NATO PAKT

Da li ste za pristupanje Srbije NATO paktu?

  • DA

  • NE

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
nesha taxista:
Šta su sad svi koji su tamo ušli ''kapitulirali'' i u zavadi s Rusijom? Ma daj...

Kao prvo Madjarsku NATO nije bombardovao vec Srbiju, i ako posle toga Srbija ulazi u NATO da joj se to ponovo nebi dogodilo (jer nas sigurno nece napasti Yemen), e onda je to ravno kapitulaciji.

Da li su u Poljaci i Cesi u zavadi sa Rusijom ? Pa ne znam, ova situacija oko americkog stita im ne ide bas na ruku, sta ti mislis ? Sto se tice ostatka NATO pakta, on je oduvek bio u zavadi sa Rusijom, prema tome, mislim da sam odgovorio na tvoje pitanje.

p.s. svi znamo koliko zemlje koje su odnedavno postale clanice NATO pakta gotive Ruse i Rusiju, i obratno...


- meni vi ljudi niste jasni, ali ni malo; jel se vi zayebayete ili ste ozbiljni kad zagovarate ulazak Srbije u NATO, alijansu koja nas je bombardovala, oduzima nam deo teritorije i podrzava nase neprijatelje, da bi usli u zavad sa zemljom koja nas nikad nije napala, kroz istoriju je bila prijateljska i trenutno je jedina koja se zalaze za nase (svoje) interese ???

Za takve stvari ne treba biti narocito pametan, ali vama je logika ravna NULI ili ste neprijatelji ove drzave i ovog naroda.
 
Glasao sam DA, ali kad sam ovo pročitao pokolebao sam se !

Veruje se da je iz aviona ratnih vazduhoplovstava Sjedinjenih Američkih Država, Velike Britanije i Holandije bačeno više od 2.000 kasetnih bombi, sa 380.000 raspršenih delova, tokom tromesečne operacije NATO u proleće 1999.
Na jednoj konferenciji početkom ove godine, moglo se čuti da je od 1999. od kasetne municije poginulo najmanje šestoro Srba.

Šta ćemo sa takvima u savezu ? Pa njima treba skoro 350 bombi da bi ubili jednog čoveka ! Naši piloti da iz Galeba bacaju kašikare kroz prozor, bi bili efikasniji !:lol:
 
BAMB00:
nesha taxista:
Šta su sad svi koji su tamo ušli ''kapitulirali'' i u zavadi s Rusijom? Ma daj...

Kao prvo Madjarsku NATO nije bombardovao vec Srbiju, i ako posle toga Srbija ulazi u NATO da joj se to ponovo nebi dogodilo (jer nas sigurno nece napasti Yemen), e onda je to ravno kapitulaciji.

Da li su u Poljaci i Cesi u zavadi sa Rusijom ? Pa ne znam, ova situacija oko americkog stita im ne ide bas na ruku, sta ti mislis ? Sto se tice ostatka NATO pakta, on je oduvek bio u zavadi sa Rusijom, prema tome, mislim da sam odgovorio na tvoje pitanje.

p.s. svi znamo koliko zemlje koje su odnedavno postale clanice NATO pakta gotive Ruse i Rusiju, i obratno...


- meni vi ljudi niste jasni, ali ni malo; jel se vi zayebayete ili ste ozbiljni kad zagovarate ulazak Srbije u NATO, alijansu koja nas je bombardovala, oduzima nam deo teritorije i podrzava nase neprijatelje, da bi usli u zavad sa zemljom koja nas nikad nije napala, kroz istoriju je bila prijateljska i trenutno je jedina koja se zalaze za nase (svoje) interese ???

Za takve stvari ne treba biti narocito pametan, ali vama je logika ravna NULI ili ste neprijatelji ove drzave i ovog naroda.

da bi razumela ove ljude morala bi da shvatis da su oni Srbi samo po imenu a da su u stvari najobicnije srpske poturice koje su prihvatile obicaje, interese i ciljeve okupatora.

Kao u filmu boj na kosovu , na turskom dvoru vedri i oblaci jedan SRBIN HAMZA . Tako i mi danas imamo raznorazne americke i NATO Hamze po Srbiji.
 
Jerry Ropero:
i sto si koji moj glasao na ovoj anketi kad nisi iz srbije niti si srbin?

pa iskreno malčice me grize savjest kad glasam na anketama koje me se ne tiću ili ne bi trebale ni izravno ni neizravno ticati

al kad vidim kako radikali uz pomoć svojih klonova svaku anketu radikaliziraju

onda mi trenutno prestaje išta da me grize

pa glasam

eto jasnije

lepo pogledaj koliko ima onih da su glasali na ovoj anketi a nemaju ni 100 postova ili pak su učlanjeni unatrag mjesec dana

i ne samo na ovoj anketi

već gotovo na svakoj


dakleM :shock:
 
Jerry Ropero:
BAMB00:
da bi razumela ove ljude morala bi da shvatis da su oni Srbi samo po imenu a da su u stvari najobicnije srpske poturice koje su prihvatile obicaje, interese i ciljeve okupatora.

Kao u filmu boj na kosovu , na turskom dvoru vedri i oblaci jedan SRBIN HAMZA . Tako i mi danas imamo raznorazne americke i NATO Hamze po Srbiji.

Ne znam kakva si ti to biljka, kad se usuđuješ da neistomišljenika nazivaš poturicom ?
Pa sva sr'nja koja su nas snašla su se desila dok su na vlasti bili vadikali i SPS ! Vi ste najveća realna opasnost po Srbiju ! Vaša vadikalska politika je koštala ovu zemlju hiljade života, i Kosovo smo gotovo izgubili zbog takve politike ! Koristite to što u Srbiji još uvek ima mnogo skromno obrazovanih ljudi, pa ih palite nekim nazovi-rodoljubljem ! Ako je iko izdajnik interesa i napretka Srbije onda ste to vi ! :evil::evil::evil:
 
BAMB00:
Kao prvo Madjarsku NATO nije bombardovao vec Srbiju, i ako posle toga Srbija ulazi u NATO da joj se to ponovo nebi dogodilo (jer nas sigurno nece napasti Yemen), e onda je to ravno kapitulaciji.
Ne, kapitulaciju je obavio Milošević potpisom za ulazak NATO u Srbiju. Ne može se 2 puta kapitulirati.
BAMB00:
Da li su u Poljaci i Cesi u zavadi sa Rusijom ? Pa ne znam, ova situacija oko americkog stita im ne ide bas na ruku, sta ti mislis ?
Tako je, ne znaš, nisu ni u kakvoj zavadi, to je spor SAD i Rusije.
BAMB00:
Sto se tice ostatka NATO pakta, on je oduvek bio u zavadi sa Rusijom, prema tome, mislim da sam odgovorio na tvoje pitanje.
Članice NATO uglavnom imaju normalne odnose s Rusijom, a i ona je članica Partnerstva za mir. Ne vidim zašto bi se mi morali onda posvađati s Rusima.
BAMB00:
p.s. svi znamo koliko zemlje koje su odnedavno postale clanice NATO pakta gotive Ruse i Rusiju, i obratno...
Već sam napisao da se tu ne radi o ljubavi. Ni ja ne volim NATO, samo smatram da nam je u interesu da budemo s njima, pogotovo što su sve zemlje u okruženju već tamo ili kopaju rukama i nogama da budu.
 
У пролеће 1999. на Србију из авиона САД, Велике Британије и Холандије бачено више од 2.000 касетних бомби, са 380.000 распршених делова

Политика - Пре 4 сата


Лондон - Лидери НАТО-а ће ове недеље, после осам година прикривања информација, коначно саопштити српској влади где је Северноатлантска алијанса бацила на хиљаде касетних бомби током бомбардовања Србије 1999, пише у јучерашњем броју лондонски "Индипендент". "НАТО сада има све потребне податке и намерава да их саопшти Србима следеће недеље", изјавио је неименовани портпарол британског Форин офиса, а пренео либерални и проевропски дневник. Како наводи "Индепендент", команданти НАТО-а попустили су под притиском страних влада и лобија и сада ће предати све координате за више стотина положаја, док се власти у Београду надају да ће то допринети проналажењу више хиљада комада муниције који се још налазе у неким деловима Србије.

Обећање НАТО-а ће окончати одлагање саопштења које су осудиле организације за људска права, а једна британска министарка описала као "срамоту", оценио је "Индипендент".

Британски министри су овог лета признали да координате бомбардовања нису предате Београду упркос захтевима српских власти. Посланик конзервативне странке лорд Елтон, водећи активиста за борбу против касетних бомби, каже да су министри средином маја потврдили да су координате дате НАТО-у и да је Алијанса требало да их преда Србији. "То је осам година опасности за децу. Зашто не можемо да пошаљемо своје координате директно и да натерамо остале да ураде исто", упитао је лорд Елтон.

Верује се да је из авиона ратних ваздухопловстава Сједињених Америчких Држава, Велике Британије и Холандије бачено више од 2.000 касетних бомби, са 380.000 распршених делова, током тромесечне операције НАТО-а у пролеће 1999.

Северноатлантска алијанса је бацила 531 касетну бомбу типа РБЛ755, које су превасходно намењене за уништавање тенкова и других врста оклопних возила.

Међутим, ова пракса је наишла на оштру осуду када су за време кампање НАТО-а од касетне муниције почели да гину српски цивили.

НАТО је после операције признао да је најмање пет одсто бомби промашило мету, што значи да се широм Србије и Косова и Метохије још налази скоро 20.000 неексплодираних распршених делова касетних бомби.

На једној конференцији почетком ове године, могло се чути да је од 1999. од касетне муниције погинуло најмање шесторо Срба, укључујући три детета, а рањено 12 људи, од којих су шесторо деца.

Најстрашнији инцидент догодио се за време кампање, када је петоро албанске деце погинуло тако што је седморо њих пронашло и узело једног од "жутих убица", мислећи да је у питању играчка. "Индипендент" наводи тврдње српских званичника да је касетним бомбама "загађена" површина од највише 23 квадратна километра у шест области, док су пољопривредни радови забрањени у неколико руралних области.

Критичари тврде да је сада можда касно за уклањање више хиљада комада старе и нестабилне муниције, наводи "Индипендент", подсећајући да је званични Лондон издвојио 86.000 фунти за опрему намењену српском Центру за уклањање мина.
 
Mislim da bi trebali da udjete u Nato. Ne iz ljubavi neke, vec iz interesa. Biti neutralan na ovom prostoru jednostavno nije moguce. A oslanjati se na Rusijuu spoljnjoj politici , a traziti pomoc Zapada na finansijskom planu nije karta koja ce jos dugo da prolazi....
 

Back
Top