Najveca svetska sila.

jel gledao neko emisiju o naftnim rezervama u svetu.smatra se da ce irak doneti stabilnost samo nekih 7-8 godina.Shell smatra da ce prave naftne krize,odnosno kada nece biti vise novih izvora,pocinju negde oko 2020,dok u londonkom geo-nesto smatraju vec negde oko 2017....znaci ljudi tu je iza coska.

kaspijski basen je jos jedini preostao u tom regionu koji ima velike rezerve a nije dosad ozbiljnije iskoriscen
naftne procene prilicno variraju, razliciti instituti razlicite i procene, a mnogo puta su i tendenciozne sa nekim ciljem
 
Ја мислим да је највћа светска сила један Стево из мог села. Е да ви видите како он маневрише са приколицом пуном кукуруза ... цело село каже 'Стево сила си' ...
 
pa da...
potvrdio si ono stosam rekao :)
kinezi KUPUJU od rusa....dzabe rusima sva tehnika i znanje kada nemaju kesa to da unovce...

Sorry, Ober...ne mogu da se slozim u ovome sa tobom. Ni Kinezi ni Rusi nemaju niti znanja niti tehnike, a pogotovo ne novca da nesto stvore sami...ako novca nesto malo i uzmu prodajom trenutno aktuelnih resursa ne ulazu ih u razvoj. Njihove investicije u buducnost (sto se tehnike tice, a i mnogih drugih naucnih oblasti) su mizerne, sto znaci a se uglavnom oslanjaju na kradju. Danas na planeti u razvoj ulazu USA (daleko najvecim procentom), GB, Nemacka, Francuska i malo Japan....ostali svi zajedno mogu da se smeste u nekoliko bednih %.
 
Amerika za razliku od Rusije nije imala neku bitniju istoriju,Rusija je trpela velike gubitke u ratovima,hitler ih je urnisao u drugom svetskom ratu.Zato se amerika brze razvija.Njihov najvazniji istorijski dogadjaj je 11. septembar.
Naravno,nije Rusija kao SSSR ali polako se vraca.Sve vise se uzajamno deluje izmedju Rusije,Kine,Indije i Irana,prkose zapadu,samo tako i treba.
 
Sorry, Ober...ne mogu da se slozim u ovome sa tobom. Ni Kinezi ni Rusi nemaju niti znanja niti tehnike, a pogotovo ne novca da nesto stvore sami...ako novca nesto malo i uzmu prodajom trenutno aktuelnih resursa ne ulazu ih u razvoj. Njihove investicije u buducnost (sto se tehnike tice, a i mnogih drugih naucnih oblasti) su mizerne, sto znaci a se uglavnom oslanjaju na kradju. Danas na planeti u razvoj ulazu USA (daleko najvecim procentom), GB, Nemacka, Francuska i malo Japan....ostali svi zajedno mogu da se smeste u nekoliko bednih %.

i slazem se i ne - pogotovo ono oko para, ali oko znanja - ne.
znanje jeste roba i jeste ono sto se kupuje i prodaje, ali mislio sam na potencijal rusije (ili bilo koje druge zemlje)...

naravno, ostatak, pogotovo ovo oko investicija je apsolutno tacno...a i to opet potvrdjuje ono sto ja pricam i zbog cega me zovu rusofobom, i automatski amerikanofilom....
 
lako je amerima da investiraju tolike pare kad ih pozajmljuju! SAD su ubedljivo najzaduzenija drzava na svetu sa ukupno 9000 milijardi $ duga, a svekog dana se zaduzuju nove 2 milijarde! Svi vodeci americki ekonomisti strepe za americku sudbinu. Kad bi sada amerika morala da vrati te pare, pala bi na nivo mongolije
 
lako je amerima da investiraju tolike pare kad ih pozajmljuju! SAD su ubedljivo najzaduzenija drzava na svetu sa ukupno 9000 milijardi $ duga, a svekog dana se zaduzuju nove 2 milijarde! Svi vodeci americki ekonomisti strepe za americku sudbinu. Kad bi sada amerika morala da vrati te pare, pala bi na nivo mongolije

Navedi, molim te, tacno od koga to oni pozajmljuju?
 
i slazem se i ne - pogotovo ono oko para, ali oko znanja - ne.
znanje jeste roba i jeste ono sto se kupuje i prodaje, ali mislio sam na potencijal rusije (ili bilo koje druge zemlje)...

naravno, ostatak, pogotovo ovo oko investicija je apsolutno tacno...a i to opet potvrdjuje ono sto ja pricam i zbog cega me zovu rusofobom, i automatski amerikanofilom....

Mislim da ne kapiram tacno sta hoces da kazes...da Rusija ima potencijal sto se znanja tice? Pa oni su tu bas izuzetno "tanki", narocito zbog toga sto ozbiljno ne ulazu u razvoj prakticno niti na jednom naucnom polju.
 
Nemacka, Japan, Kina, S. Arabija, Norveska...

Osim toga duguje sopstvenim gradjanima/pravnim licima.
+земље над којима су извршили агресију,значи заправо ни не морају да позајмљују већ само да праве срања (што по дифоулту и раде)
 

Back
Top