Najveca vojna SILA......

a koji vetrovi sprecavaju biolosko oruzje ?:mrgreen:

Australija je veoma izolovana od sveta, dokaz za to su brojne jedinstvene biljne i zhivotinjske vrste na tom kontinentu. Ako kenguri nisu uspeli da pobegnu iz Australije, verovatno ni neki virusi i bakterije ne bi uspeli da dopru do Australije. Veruj mi, ako bi doshlo do WW3 i ako bi neka zemlja uspela da izbegne ucheshtje u tom ratu, a pod uslovom da je daleko od Kine, Rusije i SAD, imala bi dobre shanse da prezhivi.
 
Највећа војна сила су арнаути.
То су хорде смрдљивих кољача. Они не поштују правила рата, немају ни трунку племенитих особина које красе праве војнике и мрзе речи као што су ХРАБРОСТ И ЧАСТ. Али зато су страх и трепет за све цивиле неарнаутске националности.

Препознаћете их по изузетно ружном физичком изгледу.
 
Danas ubedljivo najvecu vojnu silu imaju Sjedinjene Americke Drzave.

Najjace rangirane armije u svetu prema Global Firepower

1. US, 0,184 (prema GFP vrednovanju)
2. China, 0,238
3. Russia, 0,241
4. India,
5. U.K.,
6. France, 0,636
7. Germany, 0,672
8. Brazil, 0,756
9. Japan, 0,920


Problem US je medjutim ekonomija.

Davao sam prognoze razlicitih americkih i evropskih instituta i naucnika koji svi predvidjaju da ce kineska ekonomija preteci americku u bliskoj buducnosti a posle toga ce jaz biti sve veci.

Poslednja je prognoza cuvenog americkog profesora i nobelovca Roberta Fogela koji za tri decenije predvidja:

ucesce u svetskom bruto prihodu

Kina: 40%
US: 14%
EU: 5%

Jasno je da ce kineska armija preticati americku armiju istom brzinom kako pretice ekonomija.

Armija i ekonomija vrlo blisko su povezane.
 
Poslednja izmena:
Danas ubedljivo najvecu vojnu silu imaju Sjedinjene Americke Drzave.

Najjace rangirane armije u svetu prema Global Firepower

1. US, 0,184 (prema GFP vrednovanju)
2. China, 0,238
3. Russia, 0,241
4. India,
5. U.K.,
6. France, 0,636
7. Germany, 0,672
8. Brazil, 0,756
9. Japan, 0,920


Problem US ekonomija.

Davao sam prognoze razlicitih americkih i evropskih instituta i naucnika koji svi predvidjaju da ce kineska ekonomija preteci americku u bliskoj buducnosti a posle toga ce jaz biti sve veci.

Poslednja je prognoza cuvenog americkog profesora i nobelovca Roberta Fogela koji za tri decenije predvidja:

ucesce u svetskom bruto prihodu

Kina: 40%
US: 14%
EU: 5%

Jasno je da ce kineska armija preticati americku armiju istom brzinom kako pretice ekonomija.

Armija i ekonomija vrlo blisko su povezani .

до када мислиш да ће се то десити? временски оквирно

све више се шушка по индији о новом рату кина-индија-пакистан и сигурно да је иза тога америка баш из ових разлога
 
active:
до када мислиш да ће се то десити? временски оквирно

Active, razlicite su prognoze, ali jasno je da Kina s rastucom ekonomskom moci imace sve vecu vojnu moc.

Americki Carnegy institut predvidja da ce Kina 2050 biti ekonomski duplo jaca od US.

Cuveni americki profesor ekonomije i nobelovac Robert Fogel predvidja da ce vec 2040 Kina biti ekonomski vise nego 2,5 puta jaca od US.

Ali otprilike moze biti negde izmedju.

Mozes procitati na temi:

Kina ce 2035 ekonomski prevazici SAD prognozira Carnegy Endowement Washington

i pogledati link, koji jos uvek radi gde pise:

The military repercussions of China’s rapid
economic expansion are more difficult to
gauge, but should it want to, China by later
in the century could become a major—and
possibly the leading—global military power.

Whether it chooses to pursue this goal
depends in part on the international environment
thirty or more years from now.

Kina bi kasnije u veku mogla postati glavna - i moguce vodeca - globalna vojna sila.
 
active:
значи 20 +/-5

али америка је опасна лисица, много је крви попила по свету тако да има искуства са непослушнима

мада ко зна

Active danas zaustavljati Kinu znaci zaustaviti ekonomski napredak covecanstva.

Ne verujem da nekom moze da padne fiks ideja da to pokusa.

Zapad je usao u fazu kada gubi ekonomsku dominaciju, dugovi se gomilaju, zapadni potrosac je mrtav u odnosu na period iz bliske proslosti, Zapad nema vise ni demografsku snagu kakvu je imao nekad, i td., za sam Zapad je bolje da neka druga ekonomija povuce covecanstvo inace bi krizu bilo nemoguce okoncati bez survavanja svih.

A i neizbezni su periodi kada jedna sila slabi a druga se uzdize, i interesantno mi smo u tom istorijskom periodu kada se desava planetarna tranzicija koja se desava jednom u nekoliko stotina godina.

Za klince bi dobro bilo da uce kineski, povezuju se sa svojim kineskim vrsnjacima, upoznaju, idu u Kinu i td. i ako su vredni, vesti, sposobni sutra ce moci da sa Kinezima prave dobar biznis.
 
Active danas zaustavljati Kinu znaci zaustaviti ekonomski napredak covecanstva.

Ne verujem da nekom moze da padne fiks ideja da to pokusa.

Zapad je usao u fazu kada gubi ekonomsku dominaciju, dugovi se gomilaju, zapadni potrosac je mrtav u odnosu na period iz bliske proslosti, Zapad nema vise ni demografsku snagu kakvu je imao nekad, i td., za sam Zapad je bolje da neka druga ekonomija povuce covecanstvo inace bi krizu bilo nemoguce okoncati bez survavanja svih.

A i neizbezni su periodi kada jedna sila slabi a druga se uzdize, i interesantno mi smo u tom istorijskom periodu kada se desava planetarna tranzicija koja se desava jednom u nekoliko stotina godina.

Za klince bi dobro bilo da uce kineski, povezuju se sa svojim kineskim vrsnjacima, upoznaju, idu u Kinu i td. i ako su vredni, vesti, sposobni sutra ce moci da sa Kinezima prave dobar biznis.

звер у агонији убија и саму себе ако не види излаз

кинези добро пролазе јер скупо продају опроизводе западу, запад нема потенцијала ни демографског ни моралног да се одупре, свакако стоји

наставиће се
 
1.USA
2.CHINA
3.RUSSIA
4.INDIA
5.U.K.
6.FRANCE
7.GERMANY
8.BRAZIL
9.JAPAN
10.TURKEY
11.ISREAL
12.SOUTH KOREA
13.ITALY
14.INDONESIA
15.PAKISTAN
16.TAIWAN
17.EGYPT
18.IRAN
19.MEXICO
20.NORTJ KOREA
21.SWEDEN
22.GREEACE
23.CANADA
24.SAUDI ARABIA
25.UKRAINE
26.AUSTRALIA
27.SPAIN
28.THAILAND
29.DENMARK
30.POLAND
31.PHILIPPIPES
32.SOUTH AFRIKA
33.ARGENTINA
34.SYRIA
35.NORWAY
36.GEORGIA
37.IRAQ
38.VENEZUELA
39.LYBYA
40.AFGHANISTAN
41.NEPAL
42.LEBANON
ITD AKO MI NEVERUJETE VIDITE NA GOOGLE :P ALI TATA JE ZA SVE DRZAVE USA


36.
 

Back
Top