasrtljivost muškaraca ako neko u operu ode u brusu... za poso-poslovno.....
odo radim ;)

1. a da li ti je palo na pamet da i tata moze da uzme bolovanje zbog deteta? Dakle, nije bilo u pitanju bolovanje, nego to sto poslodavac racuna da ce mama uvek ici na bolovanje zato sto je mama.
2.sa kojim pravom poslodavac postavlja pitanje koje nema veze sa strucnoscu i koje je stvar privatnog zivota? Nekim ljudima se desi da ne mogu da dobiju decu i do deset godina, pa nece valjda sedeti kod kuce i ne raditi nista samo zato sto imaju decu u planu?
3.to ti mislis, al ne mozemo o tome jer ne znam da postoji zenska ekipa za hokej na betonu.
4. za poso poslovno, naravno, ali to ne menja ponasanje budala...nisam ni spomenula oblacenje u neskladu sa situacijom, vec samo lepo oblacenje.
Ajd, shljakaj i pozdravi zaposlene...da bi bili sto zdraviji i produktivniji.;)
 
Nije on to, on je samo jedan proracunati poslodavac koji se hvata u koshtac sa nedacama koje mu neuredjeno stanje u drzavi stavlja na teret... Valjda je...otkud znam, predspostavljam :neutral:

Nije,ocita je zla namjera kad je radjanje djece nazvao ~necije razmnozavanje~,to je uvredljivo za dostojanstvo svake zene nazivati plemeniti cin radjanja razmozavanjem!!!
Takvi kao on zasluzuju biti na dnu prehrambenog lanca,ameba
 
1. zato šo, na primer, moj posao ne trpi odustvovanje zaposlenih, ne radi se od kuće i nisu u pitanju projekti koji mogu da se naknadno "odrade".
2. da, to je poslodavčevo pravo, na primer ja ne bih inače zapošljavao mlad visokoobrazovani kadar mlađi od 30 godina, a privatni život zaposlenog je njegova lična [/B]stvar....sa kojim pravom zahtevate od poslodavca da računa na vašu decu ..??
3. pa reko sam za hokej..to je borilačka veština sa štapovima .isto bi ti uradila i čisto ženska ekipa ;)
5. sve se isto oblače, pa je glupo izmišljati nasrtljivost muškaraca ako neko u operu ode u brusu... za poso-poslovno.....
odo radim ;)


naravno da je lična stvar, ali je deo čoveka, bre...ne može privatni život potpuno da se iskontoliše i uvek se desi nešto neplanirano. naravno, važno je da posao ne trpi....
ako gazda to ne razume, onda je najbolje da malo razmisli kako će njegova deca (ako ih uopšte ima) da prođu na poslu...jer će naići na istog takvog neosetljivog....
to je baš trulo kapitalističko razmišljnje.
ljudi su najvažniji. posao je samo posao.
 
Poslednja izmena:
1. da si ti privatnik, da li bi zapošljavala žene koje večito kasne jer im je dete bolesno, ili nema ko da ga čuva itd...
2. da li bi ti da si privatnik, htela da plaćaš iz svog džepa nečije razmnožavanje?

3. ne radi se o lepoti nego o polu, ljudi treže muško (možda je gej klub):per:
4.očigledno da si preživela, a da si bila muško....ko zna?
5.zašto se ne obučeš lepo i sedneš pred ogledalo u stanu i sita se nauživaš svoje lepote?
:bye:

Tacno tako, privatnici da bi uspeli u poslu moraju u vecini slucajeva zapostaviti i svoju sopstvenu decu a ne da dozvole sebi luksuz gubitka radi tudje dece.
Kakve nam je samo oziljke ostavio komunizam i u ocekivanjima a i u mentalitetu.
 
Tacno tako, privatnici da bi uspeli u poslu moraju u vecini slucajeva zapostaviti i svoju sopstvenu decu a ne da dozvole sebi luksuz gubitka radi tudje dece.
Kakve nam je samo oziljke ostavio komunizam i u ocekivanjima a i u mentalitetu.

..gruba generalizacija..
..kao i u drugim stvarima, medju privatnicima ima sposobnijih i manje sposobnih,
tj. profesionalaca koji umeju da traze i daju najbolje
i onih koji gazeci preko lesheva dovode na pozitivnu nulu svoje bangavo poslovanje..
 
1. da si ti privatnik, da li bi zapošljavala žene koje večito kasne jer im je dete bolesno, ili nema ko da ga čuva itd...
2. da li bi ti da si privatnik, htela da plaćaš iz svog džepa nečije razmnožavanje?
3. ne radi se o lepoti nego o polu, ljudi treže muško (možda je gej klub):per:
4.očigledno da si preživela, a da si bila muško....ko zna?
5.zašto se ne obučeš lepo i sedneš pred ogledalo u stanu i sita se nauživaš svoje lepote?
:bye:

1. odgovorila moonji
2. neuputjena osobo
3. nije
4. ne kukaj!
5. analiziram se ja pred ogledalom, al ko i svaka zhena, ne uzivam bas u vidjenom:(
Ajde, postani diskutant pa da bude zanimljivo s tobom pricati. Ako to ne umes, onda citaj odgovore koje dajem drugima. Malicioznost nije osobina dobrog sagovornika.
 

Back
Top