Након 2000-те за културу "целих" 0,40%...

У принципу, част изузецима, глумци су паметни само кад говоре туђи текст, а кад почну да се петљају у политику
и подржавају ову или ону опцију, увек изгубе део публике, поготово уколико дају неодмерене острашћене изјаве.

Сад неки глумачки "првоборци" су награђени због активног учешћа у "револуцији", али очито су очекивали много
више, рачунали су да ће бити као након Другог светског рата, што је наплаћена партизанштина, а највећем броју
се то изјаловило, па су сад нешто паметнији појединци увидели колико су 5. октобра били изманипулисани.

Pa sad, ne znam šta su očekivali i šta se od njih očekivalo, ako misliš na ove nacionalne penzije, nisam za to.

Što se manipulisanja tiče, bilo je toga uvek, i biće, svako od njih snosi posledice svog delovanja, odnosno plaća cenu pogrešne procene, ne greše svi u toj proceni, zato i kažem, ne može se ići toliko široko u uopštavanju.

P.S. Zoran Radmilović. :worth: Ostalima svaka čast, subjektivan sam, a i nema neke veze sa temom, ali morao sam da pomenem. :cool:
 
Pa sad, ne znam šta su očekivali i šta se od njih očekivalo, ako misliš na ove nacionalne penzije, nisam za to.

Što se manipulisanja tiče, bilo je toga uvek, i biće, svako od njih snosi posledice svog delovanja, odnosno plaća cenu pogrešne procene, ne greše svi u toj proceni, zato i kažem, ne može se ići toliko široko u uopštavanju.

P.S. Zoran Radmilović. :worth: Ostalima svaka čast, subjektivan sam, a i nema neke veze sa temom, ali morao sam da pomenem. :cool:

Нисам ни ја за националне пензије, поготово не овако како се то сад делило без икаквих јасних критеријума, па су
помешане бабе и жабе, па је и Слађана Милошевић (:eek: !!!!) добила националну пензију...

Кажем ти вероватно су очекивали, као у доба Броза, да се снимају "монументални" филмови, са монументалним
хонорарима и привилегијама, које су припадале режимским уметницима - Милени Дравић, Мири Ступици, Бати
Живојиновићу, Љубиши Самарџићу, Борису Дворнику, и осталим "партизанима".......

Зоки није спадао у те режимске, он је седео у Српској кафани и терао своју причу. Слава му!
 
Нисам ни ја за националне пензије, поготово не овако
како се то сад делило без икаквих јасних критеријума, па су
помешане бабе и жабе, па је и Слађана Милошевић (:eek: !!!!) добила националну пензију...

Кажем ти вероватно су очекивали, као у доба Броза, да се снимају "монументални" филмови, са монументалним
хонорарима и привилегијама, које су припадале режимским уметницима - Милени Дравић, Мири Ступици, Бати
Живојиновићу, Љубиши Самарџићу, Борису Дворнику, и осталим "партизанима".......


Зоки није спадао у те режимске, он је седео у Српској кафани и терао своју причу. Слава му!


Slava mu... :worth:

v24682p0.jpg
 

Обратите пажњу на први минут, ту Љиља Благојевић каже, од 1990 - 2000-те за културу се одвајало 1,8%
националног дохотка, а након 2000-те, "целих" 0,40%
.:mrgreen:
Па сад видите зашта су се глумци борили, пошто су они били једни од најистакнутијих "заговорника и носилаца
промена"!!!!
Дакле драги глумци, што сте тражили то сте и добили! Јесте да је и Луј XIV играо балет, али благо оној држави у
којој глумци воде главну реч....:per:

OO Strelo pa ja sam mislila da si ti bistra osoba i da nisi sklona manipulacijama. Hoćeš li mi pomoći da pronađemo budžete Srbije za 1999.godinu pa da vidimo koliko je 1.8% od tog budžeta, pa da pronađemo budžet za 2009. pa da vidimo koliko je 0.40% od današnjeg budžeta.
Uzgred da proverimo procente dali su tačni.

p.s potreban je i podatak o crnom tečaju marke za 1999-2000!
 
OO Strelo pa ja sam mislila da si ti bistra osoba i da nisi sklona manipulacijama. Hoćeš li mi pomoći da pronađemo budžete Srbije za 1999.godinu pa da vidimo koliko je 1.8% od tog budžeta, pa da pronađemo budžet za 2009. pa da vidimo koliko je 0.40% od današnjeg budžeta.
Uzgred da proverimo procente dali su tačni.

p.s potreban je i podatak o crnom tečaju marke za 1999-2000!
ma pusti ju...
lako se igrati statistikom danas

kažeš da je preko 1 posto odvajano za kulturu

a to što je tada u budžetu bilo 10 puta manje love nego danas nikom ništa :mrgreen:

ipak se procenti gledaju....xe8esh lovu :rotf:
;)
 
њима не треба култура,треба им ретардиран народ који не размишља пуно,и трпи као стока све намете и хараче,без демонстрација нормално,а то што музеји и установе културе пропадају је зато што је власт наметнула вредности материјализма и површности.и шта сад очекују да ће народ да се културно уздиже у либералном капитализму???мало сутра
 
OO Strelo pa ja sam mislila da si ti bistra osoba i da nisi sklona manipulacijama. Hoćeš li mi pomoći da pronađemo budžete Srbije za 1999.godinu pa da vidimo koliko je 1.8% od tog budžeta, pa da pronađemo budžet za 2009. pa da vidimo koliko je 0.40% od današnjeg budžeta.
Uzgred da proverimo procente dali su tačni.

p.s potreban je i podatak o crnom tečaju marke za 1999-2000!

како ћеш да нађеш буџет када га не објављују и крију као змија ноге???хехе јеси наивна страшно......
 
Povećan budžet za kulturu09.01.2009. 14:40

Budžet Ministarstva kulture prvi put posle više godina prelazi granicu od 1% u nacionalnom budžetu Republike Srbije, saopšteno je na prvoj redovnoj konferenciji za novinare u 2009. u Ministarstvu.



Povećanjem budžeta za kulturu biće omogućena realizacija znatno većeg broja projekata i time olakšano sprovođenje glavnih ciljva kulturne politike.

Pored povećanja budžeta namenjenog programima u oblasti stvaralaštva, zaštite kulturnog nasleđa i medija, planirana je i transformacija institucija budžetskih korisnika i sprovođenje efikasnijeg i odgovornijeg modela korišćenja sredstava.

www.vesti.rs/Kultura/Povecan-budzet-za-kulturu.html


Toliko o Strelinim lažima
 

Back
Top