NAPAD PANIKE I PANIČNI POREMEĆAJ

Iako su ovi postovi odavno i mozda je Marina vec sad dobro, iskreno se nadam jeste, morala sam da se umijesam ovdje zbog nas koji smo novi na ovoj temi a citamo i stare postove.
Daco R, panicni napad ne moze da izazove nikakav znacajan zdravstveni problem, a kamoli da bude kobno! Tjerati nekoga da pije ljekove u ovoj je situaciji skroz pogresno! Panicni napadi nisu bol u ledjima, ovo je nesto sto se resava kognitivno bihejvioralnom terapijom prije svega, a ljekovi koji se prepisuju za panicne napade mogu da dovedu do jos gorih stanja nakon nekog vremena.
Morala sam ovo napisati, Daco, bez uvrede.

Ja sam već nekoliko puta objasnio šta sam mislio pod tim ,,kobno''...ne čitate dovoljno pomno stare postove kao što kažete! Drugo, niste kompetentni da kažete da li je davanje lekova u ovim stanjima pogrešno ili ne (pa i da imate panične napade, ne znači da ste dovoljno stručni).
 
Iako su ovi postovi odavno i mozda je Marina vec sad dobro, iskreno se nadam jeste, morala sam da se umijesam ovdje zbog nas koji smo novi na ovoj temi a citamo i stare postove.
Daco R, panicni napad ne moze da izazove nikakav znacajan zdravstveni problem, a kamoli da bude kobno! Tjerati nekoga da pije ljekove u ovoj je situaciji skroz pogresno! Panicni napadi nisu bol u ledjima, ovo je nesto sto se resava kognitivno bihejvioralnom terapijom prije svega, a ljekovi koji se prepisuju za panicne napade mogu da dovedu do jos gorih stanja nakon nekog vremena.
Morala sam ovo napisati, Daco, bez uvrede.

Mislim da ovo boldovano nije tacno. Zavisi od psihijatra, od leka, stepena p.poremecaja..itd.
 
Ja ne znam vise kome da se obratim,imam panicne napade,doktorka mi je prepisala tablete ali ja imam strah od lekova,kaze da moram da ih uzimam,kada ih popijem meni bude jos gore...zna li iko kako prevazici napade panike i gde potraziti pomoc?molim vas,puno bi mi znacilo...

A sto imas strah od lekova? Jesi to rekla svom dr?
Nema razloga da ih se plasis..
Ako ti je jos gore onda ti mozda ne odgovaraju, mozda ti treba neki drugi lek.
 
Ja ne znam vise kome da se obratim,imam panicne napade,doktorka mi je prepisala tablete ali ja imam strah od lekova,kaze da moram da ih uzimam,kada ih popijem meni bude jos gore...zna li iko kako prevazici napade panike i gde potraziti pomoc?molim vas,puno bi mi znacilo...

Trebalo bi da se obratiš psihoterapeutu, i to kognitivno - bihevirolanom psihoterapeutu. Njihove terapije nisu skupe, efikasnost u lečenju paničnih napada je izrazito visoka i terapija neće trajati mnogo dugo.
 
Hvala puno!Imam strah od lekova zato sto sam imala reakciju na Aloprol,dobila sam tahikardiju i zavrsila u bolnici,posle toga su poceli da se javljaju panicni napadi...dobila sam da pijem Seroxat,po 1/2 tablete dnevno,pijem ih 10 dana,ima li ko iskustva sa njima?Znate li mozda u Bg dobrog kognitivno_bihevirolanog psihoterapeuta...Jos jednom,hvala svima puno...
 
Hvala vam puno,mnogo mi znaci kada ima osoba koje to razumeju,da je ovo lako nazalost nije,svaki dan se borim,kada dodje do napada samo u svojoj glavi govorim da to nije nista i da ce proci,trudim se da ne razmisljam o tome puno...najgori mi je osecaj kada mi se desava kao da propadam,malaksalost,imam osecaj da cu pasti u nesvest svakog trenutka..e onada sebe zavaravam,uzmem nesto slao,pa nesto slatko...uhhh samo da prestane....
 
panika je često vrhunac egoizma.
Naši ljudi pod pojmom egoizam često pogešno podrazumevaju sebičnost - što je ako ne pogrešno, a ono nedovoljno.


Uzmimo na primer agorafobiju.
Ljudi dobijaju napad panike od "otvorenog prostora".
Ipak, ispostavlja se da im je podsvest naštelovana tako da misle kako će čim izađu napolje svi ljudi početi da zure upravo u njih. (ego)

Panika koja se pojavljuje niotkuda, takože ima za cilj određenu "psihološku dobit" (najčešće - pažnju) i ispoljava se kao intenzivan strah za svoj (ego) život.

Obično sam savetovao ljudima da (kada osete kako im vazduh ponestaje, kako ne mogu da ga udahnu dovoljno, kako će panika da nastupi) - da upriliče u svojoj kući npr manji požar. Ili poplavu. Ili da uhvate pauka rukom isl..

Čisto da vide da ima opasnijih i realnijih stvari od onih koje im servira njihov ego (tj podsvest)
 
panika je često vrhunac egoizma.
Naši ljudi pod pojmom egoizam često pogešno podrazumevaju sebičnost - što je ako ne pogrešno, a ono nedovoljno.


Uzmimo na primer agorafobiju.
Ljudi dobijaju napad panike od "otvorenog prostora".
Ipak, ispostavlja se da im je podsvest naštelovana tako da misle kako će čim izađu napolje svi ljudi početi da zure upravo u njih. (ego)

Panika koja se pojavljuje niotkuda, takože ima za cilj određenu "psihološku dobit" (najčešće - pažnju) i ispoljava se kao intenzivan strah za svoj (ego) život.

Obično sam savetovao ljudima da (kada osete kako im vazduh ponestaje, kako ne mogu da ga udahnu dovoljno, kako će panika da nastupi) - da upriliče u svojoj kući npr manji požar. Ili poplavu. Ili da uhvate pauka rukom isl..

Čisto da vide da ima opasnijih i realnijih stvari od onih koje im servira njihov ego (tj podsvest)

Moze da bude, ali i ne mora.
 
Ja ne znam da li sam na dobrom mestu ali nadam se da jesam :) Bas sam dosta iskuckala ali sam onda sve obrisala jer ne znam sta je vazno da spomenem. U poslednje vreme imam periode kada se bas lose osecam ( ne druzi mi se ni sa kim, nemam volje ni za sta, i jako sam neraspolozena). Jednostavno nemam nesto za sta bih se uhvatila kada tako pocnem da tonem. Moji prijatelji uglavnom ne zive u mom gradu jer smo se svi vratili u svoje gradove posle zavrsenog faxa. A ja odbijam da posetim nekog od njih jer jednostavno nemam snage za to. Sto se tice nekih panicnih napada, uglavnom mi se to desava nocu, kad po celu noc ne mogu da zaspim, boli me zeludac i muka mi je. Inace osecam se nelagodno i kad trebam da jedem pred vise ljudi pa mozda zato ni ne zelim da idem kod nekog ( treba spavati i jesti tamo - moja dva straha). Moja porodica mi govori da treba da se uporedjujem sa drugima pa da tada vidim da meni i nije tako lose. Ali sta da kazem, nemam posao ( vise od tri godine sam na biro-u), nemam decka, samo zivim dan za danom. Znam da sam nabacala mnoge teme ali ovo mi je prvo palo na pamet, imam jos svasta da napisem :)
 

Back
Top