НДНВ: Ани Лалић претe смрћу због става о цркви на Лиману, последица опасног наратива локалне власти

Pogledajte prilog 1519243

Društvo „Koraci“: 65 javnih ličnosti uputilo pismo podrške Dinku Gruhonjiću


Društvo Koraci: 65 javnih ličnosti uputilo pismo podrške Dinku Gruhonjiću 1


FoNet danas 15:04

Društvo „Koraci“ saopštilo je danas da je 65 javnih ličnosti uputilo pismo podrške novosadskom novinaru Dinku Gruhonjiću, u kojem traže od predstavnika lokalnih i republičkih vlasti da hitno prestanu sa govorom mržnje, podgrevanjem nacionalističkih strasti i targetiranjem neistomišljenika.

U pismu se od vlasti traži da prestanu sa ugrožavanjem novinara, angažovanih intelektualaca, aktivista, pripadnika manjinskih grupa, kao i sa podsticanjem i promovisanjem verbalnog, fizičkog i pravnog nasilja kao načina života.

Ističe se da je usled višegodišnje hajke i etiketiranja Gruhonjiću i njegovoj porodici ugrožena bezbednost, jer je postao stvarna meta desničarskih grupa i njihovih inspiratora i nalogodavaca.

„Od institucija, pre svega policije i tužilaštva, zahtevamo da pronađu i procesuiraju one koji su pretili i koji šire govor mržnje ugrožavajući Dinkov život“, navodi se u saopštenju.

Dodaje se da se institucije moraju odupreti partijskim i političkim direktivama i štititi, a ne ugrožavati građane i temeljne demokratske vrednosti, zasnovane na slobodnom izražavanju mišljenja.

Pismo su potpisali univerzitetski profesori, glumci, novinari, profesori u penziji i građanski aktivisti.

Oni su pozvali građane da se danas pridruže akciji ukljanja pretećeg grafita ispisanog na zgradi u kojoj živi porodica Gruhonjića, koju organizuje Nezavisno društvo novinara Vojvodine kao izraz podrške i solidarnosti.
nabroj mi 15 od tih 60 profesora režisera glumaca...

marko oljača saborac aide čvorović i njegovo društvo koraci su još jedna antisrpska tvorevina koja nema nikakvu podrsku već su to obične izmišljotine

sad ce dinka da stite sigurno i EKOLOZI NOVOG SADA
ito je jedna od ujdurmi kojom nedim i dinko pokusavaju ispriati mozak preko neta i televizije, kao da ima puno drustava...a sve u stvari saka jada i sve nesrbi ....


dinko, u sbriji višenećeš ni ti ni nedim ni ana lalić govoriti da vojvodina nije srbija. nećeš ovde lajati ko besan pas na grandju hrama zrtvama faisstickeracije.... na palenje badnjaka na sve sto je srpsko...


presrali ste.


ako psotoji države ići ćeš kao i ana lalić u aps ili oduzimati državljanstvo i napolje.
 
za reči da vojvodina nije sbrija , morala bi da robija.

za nazivanje fađizmom, izgrandju hrama žrtvama fašističke racije trebalo bi je pregledati jer ocito to veze sa mozgom nema. tako da je i to još ejdna antisrpska histerija hrvatice ane lalić
 

1711151395049.png


Tribina: Ovacije za studente kojima prete zbog podrške profesoru Gruhonjiću

"Mi, vaši profesori, ćemo stati ispred njihovog streljačkog stroja i neka pucaju u nas, ali vas neće niko ni pipnuti!"


Studenti-tribina2-1024x768.jpg


22. МАР 2024.

Studenti nisu “društvo spavača”, postoji kritična masa koja je spremna da svoje nezadovoljstvo iskaže na ulici i na sve moguće načine i da pokažemo da se ne plašimo, rečeno je na tribini “Čuje li se glas studenata na fakultetima?”.

Student Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Vladimir Huba Aradi rekao je da je Studentski parlament na tom fakultetu “jednopartijski”.

Studentkinja Fakulteta političkih nauka u Beogradu Milica Kostin kazala je da želi da nastavi da ćživi u društvu koje će biti bolje.

“Na tome treba neprestano raditi, samo treba duboko tražiti i kopati”, kazala je Milica Kostin.

Studenti su se požalili da studentski parlamenti njihovih fakulteta ne rade svoj posao, ne predstavljaju studente, finansijski netransparentno posluju, onemogućavaju studentsko organizovanje i po potrebi rade na propagandi vladajuće Srpske napredne stranke.

Profesorica Jelena Kleut sa Odseka za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu rekla je da su pred akademskom zajednicom dva izbora: “ili ćemo da se borimo ili ćemo da se predamo”.

“Sedeli smo kao kuvane žabe, ćutali smo, sačekali smo da nam se ovo desi. Odćutali smo svašta i ovo su posledice. Režim je prepoznao da pretnja leži u studentima, a ne u nama malobrojnima sa univerziteta koji smo spremni da dignemo glas”, kazala je Jelena Kleut.

Ona je studentima poručila da ne treba imati nikakvu iluziju o tome da će otpor u prvo vreme biti masovan, ali je dodala da ovakve grupe studenata koji se ne plaše mmogu da razveju strah i kod ostalih.

Studentsku tribinu moderirao je profesor FPN-a Filip Ejdus u Omladinskom centru CK13.

Studenti-CK-13-1024x768.jpg
Gruhonjić i profesori sa studentima posle tribine

Studenti su kazali da dobijaju veliku količinu pretećih i uvredljivih poruka, nakon što su masovno, imenom i prezimenom podržali svoga profesora Dinka Gruhonjića, koji je već danima na meti pretnji smrću i teških šovinističkih uvreda, a juče su mu nepoznati počinioci na ulaz uzgradu u kojoj živi napisali i grafit u kojem mu prete smrću.

Gruhonjić se obratio studentima na tribini i rekao da nema reči kojima može da izrazi zahvalnost zbog podrške koju su mu pružili.

“Bio sam na pragu da me slome. Onda ste me pozvali vi. Jedva sam izdržao da ne zaplačem, koliko ste me ganuli i koliko sam bio srećan. Vi ste me podigli. Mi, vaši profesori, ćemo stati ispred njihovog streljačkog stroja i neka pucaju u nas, ali vas neće niko ni pipnuti! Hvala vam beskrajno!”, poručio je Gruhonjić.

I on i studenti koji su ga podržali su dobili ovacije u prepunoj sali, a pojedini studenti su plakali.

Profesori i asistenti sa Odseka za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu podržali su u saopštenju i Gruhonjića i studente koji su izloženi pretnjama i uvredama i pozvali nadležne organe da što pre pronađu počinioce.

(Autonomija)
 
то су лажи динкове и недимове (чуј тобож масовна подршка њему :rotf: )

ово је истина о студнетима у новом саду који ТРАЖЕ ОТКАЗ МОМЕНТАЛНИ ЗА ДИНКА!


Novosadski studenti jedinstveni – govor mržnje Dinka Gruhonjića mora biti sankcionisan otkazom, u suprotnom blokada Filozofskog fakulteta!​

NOVI SAD – Bura oko skandalozne izjave pune govora mržnje od strane Dinka Gruhonjića se ne stišava. Ovog puta se oglasio Studentski parlament Univerziteta u Novom Sadu, najviši zvanični organ na Univerzitetu u kojem se nalaze predstavnici svih fakulteta sa Univerziteta u Novom Sadu.

Studentski parlament je doneo jednoglasnu odluku u kojoj su studenti pozvali upravu Filozofskog fakulteta da najoštrije i otkazom sankcioniše govor mržnje profesora Dinka Gruhonjića.

Student prorektor Damjan Vakanjac je izjavio da Univerzitet u Novom Sadu nije mesto gde treba da se baštini bilo koja vrsta netolerancije i netrpeljivosti.

Novosadski studenti su upravi Filozofskog fakulteta dali rok do 27. marta da se izjasni i otkazom sankcioniše govor mržnje Dinka Gruhonjića.

Ukoliko se Filozofski fakultet ne oglasi do 27. marta novosadski studenti će biti primorani da blokiraju Filozofski fakultet do ispunjenja zahteva.

ГОТОВО ЈЕ ДИНКО!

у новом саду више нећеш никога лагати и обмањивати нити радити против државе и још добијати новац од државе!


браво студенти, дакле ако доказани антисрпски гласноговорник до 27 не попије отказ , креће блокада факултета.
 
тако је. тако ттреба организовати и протесте да се одузимадржављанство динку недиму ани лалић маји мрнуштик и свима који анти државно делују запаљујућим и антиуставним изјавама ....


новом саду су допиздели динко и недим који су једини који овде константно раде на ширењу међунационалне тензије у грауд у којем срби никадан икога нису угрозили....

напоље из наше србије или правац робија
 
тако је. тако ттреба организовати и протесте да се одузимадржављанство динку недиму ани лалић маји мрнуштик и свима који анти државно делују запаљујућим и антиуставним изјавама ....


новом саду су допиздели динко и недим који су једини који овде константно раде на ширењу међунационалне тензије у грауд у којем срби никадан икога нису угрозили....

напоље из наше србије или правац робија
Razumem vašu zabrinutost zbog izjava pojedinih pojedinaca koje mogu podsticati međunacionalne tenzije. Međutim, ključno je da se suočimo sa takvim stavovima na način koji promoviše dijalog i razumevanje, a ne nasilje ili diskriminaciju.

Umesto pozivanja na određene represivne mere poput oduzimanja državljanstva ili proterivanja, možda bi bilo korisnije promovisati obrazovanje i međuetnički dijalog kako bismo prevazišli predrasude i stereotipe.

Takođe, važno je osuditi bilo kakav oblik ekstremizma ili netolerancije, ali istovremeno osigurati da se to radi na način koji poštuje osnovne principe vladavine prava i ljudskih prava.

Uzajamno poštovanje i razumevanje su ključni za izgradnju harmoničnog društva u kojem svi građani mogu živeti u miru i toleranciji.
 
Vojvodinu ako stezes, onda se ona opire, pojavljuje se otpor i tako uvek kroz istoriju...Ona je oduvek puna razlicitosti... Tek ako nameces, onda se neke od tih razlicitosti drznu da ovako komentarisu...To ce je ocuvati... Ne treba dirati u njenu autonomiju, a da se ja pitam ne treba ni menjati stil pravoslavnih crkava u Vojvodini...Mada ako se na to ima pravo, pravo se nema da objekat bude gradjen gre nije planom isplanirano....
 


Tribina: Ovacije za studente kojima prete zbog podrške profesoru Gruhonjiću

"Mi, vaši profesori, ćemo stati ispred njihovog streljačkog stroja i neka pucaju u nas, ali vas neće niko ni pipnuti!"


Studenti-tribina2-1024x768.jpg


22. МАР 2024.

Studenti nisu “društvo spavača”, postoji kritična masa koja je spremna da svoje nezadovoljstvo iskaže na ulici i na sve moguće načine i da pokažemo da se ne plašimo, rečeno je na tribini “Čuje li se glas studenata na fakultetima?”.

Student Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Vladimir Huba Aradi rekao je da je Studentski parlament na tom fakultetu “jednopartijski”.

Studentkinja Fakulteta političkih nauka u Beogradu Milica Kostin kazala je da želi da nastavi da ćživi u društvu koje će biti bolje.

“Na tome treba neprestano raditi, samo treba duboko tražiti i kopati”, kazala je Milica Kostin.

Studenti su se požalili da studentski parlamenti njihovih fakulteta ne rade svoj posao, ne predstavljaju studente, finansijski netransparentno posluju, onemogućavaju studentsko organizovanje i po potrebi rade na propagandi vladajuće Srpske napredne stranke.

Profesorica Jelena Kleut sa Odseka za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu rekla je da su pred akademskom zajednicom dva izbora: “ili ćemo da se borimo ili ćemo da se predamo”.

“Sedeli smo kao kuvane žabe, ćutali smo, sačekali smo da nam se ovo desi. Odćutali smo svašta i ovo su posledice. Režim je prepoznao da pretnja leži u studentima, a ne u nama malobrojnima sa univerziteta koji smo spremni da dignemo glas”, kazala je Jelena Kleut.

Ona je studentima poručila da ne treba imati nikakvu iluziju o tome da će otpor u prvo vreme biti masovan, ali je dodala da ovakve grupe studenata koji se ne plaše mmogu da razveju strah i kod ostalih.

Studentsku tribinu moderirao je profesor FPN-a Filip Ejdus u Omladinskom centru CK13.

Gruhonjić i profesori sa studentima posle tribine

Studenti su kazali da dobijaju veliku količinu pretećih i uvredljivih poruka, nakon što su masovno, imenom i prezimenom podržali svoga profesora Dinka Gruhonjića, koji je već danima na meti pretnji smrću i teških šovinističkih uvreda, a juče su mu nepoznati počinioci na ulaz uzgradu u kojoj živi napisali i grafit u kojem mu prete smrću.

Gruhonjić se obratio studentima na tribini i rekao da nema reči kojima može da izrazi zahvalnost zbog podrške koju su mu pružili.

“Bio sam na pragu da me slome. Onda ste me pozvali vi. Jedva sam izdržao da ne zaplačem, koliko ste me ganuli i koliko sam bio srećan. Vi ste me podigli. Mi, vaši profesori, ćemo stati ispred njihovog streljačkog stroja i neka pucaju u nas, ali vas neće niko ni pipnuti! Hvala vam beskrajno!”, poručio je Gruhonjić.

I on i studenti koji su ga podržali su dobili ovacije u prepunoj sali, a pojedini studenti su plakali.

Profesori i asistenti sa Odseka za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu podržali su u saopštenju i Gruhonjića i studente koji su izloženi pretnjama i uvredama i pozvali nadležne organe da što pre pronađu počinioce.

(Autonomija)

Kakva patetika Sabahudina žvalavog... :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Vojvodinu ako stezes, onda se ona opire, pojavljuje se otpor i tako uvek kroz istoriju...Ona je oduvek puna razlicitosti... Tek ako nameces, onda se neke od tih razlicitosti drznu da ovako komentarisu...To ce je ocuvati... Ne treba dirati u njenu autonomiju, a da se ja pitam ne treba ni menjati stil pravoslavnih crkava u Vojvodini...Mada ako se na to ima pravo, pravo se nema da objekat bude gradjen gre nije planom isplanirano....
Bla bla bla

Tipjčna mantra šake jada nesrba


VOJVODINA I OTPOR su sinonimi za borbu srba do 1918 kada su se prisajedinili svojoj matici
 
Kakva patetika Sabahudina žvalavog... :hahaha: :hahaha: :hahaha:
U novom sadu stalno širi laži i netrpeljivost.

E pa dosta je bilo sabahudina žvalonje.

Otkaz sa fakulteta i robija ili šut karta u sarajevo
 
Bla bla bla

Tipjčna mantra šake jada nesrba


VOJVODINA I OTPOR su sinonimi za borbu srba do 1918 kada su se prisajedinili svojoj matici
Ne razumes ti Vojvodinu, ako slucajno zivis tamo pokvarices joj tradiciju...
 
U novom sadu stalno širi laži i netrpeljivost.

E pa dosta je bilo sabahudina žvalonje.

Otkaz sa fakulteta i robija ili šut karta u sarajevo
Ah, čujem da imamo novog kandidata za stand-up komediju! Pogledajte ovog komičara koji misli da je smisao života širenje laži i netrpeljivosti. Bravo, bravo!

Zar ne shvata da je svet već prepun dovoljno smešnih stvari bez njegovog doprinosa?

Šta je sledeće, da organizuje turneju po zatvorima da bi nastupao za svoje nove obožavaoce?

Hvala, ali ne hvala, ja ću radije ostati na sigurnom i gledati prave komičare.
 

Opa Anči kao da se malo osvežila i prolepšala, ono nju što više napušavaju i što više prozivaju ona izgleda sve bolje, ono kao da joj prija. :d

Sad ovo što ću reći malo je nepopularno i možda će mi neki zameriti ali mislim da je Anči ovako malo potcenjena riba i da da je ono sasvim solidan milf (pogotovo sa onom cyberpunk frizurom) ;)
 
Opa Anči kao da se malo osvežila i prolepšala, ono nju što više napušavaju i što više prozivaju ona izgleda sve bolje, ono kao da joj prija. :d

Sad ovo što ću reći malo je nepopularno i možda će mi neki zameriti ali mislim da je Anči ovako malo potcenjena riba i da da je ono sasvim solidan milf (pogotovo sa onom cyberpunk frizurom) ;)
Ako imaš love kontaktirajte je i vodi je kući
Pazi se nije u vinklu tesko je se otresti

Jelić iz poks ju je ebavao, pretila da će skoči s prozora pa je moro napustiti nečiju svadbu gde je bio sa zenom...

Ana je pretila skokom jer nju nije poveo na svadbu...

Kad već poput pi.ckopacenika gledas u du.pe i telo ove zmije hrvatske... Da si derpe i čanak bi ti se dopao jel...
 
Ako imaš love kontaktirajte je i vodi je kući
Pazi se nije u vinklu tesko je se otresti

Jelić iz poks ju je ebavao, pretila da će skoči s prozora pa je moro napustiti nečiju svadbu gde je bio sa zenom...

Ana je pretila skokom jer nju nije poveo na svadbu...

Kad već poput pi.ckopacenika gledas u du.pe i telo ove zmije hrvatske... Da si derpe i čanak bi ti se dopao jel...

Au tebi bas nije lako :( , inace po tvom pisanju rekao bi da verovatno patis od neke vrste depresije i neke vrste post-traumatskog stresa iliti "vijetnamskog sindroma" (jer ono bas si opterecen politikom, nacionalizmom i cesto ponavljas i potenciras kako si bio na ratistu).
 
@Straks92

Nego znas sta, Anči je zrela za neki meme, tipa ono dnevna doza prosečne autonomašice , ono njena fotka sa cyberpunk frizurom i čačkalicom u ustima i ono natpis , svi je prozivaju, pljuju, prete joj, mažu govnima a ona sve mladja i lepsa - prija joj , voli ...... :d
 
Au tebi bas nije lako :( , inace po tvom pisanju rekao bi da verovatno patis od neke vrste depresije i neke vrste post-traumatskog stresa iliti "vijetnamskog sindroma" (jer ono bas si opterecen politikom, nacionalizmom i cesto ponavljas i potenciras kako si bio na ratistu).
не патим ја од никаквог шовинизма. нити било који србин на северу војводине. те тензије увјек подстичу хајком на све српско искључиво недим идинко турци, и хрватица маја мрнустик ана лалић ...или несрби. случајност јел

када ти од некога које рецимо доказани антисрбин и змија проусташка, као ана лалић која у дубровнику виче ВОЈВОДИНА НИЈЕ СРБИЈА (рушење државе) видиш њено тело и како ''није лоша'' говори само да си будала или пичкопаћеник ...

па те лепо питам да ли би у дупе и тјело гледао да си дерпе , рецимо у дупе хитлера , павелића, или чанка ?

зар се змији несрпској и љутој шовинисткињи и доказаној сепаратисткињи гледа у тјело ?

идиотизам
 
не патим ја од никаквог шовинизма. нити било који србин на северу војводине. те тензије увјек подстичу хајком на све српско искључиво недим идинко турци, и хрватица маја мрнустик ана лалић ...или несрби. случајност јел

када ти од некога које рецимо доказани антисрбин и змија проусташка, као ана лалић која у дубровнику виче ВОЈВОДИНА НИЈЕ СРБИЈА (рушење државе) видиш њено тело и како ''није лоша'' говори само да си будала или пичкопаћеник ...

па те лепо питам да ли би у дупе и тјело гледао да си дерпе , рецимо у дупе хитлера , павелића, или чанка ?

зар се змији несрпској и љутој шовинисткињи и доказаној сепаратисткињи гледа у тјело ?

идиотизам

Ama bre ko je ona, ono totalno nebitna osoba (do juce ovde maltene niko nije ni znao da postoji), njena nacionalna pripadnost kao i politicko opredeljenje su potpuno irelevantni, a to sto nije patriotski opredeljena ne znaci da nije zena ili da cak mozda ne bi bila i zanimljivo drustvo (nevezano za politiku), a i mislim gde ti sad ode ono poredis je sa hitlerom ili pavelicem, mislim zena nije nikog ubila, nit zagovara nekakva istrebljenja, zlocine i sta ja znam vec samo gradjanske i te liberaske vrednosti i kao takva iritira mnoge, ali to ne znaci odma da sad ona nekom zeli zlo ili da je tu ne znam nekakva azdaja ili babaroga koja plasi malu decu, mislim sad ono naravno da ne delim njene stavove nit imam potrebu da je branim vec samo sam realan, a i na kraju krajeva ovde smo prvenstveno da se zezamo (i eventualno usput i podelimo i razmenimo po koje misljenje). : d
 
Ako imaš love kontaktirajte je i vodi je kući
Pazi se nije u vinklu tesko je se otresti

Jelić iz poks ju je ebavao, pretila da će skoči s prozora pa je moro napustiti nečiju svadbu gde je bio sa zenom...

Ana je pretila skokom jer nju nije poveo na svadbu...

Kad već poput pi.ckopacenika gledas u du.pe i telo ove zmije hrvatske... Da si derpe i čanak bi ti se dopao jel...
:cepanje: :cepanje: :cepanje: :cepanje: :cepanje: :cepanje: :cepanje: :cepanje: :cepanje:
 
Ama bre ko je ona, ono totalno nebitna osoba (do juce ovde maltene niko nije ni znao da postoji), njena nacionalna pripadnost kao i politicko opredeljenje su potpuno irelevantni, a to sto nije patriotski opredeljena ne znaci da nije zena ili da cak mozda ne bi bila i zanimljivo drustvo (nevezano za politiku), a i mislim gde ti sad ode ono poredis je sa hitlerom ili pavelicem, mislim zena nije nikog ubila, nit zagovara nekakva istrebljenja, zlocine i sta ja znam vec samo gradjanske i te liberaske vrednosti i kao takva iritira mnoge, ali to ne znaci odma da sad ona nekom zeli zlo ili da je tu ne znam nekakva azdaja ili babaroga koja plasi malu decu, mislim sad ono naravno da ne delim njene stavove nit imam potrebu da je branim vec samo sam realan, a i na kraju krajeva ovde smo prvenstveno da se zezamo (i eventualno usput i podelimo i razmenimo po koje misljenje). : d
Тако је. 90% људи није знало за постојање те особе и сада је она у првом плану.
 
Ona je neko ko iskazuje šovinističku mržnju prema svemu srpskom, zalaze se javno za rušenje drzave VOJVODINA NIJE SRBIJA
FAŠIZMOM ZOVE GRADNJU crkve žrtvama fašističke racije

Otvoreni separatista

A ti gledas u njeno d.upe sise...


Pa šta reći na to???


Da ti nije bitno ko je u pitanju i šta govori već samo kakva je pi.čka u pitanju?


To može samo pi.čkopaćenik...

Ali ja uopste ni ne gledam njeno dupe, ono ne znam dal ima zaobljeno dupe ili ravno, koliko je visoka, dal je zdepastija ili dugonoga, kolike ima grudi, koliko ima godina i sta ja znam, nit me posebno zanima njeno misljenje i njeni politicki stavovi vec ono prokomentarisao sam je cisto onako kao pojavu, ono hipoteticki kao kad vidim devojku/zenu na ulici ono kad je vidim sigurno ne pomisljam prvo e za koga je glasala, dal je orijentisana pro-nacionalno ili pro-gradjanski, dal je za Ruse ili je za EU, sta je po poreklu i dal je slucajno za otcepljenje Vojvodine, ono sve i da se upoznamo i zapocnemo neku konverzaciju takve stvari sigurno ne bi bile tema nit bi bile interesantne.

Ono kao sto rekoh njeni stavovi su skroz nebitni , a i koliko god se ja ne slagao sa njenim stavovima koliko i ti opet makar mi je oku prijatnija pojava od onih raznih muskobanjastih babuskera iz NVO sektora.
 



Prekrečen grafita sa pretnjama Dinku Gruhonjiću, policija legitimisala više osoba


"Pokazali smo da ukoliko institucije ne žele da nas štite, da možemo da organiozujemo samoodbranu, pokazali da nas neće slomiti, da nas neće proterati i da nas neće pobiti"


Krecenje-grafit-Dinko-foto-Autonomija-1024x768.jpg


22. МАР 2024.

Na kraju akcije u kojoj je prekrečen grafit sa pretnjama kraj ulaznih vrata zgrade u kojoj stanuje novinar i profesor Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Dinko Gruhonjiću, došlo je do verbalnog sukoba. Napoznata osoba pokušala je da prođe automobilom kroz okupljene građane, koji su se u tpom trenutku polako razilazili, da bi, nakon što mu nije dozvoljen prolaz, izašao i upustio se u verbalnu raspravu s Gruhonjićem i novinarom Daškom Milinovićem.

Prisutni su burno reagovali na njegovu ocenu da su svi prisutni na tom skupu ustaše.


„Moja familija je stradala od ustaša, je l’ znate to? Sram vas bilo“ rekao mu je Gruhonjić.

Policajci su nakon toga legitimisali čoveka i pustili ga.

Prethodno je više od stotinu aktivista, predstavnika nevladinih organizacija i civilnog društva, učestvovalo u akciji prekrečavanja grafita koji su juče ispisali nepoznati počinioci.

Jurišnici

Pre početka akcije pojavila se trojica mladića, bez vidljivih obeležja, koja je sve vreme dok su se građani okupljali, stajala kraj grafita, između ostalog i fotografišući se.

Policija ih je zatim legitmisalas i zajedno sa njima ostala da stoji sa strane sve vreme dok je grafit uklanjan.

Dok su stajali sa policijom, prišpao im je i pozdravio se sa njima i predstavnik omladine SNS Vukašin Đoković, koji je nedavno napao studente u kampusu Novosadskog univerziteta dok su lepili plakate.

„Ja ne znam ko su te osobe, niti me zanima, s obzirom da su pokušavali prvo da sačuvaju ovo zlodelo koje je naškrabano na našoj zgradi. Ja mislim da je među njima autor grafita i da će policija uzeti to u obzir. Zašto bi neko imao razlog da štiti ovo ukoliko nije sam napisao“, rekao je Gruhonjić u uključenju za N1, dok su u pozadini stajali i policajci i pomenuti mladići.

Gradjani-grafit-Dinko-foto-Autonomija-1024x768.jpg


Nakon što je grafit uklonjen, Gruhonjić je zahvalio svima koji su se odazvali pozivu, ali i što su pokazali da u ovoj zemlji postoji još uvek solidarnost.
„Pokazali smo da ukoliko institucije ne žele da nas štite, da možemo da organizujemo samoodbranu, pokazali smo da nas neće slomiti, da nas neće proterati i da nas neće pobiti“, istakao je on.

Dodao je da je simptomatično to što su se pojavile osobe koje su pokušale da zaustave akciju krečenja, te da logika nalaže da su one autori tog „umetničkog nedela“.

Dinko-i-Ana-grafit-foto-Autonomija-1024x768.jpg


Borba za opstanak

Predsednica Nezavisnog društva novinara Vojvodine Ana Lalić je tom prilikom kazala da „ovo više nije borba za bezbednost novinara, niti za slobodu govora“, već da je „ovo bukvalno borba za opstanak i za goli život“.

„Nemojte da čekate da nam dolaze na kućni prag, jer ako se ovako nastavi neće biti novinara da o tome izveštavaju“, rekla je Lalić.

Policija je obezbeđivala skup povodom krečenja grafita sve vreme, a pripadnici policije ostali su ispred zgrade u kojoj Gruhonjić živi, i na kojoj je ispisan grafit, i nakon što je zavšena akcija.

Ispred ulaza u zgradu u kojoj živi nepoznate osobe su bile ispisale „Dinko – Šakiću za večni dom si spreman“, sa potpisom „Srpska Vojvodina“.

Grafiti mržnje upućeni Dinku Gruhonjiću na istom mestu ispisani su i u novembru 2020. godine, kada je takođe organizovana salična akcija njihovog uklanjanja.

(Autonomija)

Dinko je mogao da kaže da ima lepo ime kao Dijana Hrkalović i sad ne bi imao problem ;) , mogao je makar da kaže da ima lepo ime kao Desanka Šakić , jer složićemo se svi Desanka Šakić kao naša čuvena pesnikinja je svakako mnogo bolji i pozitivniji izbor nego Dinko Šakić.

Inače ovaj nesrećni Dinko po fizionomiji podseća malo na onog Ćirjakovića samo što je dijametralno suprotnih stavova od njega, tako da Dinko mu dodje nešto kao obrnuta verzija Ćirjakovića, nešto kao Ćirjaković iz paralelnog mirror univerzuma, fazon Earth 616. : d
 

Back
Top