Najveće laži

Dobar deo te stoke ce opet da glasa za njih iako to ne ispune
dash2.gif

Kako se raduje stoka seljachka shto nam ne ide kako treba...josh samo malo dok poslednji :evil: olosh ne ode u Sheveningen ...
 
pa ti koji su lagali pre su vasi koalicioni partneri

SPS

jesi zaboravio to?

vi danas vladate sa SPS-om

DS i SPS

tako da ako ti smeta sto su tvoje kolege iz vlade lagale 90tih to pitanje postavi njima na nekom sastanku podmladka DS-a i SPS-a

Drugo oni su imali objektivne okolnosti koliko toliko koje su ih sprecavale da ispune obecanja a to su bile ekonomske sankcije zapada, ratovi, hiperinflacija koja je nastala kao posledica rusenja SFRJ i smanjenja trzista + sankcija dok vi demokrate niste imali ni ratove ni sankcije ni hiperinflaciju pa opet lazete jos vise nego SPS
Buhuhu, jadni SPS, sankcije zapada i ratovi, buhuhuh
Ma daj bre Tihi, prvo nismo MI demokrate, ja bar nisam... Pogotovo od kako se se slizali sa SPS-om. Drugo, između Slobe i danas, imao si Đinđića - reformatora i Koštunicu - zlikovca. Imaš tri puta pravo da pogađaš ko je od njih dvojice omogućio ovim lopovima da drpaju. Koji legalista je menjao zakone po volji svojih tajkunskih drugara?
 
Slobodan Milošević:
· Nasa zemlja je najdemokratskija zemlja na svetu. (Politika, 16. jun 1999.)
· Kada je pocelo bombardovanje pojavile su se izbeglice, naravno kao rezultat bombardovanja, i to svi znaju... Svi beze zbog bombardovanja - Srbi, Turci, Romi, muslimani. Naravno, broj Albanaca je najveci. Svi beze. Ptice beze, divljac bezi. (April 1999.)
· Vi Hrvati morate imati, i imate, interesa da budete u dobrim odnosima s medunarodnom zajednicom. Sto se mene tice, meni je svejedno... Ionako me vise nicim ne mogu kazniti. (Hrvoju Šariniću, Blic, 5. mart 1999.)
- Nemam nista posebno za čim bih zalio i savest mi je mirna. (Decembar 1998.)
- Ove godine naša zemlja imace dvostruko vecu stopu rasta od najvecih stopa rasta u Evropi. Spoljni faktori, u saradnji sa sa unutrašnjim, pokušali su da sruše ovaj režim, ali u tome nisu uspeli zato sto je ovaj režim narodni režim, i ne moze se menjati spolja vec iskljucivo voljom gradana ove zemlje. (Blic, 23. maj 1997.)
- Mi ne možemo biti blokirani. Možda za 1000 godina embargo može imati neki efekat. Ali, za nekoliko godina? To je nista! (Maj 1994.)
- Modernu Srbiju zamisljam sa 10.000 dolara po glavi stanovnika. (Decembar 1988.)
- I zato, prvo sto zelim da vam kazem drugovi, jeste da vi treba da ostanete ovde. Ovo je vasa zemlja, ovo su vase kuce, vase njive i baste, vase uspomene. Necete valjda napustiti svoju zemlju, jer se u njoj tesko zivi, jer su vas pritisli nepravda i ponizenje. (Jul 1988. godine)
- Ne moze se od stampe ocekivati da bude objektivnija od centralnih komiteta, skupstina i vlada. Ako bi to mogla, ako bi to bila, pripala bi joj velika zasluga za odbranu Jugoslavije, socijalizma i ljudskog dostojanstva. (Decembra 1988.) godine.
- Ja radim svoj posao kao i ostali drugovi u rukovodstvu Srbije, najbolje sto mogu, javno i uz drugarsko postovanje ljudi sa kojima se na tom poslu nalazim. (Decembar 1988. godine)
- Ja licno smatram da u sadasnjoj situaciji u Jugoslaviji sa nacionalnim konfrotacijama koje je stvorio sistem, postojanje vise partija ne bi nista sredilo, naprotiv, dovelo bi do novih konfrotacija i jacalo bi elemente koji zele da uniste Jugoslaviju. (Jul 1989. godine)
- Ja sam komunista po ubedenju i postao sam komunista kad mi je bilo 17 godina. (Jul 1989. godine)
- Sam za sebe u politickom smislu ne zelim mista, a narocito ne da se u vezi sa mojom licnoscu pravi novi kult, koji je nespojiv sa mojim shvatanjem savremenog socijalistickog, demokratskog drustva. (Oktobar 1989. godine)
- Ostaje mali broj fanatika koji jos uvek odnekud sanjaju o promeni granica, o tome da odvoji Kosovo od Jugoslavije i pripoji ga Albaniji. Njihova zelja da uzmu Kosovo nikada nece biti ostvarena. Boreci se za takav cilj oni jedino mogu sami sebe da uvedu u tragicne ishode, sto se uostalom i dogada. Jer nikada Srbija nece dati Kosovo i nema te sile koja to mode uciniti, jer Kosovo je srce Srbije. (Novembar 1989. godine)
- Mi ne mislimo da ce se Jugoslavija raspasti. Ne mislim da ce Slovenija napustiti Jugoslaviju, iako ima secesionista. Ali, cak i da do toga dode, Srbija nece biti najmanja zemlja u Evropi. (Januar 1990. godine)
- Na Kosovu smo za ovih nekoliko godina uradili mnogo. To nije vise oblast van Srbije u kojoj je srpski narod izlozen diskriminaciji. (Decembar 1991. godine)
- Ako me za utisak pitate, mislim da Makedonci ne žele, niti imaju interes da se sa nama razidu. (Decembar 1991.)
- Mi se nadamo da necemo morati nikakve ratove vise da vodimo na ovim prostorima, jer je ovde bilo dosta ratovanja i gladovanja. (Maj 1992. godine)
- Konacno, mi ne možemo da se konfrotiramo sa citavim svetom. (Jun 1992. godine)
- S druge strane, sankcije su nam mnogo naskodile na ekonomskoj strani, ali ne u meri u kojoj se ocekivalo. U nasoj zemlji zivot se normalno odvija. Kako? Ispitujemo…(Oktobar 1992. godine)
- Svi svetski diplomati znaju da sam se, kad je rec o ratu na podrucju Jugoslavije, zalagao za mirno resenje sukoba izmedju onih koji su bili u sukobu. (Jun 1996. godine)
- Iz dogadaja koji su pratili raspad Jugoslavije i rat na delu njene nekadasnje teritorije, izvukao sam mnoge pouke. (Jun 1996. godine)
- I nece doci do internacionalizacije teme - Kosovo. (Jun 1996. godine)
- Naravno da se tesko zivi, sankcije su nam i uvedene da bismo tesko ziveli, ali mi smo pokazali da mozemo da se odupremo tome i da mozemo da zivimo i da gradimo svoju zemlju sve bolje i bolje. (Decembar 1996. godine)
- Ja sam jednostavno protiv rata. Tamo gde se ja pitam, gde moj glas odlucuje, rata nece biti. (Februar 1997. godine)
- Dogovori koje smo postigli otklanjaju opasnost vojne intervencije protiv nase zemlje. (Oktobar 1998.)
- Izlaskom pred UN mi nismo branili samo svoju zemlju, vec smo ponovo na svetsku scenu vratili UN, koje 80 dana, od pre pocetka ove agresije nisu funkcionisale. To je nas doprinos zalaganjima citavog slobodoljubivog sveta. (Jun 1999. godine)
- Meni je Univerzitet podjednako važan kao bilo koja zemljoradnička udruga.
- Danas se ime Srbije i njenog naroda sirom sveta vezuje za borbu za slobodu.
- Ocekujem da Socijalisticka partija Srbije nastavi svoj patriotski put koji je zastupala od svog formiranja 1990. godine.
 
Dr. Vojislav Šešelj:
- Inflacija je opet uzela maha, ali ubeden sam da cemo je drzati pod kontrolom. Mi smo rat docekali sa ukupnom novcanom masom od 10 milijardi dinara, a sada imamo 14 milijardi dinara. Morali smo nesto novca da dostampamo, jer ko bi finansirao sve ove radove. Inflacija vam tu dode kao neka vrsta poreza. Imate 100 dinara u dzepu, inflacija vam to obezvredi, pa imate 80 dinara. (Blic, 19. oktobar 1999.)
- Cela Srbija je odusevljena lekcijom koju ste ocitali engleskim okupatorima. Tvoj junacki postupak prava je zaloga srpsko-makedonskog prijateljstva! (onima koji su isprebijali vojnike velike Britanije u Makedoniji. (Radio B-92, 11. mart 1999.)
- Za ostale ne znam, ali clanovi SRS nemaju nameru da putuju u te zemlje dok su im na vlasti ovakve govnarske vlade. (Odgovor na pitanje Blica da komentarise zabranu putovanja u zemlje Evropske unije nekolicini jugoslovenskih politicara) (18. decembar 1998.)
- Necemo dozvoliti ni predsedniku Srbije, ni predsedniku Vlade, ni ministrima, ni poslanicima, ni drzavnoj upravi da prime platu dok poslednji penzioner i radnik ne bude namiren… Najpre cemo dozvoliti Srbiji da dise, da gradani upoznaju demokratiju, da mogu slobodno da iznose svoje misljenje i da imaju pravo da se njihovo misljenje cuje… Protivim se svakom hapsenju zbog ideja, misljenja i pisanja u bilo kojim uslovima. Pravo na slobodu misli i savesti bice zastitceno zakonom.(Program u 100 tacaka)
- Uvek je politika SRS bila suprotna SPS, jer su nasi politicki, ekonomski i socijalni programi dijametralno suprotni. Ni u jednu vladu u kojoj sedi i jedan jedini socijalista SRS nece ulaziti. Socijalisticka vlast ne moze da zaustavi kriminal jer je u njega do grla umesana, i to sam njen vrh… Trazimo potpuno ukidanje TV pretplate posto su gradani najnovijim vladinim merama dodatno oporezovani, pa nema nikakvog smisla da im se naplacuje i dodatni harac na gledanje drzavne TV. Mislimo da drzavnu TV treba da finansira vlada i budzeta, a ne gradani. Zasto bi jedino televizija imala sigurne prihode. Ako nemaju dovoljno novca, nek uvedu restikcije, nek smanjuju broj zaposlenih.
- Ona je veoma slicna Mao Ce Tungu, s tim sto je on objavio neveliku knjizicu citata iz svojih radova, a Mira Markovic tomove i tomove plasira u ogromnim tirazima, pa i ono malo papria na trzistu apsorbuje. Po moralnim karateristikama ova tipicna komunisticka feministkinja podseca na svoje uzore Rozu Luksemburg i Klaru Cetkin, ali ipak najvise na Elenu Causesku. Po popularnosti u svome narodu nadmasila je Prokletu Jerinu… Mislima Mire Markovic najvise odgovoara toaletni papir. Na njemu bi njena inventivnost, kreativnost i originalnost najbolje dosle do izrazaja. Njena licnost bi naprosto bila kompletirana. (List Velika Srbija, 1995.)
- Kompletnom strukturom svoje licnosti Slobodan Milosevic izrazava psihopatoloske osobine. Najociglednija je paranoja, koja je i pratila mnoge tirane i samodrsce kroz istoriju… Jos kao student znao je masno da laze i pravo u oci gleda onoga koga laze. Licno sam se uverio koliko je savrsenstvo Milosevic dostigao kao lazov, koliko je krut u ophodenju i nastupu, bez elemetarne duhovitosti i s veoma izrazenom sujetom. Talenat za spletkarenje, u kome je Milosevic sigurno nenadmasan, donosio mu je neslucene rezultate i predstavlja njegov osnovni politicki kapital. (List Velika Srbija 1995.)
- Njene dnevnicke beleske pokazuju da igra kljucnu igru u drzavi; da ona nosi pantalone u svojoj kuci, a da Milosevic, figurativno receno, pegla, kuva, sprema. Govore da Milosevic ima patolosku strukturu licnosti, da to nije samostalna licnost, da je to covek koji ima veliku psihicku falinku, i da ona moze imati katastrofalne posledice po sudbinu naseg naroda. (List Velika Srbija 1995. godine)
- Tu je covek patriota ili je kvislig. Patriota je onaj ko je protiv bilo kakvog stranog mesanja u nase unutrasnje poslove. Onaj ko poziva strance da se mesaju u unutrasnje poslove, taj je kvisling, izdajnik. Nema tu milosti… Mi smo protiv autonomije Kosova. Mi smo za autonomiju Albanaca, albanske nacionalne manjine u nasoj zemlji, a ne za autonomiju Kosova. Sto znaci - ako tamo zivi 200 000 Srba - da ih vratimo u ropstvo, jos grde od turskog ropstva. To mi ne smemo da uradimo, nemamo pravo. Imamo pravo samo da Albancima pruzimo kulturnu autonomiju koja se odnosi na kulturu, obrazovanje, zdravsto, penzijsko osiguranje, socijalno osiguranje, informisanje. (Studio B, mart 1998. godine)
- Ne prihvatam da je bilo koji sveštenik bliži Bogu od mene.
- Sve sto je svesno koracace u 21. veku udesno
 
Velja Ilić:
- Srbija nikada nije bila građanska država i bilo bi neprirodno da to bude posle izbora.
- Ko su taj Labus, Dinkic i mali Djelic, odakle su dosli? Ko je ta Kori Udovicki, koja je pala sa duda, pravo u ministarsku fotelju? Ja sam uz Voju Kostunicu, jer je Srbin i Sumadinac.
- Hajde da odemo svi u senku pa da se borimo iz pomracine.

Slobodan Čerović (JUL)
- Što pre završimo konferenciju za štampu, pre će početi obnova!"

Nataša Kandić, direktorka Fonda za humanitarno pravo
- Jedan me je vukao i na kraju sam ga uhvatila za ruku i dobro ošamarila, zato što je to sramota da neko tako star ko ima i decu i unuke, fizički nasrće na one koji su slabiji. Onda sam mu lepo vratila to što me je vukao, ošamarila i mislim da je to bilo dobro za njega...

Zoran Đinđić
- Tvrdim da nece biti devalvacije, ali ona je moguća.
- Parlamentarni izbori biti tek za dve godine. Mi cemo te dve godine skratiti.

Dragoljub Janković, ministar pravde u vladi Republike Srbije
- Kvalitet života se najmanje pogoršao u zatvorima.

Vojislav Koštunica:
- Moje je tvrdo uverenje: bolje sporije, ali brže.
- Srbi se neće smiriti sve dok se ne prostru s obe strane Drine.

Zoran Anđelković, predsjednik Privremenog izvršnog vijeća Kosova:
- Broj Srba koji su pobijeni na Kosovu ostaće nepoznat sve dok se svi ne vrate svojim kućama."

Žarko Korać, podpredsjednik vlade Srbije:
- Bili smo za ljudska prava kada ljudi još nisu znali šta je to.

Radovan Karađić:
- Nije problem nabaviti nuklearno oružje na tržištu, čak i kada ga ne bismo imali.

Mira Marković, direktorica JUL-a 1996.
- Mir, razume se, ne mogu uspostavljati oni koji su rat započeli.
- Jugoslavenski narodi su planirano, gotovo naučno planirano, posvađani i uvedeni u rat."
- Haaški tužioci u ružni zato što su nehumani i zli. S druge strane Slobodan Milošević spada u lepe ljude. Najlepše.
- Da je (sin amrko) pretio motornom testerom!? Nemojte da se šalimo. Nikakvom motornom testerom nije pretio, niti je imamo. Taman i da jeste, je l' to neki greh, kriminal?
- Daleki zimski mars preko zaledjenog Igmana nastavio se prolecnim tromesecnim otporom nasilju nad Srbijom.

Momčilo Krajišnik:
- Šta se tiče optužbe za ratne zločine, mi smo vrlo jasni da je tako moralo da bude." -
- Mene čuva Bog, a ne imunitet.

Nikola Poplašen, predsjednik RS:
- Moskva se brani u Srbiji, ali nisam siguran da u Moskvi to shvataju.

Momir Bulatović, predsjednik DPS:
- Bilo bi nam mnogo lakše da je Jeljcin rekao da svi Rusi treba da žive u jednoj državi.

Gojko Đogo, predsjednik Udruženja Srba u BIH:
- Srbima ne treba međunarodno priznanje...a kako bi u siromaštvu izdržavali toliku diplomatiju.

Dr Jovan Rašković predsjednik SDS
- Još samo ****** nisu protiv Srba...

Nenad Čanak, predsjednik skupštine Vojvodine:
- Kad Milošević odsedi u Hagu 500 godina, po povratku ćemo ga streljati.

Čedomir Jovanović, šef poslaničkog kluba DOS - a
- Obećao sam Miloševiću da neće ići u Haag. Ali obećanje se odnosilo samo na tu noć.

Bojan Dimitrijević, ministar trgovine i turizma:
- Pekari su nas ubeđivali da cena brašna čini svega jednu trećinu cene hleba. Ako je to tačno, šta onda stavljaju u taj hleb.

Radomir Naumov, jugoslovenski ministar energetike:
- Mazuta ima dovoljno, samo ga treba nabaviti.

Zoran Anđelković, funkcioner SPS:
- Mi dok smo bili vlast, nismo imali problem sa kvorumom. Ja sedam dana pre zasedanja pozovem Šešelja, odvedem ga na šampitu, i lepo se dogovorimo za šta će oni da glasaju.

Bogoljub Karić, predsjednički kandidat:
- Očekujem da za mene glasaju oni koji ne izlaze na izbore.

Gašo Knežević, srrbijanski ministar prosvete:
- U novom udžbeniku istorije, neće ponovo partizani pobediti, a četnici izgubiti.
Slobodan Čerović (JUL)
- Što pre završimo konferenciju za štampu, pre će početi obnova!

Tomislav Nikolić:
- Istina je da je posle gubitka Kosova bilo tesko ostati u vlasti, ali SRS nema kome da ostavi vise od milion glasova sa proslih izbora... (Glas Javnosti, 18. oktobar 1999.)
- Nisam zavrsio fakultet, jer nije valjao Zakon o univerzitetu. (Blic, 31. decembar 1998.)
- Mi vise necemo dozvoliti da bas svako moze da razgovara sa predsednikom Jugoslavije i Srbije. Mi cemo sad da odredjujemo nivo. (Blic, 31. decembar 1998.)

Borislav Pelevic, predsednik Predsednistva SSJ i »djeneral« SDG, Svedok, 29. februar
- Arkana ubile srpske gnjide za racun Siptara i Amerike.

Dragutin Topic, rekorder u lakoj atletici, GLAS JAVNOSTI, 6. mart
- Usao sam u JUL samo zbog njihovog sportskog programa.

Knjizevnica Jara Ribnikar, PROFIL (mart)
- Na zalost, nisu svi u JUL-u raspolozeni za transcendentalnu meditaciju, ali Miri (Markovic) sam objasnila o cemu se radi.

Mirko Marjanovic, predsednik Vlade Srbije, BORBA, 16. decembar
- Otvaramo vidike i drugim zemljama.

Momir Bulatovic, predsednik Vlade SRJ, B2 92, 19. decembar
- Ponosan sam sto sam na spisku onih kojima je zabranjeno putovanje u inostranstvo.

Predlog SUBNOR-a iz Loznice da se S. Milosevicu dodeli Nobelova nagrada za mir, DANAS, 22. decembar
- Predsednik SRJ je zaslužan za mir na Balkanu i sire, jer nije dozvolio da dodje do rata sirokih razmera sa nesagledivim posledicama za narode Evrope, a mozda i planete.

Naslovna strana praznicne BORBE
- Ljubavlju smo se branili od NATO zla.

Zarko Jokanovic, funkcioner ND, TV ANEM, 8. januar
- Tito je aplaudirao meni, a ne ja njemu.

Jovan Strikovic, direktor bolnice Sv. Sava, DUGA, 29. januar
- Sve sto je zapadni svet koristio kao dostignuca postojalo je kod nas zahvaljujuci Svetom Savi.

Vojislav Kostunica, predsednik DSS, KNJIZEVNE NOVINE, 1. februar
- Deo Srba je izgubio nacionalni identitet tako sto su postajali ili postaju Jugosloveni, Evropljani, gradjani, antinacionalisti, mondijalisti ili pak, zbog duhovne dezintegracije, lokalisti (Sumadinci, Vojvodjani).

Ivica Dacic, portparol SPS, DANAS, 4. februar
- Ako nadjete jednog Srbina kome je draza Nemacka od Rusije, ja cu vam kupiti auto.

Prema odluci Saveznog ustavnog suda, DANAS, 10. februar
- Srbiji pripadaju i aerodromi u Crnoj Gori.

Moamer Gadafi, predsednik Libije, NEDELJNI TELEGRAF, 23. februar:
- SAD zavrcu ruku celom svetu, pa i Srbiji.
 
“Politika” je nestranački list.
Živorad Minović, direktor “Politike”, januar 1991.

Ne vidim razloga da se Italiji ne vrati jadranska obala koju je srpska vojska, u ime Jugoslavije, uzurpirala.
Milan Paroški, poslanik SPO u Skupštini Srbije, u Skupštini Srbije, februar 1991.



A ako treba da se tučemo, bogami ćemo da se tučemo. Nadam se da neće biti toliko ludi da se sa nama tuku. Jer, ako ne umemo da radimo i privređujemo, bar ćemo znati dobro da se tučemo... (Aplauz.)
Slobodan Milošević, u govoru predsednicima srpskih opština, prenosi NIN, april 1991.

Lično sam se uverio u postojanje i sadržaj tajnog plana o razaranju srpske štampe...
Slobodan Jovanović, glavni urednik Politike Ekspres, maj 1991.


Prema tome, pri našem odboru, odnosno da kažem da to nije odbor, nego pododbor, rekli su da imamo pravo i da to nije odbor, odnosno pododbor cele Skupštine, nego je to pododbor našeg odbora, koji će da ode, da vidi, da razgovara i da dobijemo taj utisak, da vidimo da hoćemo li ili nećemo da pravimo anketni odbor. Eto, to sam hteo da kažem.
Antonije Isaković, u Skupštini Srbije, maj 1991.

Kad postavimo granicu Zadar-Pakrac-Virovitica, kojom je kralj Aleksandar umirio hrvatske nacionaliste koji su digli veliku uzbunu i podigli svoj narod protiv Jugoslavije 1928. Godine, posle ubistva Radića, dužni smo da kao demokratski narod, garantujemo sva građanska prava svim Hrvatima i drugim narodima koji budu ostali u tom delu naše države...
Miroslav Šolević, vođa kosovskih Srba, maj 1991.

Na srpskom narodu počiva spas sveta.
Enriko Josif, maj 1991.

Predsednik Buš i Sad nisu informisani (o krizi u Jugoslaviji), jer njihov informativni sistem nije dobar.
Miloš Bojović, SPS poslanik, maj 1991. u Skupštini Srbije

Za svakog vojnika poginulog u Sloveniji, srpske majke moraju roditi još stotinu vojnika.
Dr Rada Trajković, tad članica Predsedništva prištiniske “Postojbine”, docnije SRS, docnije... jul 1991.

Hrvati nisu imali literature, osim srpske literature.
Milan Paroški, poslanik SPO u Skupštini Srbije, u Skupštini Srbije, juli 1991.

Srbina možeš ubiti samo ako mu pucaš u dušu.
Brana Crnčević, u Dugi, jul 1991.

Demokratija je reč koja je ubačena među nas, sa strane, da prouzrokuje kod Srba novi raskol, tragičniji od ranijih raskola.
Dr Rastislav Petrović, ekspert za genocid, RTS, avgust 1991.

Nema te sile koja može da nas spriječi da stvorimo srpsku državu... osim Boga, a Bog neće, jer Bog je na našoj strani.
Dr Radovan Karadžić, u izjavi za Radio Beograd, mart 1993.

Dok imamo hrane, svet nam ne može ništa.
Zoran Lilić, predsednik SRJ, u izjavi za RTS, april 1993.

U istorijskom smislu, vreme se kreće prema 21. veku.
Dr Mirjana Marković, supruga Slobodana Miloševića, u Večernjim novostima, septembar 1993.

Hoće Bog nešto veliko od ovog naroda, čim ga stavlja u žižu svetskih zbivanja.
Amfilohije Radović, mitropolit, u listu Javnost, april 1993.

Jedino zahvaljujući Miloševiću i politici koju sprovodi SPS danas na polovini bosanske teritorije vlada mir.
Mr Željko Simić, potpredsednik Vlade SRJ, Politika, 31. decembar 1993, 1-3. januar 1994.


Kod nas ima fašizma, rasizma, pa ga ima i u "Dugi".
Milomir Marić, glavni i odgovorni urednik "Duge", Tiker, januar 1994.

Bosna sve više postaje brvno na kojem će se sresti Amerika i Rusija.
Simo Gajin, RTS, 27. januar 1994.

Vođeni Hristovom naukom, učinili smo sve što smo mogli da naše neprijatelje preobratimo u prijatelje, i tako ćemo i dalje činiti.
Radovan Karadžić, u božićnoj čestitki srpskom narodu, januar 1994.

Srbi nemaju ratnih zločinaca.
Brana Crnčević, TV Politika, 2. februar 1994.

Objektivni su oni koji su na našoj strani.
Ilija Guzina, urednik Dnevnika TV Pale, 21. februar 1994.

Ne volim sistem u kojem su se stvarali sami debili koji su plakali nad Titovim odrom. Zato, kada sam video kako se Sarajevo puši i gori, moram priznati osetio sam radost.
Dragoš Kalajić, Borba, 2. mart 1994.

Ruski medved se krupnim koracima vraća na svetsku scenu, delom zahvaljujuci sjajnim diplomatskim potezima, izvedenim na inicijativu predsednika Srbije.
Goran Perčević, potpredsednik SPS, Borba, 15. mart 1994.

On je za mene genije! Sigurna sam da takvog čoveka u svetu nema.
Dafina Milanović, o Slobodanu Miloševiću, Duga, 16-29. april 1994.

Gospodin Milošević i njegova partija uspeli su da ostvare ono što nijedan drugi vođa nije bio u stanju da postigne u poslednjih šest vekova - da sjedine ljude u vremenu nedaća.
Đovani di Stefano, naturalizovani SRJ biznismen, Vreme, 18. april 1994.

Ako realno gledamo – danas milion stanovnika Republike Srpske u Bosni i Hercegovini ratuje sa dva miliona muslimana, 240 miliona Amerikanaca i 350 miliona iz država EU! Ali, na istoku se pojavio Žirinovski! Žirinovski je kost u grlu zapadnih diplomata, kao što su Srbi kost u ždrelu svetske politike. I tako će biti dok se ne reši srpsko nacionalno pitanje. Uostalom, sve NATO i američke avione srpski avioni će tući Odozgo! Biće to predstava za svet! Ali, doći će to vreme kad će jedan po jedan dolaziti u Beograd da potpisuju kapitulaciju!
Milić od Mačve, slikar i rodoljub, Javnost, april 1994.

Ponovo je zahvaljujući srpskom jedinstvu napravljena granica između Istočnog i Zapadnog carstva na Kupi.
Miloš Šobajić, slikar i patriota, Duga, maj 1994.

Srbi su najjači onda kada su sami.
Dr Biljana Plavšić, potpredsednica RS, NIN, 6. maj 1994.

Naš odnos prema kostima je specifičan totem i tabu, one nas zbližavaju, ali i razdvajaju.
Dr Jovan Striković, književnik i psihijatar, upravnik klinike "Sveti Sava" (bivši poslanik SPS), RTS 2, 9. maj 1994.

Mozemo hiljadu godina biti pod embargom.
Slobodan Milošević, predsednik Srbije, iz intervjua američkoj reviji Vanity Fair (Vašar taštine), Borba, 13. maj 1994.

Sve dok je u Srbiji budala, ja ne moram da brinem za svoju političku karijeru.
Vojvoda Vojislav Šešelj, predsednik SRS i narodni poslanik, Borba, 18-19. jun 1994.

Zar se naši neprijatelji ne boje naše krvi nenamirene? Mi moramo pokusati svoju porciju krvi!
Pesnik Rajko Petrov Nogo, TV Politika, 27. jul 1994.

Kod nas nema građana, ovdje su svi Srbi.
Nedeljko Rasuo, Narodna skupština Republike Srpske, avgust 1994.


Dobro je što u ovom trenu imamo našu borbenu vojsku u Republici Srpskoj. Nju već vidim sa Mladićem pod zidinama Carigrada.
Milić od Mačve, Pravda, 12. oktobar 1994.

Pružila mi se jedinstvena prilika da dođem u Lazarevac.
Zoran Lilić, predsednik SRJ, B-92, 9. decembar 1994.

Ako NATO ili američka vojska žele da pomognu UN, onda ne bi trebalo da se približavaju srpskoj teritoriji... Ne bismo ih napadali, ali ako se približe srpskoj teritoriji i budu neprijateljski ponašali prema nama, doći će do velikog rata. Biće to drugi Vijetnam.
Dr Radovan Karadžić, predsednik RS, Borba, 10-11. decembar 1994.

Srbiju i srpski narod posle Kosovske bitke nije niko tako u crno zavio kao tobože slobodna štampa.
Dr Ratko Marković, profesor, doktor i potpredsednik Vlade Srbije, na proslavi pola veka Požarevačkih novina, januar 1995.

Kao da me teši, muž me je uveravao da će i sutra kiša nastaviti da pada. Znala sam da neće.
Akademik Mira Marković, Duga, 21. januar-3. februar 1995.

Tri godine ratujemo o svom ruhu i o svom kruhu i opet je ovaj rat najlakši srpski rat do sada.
Dr Radovan Karadžić, predsednik RS, Telegraf, 15. februar 1995.

Srbi se neće smiriti dok se ne prostru s obe strane Drine.
Vojislav Koštunica, predsednik DSS, prilikom posete Kosovu, 1995.

Bavim se najlepšim poslom na svetu: predajem na Policijskoj akademiji.
Dr Ratko Marković, redovni profesor na Pravnom fakultetu, potpredsednik Vlade Srbije, april 1995.


Izem ti pregovore.
Tomislav Nikolić, potpredsednik SRS, na mitingu u Podgorici, NTV Studio B, maj 1995.

Kao ponosan Srbin, više bih voleo da su svi oni junački poginuli i da ih se sećamo kao junaka, koji su odbranili teritorije.
Željko Ražnatović Arkan, komandant SDG i predsednik SSJ, o Srbima izbeglim iz zapadne Slavonije, Srpsko jedinstvo, jun 1995.

U Beogradu postoji i druga strana, mondijalisti, male stranke koje su zapravo američke partije u Srbiji čiji lideri gledaju samo sopstvene interese.
Akademik Ljubomir Tadić, Naša borba, 2. jun 1995.

Mi smo Srbi rešili da živimo u jednoj državi - svi, pa makar svi drugi bili isprebijani na mrtvo.
Milić od Mačve, NIN, 2. jun 1995.

To što je naša privreda ostala na nogama jedinstven je primer u svetskoj praksi.
Radoje Kontić, predsednik Savezne vlade, Politika, jul 1995.

Predsednik Karadžić i ja, u poslednje vreme, s međunarodnim predstavnicima govorimo isključivo srpski, da bi na taj način pokazali da je dosta srpskog popuštanja.
Nikola Koljević, potpredsednik Republike Srpske, u listu Javnost, jul 1995.

Ja sam rek'o da NATO ima toliko brodova da mi to možemo sve za nedelju dana da pretopimo u Smederevo.
Radovan Radović Raka, narodni poslanik (SPS), Duga, 22. jul 1995.

Svet će istinu o nama saznati iz ovih dnevničkih zapisa.
Ljiljana Janacković, predstavnica izdavača knjige Mire Marković "Noć i dan", koja se prevodi na desetak jezika, Ilustrovana politika, 29. jul 1995.

Mir je neizbežan.
Slobodan Milošević, predsednik Srbije, u pismu Aliji Izetbegoviću, Politika, 2. avgust 1995.

I sunce se raduje Dejtonskom sporazumu.
Prof. dr Slobodan Unković, ministar, potpredsednik Vlade Srbije i ambasador, Naša borba, 25-26. novembar 1995.

Mi imamo kandidata za budućeg predsednika Amerike - 2030. godine. To će biti Janićije Drugi Karić.
Bogoljub Karić, NIN, 2. februar 1996.

Nije moj Marko bio sa poledicom u lošim odnosima.
Akademik prof. dr Mira Marković, predsednica Direkcije JUL-a, Duga, 17. februar 1996.

Kad sam videla ko sve boluje od gripa, odlučila sam da ga nikad nemam.
Akademik prof. dr Mira Marković, predsednica Direkcije JUL-a, Duga, 16. mart 1996.
 

Back
Top