NBA 2020/2021

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
GRIZZLY sa ovim tvojim Ajversonom gusis temu, a sa prognozama tipa "Denver ispada 100% u prvom kolu" srozavas sebi reputaciju ovde.

Ako mozes da gusis temu sa takvim kalibrom igraca...onda mi ovdje skoro da nemamo sta da pricamo...

Denver mi je stvarno i izgledao kao ekipa koja ce ispasti u prvom kolu...ovo nije poker da ako nesto pogodim dizem sebi reputaciju a ako ne pogodim spustam sebi reputaciju...
Ja na osnovu vidjenog dajem svoje misljenje...
Mozda bi trebalo da kazem da ce Denver biti sampion...
Nijesam ja kriv sto je dopusteno da istuces najboljeg igraca iz tudje ekipe...samo zbog toga serija Denver-Nju Orleans je zavrsena ranije...a samo zbog toga ce vjerovatno i Majami da ispane...

Klivlend mi je izgledao kao ekipa koja ce lagano proci prvu seriju i tako je i bilo...a eto igrali su protiv Detroita...
Nijesam ja toliko zaslijepljen Ajversonom...ja samo sagledavam sta taj covjek radi u NBA ligi vec vise od 10 godina...i iskreno, takvih igraca je veoma malo...
 
Ma meni je i na FBu pisalo da po karakteristikama licim na Ajversona :)

Ja sam nejga prvo puno gotivio..Onda,posle tri godine,sve manje...I tek pre jedno par godina sam opet poceo da ga gotivim,kada je nekako ponovo postao normalan igrac...Manje vise... I definitivno je veliki igrac.Momak koji ima 180 cm i koji moze da da 30 poena po mecu zasluzuje svacije postovanje.

Medjutim, njegovo vreme glavnog igraca i igraca koji je tu da donese titulu je iza njega.Steta,vise nije igrac koji moze da povede ekipu do konacne pobede.

Uvek ce mi biti drago da ga gledam,ali on sada ne mzoe pomoci nekoj Top 5 ekipi da bude bolja! Realno! Detroit je pukao kao dobar dan,a kako su igrali u sezoni jos su i dobro prosli. Denver igra bolje bez njega...Fialdelfija isto. O cemu pricamo?

Zato i kazem,Ajverson je sada igrac koji prosecnoj ekipi moze puno pomoci,da odu korak dalej nego obicno,ali nekoj bas dobroj ekipi..Moze samo da smeta,jer on niej igrac koji sada moze lako da se uklopi u neki sistem. A covek je plej. Dakle,igrac koji je alga i omega sistema ne igra sistem-sistem propada i ekipa gubi.To je trenutno stanje igre Alena Ajversona.Koliko god ga i ja gotivio.

Srle...sa ovakvim gledanjem na stvari onda i Federer i Ajverson mogu da zavrse karijeru...
A u biti je mnogo drugacije jer nasuprot njima imas jednog Mutomba...

Filadelfija ima mlade igrace koji polako stasavaju...ali su daleko od Ajversonove Filadelfije...
Denver ima igrace koji su ove godine stariji jednu godinu a imaju Bilapsa kao vodju...
A Detroit je ekipa koja izumire...

Kada Ajverson stvarno bude u top 5 ekipi pricacemo o njegovom doprinosu takvoj ekipi ali sada je sve to nagadjanje...

Jedina istina je da je Ajverson sve stariji i da pod hitno treba da se usidri u pravu ekipu...
 
Boston igra izuzetnu seriju, jednu od najljepsih ikada...
Uz seriju Atlanta - Majami definitivno najljepse sto smo do sada u plej-of-u vidjeli...

Mislim da Seltiksi imaju kvalitete da budu sampioni...ali bojim se da se sve usmjerava ka tome da finale bude Klivlend - Lejkersi...volio bih da me razuvjere Hjuston i Atlanta/Majami...
 
Srle...sa ovakvim gledanjem na stvari onda i Federer i Ajverson mogu da zavrse karijeru...
A u biti je mnogo drugacije jer nasuprot njima imas jednog Mutomba...

Filadelfija ima mlade igrace koji polako stasavaju...ali su daleko od Ajversonove Filadelfije...
Denver ima igrace koji su ove godine stariji jednu godinu a imaju Bilapsa kao vodju...
A Detroit je ekipa koja izumire...

Kada Ajverson stvarno bude u top 5 ekipi pricacemo o njegovom doprinosu takvoj ekipi ali sada je sve to nagadjanje...

Jedina istina je da je Ajverson sve stariji i da pod hitno treba da se usidri u pravu ekipu...


Ne diraj mi Federera :)

Salu na stranu,AJverson medjutim sada nije u Top 5 ekipa i to je,na zalost tacno.Medjutim,opasno je za njega sto mi se cini kao da ga te bas jake ekipe nekako vise i ne zele...Detroit je ekipa koja je izgleda odsvirala svoje i plasim se da ih uskoro ceka nekoliko sezona kao u periodu posle Ajzeje Tomasa...Dzaba im je tada bio i jedan Grent Hil pa i jedan Dzo Dumars kad je ekipa bila losa.

Denveru je po karakteristikama vise odgovarao igrac tipa Bilaps,isto kao sto je i Detroitu to odgovaralo. Meni se cini da bi na BUM mozda mogao Ajverson,sa svojim nacinom igre,da pomogne Finiksu,ali u kombinaciji sa Nesom. To bi moglo odlicno da izgleda.

Meni se recimo uvek mnogo svidjalo kada vidim kako AI pametno igra kada igra All Star meceve (dooobrooo,ne sve),kada pored sebe ima isto tako veoma kvalitetne saigrace. Kad bi takav bio i u ekipama gde igra,uuuuuuuh! A bar u Finiksu ima 2 ekstra igraca,zato mi se to cini kao realna varijanta.

U Klivlendu ne bih mogao da ga zamislim,mada...San Antonio ni slucajno,LA bi mu legao kao kec na deset...Boston nikako,sem ako ne bi prihvatio da bude treci igrac po ucinku.

Al ga izanalizira....Dobro,ipak je mladac zasluzio to ;)
 
Mislim da bez ikakvog proveravanja mozemo reci da je ovo najzanimljivija serija u istoriji,tesnje ne moze

Ako ce Cikago vec da izgubi sedmu,voleo bih da ne bude prevelika razlika jer su zasluzili sve pohvale
 
Nemoj molim te,Chicago se toliko bori da im treba dignuti spomenik :D Nadam se najiskrenije da ce proci dalje,a posle ko zna? Od MJa naviajm za njih,i mogu ti reci,koliko je Istok izjednacen da me ne bi cudilo da neka ekpia poput Chicaga,na srce i naravno znanje,ode mnogo dalje od prvog kruga Plej Ofa.

Naravno,za tako nesto treba prvo izbaciti Boston sto je jaaaaaaaako tesko.
 
Znaci serija Cikaga i Bostona je nevjerovatna.U 6 utakmica 7 produzetaka.Iskreno se nadam da ce Cikago proci jer su zasluzili.Veceras jos jedna spektakularna utakmica,jedva cekam.
 
Nemoj molim te,Chicago se toliko bori da im treba dignuti spomenik :D Nadam se najiskrenije da ce proci dalje,a posle ko zna? Od MJa naviajm za njih,i mogu ti reci,koliko je Istok izjednacen da me ne bi cudilo da neka ekpia poput Chicaga,na srce i naravno znanje,ode mnogo dalje od prvog kruga Plej Ofa.

Naravno,za tako nesto treba prvo izbaciti Boston sto je jaaaaaaaako tesko.

Ja bih jako voleo da ih izbace ali tesko. Iako na Istoku nemam tim koji me zanima Bikovi su pobrali sve simpatije
 
Ma,pobeđuje Boston.
Evo,upravo gledam utakmicu.Ono je savršeno.Onako nešto...Dugo nisam gledao.
Podseća me na finale zapada Sakramento - Lejkersi,čini mi se 2002.
Malo je falilo da plačem kad su Kingsi ispali ....
 
@tsartsaris
Jel moguce? A bas sam htio da gledam...
Nijesam vidio u koliko su...
Bzv...:(

Steta...barem sam gledao finale Evrolige...
Probacu da nadjem snimak...

Poceli u 19:00. Ja na monitoru gledao njih,na TV Pao. Zena mi kaze da nisam normalan.
Ne moze ona to da razume....

U Majamiju Vejd 31 ( sut iz igre cini mi se 25-10,od toga trojke 9-2). Haslem i Bizli solidni,ostali niko nije dao vise od 5.
U Atlanti Dzonson 27,Smith 21.....

Evo sad gledam Denver i Dalas. Denver sad napravi dobru seriju i dize razliku sa +2 na +9 za minut i po. Jos 36 sekundi do kraja trece....
 
Parovi drugog kola plej-ofa:

Hjuston - Lejkersi: Mekgrejdi je konačno uspeo da zaigra u drugom kolu doigravanja; nikad mu to nije pošlo za rukom, ni sa Orlandom a ni sa Hjustonom, sve do sad. Ipak, mislim da su Brajant i kompanija prevelik zalogaj za Rakete. Mada, nikad se ne zna.

Dalas - Denver: Biće gusto. Šta mislite, ko je u prednosti? Ja mislim da je Denver.

Atlanta - Klivlend: Atlanta je prvi put od 1999. prošla dalje od prvog kola (odonda je samo još jednom uopšte učestvovala u plej-ofu, i to prošle sezone). Ali mislim da tu njihova odiseja prestaje; ne verujem da mogu da iznenade Klivlend koji se već dobro razmahao.

Orlando - Boston: Objektivno, Boston je favorit, ali ne otpisujte moju ekipu. Ne računajući Detroit, možemo da se nosimo sa svima na Istoku. Setite se da smo jedni od retkih koji su ove sezone dobili Boston na njegovom terenu. Uz malo sreće može svašta da bude.
 
Parovi drugog kola plej-ofa:

Hjuston - Lejkersi: Mekgrejdi je konačno uspeo da zaigra u drugom kolu doigravanja; nikad mu to nije pošlo za rukom, ni sa Orlandom a ni sa Hjustonom, sve do sad. Ipak, mislim da su Brajant i kompanija prevelik zalogaj za Rakete. Mada, nikad se ne zna.

Dalas - Denver: Biće gusto. Šta mislite, ko je u prednosti? Ja mislim da je Denver.

Atlanta - Klivlend: Atlanta je prvi put od 1999. prošla dalje od prvog kola (odonda je samo još jednom uopšte učestvovala u plej-ofu, i to prošle sezone). Ali mislim da tu njihova odiseja prestaje; ne verujem da mogu da iznenade Klivlend koji se već dobro razmahao.

Orlando - Boston: Objektivno, Boston je favorit, ali ne otpisujte moju ekipu. Ne računajući Detroit, možemo da se nosimo sa svima na Istoku. Setite se da smo jedni od retkih koji su ove sezone dobili Boston na njegovom terenu. Uz malo sreće može svašta da bude.

Na sve ovo jos jedan zanimljiv podatak:
u svim serijama u istoriji NBA,tim koji je dobio prvi mec je u cak 79% slucajeva dobio i seriju.....
 
Denver trenutno razbija...tj. njihova klupa...
Andersen ima vece karijere...za sada 5 banana...jednu je opalio Teriju od kada gledam...
Karter igra sjajno...
Smit odlican...
A sada se prikljucio Karmelo ovom trojcu...
Uspjeli su da iznerviraju Dirka...
Mislim da Denver dobija prvu...90%...jedino ako se ne zainati Dirk...ili Dzos...
Ali tesko...
Koliko samo izgubljenih lopti Dalasa...
Mada, kad pogledam bolje...izgledaju mi kao ekipa koja zna sta radi...

@tsartsaris U ovih 21% spada Filadelfija u ovom plej-of-u:D
Steta za Majami...Vejd je veliki igrac...
Ali Atlanta je sigurno svoje zasluzila...
 
Dobi Denver. Jos kad bi se gledao samo rezultat,izgleda lako i ubedljivo.....109-95
Nesto mi se javlja da cemo Denver gledati u finalu zapada. Cini mi se da ih mnogi potcenjuju kao ekipu.
A imaju dosta bas dobrih ,i sto je vrlo bitno iskusnih igraca.....
 
Ja stvarno ne znam...ali ovaj nacin sudjenja odgovara LeBronu...
Klivlend vidim u finalu...jer je dozvoljena veoma gruba igra...

A mislim da ce Dalas odgovoriti na ovu prednost Denvera...
Meni Denver ne zasluzuje finale Zapada...a moze se desiti da bude tako...
 
Kao novu vijest da dodam...
LeBron je izabran za MVP-a:)


Iza njega su bili Brajant, Vejd i Hauard...ali za njih nema nagrade:D

P.S. Kakvu je samo bananu opalio Ajversonu u ovom klipu:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top