Najbolji SF film koji ste odgledali?

Tri najbolja SFa protekle godine - nesumnjivo i bez konkurencije:

* Avatar

* Distrikt 9

* Zvjezdane staze

Ne mogu se dogovoriti koji je bolji. Distrikt 9 je fenomenelan film snimljen kao dokumentarac-akcija koji gledaoca dosta natjera da se zamisli, u Avataru smo vidjeli ništa što nismo do sada vidjeli i apsolutna divota o kojoj smo mogli samo maštati, a Zvjezdane staze su predivna SF avantura, i to najbolji od svih 11 filmova ikada napravljenih po toj TV seriji.
 
Omiljeni SF filmovi: Blade Runner, Alien, Aliens, Flight Of The Navigator, The Terminator, Terminator 2: Judgment Day, Starman, The Thing, A Clockwork Orange, 2001: A Space Odyssey, Close Encounters Of The Third Kind, Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back, Star Wars, Star Wars Episode VI: Return Of The Jedi....

Taj film je odličan, ali šta je sa onim uveliko pretjeranim groin kicksovima?
 
Tema nije za onaj drugi podforum gde se diskutuje uopšte o filmovima nego baš za ovaj gde su isključivo ljubitelji SF-a.

Pa da krenemo.Po mom mišljenju to su filmovi:

Alien (1979) Directed by Ridley Scott.
Aliens (1986) Directed by James Cameron

Blejd Raner, meni ubedljivo najbolji, još se sećam pod kakvim okolnostima sam ga prvi put odgledao, i sećam se utiska koji je na mene ostavio. :ok:
 
Najbolji:

2001: Odiseja u svemiru (apsolutni lider u svim elementima)
Solaris - originalni ruski, ne ona američka papazjanija
Alien (samo onaj prvi, nastavci su bzvz)
i još nekoliko :lol:

Najgori: ovaj spisak protegnuo bi se kroz nekoliko poruka, pa ću ubaciti samo nekoliko filmova, onako po sjećanju

Distrikt 9
Dan nezavisnosti
Ridik (u bilo kojoj varijanti)
...
 
Нико не помену Soylent Green?(можда у Србији други назив?)

"Одисеја 2001" , Одисеја 2010","Планета бура",Blade runner,моји фаворити.
Добри SF-филмови-дају снажне поруке-"Планета бура"- мржња убија све,Blade runner,Soylent green-сутрашња будућност .
 
Poslednja izmena:

Back
Top