Не гативна селекција

Ja sam govorio o intelektualnoj eliti forumaša, a ne o moderatorima. I moderator može biti forumaš ako postuje na temama.

Dakle ovako:

Napraviti pdf Intelektualna elita. Neka tu postuju svi koji sebe smatraju takvim. (Ja sebe ne). Neka se javno prijave i otvoreno traže zajtjev da žele postovati na tom pdfu.

Za sam izbor kandidata ne bi trebalo da bude problema. Recimo, neka u tome učestvuju svi zainteresovani forumaši. Najprije svojim mišljenjima a posle i glasanjem ako bude dogovoreno.

Ovo je poštenije nego da se mrđusobno prozivamo po intelektuallnim i obrazovnim osnovama.

Držim da se moderatori neće protiviti ovome. Nemaju razloga.

O samom nazivu pdfa i svemu drugom takoođe se može javno dogovoriti.

I mirna Bosna! z:lol:
 
Ja ne znam ali kontam da se ban dobija na osnovu postova.

Borka nije bila pristrasna a pogotovu ne netolerantna.
Barbara se isto tako trudi da ne zaostaje za njom.

Ne mislim da su moderatori krivi za posjećenost foruma. Ja vidim da je forum slobodan i da ga u tom duhu posjećuju ili napuštaju po sopstvenoj volji.

Pravo da ti kažem, ne razumijem koji su tvoji problemi, šta tražiš i šta hoćeš od foruma.

Ja ne živim život na forumu. Od njega mi ništa ne zavisi. Ali moram priznati da sam imao koristi od njega.
 
Ja sam govorio o intelektualnoj eliti forumaša, a ne o moderatorima. I moderator može biti forumaš ako postuje na temama.

Dakle ovako:

Napraviti pdf Intelektualna elita. Neka tu postuju svi koji sebe smatraju takvim. (Ja sebe ne). Neka se javno prijave i otvoreno traže zajtjev da žele postovati na tom pdfu.


Za sam izbor kandidata ne bi trebalo da bude problema. Recimo, neka u tome učestvuju svi zainteresovani forumaši. Najprije svojim mišljenjima a posle i glasanjem ako bude dogovoreno.

Ovo je poštenije nego da se mrđusobno prozivamo po intelektuallnim i obrazovnim osnovama.

Držim da se moderatori neće protiviti ovome. Nemaju razloga.

O samom nazivu pdfa i svemu drugom takoođe se može javno dogovoriti.

I mirna Bosna! z:lol:

Prazna demagogija, naravno da niko nece ucestvovati na takvom pdf-u. Niti treba.
 
Cak ni JJ nije naivna kao ovaj rista....a jos je i pristojinija od njega...

ustvari lepsa je od njega sigurno, a to je filozofski kvalitet broj jedan...

Naivna pro vo ka cia.

ovo se mora uramiti
Hvala, Bole, srce si

Rile, što se pališ, a delovao si ladan ko špricer
Sigurna sam da si lepši od mene :)
nego...
Mnogo se svi mi ovde zahebavamo na ovako ozbiljnom pedefeu
Mislim da Hakim celu ovu temu treba da obriše, bruka...
 
Trese se Krsta mesec dana već
Ne zna se na koga rezi ko
A ne laje kuca sela radi
I ne pada sneg da pokrije breg
No da new care uzme ključ u ruke
I obuče novo odelo
Da svaku zverku po tragu nađe
S boranijom da je mezi
Pa guske u diple da udare
Da se istna ne može sakriti
Kako su se postovi topili...
 
Poslednja izmena:
Čoveku više od hleba
dobra, jaka reč treba

Istinita, snažna, lepa
da mu glavu digne
da se seti suštine
sebe i sveta
ili da ih spoznat može
iz svoje tesne kože

kad ukršta reči svoje
voli s čovekom
to činiti
misli oštriti
umom svetliti
dušu osvežiti
provetriti
naučiti

kad se neko mesto
učini za to zgodno
dolaziti tu
postane neophodno

ali ako je i to mesto
samo slika RL prilika
moći, snaga, političkih
opcija
ličnih frustracija
tad nek bude mnogo onih
što će bunt iskazati

lepotice :) nek se povuku
umovi nek se tuku
al sa stilom ,strateški
hepte se, ovu godinu
privedite kraju viteški
 
Ja nijesam snob. Nijesam hladnokrvni egoista imun na sve grozote koje se događaju kod nas i u svijetu. Mene boli što sam ostao bez drage Domovime. Mene boli što se sada sa njom događa i što će se još događati.

Mnogi su krivi za za sve loše što nam se dešava, i naši i strani. Ali prije svega mi sami. Mi nijesmo umjeli cijijeniti i čuvati ono što nam je bilo najbolje. Mi smo to zgazili. Znači - mi smo krivi. A ne stranci.

Ja želim i hoću da pomognem svima, i čitavom društvu, na nabolji način, da prevaziđu sve životne probleme i srećno žive u harmoniji sami sa sobom i čitavom društvenom zajednicom.

https://forum.krstarica.com/showthr...-I-PRIRODE?p=36738348&viewfull=1#post36738348
 
Poslednja izmena:
U vremenu krize sredstvo postaje važnije od cilja. Sredstvo je, najčešće, neki oblik nasilja.
Toliko važnije da cilj više niko ne pominje. Cilj je ostao u senci sredstva, nepotreban, suvišan, odbačen i zaboravljen.
Sredstvo je postalo bog. Postaje predmet obožavanja, radi se na njegovom jačanju, hrabri se njegova česta upotreba.

Čovek je istovremeno biće moći i biće straha. To hrabrom čoveku pristaje, i on vodi unutrašnju borbu između te dve suštine.
Ali bez hrabrosti on predaje svu moć idolima i božanstvima, često izmišljenim, i tada čovek postaje biće straha.
Sve odluke koje takav čovek donosi su iracionalne, štetne, jer su proizvod straha.
Pošto je strah jedino što u sebi nalazi, veruje da će ostati prazan ako taj strah odbaci. Istina je suprotna, odbacivanje straha stvara čoveka.
 
Pustošenje se uobičajeno dešava oduzimanjem, otimanjem, odnošenjem svega vrednog,
a može se, čak mnogo brže i snažnije, opustošiti zatrpavanjem đubretom.
Politika otpora, ekonomija otpora i etika otpora su oružje ili alati za sprečavanje pustošenja.
Ali ti alati ne vrede ili su čak štetni ukoliko ne postoji jasan uvid i puna svest o prirodi razaranja.
Do te svesti se dolazi posmatranjem razaranja, zatrpavanja, a zatim razumevanjem viđenog.

Demokratijom nazivamo obezvlašćenu oligarhiju, tranzicijom nazivamo povlađivanje snažnijem, a slobodom nazivamo dužničko ropstvo. U toj izvrnutoj stvarnosti imate izbor: ili da padnete u apatiju koja vodi sve bržem propadanju, ili da se pobunite i iz pobune delate. Snažno, ali ne široko nego ciljano.
Nepružanje otpora pustošenju postaje pravilo, i opravdava se fleksibilnošću, tolerancijom, prijateljstvom, altruizmom, podržavanjem inicijativa, slobodom i pravom svakoga da slobodno ruši i zatrpava.
Sloboda je dobra samo kada ima okvir i svrhu. Znam, reći ćete da to nije sloboda; zovite je kako želite ali je ne kvarite.
Ne treba unositi pravila rušilačkog neoliberalizma u svoju kuću.
Sistemska korupcija je u službi anti-razvoja. Rast postoji, ali to nije rast u vis. Trka ka dnu ubrzava. To, iako ne želite da priznate, nije trka, nego pad.
Pucanje u vazduh nikoga ne plaši. Pucanje u noge povlači sankcije. Zmija se oduvek tuče u glavu.
 
Kada ti do nečega (na primer foruma, ili recimo kafane) nimalo nije stalo,
kada te za nešto baš briga da li će i kako propasti,
onda si ti, ovde, objektivan.
Dozvoljavaju ti da pišeš. Troluješ. Da bez ijedne napisane reči ređaš pesmu za pesmom, stotine strana ničega.

Kada ti je do nečega jako stalo i boriš se za to, trudiš, pozivaš, galamiš, pišeš,
uložiš i znanje i vreme da to do čega ti je stalo uspe, da poraste, postane važno mesto,
optuže te da si subjektivan.
Sebičan.

Neprijatelj.

"Suptilan", kako napisa veliki.

Koliko ste objektivni?
 

Slične teme


Back
Top