Najtraženiji posao u Srbiji

Људи овде не знају шта је добар посао.

Сви изучише за менаџере... Сутра има да седе по канцеларијама од јутра до сутра.
Треба бре да човек воли свој посо... Најлепше је на грађи радити или у шуми шумар бити... Мада су најлепши послови на којима се мора путовати...
 
Ne znam bas da li je 300 ( mozda je i vise doduse ) ali generalno,moze i 1000 njih da konkurise za isto mesto ako si ti dovoljno potkovan i imas atribute pomocu kojih si bolji od ostalih nema zime za tebe.

Da budem iskrena zadnji put kad sam bila na nekom testiranju za posao bilo nas je tog dana oko 500 za to jedno radno mesto...i što je najbolji fazon uvale nam da radimo test koji veze blage nema sa tom oblašću koje podrazumeva to radno mesto i nema šanse da ga odradiš za tako kratko vreme.:aha:
 
Људи овде не знају шта је добар посао.

Сви изучише за менаџере... Сутра има да седе по канцеларијама од јутра до сутра.
Треба бре да човек воли свој посо... Најлепше је на грађи радити или у шуми шумар бити... Мада су најлепши послови на којима се мора путовати...

Istina, istina...ali ovde se ni nepita koji posao bi najvise voleli da radite. Da se to pita, verovatno bih onda uputio odgovor da bi ljudi zapravo voleli da rade posao u okviru njihove struke, bilo da su IT strucnjaci, menadzeri, varioci....

U sustini, pre par dana sam gledao oglase za posao i zaista ima svega. Od ponude za rad na prekookeanskim brodovima preko ponude za rad komercijaliste do klasicnih fizickih radnika. U sustini...sve se trazi :think:
 
U sustini, pre par dana sam gledao oglase za posao i zaista ima svega. Od ponude za rad na prekookeanskim brodovima preko ponude za rad komercijaliste do klasicnih fizickih radnika. U sustini...sve se trazi :think:[/QUOTE]

Naravno kad ovde malo ko hoce da radi.
Zato ce jos dugo da bude jeftina radna snaga.
 
Ja bih rekla da svi hoće da budu komercijalisti, ono kao imas odelce, auto, itd... ali niko ne zna kako je kad te pritegne sa jedne strane kupac a sa druge poslodavac.

Nisam siguran da je biti komercijalista baš pametan potez. Opet zavisi koga šta zanima. Mene recimo ne privlači toliko klasičan "desk job" tipa komercijalista koliko me privlači neki posao koji zahteva od tebe da se krećeš. :hvala:
 
Ako pogledate oglase, videcete da se najvise traze farmaceuti i knjigovodje...Narkofarmacija cveta...:)

A kad traze menadzere, cesto ni onaj ko je postavio oglas ne zna sta to znaci i sta podrazumeva...U njegovoj glavi, to je sirok spektar zanimanja: od kafe-kuvarice do direktorcica...pri tom, moras da znas sve grane poslovanja izmedju ova dva...

Kao kafa...sad vec ima i 4 u 1...

He kad si rekao 4 u 1..sad sam se setila..vidim ja pre par godina jedan oglas na birou traži se stručni saradnik direktora,školska sprema sss....i mene to malo zagolica kako neko može da bude stručni saradnik sa sss:think: i nazovem ja njih da vidim o čemu se radi;)...Javi mi se čovek koji je inače vlasnik, spreman odmah da me primi, ispričao mi celu njegovu istoriju.. što poslovnu. što zdravstvenu, što bračnu:lol:...neverovatan čovek:lol:...ali nikako da počne da priča o tome što sam zvala...i napokon:roll: posle 20 min. na moje insistiranje da mi i objasni šta on podrazumeva pod tim stručni saradnik direktora on mi kaže da mu je sin maloletan a on je u stvari gazda (sin) a ja treba da mu otvorim dve pečenjare tj. da ja budem ta na koga će se voditi, dok mu sin ne napuni 18 godina i time preuzimam svu odgovornost za poslovanje na sebe ..i dobro... pitam ja njega šta će biti posle msm kad mali napuni 18? a on mi kaže pa radićeš sa računima!.....:confused:...ja ga pitam a šta ću to da radim sa računima?:confused: a on mi kaže pa sedećeš na kasi i izdavati račune za robu iz pečenjare:zcepanje:...znači kad me šlog nije strefio šta je on smislio:eek:...samo sam mu rekla da moram da razmislim i da ću ja njega zvati.:mrgreen::lol:
 

Back
Top