Nasi hrvatski prijatelji

Pa to ti je jedna strana medalje...dodaj na to sta se radilo u toj istoj Istocnoj i centralnoj Evropi od str.Nacista u periodu 1939.-1945.pa ces dobiti realnu sliku.....tako je uvek bilo...sta ti hoces?Da relativizujes zlocine Nemaca u 2. sv.ratu revansizmom komunista posle?
Sorry decko ali to i zapad osudjuje a to sto nisu proterani iz Zapadne Evrope je razlog jer nisu imali koga.
 
frozen1982.:
Pa to ti je jedna strana medalje...dodaj na to sta se radilo u toj istoj Istocnoj i centralnoj Evropi od str.Nacista u periodu 1939.-1945.pa ces dobiti realnu sliku.....tako je uvek bilo...sta ti hoces?Da relativizujes zlocine Nemaca u 2. sv.ratu revansizmom komunista posle?
Sorry decko ali to i zapad osudjuje a to sto nisu proterani iz Zapadne Evrope je razlog jer nisu imali koga.

ma ko RELATIVIZUJE zlocine nasita svasta...nego samo zastupam tezu da se jedan narod ne moze generalizovati i da proterivanje celokupnog stanovnistva jednog naroda sa neke teritorije ne moze biti opravdanje...
 
frozen1982.:
Nemci ili NDH isto mu dodje...Nemci veliki tata a Ustase obavljale prljav posao......e sad yebiga kolko ja znam Ustase su bili Hrvati.....

Potpuno je pogresno imati ideju da su Nemci iz Vojvodine svi bili Hitlerovci bio je samo jedan i to manji deo...cak ni Nemci u nemacoj nisu bili Hitlerovci ali se moralo jer je on ubijao sve koji su mu se suprotstavljali...razumete li razliku...neko ko je bio protiv Hitlera je proteran samo zato sto je bio Nemac to je ono sto ja NE ODOBRAVAM!
 
Arhangel NS:
Протеривање Срба из Хрватске се не може поистоветити са протеривањем Немаца и мађара из Војводине (не заборавимо и Италијане и Немце у Хрватској). Срби нису кренули у истребљење Хрвата, као што су то чинили Немци и Мађари у Војводини.

Пази мало на поређења.

mnogi Hrvati smatraju to dobrim poređenjem...Srbi su po njima krenuli u istrebljenje Hrvata na ograničenom području :D
 
fosilvaso:
Jel' to mali Ivica hoće da kaže da i Kosovo, kao AP one juge-pljuge, isto ima pravo na opredeljenje do odcepljenja kao i republike!!??
Auuu, jao nama, pa i Vojvodina je bila AP :D

bas je Protic veceras o ovome pricao, (i rekla bih da je 100% u pravu), rekao je da Shiptarima NE odgovara da bude referendum na Kosovu, jer bi onda glas morali da dobiju raseljeni Srbi sa Kosova (kojih jelte ima na hiljade), a jos plus na hiljade Srba koji su rodjeni na Kosovu bi takodje imali pravo glasa, i deca onih koji su rodjeni..Sa druge strane, na hiljade Shiptara ne bi moglo da glasa, jer nemaju drzavljanstvo, niti su rodjeni, niti imaju bilo kakve papire Kosova, vec samo Albanije..
Zato naravno Shiptarima odgovara da ne bude referendum, nego da im Medj. zajednica prizna drzavu..:? :? :?
 
frozen1982.:
Pa znam...ali gubitnicka strana uvek trpi a zverstva ko Nemaca u 2 sv.ratu nikad pre nisu bila zabelezena.....proterani su i iz Poljske,Ukrajine,Cehoslovacke,.......

Pa naravno bas kako sam ti ja rekao samo iz delova koje su kontrolisali Komunisti...nije bilo proterivanja iz delova evrope gde nije bilo komunista.
Nemci su bili gubitnicka strana i posle 1 rata pa nisu proterani iz Vojvodine niti iz ostalih delova bivse Hazburske monarhije...Zlocini su naravno zablezeni i pre....napolen je 10.000 ljudi ubio tako sto im je kasapio ali to je druga tema....
 
_Milanche_:
Potpuno je pogresno imati ideju da su Nemci iz Vojvodine svi bili Hitlerovci bio je samo jedan i to manji deo...cak ni Nemci u nemacoj nisu bili Hitlerovci ali se moralo jer je on ubijao sve koji su mu se suprotstavljali...razumete li razliku...neko ko je bio protiv Hitlera je proteran samo zato sto je bio Nemac to je ono sto ja NE ODOBRAVAM!
U tom postu sam samo odgovarao na ono da su Nemci prema nama bili "popustljivi"i tu sam pre svega mislio na okupacione snage........a sad ako je popustljivost streljanje 10-oro ili vise za 1 Nemackog vojnika ja onda ne znam.......mada su tu krivi Partizani i Cetnici...jedino smo mi bili ludi da ratujemo na okupiranoj teritoriji...i to sa DVA medjusobno suprodstavljena,zakrvljena "oslobodilacka" bloka + Ustase,Handzar divizije,Bugari,Madjari,Rumuni,Italijani(jos i najblazi).....ma uzas....pa sami verovatno sve vec znate......umesto da ladimo jaja ceo rat i cekamo da nas oslobode ko Francuzi...a sad Komunisti il Zapadnjaci sve jedno,samo da se ne gine......i da 55 godina kasnije docekamo uvredu da Putin daje ordeni Stipe Mesicu za zasluge u 2.sv.ratu......strasno!
 
fosilvaso:
mnogi Hrvati smatraju to dobrim poređenjem...Srbi su po njima krenuli u istrebljenje Hrvata na ograničenom području :D

Знам. Између осталог, и то је један од разлога што више не идем на хрватске сајтове (форуме). Не вреди...Они имају своју верзију, ми нашу и - ћаос. Најбоље је без расправе. Они су своје извојевали (као и Шиптари), а ми смо поражена страна.

А шта је ту истина, ма ко ће се са Ујкама о томе надгорњавати...Нека их, далеко им лепа кућа била. Увек су (заједно са Јанезима) и подржавали Шиптаре, не чуди ме Рачанова изјава.
 
_Milanche_:
Pa naravno bas kako sam ti ja rekao samo iz delova koje su kontrolisali Komunisti...nije bilo proterivanja iz delova evrope gde nije bilo komunista.
Nemci su bili gubitnicka strana i posle 1 rata pa nisu proterani iz Vojvodine niti iz ostalih delova bivse Hazburske monarhije...Zlocini su naravno zablezeni i pre....napolen je 10.000 ljudi ubio tako sto im je kasapio ali to je druga tema....

Čoveče, kako si ovo dobro napisao:

Srbi, koji su imali velike gubitke u WW1 nisu napravili odmazdu kakvu su napravili tiletovi nakon WW2, a JeBoTito je još uvek cenjen od mnogih :D
 
frozen1982.:
U tom postu sam samo odgovarao na ono da su Nemci prema nama bili "popustljivi"i tu sam pre svega mislio na okupacione snage........a sad ako je popustljivost streljanje 10-oro ili vise za 1 Nemackog vojnika ja onda ne znam.......mada su tu krivi Partizani i Cetnici...jedino smo mi bili ludi da ratujemo na okupiranoj teritoriji...i to sa DVA medjusobno suprodstavljena,zakrvljena "oslobodilacka" bloka + Ustase,Handzar divizije,Bugari,Madjari,Rumuni,Italijani(jos i najblazi).....ma uzas....pa sami verovatno sve vec znate......umesto da ladimo jaja ceo rat i cekamo da nas oslobode ko Francuzi...a sad Komunisti il Zapadnjaci sve jedno,samo da se ne gine......i da 55 godina kasnije docekamo uvredu da Putin daje ordeni Stipe Mesicu za zasluge u 2.sv.ratu......strasno!

APSOLUTNO TACNO...ali mislim da se tih ludackih poriva nismo oslobodili do dana danasnjeg....
 
Arhangel NS:
Знам. Између осталог, и то је један од разлога што више не идем на хрватске сајтове (форуме). Не вреди...Они имају своју верзију, ми нашу и - ћаос. Најбоље је без расправе. Они су своје извојевали (као и Шиптари), а ми смо поражена страна.
.

Poražen si samo ako si smatrao da je juga-pljuga ustvari bila velika Srbija....inače, ako nisi primetio, i Srbija je konačno samostalna.....*ebe nas još malo tranzicija...
 
_Milanche_:
Ideje za istrebljenjem su postojale i na strani hrvatskih i na strani srpskih ekstremista.

Миланче, ниси ти баш код куће... Вероватно си био клинац 1990-те, ако не грешим. Да су српски екстремисти (како си их ти опрезно назвао) имали идеју о истребљењу Хрвата у Хрватској, то би се за највише месец дана и десило. Такав је био однос снага тада (и војно и политички).

За два дана (али буквално 2 дана) би пили кафицу на Јелачића плацу. Вуковар не би ни постојао као мит (град-херој, бла-бла), Дубровник такође, а остатак Хрватске је био на тацни.

Разумеш?
 
fosilvaso:
Čoveče, kako si ovo dobro napisao:

Srbi, koji su imali velike gubitke u WW1 nisu napravili odmazdu kakvu su napravili tiletovi nakon WW2, a JeBoTito je još uvek cenjen od mnogih :D

Ma kao da je to vazno da li ces biti cenjen ako da li pravis odmaznu ili ne ljudi ja sam ubedjen 100% da bi da je HITLER pobedio u 2 sv ratu niko od nas danas ne bi imao blagu predstavu o svim tim zlocinima kao sto danas mi ne znamo skoro nista o logorima koje su imali saveznici o logorima za japance u americi o bas tim logorima za nemce u vojvodini i jos ucimo kako je eto hirosima i nagasaki kako je to bilo neophodno da bi prestao rat...ma jasta...sprzis zene i decu u tri grada...
 
Arhangel NS:
Миланче, ниси ти баш код куће... Вероватно си био клинац 1990-те, ако не грешим. Да су српски екстремисти (како си их ти опрезно назвао) имали идеју о истребљењу Хрвата у Хрватској, то би се за највише месец дана и десило. Такав је био однос снага тада (и војно и политички).

За два дана (али буквално 2 дана) би пили кафицу на Јелачића плацу. Вуковар не би ни постојао као мит (град-херој, бла-бла), Дубровник такође, а остатак Хрватске је био на тацни.

Разумеш?

pogledaj moj teks pa sam rekao u Srpskoj Krajni nemoj stvrno da mi rpicas kako se tamo nisu desavala "etnicka ciscenja" Hrvata kao stro su se i pre i posle toga desava "etnicka ciscenja" Srba u drugim delovima Hrvatske koje su kontrolisali Hrvati.
Nisam nazvao oprezno nego sam nazvao onako kako mislim.Nikad necu ceo narod generalizovati.
 
Ali u vezi Hrvata...ostaje jedna za nas porazavajuca cinjenica koju oni nikako da priznaju....da nije bilo nas Srba oni nikada ne bi imali drzavu-ili bi ostali deo Austrougarske koja se ne bi raspala ili bi im teritorija na kraju bila svedena na Seseljeve granice posle 2.sv.rata......a 2 puta su gubili i 2 puta na foru"bratstva" prelazili na pobednicku stranu...i 1. prilika za osamostaljenje prc,"Mi Hrvati bla,bla,bla...." i jos smo im mi genocidan narod.A to smo sami krivi sto nikako nismo shvatali da oni NE ZELE ZAJEDNICU SA SRBIMA......nikada nisu i nikada nece.....valjda smo sad posle 3.puta naucili lekciju.
 
fosilvaso:
Poražen si samo ako si smatrao da je juga-pljuga ustvari bila velika Srbija....inače, ako nisi primetio, i Srbija je konačno samostalna.....*ebe nas još malo tranzicija...

Не, мислио сам на Србе у Хрватској, као и на СР Југославију под Слобом. Добитници смо што је Србија ипак још жива (мрдамо, 'ебеш га) и Што су Срби у Р.Српској оружјем извојевали свој опстанак у Босни. Такође је и добитак велики проценат Срба у ЦГ, а очекујем да ће их бити и више у будућности.

Још ако Р.Српска постане самостална, ето нам три српска гласа у Јевропи, када и ако дођемо до ње.
 
Arhangel NS:
Миланче, ниси ти баш код куће... Вероватно си био клинац 1990-те, ако не грешим. Да су српски екстремисти (како си их ти опрезно назвао) имали идеју о истребљењу Хрвата у Хрватској, то би се за највише месец дана и десило. Такав је био однос снага тада (и војно и политички).

За два дана (али буквално 2 дана) би пили кафицу на Јелачића плацу. Вуковар не би ни постојао као мит (град-херој, бла-бла), Дубровник такође, а остатак Хрватске је био на тацни.

Разумеш?

Tako je! Kada je sređena linija Virovitica-Karlovac- Karlobag, Krajinski Srbi više nisu ispalili ni metka prema Hrvatima, osim ako su bili napadnuti....A Hrvati sve to vreme od 92-e do 95-e smatraju nekim 'herojskim' ratovanjem :D

Ajde ti sada objasni Hrvatima da NE BI dobili međ. priznanje da 'chetnici' nisu ono napravili u Vukovaru i Dubrovniku ....čista politika
 
frozen1982.:
Ali u vezi Hrvata...ostaje jedna za nas porazavajuca cinjenica koju oni nikako da priznaju....da nije bilo nas Srba oni nikada ne bi imali drzavu-ili bi ostali deo Austrougarske koja se ne bi raspala ili bi im teritorija na kraju bila svedena na Seseljeve granice posle 2.sv.rata......a 2 puta su gubili i 2 puta na foru"bratstva" prelazili na pobednicku stranu...i 1. prilika za osamostaljenje prc,"Mi Hrvati bla,bla,bla...." i jos smo im mi genocidan narod.A to smo sami krivi sto nikako nismo shvatali da oni NE ZELE ZAJEDNICU SA SRBIMA......nikada nisu i nikada nece.....valjda smo sad posle 3.puta naucili lekciju.

Frozen Hrvati bar ne vecina njih Srbe 1918. nisu docekali kao oslobodioce...oni su se borili na strani Austougarske...kasnije posle ujedinjenja vecina u Hrvatskoj je glasala za HSS stranku koja je bila izrazito anti-jugoslovenski nastrojena a sto je realno znacilo anti-srpski...njima su i tada blizi bili nemci i austrijanci neog mi...to je istina...
 
fosilvaso:
Tako je! Kada je sređena linija Virovitica-Karlovac- Karlobag, Krajinski Srbi više nisu ispalili ni metka prema Hrvatima, osim ako su bili napadnuti....A Hrvati sve to vreme od 92-e do 95-e smatraju nekim 'herojskim' ratovanjem :D

Ajde ti sada objasni Hrvatima da NE BI dobili međ. priznanje da 'chetnici' nisu ono napravili u Vukovaru i Dubrovniku ....čista politika

ma dobili bi Hrvati su imali izuzetno jako podrsku NEMACKE i AUSTRIJE....slazem se ja da su Hrvati u tom periodu bili smesni u odnosu na JNA i da je JNA mogla uci u Zagreb...ali i ako je htela nije smela tako daleko da ide ali dobro druga prica...
 

Back
Top