Не гативна селекција

14060338251274_213x13.jpg

ne znam sta je bio uvod ali ovaj kljuc je zanimljivo vezan za naslov teme... kljuc svake mudrosti je u selektovanju skarta od onog sto vredi.. kljuc svakog socijalnog zadovoljenja je u pritezanju i otpustanju ljudi u nasoj okolini kada preteraju, a ne zelimo da ih se lisimo...

ne postoji negativno, postoji samo ono sto ne razumemo
 
Poentu razume cak i rista, pa se zato zajebava, ne radi se o moderatorima nego o onima koji ih postavljaju i usmeravaju,

tako da su moderatori najcesce iznmedju cekica i nakovnja, dok je glavna rec kod nepoznatih....proveren nacin vladanja,

a zasto negativna selekcija? Pa ne sme se dozvoliti da izvrsilac misli, moze samo da bude alat, da zavrce i odvrce onako kako pomocnik mislioca,

njegova desna ruka kaze......

- - - - - - - - - -

Ako slucajno alatka dobije nakknadnu pamet ili odluta, onda ruka sama odvrce i zavrce onako kako zna ili pita...

uostalom, zar sve ne pise u obavestenjima?
 
Poslednja izmena:
Svi znaju gdje im je mjesto. Ja nijesam u elitu.

Ja se ne bih svrstavala nigde jer upravo to deljenje ljudi, osim po pravu i pravicnosti (humanih zakona), kao i pristajanje na tu podelu i dovodi neke Nerone, Hitlere i Staljine na mesto 'elite" a podjednako je onda kriv onaj koji unapred sebe izuzima od borbe protiv nepravde svrstavajuci se mirno tamo gde misli da mu je ta i takva "elita" odredila mesto.
 
Poslednja izmena:
Ne mora se živeti nikakve ideale. Za ideale... kaže Čorba.
I sve je lišeno uspeha što se pokušava preko mase ostvariri. Privid je onima što kontaju da se to može. Jer, čovek je nestišljiva materija. Niko i ništa ga ne može sabiti! Jedino on sam sebe.

Zato treba živeti bezuslovnu ljubav. To je sve što treba čoveku. Tu su odgovori na sve tajne sveta. I nema strepnje ni za čiju i ni za kakvu sudbinu. Živi se harmonija. I ona se lančano prenosi na druge.

Ozbiljan sam. Zato sam i predložio jedan post za Nobelovu nagradu. U njemu je sublimacija svega. A sigurno se većina tome narugala.

Znam ja, ebi ga, da je iole pametnom čoveku ispod časti (čast - veliki ego) da živi život majke Tereze. Al to je to. I ne može se znati šta je. Jedino kad se živi.

A ne, ne, nije mizantropija. To je pravi altruizam.
 
Propovedati bezuslovnu ljubav i harmoniju u haotičnom, ratobornom svetu,
ideal je dostojan svakog donkihota.
Sve dok je donkihotovskih ideala i naizgled suludo hrabrih poduhvata,
čovek će se truditi da bude bolji nego što jeste.
Vredno je truda, iako je do sada, u sve agresivnijem egoizmu, jedva nešto
bolji od šumske zverke.
A možda ni to?

Negativna selekcija je ključ kojim kratkovid vladar bira i disciplinuje podanike i
ne shvata da sebi radi o glavi.
 
Intelektualac pise o umetnosti, filozofiji, psihologiji, alternativnim naukama i teorijama,
pise i cita pesme, kritike, eseje,
ume da napise neku o pozoristu, filmu,
jer je sit.
Bezbedan. Okupan.
Nije zivotno ni ekonomski ugrozen.

Ponizen gradjanin zivi u strahu, strepi za sgurnost, gladan je i ocekuje napad.
Ko ocekuje napad jako brine o tome sta drugi misle o njemu, posledicno i on viri u tudje zivote pokusavajuci da razume odakle dolazi pretnja. Odbrambeni sistem prati politiku procenjujuci opasnost, seks opusta i nudi produzetak i buducnost.

Ljudi koji osecaju ugrozenost u zivotu ne mogu preziveti bez podrske.
Bez sigurnog mesta.
Mesta na kome, makar pola sata pred san, mogu da zaborave na egzistencijalne pretnje i ponovo budu slobodni ponosni sigurni ljudi.
Intelektualci.

Neko im mora dozvoliti da budu ljudi.
Ako dodju na forum da bi pobegli od osecanja nemoci i ugrozenosti,
ne treba pustati pse na njih.
Narocito svete krave foruma.
Treba im dozvoliti da, makar ovde, budu postovani kao ljudi,
Ni kao dobri ni kao losi, samo ljudi.
Svako bi platio da bude prepoznat i priznat kao covek,
ne kao roba.
Ovde nikoga ne treba gaziti, osim onih koji gaze.
Biti tolerantan prema netolerantnima je gore nego boti netolerantan prema tolerantnima na zlo.
Ljudi su zeljni priznanja.
Da im neko, bilo ko, obicnim "dobar dan" potvrdi da su zivi.
Da postoje.

po difoltu da... ali destruktivnost ulice se prelije na virtuelu ocas posla... tako je bilo i ranije a danas je to pre pravilo nego izuzetak... pravilo za nekoga ko zeli da dodje na ovakva mesta a ima tri ciste u glavi... uvek udaris na intelektualno najaceg starosedeoca jos od prvog posta...prvo steknes postovanje, drugo buranija kada vidi da imas petlju i znanje zaobidje te, ali time navuces gnev na sebe od fruitsriranih i iskompleksiranih, grupica koje samo vole da seru i naravno od dela moderacije koje bi pre crkli a da se ne umesaju u nesto gde misle da su pametni... tako je na vecini foruma... sto je za njih izuzetak na krstarici je pravilo, jer je ovaj forum na principu provokacije i manipulacije i napravljen...sto je mod jaci, on je opasniji jer su mu sve igrice na dohvat ruke, od menjanje identiteta do izivljvanja koje se sastoji od sitnih podjebavanja pa do sankcionisanja bilo koje korisnicke reakcije...i naravno naknadnog cudjenja kakvih sve ljudi ovde ima dok ti camis u banovini, a o tebi grupica takvih morona ispira danima usta...deja vu
 

Slične teme


Back
Top