NAPAD PANIKE I PANIČNI POREMEĆAJ

meni to lici na agorafobiju, posebno sto ne volis da ides negde sama niti da ostajes sama.

Najbolje da se obratis nekom psihologu ili psihijatru.

U pravu si,to je to,i ja to znam ali jednostavno ne verujem psihijatrima pa sam krenula kod homeopate to je dosta slicno klasicnom pregledu kod psihica ali dobijes lekove koji nemaju nezeljena dejstva i sam razgovor je malo drugaciji i to mi vise odgovara...pa se nadam da ce biti bolje..;)
 
moja drugarica ima panicne napade,ali pored svih ovih strahova ima i negativne i depresivne misli o zivotu,i ne moze da prestane da misli o tome,sve joj je tako ruzno i crno.jos nije pocela da pije lekove jer joj se to skoro desilo i jos joj nisu preporucili,ali ona je umislila da joj lekovi nece pomoci,da nece imati nikakvo dejstvo.
 
moja drugarica ima panicne napade,ali pored svih ovih strahova ima i negativne i depresivne misli o zivotu,i ne moze da prestane da misli o tome,sve joj je tako ruzno i crno.jos nije pocela da pije lekove jer joj se to skoro desilo i jos joj nisu preporucili,ali ona je umislila da joj lekovi nece pomoci,da nece imati nikakvo dejstvo.

Ok. Šta TI očekuješ na ovo što si napisao?
 
moja drugarica ima panicne napade,ali pored svih ovih strahova ima i negativne i depresivne misli o zivotu,i ne moze da prestane da misli o tome,sve joj je tako ruzno i crno.jos nije pocela da pije lekove jer joj se to skoro desilo i jos joj nisu preporucili,ali ona je umislila da joj lekovi nece pomoci,da nece imati nikakvo dejstvo.

Trebalo bi da poseti psihijatra, uz odredjenu psiho-farmakoterapiju,sve ce doci na svoje mesto.Nije tacno da joj lekovi nece pomoci,cudo je sta radi hemija 21.veka.Moja preporuka je neki najnoviji SSRI AD i benzodiazepinski derivat,recimo clonazepam.Ne da ce imati dejstvo nego ce imati najsrecnije misli koje moze da ima...Poz
 
Panicni napadi se mogu vrlo efikasno i brzo resiti psihoterapijom, posebno hipnoterapijom.
Cesto klijenti koji dolaze kod mene, bas dodju zato sto ne žele da piju lekove koje su im prepisali psihijatri.
Panicni napad je samo naucena reakcija koja se javlja uvek kad su ispunjeni odredjeni uslovi, uvek kad se pojavi odredjeni okidac. Panicno reagujemo zato sto smo tako naucili i neznamo da reagujemo drugacije. Panicna reakcija spada u grupu disfunkcionalnog ponasanja i prateci je simptom kod fobija.
Ako želite da se razvijete obratite se sertifikovanom hipnoterapeutu.
 
Panicni napadi se mogu vrlo efikasno i brzo resiti psihoterapijom, posebno hipnoterapijom.
Cesto klijenti koji dolaze kod mene, bas dodju zato sto ne žele da piju lekove koje su im prepisali psihijatri.
Panicni napad je samo naucena reakcija koja se javlja uvek kad su ispunjeni odredjeni uslovi, uvek kad se pojavi odredjeni okidac. Panicno reagujemo zato sto smo tako naucili i neznamo da reagujemo drugacije. Panicna reakcija spada u grupu disfunkcionalnog ponasanja i prateci je simptom kod fobija.
Ako želite da se razvijete obratite se sertifikovanom hipnoterapeutu.

Panicni poremecaj je uzrokovan dobrim delom promenom kolicine serotonina u mozgu tako da lekovi itekako resavaju problem kod dobrog dela pacijenata.Da bi moglo da se radi na psihoterapiji potrebno je prvo olaksati pacijentu.O tome je najbolje da odluku donese psihijatar.Panicni napad nije naucena reakcija jer se u pocetku javlja potpuno neocekivano i nema spoljni uzrok tako se i formira zacarani krug.Kasnije se javljaju situacioni napadi panike kao lose povezana reakcija na situacije u kojima se ranije pojavljivao napad.Panicni poremecaj nije fobija ali kod svake fobije postoji napad panike.Ako zelite da resite problem sa panicnim poremecajem obratite se dobrom psihijatru.
 

Da imace najsrecnije misli koje moze da ima,jer panicni napadi koji se ne tretiraju nikakvom farmakoterapijom vrlo tesko mogu da se pobede,a vrlo cesto prelaze u kompleksne depresivne epizode koje vremenom bivaju sve jace.Izvinjavam se sto sto se nisam izjasnio na pravi nacin,a zeleo sam reci da ce koriscenjem SSRI AD-a pored umanjenja intenziteta panicnih napada,otkloniti "crne misli" i poboljsati kvalitet zivota.

Original postavio Milan_kv
moja drugarica ima panicne napade,ali pored svih ovih strahova ima i negativne i depresivne misli o zivotu,i ne moze da prestane da misli o tome,sve joj je tako ruzno i crno.jos nije pocela da pije lekove jer joj se to skoro desilo i jos joj nisu preporucili,ali ona je umislila da joj lekovi nece pomoci,da nece imati nikakvo dejstvo.
 
Imam napade panike koji se manifestuju iznenadnim i naglim strahom bez prethodnog razmisljanja o bilo cemu, znaci u opustenim situacijama. Tada dolazi do skoka pulsa i pritiska, plitkog disanja i stalne potrebe za dubokim udisanjem. Par puta sam zavrsio u hitnoj, lekovi za pritisak nisu mogli da spuste pritisak, koji mi je inace normalan u odustvu ovih napada. Izvrsio sam sve analize i hvala Bogu, fizicki je sve u redu.

Imam strahove na svesnom nivou, od bolesti, od smrti, od starenja, od samoce, siromastva... Zivot mi je prilicno nesredjen, na losem sam poslu koji uz to ne mogu uspesno da obavljam, jer moje kognitivne funkcije vise nisu tako dobre, nemam devojku vec duze vreme delimicno i zbog ovog stanja. Stalno sam zabrinut i veoma tesko se opustam. NE pijem cesto, ali ponekad u drustvu cak ni vece kolicine alkohola ne mogu da me opuste, osecam se zapravo jos gore. Nemam volje ni za sta, olenjio sam se, izgubio osecaj za odgovornost.
Imao sam par traumaticnih iskustava u zivotu koje ne mogu da potisnem i stalno se iznova prisecam i prolazim kroz to. Jedno od njih je i smrt brata, meni na rukama. Nisam isao kod psihijatra jos uvek, ali mi se cini da cu morati, kad budem imao volje da to ucinim.
 
Imam napade panike koji se manifestuju iznenadnim i naglim strahom bez prethodnog razmisljanja o bilo cemu, znaci u opustenim situacijama. Tada dolazi do skoka pulsa i pritiska, plitkog disanja i stalne potrebe za dubokim udisanjem. Par puta sam zavrsio u hitnoj, lekovi za pritisak nisu mogli da spuste pritisak, koji mi je inace normalan u odustvu ovih napada. Izvrsio sam sve analize i hvala Bogu, fizicki je sve u redu.

Imam strahove na svesnom nivou, od bolesti, od smrti, od starenja, od samoce, siromastva... Zivot mi je prilicno nesredjen, na losem sam poslu koji uz to ne mogu uspesno da obavljam, jer moje kognitivne funkcije vise nisu tako dobre, nemam devojku vec duze vreme delimicno i zbog ovog stanja. Stalno sam zabrinut i veoma tesko se opustam. NE pijem cesto, ali ponekad u drustvu cak ni vece kolicine alkohola ne mogu da me opuste, osecam se zapravo jos gore. Nemam volje ni za sta, olenjio sam se, izgubio osecaj za odgovornost.
Imao sam par traumaticnih iskustava u zivotu koje ne mogu da potisnem i stalno se iznova prisecam i prolazim kroz to. Jedno od njih je i smrt brata, meni na rukama. Nisam isao kod psihijatra jos uvek, ali mi se cini da cu morati, kad budem imao volje da to ucinim.

Sto pre odes, bice ti bolje, nemoj da odlazes.

Da imace najsrecnije misli koje moze da ima,jer panicni napadi koji se ne tretiraju nikakvom farmakoterapijom vrlo tesko mogu da se pobede,a vrlo cesto prelaze u kompleksne depresivne epizode koje vremenom bivaju sve jace.Izvinjavam se sto sto se nisam izjasnio na pravi nacin,a zeleo sam reci da ce koriscenjem SSRI AD-a pored umanjenja intenziteta panicnih napada,otkloniti "crne misli" i poboljsati kvalitet zivota.

Pa sad..glupo je reci najsrecnije misli koje moze da ima..

sa ostalim se slazem, mada ne mora da znaci da ce preci u depres. epizode koje vremenom bivaju sve jace.
Btw, da li si ti psihijatar, psiholog..?
 
Poslednja izmena:
Zavrsio sam psihologiju pre par meseci,ali isto tako sam covek i patim od panicnih napada skoro vec 10god.Bio sam na terapijama triciklicnih antidepresiva tacnije na Imipraminu (tofranilu) onda na SSRI (sertralinu i paroxetinu)
Zoloftu i Seroxatu.Na ranijim postovima,procitao sam da panicni napadi mogu biti kobni sto uopste nije tacno,jer organizam u stanju panike reaguje po sistemu bori se ili bezi.Tako da iako ste u autu gledacete da izbegnete udes a ne da da ga namerno izazovete..Takodje i iz nauke a i iz licnog iskustva znam da autosugestija pomaze ali ne leci.Stvar nije samo u nekoj traumi,dogadjaju ili neceg treceg vec i nedovoljno preuzimanja 5-hidroksitriptamina iliti serotonina u neurone.Dok nisam poceo terapiju Paroxetinom osecao sam se kao da su mi dosli poslednji dan.Zato sam rekao da je danasnja hemija cudo.Voleo bih da cujem necije misljenje tj dozivljaje depersonalizacije i derealizacije,jer mi se to cesto dogadjalo posle napad.
 
Mozemo napade panike da posmatramo iz vise razlicitih uglova i mozemo da pametujemo i filozofiramo.
Ja licno smatram da je jedino vazno da se osoba oslobodi te napasti, sto pre, sto efikasnije i bez stalne upotrebe lekova. Ja se time bavim vec dugi niz godina i pomogao sam ljudima da nastave svoj zivot nesmetano. Smatram da je vazno da ljudi znaju da je hipnoterapija efikasan po ovom pitanju. Moze se reci ako je hipnoterapija efikasan unekom polju, onda su to fobije i napadi panike.
 
Poslednja izmena od moderatora:
moja drugarica ima panicne napade,ali pored svih ovih strahova ima i negativne i depresivne misli o zivotu,i ne moze da prestane da misli o tome,sve joj je tako ruzno i crno.jos nije pocela da pije lekove jer joj se to skoro desilo i jos joj nisu preporucili,ali ona je umislila da joj lekovi nece pomoci,da nece imati nikakvo dejstvo.

Može sa e izleči i sama i bez lekova ako spozna o čemu se radi:
1.treba da se informiše o tome kako dolazi do napada.
Kad shvati da je to lažna uzbuna ali sa stvarnim simptomima treba sebi da sugeriše i ponavlja da je to lažno ,da nema razloga za strah.Mora u to da veruje.Treba da ima nekog koji će je u to ubediti i kome veruje i može ga pozvati da bude kraj nje u pošetku.
2.Treba da prepozna okolnosti kad se to pojavi.To je najšešće kad se predje jedna granica umora tj iscrpljenosti.Može se ako hoće javiti meni jer ja sam to imala i izlečila se.
 
Može sa e izleči i sama i bez lekova ako spozna o čemu se radi:
1.treba da se informiše o tome kako dolazi do napada.
Kad shvati da je to lažna uzbuna ali sa stvarnim simptomima treba sebi da sugeriše i ponavlja da je to lažno ,da nema razloga za strah.Mora u to da veruje.Treba da ima nekog koji će je u to ubediti i kome veruje i može ga pozvati da bude kraj nje u pošetku.
2.Treba da prepozna okolnosti kad se to pojavi.To je najšešće kad se predje jedna granica umora tj iscrpljenosti.Može se ako hoće javiti meni jer ja sam to imala i izlečila se.

E, to je početak kraja. Panični napad se javlja kao potreba da je neko stalno uz osobu koja paniči. To je sekundarna dobit. Profesionalna pomoć ima za svrhu da klijentu pruži podršku da funkcioniše sam!
 
sta moze da bude kobno??? Od napada panike niko jos nije umro! Imam panicne napade vec5 godina u koktelu sa anksioznoscu i OCD ili OKP... Nezgodno je ali ih ja zasad hvala Bogu dobro kontrolisem. Mislim daco da si u pravu da svi piju lekove ali to da ne moze sama da se bori je potpuno pogresno!!!!! Marina poseti sajt http:/www.anskioznost.net i procitaj taj sajt je napravio covek koji je sam bez lekova izlecio anksioznot, napade panike i OCD ili OKP u prevodu opsesivno kompulzivni poremecaj. SNAGA VOLJE je najbitnija za izlecenje. I kognitivno bihejvioralna metoda... u kombinaciji sa jogom i meditacijom, opustanje i autosugestija, to je jedini nacin za uspeh u ovom poremecaju, naravno ne mozes odmah ozdraviti jer je ta anksioznost pravljena godinama tako da treba vremena da to izadje iz tebe, u slucaju da ne izadje sto je moguce barem ces nauciti da se kontrolises i ne panicis. pozdrav veliki svima
 
Od napada panike ne moze da se desi nista lose ne moze da se umre niti da se dobije infarkt ili mozdani udar kako covek u datom trenutku pomisli, najbitnija je disciplina tj ranije lezanje pre 00h, odredjena terapija, i autosugestija tj meditacija a pored svega toga najvazniji je rad!
 
sta moze da bude kobno??? Od napada panike niko jos nije umro! Imam panicne napade vec5 godina u koktelu sa anksioznoscu i OCD ili OKP... Nezgodno je ali ih ja zasad hvala Bogu dobro kontrolisem. Mislim daco da si u pravu da svi piju lekove ali to da ne moze sama da se bori je potpuno pogresno!!!!! Marina poseti sajt http:/www.anskioznost.net i procitaj taj sajt je napravio covek koji je sam bez lekova izlecio anksioznot, napade panike i OCD ili OKP u prevodu opsesivno kompulzivni poremecaj. SNAGA VOLJE je najbitnija za izlecenje. I kognitivno bihejvioralna metoda... u kombinaciji sa jogom i meditacijom, opustanje i autosugestija, to je jedini nacin za uspeh u ovom poremecaju, naravno ne mozes odmah ozdraviti jer je ta anksioznost pravljena godinama tako da treba vremena da to izadje iz tebe, u slucaju da ne izadje sto je moguce barem ces nauciti da se kontrolises i ne panicis. pozdrav veliki svima

Mislim da se nikada na celom forumu od kad postoji nije toliko podgila buka kao oko moje rečenice ,,ako se panični napadi ne leče oni mogu biti kobni''.:roll: Ljudi!!! Kobni u smislu da mogu da pogoršavaju kvalitet života, loše utiču na socijalni život, kobni u najbanalnijim primerima (već sam ga naveo) da se nađete u automobilu u trenutku napada. Naravno da ne može da se umre od paničnog poremećaja! @Nidzo, nema rasprave oko toga da li osoba može ili ne može sama da se bori sa paničnim poremećajem. Panični napad, iako može biti različitog intenziteta, zahteva pomoć stručnjaka, a naravno, snaga volje jeste jako bitna.
 
Mislim da se nikada na celom forumu od kad postoji nije toliko podgila buka kao oko moje rečenice ,,ako se panični napadi ne leče oni mogu biti kobni''.:roll: Ljudi!!! Kobni u smislu da mogu da pogoršavaju kvalitet života, loše utiču na socijalni život, kobni u najbanalnijim primerima (već sam ga naveo) da se nađete u automobilu u trenutku napada. Naravno da ne može da se umre od paničnog poremećaja! @Nidzo, nema rasprave oko toga da li osoba može ili ne može sama da se bori sa paničnim poremećajem. Panični napad, iako može biti različitog intenziteta, zahteva pomoć stručnjaka, a naravno, snaga volje jeste jako bitna.

Sad smo se razumeli :), pozdrav
 
Ma zini da ti kažem...

A što se tiče kobnih posledica paničnog napada...upotrebi maštu ako već nisi čitala o iskustvima ljudi koji koji pate od ovih poremećaja. Meni trenutno prvo što pada na pamet je panični napad jedne žene dok je bila u automobilu na sred auto-puta...Na to sam mislio kada sam rekao kobne posledice.

Hehe, mene su redovno hvatali u kolima, ali ja stanem, parkiram i legnem na zadnjem sedistu gucnem xalol i opustim se :)
 
Moje iskustvo , ja imam 23 god. stranac sam doselio sam se u Beogradu pre 3 god . zbog nekih obaveza . Izvinjavam se ukoliko se dogodi neka gramaticka greska :)
Moji je zivot sasvim normalan nikad nisam doziveo stres u porodici ili bilo kako .
Bio je 29 april posle podne gledao sam TV i odjednom me uhvatio strah misleo sam da cu poludeti mislio sam da ce nesto da se desi sa familjom koja zivi daleko od mene poceo je srce da lupa osetio sam jaku uznjemirenost , proslo je 10 minuta smirio sam se medjutim osecao sam jaku uznjemirenost .Nisam znao sta mi se desava otiso sam da povracam , mislio sam da sam nesto gadno pojeo.Pokusao sam jedva da zaspim ujotros u 3 . Spavao sam 3 sata i opet probudio seo na kompu da trazim na internetu sa se meni dogadja , shvatio sam da imam napadi panike .Prolazi taj dan osecam jaku uznemirenost opet nisam mogao da spavam ni jedem niti sta da radim . Otiso sam na urgentni prebacili su me na klinika laza lazarevic ako se tako zove . Ovde me je primio jedan doktor ispricao sam sta mi se desilo , on mi je rekao ne brini kupi xanax i poseti psihijatar , dao mi je diazepam 5 mg i otiso kuci da spavam. Zaspao sam opet probudio i opet tu jaku uznemirenost .Kupio sam taj jebeni xanax .Ubio me , ja popij i odma mi dolazi san . I spavao i spavao 4 dana kao medved . Posle 4 dana pao u depresiju :( . Nisam mogao da jedem nisam imao seksualni nagon nista me ne zanimalo sve mi je bilo bezveze uz jaku uznemirenost . Morao sam da se obratim psihijatru .Odem posle 7 - 8 dana na psijatar ona mi je prepisala Cipralex 10 mg .Citao sam uputstvo da ima njus efekte taj cipralex i nisam hteo da uzmem :( mislio sam da cu se izboriti sam medjum sve je bilo uzalud .Zvala me je doktorka pitala me kako sam ja sam rekao da ne uzimam plasim se zbog te njus pojave,ona mi je rekla da uzmem sto pre ukoliko se nesto desi da je zovem.Pristao sam uzeo taj cipralex , sve je bilo ok posle 2 sedmice sam se vratio u normalu .Vratio mi se apetit seksualni nagon , zelje optimizam .Cipralex mi je dao jos jedan zivot .Evo pijem 7 meseci taj lek 8 mesec treba da prekinem sa terapijom . Za sada sam super nemam depresiju nemam napadi paniki , cak mogu da kazem da sam sada i bolji od to sto sam bio , sada sam jaci neko ikada :)
Podrav svima ukoliko zelite da me nesto pitate tu sam :)
 

Back
Top