Najdrevnija nauka o telu, umu, svesti i duši...joga.

:lol: Da li želiš ili ne da napraviš bilo koju joga asanu je tvoja lična stvar i nema šta po tom pitanju da ne bude jasno. Tvoj izbor - tvoja odluka.
Ono što treba da znaš je da nema spiritualnog razvoja kroz jogu bez asana, u prevodu joga položaja. To su neodvojivi efekti i ne postoje jedno bez drugog.

A treba li ja unapred da verujem u nešto ...ipak mi nije jasno ...šta ti to znači "tvoj izbor" ...,pričamo jogi ..dakle , ja hoću da počnem da se bavim jogom(npr) , i hoću da znam šta je to ...gore je neko stavio čitav tekst neki , al ja hoću "jezgro" z:) ..zašto telo ima toliko veze sa aj da kažem dušom , jel to neko proverio baveći se jogom ,npr ti ,il neko koga znaš ...
 
:eek: Šta reći, a ne izneveriti sebe?
Hoćemo li pričati i o mačevanju, ceremoniji ispijanja čaja, kaligrafiji, ikebani i dr u okviru ove teme?
Ne želim da spamujem, da ubeđujem i ispravljam krive Drine.
Pravopis pogotovo.
Srećno Faraone na putu kojim ideš, ne bih da gackam za tobom.

Elem, da nastavimo sa jogom.
:lol: Evo jedne asane da svoj duh i celokupan život zategnete kao i svoje telo


1293041063473dafe6370a0609499022_extreme.jpg

sta recez:shock:
 
A treba li ja unapred da verujem u nešto ...ipak mi nije jasno ...šta ti to znači "tvoj izbor" ...,pričamo jogi ..dakle , ja hoću da počnem da se bavim jogom(npr) , i hoću da znam šta je to ...gore je neko stavio čitav tekst neki , al ja hoću "jezgro" z:) ..zašto telo ima toliko veze sa aj da kažem dušom , jel to neko proverio baveći se jogom ,npr ti ,il neko koga znaš ...

Predlažem ti sledeće:
1. Nađi dobar joga centar i kreni da vežbaš. Vežbe ( prvi stepen ) će ti pomoći da upoznaš svoje telo i da poradiš na svom kako fizičkom, tako i mentalnom zdravlju.
2. Pročitaj nešto iz bogate literature o jogi. Nju je u ove naše krajeve donela i pronela Jasmina Puljo, nekadašnja primabalerina Jugoslovenskog dramskog pozorišta. Objavila je i nekoliko knjiga o jogi.
Kasnije, kada se upoznaš sa asanama, tehnikama disanja i uspostaviš kroz vezbanje balans između tela i duha, čitaj ozbiljniju literaturu. Sve to, pod uslovom da te joga zainteresuje i da ti prija.
Nema mistifikacije,nikakvog jezgra. Joga je put koji ima svoj početak i kojim se ide polako i postupno. Ne bih da se ponavljam, već sam pisala, ne postoji teorijska spoznaja joge bez prakse, odnosno vežbanja.
Dakle, vežbaj, čitaj i uživaj.
 
izvini moram da se umesham samo toliko da ti kazhem da joga nije najdrevnija nauka o telu dushi itd...
mozhda bi moglo malo podrobnije da se obradi ova tema ima podosta netachnih informacija :/

E,što vas volim tako rečite.z:hm:
Temu postavlja onaj ko nešto želi da sazna ili onaj ko ima znanje o nečemu
pa želi to znanje da podeli sa drugima...
Sad me baš zanima,koja je to najdrevnija nauka o telu i duši,a očigledno
ću ostati bez odgovora..z:((
 
Sad me baš zanima,koja je to najdrevnija nauka o telu i duši,a očigledno
ću ostati bez odgovora..z:((

Ocigledno. I ako trazis u toj formi odgovor, nikada ga neces dobiti, jer prvo mora da se utvrdi tacan timeline kroz istoriju, pa tek onda da se pristupi dodeljivanju prideva 'najdrevnija'. Ako te bas bas interesuje odgovor na tvoje pitanje, uzmi pa citaj Sankhyu. Odgovore ces morati sama da nadjes. Nismo vise u skoli, pa da nam ucitelj sve kaze.z:lol:


Predlažem ti sledeće:
1. Nađi dobar joga centar i kreni da vežbaš. Vežbe ( prvi stepen ) će ti pomoći da upoznaš svoje telo i da poradiš na svom kako fizičkom, tako i mentalnom zdravlju.
Dakle, vežbaj, čitaj i uživaj.
Ovde bih samo dodao pod 1a:
Po mogucstvu gledaj da joga centar ima dress code, pa da mozes samo u firmiranoj odeci ici na trening.
Karmin sa Andjelinog avatara je takodje neizostavan detalj joge...u ''dobrom'' joga centru.


I onda svi pokusajte da radite asane u sklopu dole boldovanog joga koncepta
z:shock: 2. januara krenuli treninzi...da je normalno, nijeee..
Dok izduvam čorbe, sarme, pečenja, kolače i torte, ima da me nema..

yoga%20concepts%20logo%201%20copy.jpg

Namazano, nema sta.
 
Ocigledno. I ako trazis u toj formi odgovor, nikada ga neces dobiti, jer prvo mora da se utvrdi tacan timeline kroz istoriju, pa tek onda da se pristupi dodeljivanju prideva 'najdrevnija'. Ako te bas bas interesuje odgovor na tvoje pitanje, uzmi pa citaj Sankhyu. Odgovore ces morati sama da nadjes. Nismo vise u skoli, pa da nam ucitelj sve kaze.z:lol:

Što će reći da si ti učitelj..a,prema učiteljima sam slaba..z:lol:
Gde da nadjem tu knjigu i šta tamo piše,koja je to najdrevnija nauka o telu?...z:kiss:
Što si takav..reci miiii...:D
 
Što će reći da si ti učitelj..a,prema učiteljima sam slaba..z:lol:
Gde da nadjem tu knjigu i šta tamo piše,koja je to najdrevnija nauka o telu?...z:kiss:
Što si takav..reci miiii...:D

Nece biti da sam ucitelj... ja sam sensei z:lol:
Ne znam sada da ti napisem direktan link ka knjizi, a mrzi me da trazim, pa sam je postavio ovde
http://www.sendspace.com/file/yp49gl
I ne, u knjizi neces naci odgovor koja je to najdrevnija nauka o telu i dusi.z:lol: Naci ces mnogo vise z;).
 
Nece biti da sam ucitelj... ja sam sensei z:lol:
Ne znam sada da ti napisem direktan link ka knjizi, a mrzi me da trazim, pa sam je postavio ovde
http://www.sendspace.com/file/yp49gl
I ne, u knjizi neces naci odgovor koja je to najdrevnija nauka o telu i dusi.z:lol: Naci ces mnogo vise z;).

Pa,hvala sensei...z:girl:
Ali takva sam da moram naći i odgovor na pitanje o najstarijim naukama o telu i duši...
...to mi baš zanimljivo..z:)..iščačkaću negde nešto...:grudvanje2:
 
sestro slatka...Joga je daleko od samo fizickih vezbi....Spiritualni deo pre njene primene obavezno prouci....Ali ako zelis kako vidim mnogo odgovora na mnoga pitanja upoznaj se sa ucenjima ...TIBETANSKIH LAMA...Tu ces naci ucenje pre svega o cakrama.astralnom omotacu.i svemu od cega je sazdano nase 'nevidljivo' telo...Tek onda odluci koje ces tehnike koristiti,da li i koju meditaciju,jogu i to koju vrstu i zbog cega....
 
firmiranoj odeci[/B] ici na trening.
Karmin sa Andjelinog avatara je takodje neizostavan detalj joge...u ''dobrom'' joga centru.




z:lol:z:lol:z:lol: Prođe Božić pa da ti sad odgovorim, prenikovani:
Firmrano, naravno!! z:lol:z:lol:
Šta ćeš, ima se, može se...u svemu naj, najbolji, to nam dođe ko navika...z:lol:z:lol:
Nego vidim, ni na natprirodnim pojavama i misterijama ti baš ne ide...z:lol:z:lol:
Il' pljuckaš, il' te popljuckaju. z:lol:

Evo i za tebe jedna joga asana, al' skini taj dronjavi mantilč z:lol:

joga9.jpg
 

Back
Top