najlepsi gradovi na svetu???

havana5tf3.jpg

Хавана
 
Venecija,narocito,a i Firenca.Italija uopste ima jako lepe i gradove a i manja mesta.Venecija je...ja sam tim gradom odusevljena.Ne samo arhitektura,ima nesto u tom gradu
Za Barselonu sam cula da je prelepa.Nisam bila,samo sam videla slike.Jako bih volela da je posetim.I Pariz...
 
Београд наравно! :-)

beograd2gn5.jpg

Панорама Београда
skupstinagradadn3.jpg

Скупштина града Београда
kalemegdan3fr5.jpg

Калемегдан, поглед с "лавље капије" на ушће
kalemegdannbeogradoo8.jpg

Поглед на Нови Београд

Београђани волите Београд, јер Београд нема никога сем нас!
 
Ceo taj deo oko Kana je poseban...svaka zardinjera je do detalja sredjena :)
Kan ima ono sto Holivud da se okrene tri puta oko sebe nece imati :)
stari evropski glamur prestonice filma....to ga cini `special` u okruzenju...Naravno, da je Monaco na svoj `rojalisticki` nacin lep itd itd...
 
Ja licno mislim da je Dubai i Abu Dhabi jedni od najlepsih gradova u svetu ako volite nove i moderne zgrade. Dubai je jos u izgradnji ali za nekih 5-10 god ce sigurno da bude najpoznatiji grad u svetu. Imaju pare i gladni su pa ce sigurno da neprave sve najbolje i najljepse od ostalih gradova. Jedinu stvar sto nemogu nikada, Istoriju.

Imaju jedan od najlepsih hotela u svetu, sada su evo u fazi zavrsavanja najvece zgrade u svetu. Mislim da je stigla do 142og sprata i jos kriju koliko ce tacno da ima spratova a i kolike ce da bude visine.

Uradise indoor sky centar ali nesto im se cini mali, pa odlucise da prave jos jedan 5-6 puta veci.

Aerodrom im se nesvidja pa ono ajde da napravimo jos jedan ali opet da bude najveci na svetu.

Dubai Marina, njihovo razmisljanje ovde : joj kako da napravimo da mozemo sa brodovima da se iskrcavamo direktno u sobu apartmana.

Za puteve: Kako da prosirimo Shaik Zayed road sa 14 traka na 28? da i tu budemo najbolji

Zelenilo i trava: Imamo samo 4-5 golf klubova i trosimo samo pola miliona dolara na vodu svaki dan kako bi ovo nase zelenilo ostalo u zivotu. Kakava pustinja, sto se vise pretvori u zelenilo, mi sretniji.

Water Park: Pa cek, oni tamo neki Ameri imaju to nesto, ajde da i mi napravimo ali da je opet 3 puta vece.

Kakav dizni land, ma mi mozemo dubai land, opet da bude veci

Pa sta ste napravili tu zgradu sa samo 40 spratova, zasto niste dodali jos 20, neka se vidi malo bolje od ostalih zgrada iako niko nece da zivi u njoj jos sigurno za 10 god posto je 60-70% stanova prazno. Samo kupi i ostavi

Naveci problem:
Ramadan, joj jadni mi arapi, nemozemo da pijemo sada na javnim mestima nego moramo kuci da se sakrijemo i da pre ramadana kupimo 30000 litara piva da nam moze biti tih mesec dana dok to neprodje. A kada to sve prodje, onda smo u kaficima i diskoekama 24 sata dnevno za sledecih mesec dana da nadoknadimo sta smo izgubili.

Ovo sto sam napisao je moje licno misljenje kako ti arapi razmisljaju.
 
wikilli:
od do sada vidjenih-Pariz,San Marino,Solun

I na mene je San Marino ostavio veliki utisak. Mislila sam da sam ja jedina, jer se retko kome svidja. Mozda nije najlepsi grad koji postoji, ali mi deluje smireno, svidjaju mi se jednostavne kamene gradjevine, fantastican pogled. Sve je nekako prosto i mirno, kao da se nalazis van ovog vremena, a opet nema ni 15min do Riminija i mora. Volela bih da znam kako je ziveti tamo.
 
uh opet mi je jako tesko da napravim izbor bar od onih gradova koje sam posetila
ovako na vrhu su mi madrid koji obzavam u svakom smislu,rim jer ima dodir antike i jer je poseban,london jer je pravi imperijalni i mocni grad,i berlin kao jako prijatno iznenadjenje i grad koji me je po arhitekturi podsetio na ovdasnju arhitekturu,na svakom koraku ima tragova istorije,i neverovatno prostran grad :)
grad u koji sam se blago razocarala - lisabon i grad od koga sam mnogo vise ocekivala bar po tudjim komentarima a ostala relativno ravnodusna - barcelona....ne samo da nije najlepsi grad,nego nije cak ni u spaniji najlepsi...ispred bih stavila bar sevillu i madrid i gomilu manjih gradova....:)
 
Glasam za Petru u Jordanu, iako je mrtav grad.

Uostalom neki se pale i na Frankfurt, a on je za mene takođe mrtav grad...samo prostitutke, narkosi i japanski turisti na ulici, ostali rade dan i noć....


Petra-lge.jpg





P.S. obratite pažnju na proporciju veličine hrama i ljudi, tek onda ćete sebi dočarati koliko je to veliko zdanje.....Ah..DA...i zvanično proglašena za jedno od novih svetskih čuda....
 

Back
Top