Nasledstvo...Pomoć

pa tu lepo pise: na jednake delove: 1/2 supruga i 1/2 dete (tj deca) - to je tako volela ti ili ne (mada ti mozes to da tumacis i na svoj naci, ali to nije tacan nacin).

Ka da mi je otac umro,majka je nasledila 1/2 velikog stana u Bg, a drugu polovinu smo nasledila sestra i ja (svaka po 1/4)!
Sestra i ja nismo nista dirale 15 godina i kada nam je majka umrla, nasledile smo i njen deo po 1/2.
Sa majkom smo uvek bile u super odnosima, znaci nije radjeno nista da se nama napakosti.
Samo pricam svoje iskustvo, a isto tako je bilo i kod niz mojih prijateljica.
 
nije tacno da to pise, nego je to tvoje pogresno tumacenje napisanog. tu pise da bracni drug i deca nasledjuju na jednake delove i to moze da se tumaci samo na jedan jedini nacin. ja ne znam kako bi ti drugacije formulisala normu kojom predvidjas da zena i deca nasledjuju na jednake delove??? kako drugacije to reci, nego tako kako je napisano??? zakonodavac je vrlo precizan i da je hteo da normira ovo pitanje na taj nacin da zena nasledjuje polovinu to bi i napisao. to se lepo vidi i iz drugog stava ovog clana, a takodje i iz clana 12. koji regulise situaciju u kojoj bracni drug zaista i nasledjuje polovinu (u situaciji kada ostavilac nema dece i bracni drug nasledjuje u konkurenciji sa roditeljima i zakon u tom slucaju kaze: ostaviočev bračni drug nasleđuje polovinu zaostavštine, a drugu polovinu na jednake delove nasleđuju ostaviočevi roditelji). ili i dalje tvrdis da je tako kao sto ti mislis?
ja verujem da si ti nasledjivala imovinu na nacin na koji si navela ali imaj u vidu da je trenutno veazeci zakon donet 1995. godine, a stupio na snagu 1996. sto znaci da si ti nasledjivala po starom zakonu, koji vise ne vazi, i za koji je sasvim moguce da predvidja takvu podelu.
 
S_K_V_O:
....sasvim sam sigurna da nisi u stanju, vec da si provalio da te tretiram kao dezurnog debila na forumu, pa mi se na ovaj nacin svetis...ne pogadja me, zaista, jer ono sto je stvarno ocigledno u citavoj ovoj prici je i da te ostatak misleceg sveta na forumu slicno dozivljava. to takodje nije sramota, ne mozemo svi da budemo pametni. za svaku pohvalu je sto se ti trudis, sto si vredan i ambiciozan, pa tolike si knjige nastrebao (da poverujem da ne prepisujes)......

Ovaj tvoj post me je toliko emotivno uzdrmao :lol: da već dva sata ne mogu da dođem sebi.
Toliko sam povređen da ne znam šta da radim. :lol: Ti si tako pametna i domišljata, a ja ne umem da ti odgovorim. I još sada kada znam da me većina mislećeg sveta na forumu doživljava kao debila, :lol: prosto ne znam šta da radim. Zaista mi je veoma teško. A ja se trudio da ispadnem pametan. :lol: Očigledno da mi ne ide. Svakako ne mogu da se merim sa takvim intelektualnim veličinama kao što si ti.... :lol: :lol: :lol:
Ustvari, mnogo sam povređen što me tretiraš na taj način, jer od tvog mišljenja o meni zavisi moje kompletno samopoštovanje. Eto, sada si učinila da se osećam potpuno bezvredno. :lol: Baš si me nadmudrila. :lol:

PS: Ne znam da li da se smejem tvom postu ili da te žalim.... mada, nekako mi te je ipak žao.... šta ću kad sam osećajan..... :lol: ...... mada, kada malo bolje razmislim, dođe mi i da se ispovraćam.....
 
shaddow, ja zaista nisam imala nameru da te nadmudrim i spadnem pametna i domisljata...to je, vidis, cista projekcija...
samo sam rekla svoje misljenje o tebi koje je takvo kakvo je...i ne znam zasto bi me zbog njega zalio. ljudi se zale zbog drugih stvari.
nema potrebe ni da toliko istices da si emotivno neuzdrman, pa to se vidi iz tvog posta...cemu inace sluze toliki osmesi...nego da pokazu kako se ti u stvari ludo zabavljas... :roll: nisam ni imala nameru da te uzdrmam...ne umisljaj si neki znacaj...
 
Baka 1/3, tvoja majka 1/3 i tetka 1/3.Neka se baka na ostavinskoj raspravi prihvati nasledstva i odmah odrekne u tvoju korist. Tako ces ti postati vlasnik bakine 1/3.
Ili zakljucite ugovor o dozivotnom izdrzavanju. Naravno, ukoliko si siguran da i baka tako hoce. Srecno.
 

Back
Top