Najbolji SF film koji ste odgledali?

E ovako narode.. ja sam zaljubljenik u SF i skoro da samo to i gledam... omiljeni SF mi je Final Fantasy -The Spirits Within a odmah iza njega mi je film Sphere... postavicu vam link jer koliko sam primetio iz nekog svog okruzenja malo ga je njih gledalo


 
Poslednja izmena:
@Richard Parker
Stvarno dobra lista... Vecinu sam gledao,uglavnom dobri filmovi!
Ima tu nesto i sto nisam. Hvala odlican post.

Neko je spomenuo da Distric 9 sranje. Meni se svideo,originalna tema,vanzemalji u nevolji. Smeta mi previse akcije u drugom delu filma.

Ima nekih odlicnih decijih sf filmova kao sto su Star Wars-originali, Robocap, Predator,Trkac, Star Trek,Konan Varvarin 2 deo(prvi vec ozbiljan film i nije sf),tu bi stavio i Gospodar prstenova(za mene samo prvi deo vredi) ima i onih koji ne mogu da se setim. Mnogi od tih filmova su mi sad onako, iako kao klinac su mi bili super.
Jedan od omiljenih sf filmova za mene je Matrix(i to samo prvi deo),meni je dovojno kad sam ga prvi put gledao,neke devojke rekle da nisu nista razumele.A ja rodjen u vreme komjputera, to jest komjutersko dete bio odusevljen(gledao ga sa nekih 19 god.)

Odiseja mi se nije nesto preterano svidela,dugo je nisam gledao pa mozda pokusam ponovo(drugi deo je prosek). Solaris,ruski, je slicna ideja,ovde je planeta za razliku od komjputera i bas mi se svideo(pocetak,odnosno uvod je malo predugacak radnja pocinje tek posle skoro sat vremena).Sve u svemu odlican film i meni bolji od Odiseje .Blade-runer mi isto nije nesto legao,ali i to je odlican film.

Alien-ko kaze da nastavci nesto vrede ima samnom bas suproto misljeneje. Na primer drugi deo horor-akcija. Kao na primer Terminator 2 koji je odlicna akcija, kao sf sranje. Sto se tice Aliena originala koji jedino priznajem,nije po mom ukusu prvih 30min-naucna fantastika kasnije krece tamanjenje glumaca,sto su danasnji horori doveli do apsurda-:bljak:. Dobar film,ali ne po mom ukusu.

Da dam mali doprinos.Uvek cu kao horor izbarati IT(u nasem prevodu To) u odnosu na Aliena. Event Horizont-mesavina sf i horora sa svemirskim brodom u neokj dalekoj buducnosti za mene rame uz rame stoji sa Tudjincem.

Sto se tice sf niko vidim nije pomenuo Scanners(kontrolori), prvi deo-odlican film, drugi mozda ima i treci(mislim najlosiji). Valjda se zove film Vatrene lopte,otac i kcerka(oko 10 god.) sa ubitacnom moci, gledao ko klinac,nije mi se svideo tada sto je to bila devojcica, a ne decak i ne znam kako bi ga doziveo sada, he,he. Ubistvo u snu-dobar sf triler film,kao i Peacemaker(Mirotvorac). I par filmova sa Ricardom Bartonom,Isterivac djavola II,1984 i posebno The Medusa Touch(svi neke mesavine zanrova, a u biti nesto neprirodno,drugacije). Pade mi napamet i novija verzija Trkaca, The Gamer-solidno,ali nista posebno. Iako nisam veliki ljubitel epske fantatike, moram da pomenem Ep o Nibeluzima(ne znam tacan naziv filma i nas prevod), to je ustvari Tv-film iz dva dela,prikazivan na b92 . Pitanje zasto od takve price nije napravljen bisokopski spetakl?, meni barem po prici i drami izmedju likova mozda cak i bolji od Gospodara prstenova.

E sad molim za pomoc. Postoji novi film valjda iz 2006 o deci koja igraju neku igricu, ko ja ih posle progoni u realnosti. Ne znam naziv tog filma i nije ni bitno, gledao sam i nije neki film,los je po meni.
Ono sto mene zanima je engleski tv film iz dva dela, isto o igrici, to jest nekom ubistvu koje prvo dogodi u igri, pa u realnosti, pa se ukljucuje policija, sou,mnogo dobar film... Ima valjda 3 ili 4 glavnih glumaca,jedan je plavusan...Kad bi neko znao koji je naziv tog TV-filma?Da li neko zna? Unapred zahavljujem.
 
Po meni to su:
Matriks I , II , III.
Gospodar prstenova I , II , III.

Mene licno fascinira filozofija stvarnog sveta u imaginarnom.... i sto je najgore matriks je teoretski sasvim moguć... I ko nam garantuje da mi ne zivimo u matriksu ??? Takodje me fascinira putowanje u proslost i budućnost !!! Moja omiljena sf serije su

Zvezdana kapija i doktor who ( off topic)
 
@Richard Parker

Sto se tice sf niko vidim nije pomenuo Scanners(kontrolori), prvi deo-odlican film, drugi mozda ima i treci(mislim najlosiji). Valjda se zove film Vatrene lopte,otac i kcerka(oko 10 god.) sa ubitacnom moci, gledao ko klinac,nije mi se svideo tada sto je to bila devojcica, a ne decak i ne znam kako bi ga doziveo sada, he,he. Ubistvo u snu-dobar sf triler film,kao i Peacemaker(Mirotvorac). I par filmova sa Ricardom Bartonom,Isterivac djavola II,1984 i posebno The Medusa Touch(svi neke mesavine zanrova, a u biti nesto neprirodno,drugacije). Pade mi napamet i .

koji je to film i iz koje godine ?

imaš li neki link ka imdb-u?
 
Immortel - jedan od retkih filmova čije ime i radnju pamtim i nekih 6 godina nakon što sam ga odgledala... volim čudne filmove. :heart: :)
Soylent Green - ima užasan kraj (ne vizuelno), kao i poruku... čini mi se da je to jedini film od kog sam se naježila... ali bukvalno. Tih nekoliko užasnih rečenica na kraju su postigle ono što veliki broj odgledanih hororčina (tipa See no evil) nije. :confused: A i neke stvari iz ovog filma se pominju u Simpsonovima. :lol:
Dark city
Dina (serijal)
A Clockwork Orange
 
Battlestar Galactica, pocinje sa filmom od 2 i po sata, a onda 4 sezone serije
Matrix I
The fifth element - nesto mnogo volim ovaj film :D
Imortel - neko me je podsetio, bas ga volim
Terminator II

Vidim svi nesto vole Aliena, a ja volim Alien vs Predator. Mislila sam da je cista glupost, ali kad sam pogledala bas sam se odusevila :D
 
Da li Kjubrikova Paklena pomorandza spada u SF? :)

Mislim da spada, stoga je to po meni ubedljivo najbolji film iz tog zanra. Dobar je i Ekvilibrijum, jer ima elemenata Orvelovog Velikog brata iz 1984.


Sto se tice revolucije u filmskoj industriji i buma koji je izazvao tu prvo mesto pripada serijalu Star Wars.
 
Battlestar Galactica, pocinje sa filmom od 2 i po sata, a onda 4 sezone serije
Matrix I
The fifth element - nesto mnogo volim ovaj film :D
Imortel - neko me je podsetio, bas ga volim
Terminator II

Vidim svi nesto vole Aliena, a ja volim Alien vs Predator. Mislila sam da je cista glupost, ali kad sam pogledala bas sam se odusevila :D
Pa to je povezano jer: Alien i Predator su 2 naorigialnija i najbolja filmska cudovista/bica a prica koja stoji iza njih je dobra ali malo nedorecena...a u Alien VS Predator se dosta toga razjsanjava...ali prvi deo samo...drugi je nasilno napravljen i bepotrreban po meni...
 

Back
Top