NAJBOLJI MOGUCI RECEPT ZA KAFU

Svi koji su pili kafu koju ja pravim kažu da može konja da ubije, pa mislim da bolje narkomanske nema. Meni ne smeta. Ponekad me zaboli žaludac, ali dobro. :)
Sipam vodu u džezvu i stavim da proključa. Vodu sipam odokativno, pa je ima za pola šolje za jogurt. Uglavnom, na tu količinu sipam, kada voda proključa, tri kašićice kafe. Prva je baš, baš puna, onako prava piramida na kašičici se napravi. Druga je puna, ali manja je piramida, a treća je čisto da ima treće, uglavnom pola kašičice ili malo više-malo manje, zavisi od vode koju sam sipala.
Ne stavljam šećer. Kad promešam, vratim na ringlu, čekam da naraste i sipam u šolju. Nekada sam je pila odmah, čim se malo samo ohladi, da ne ispečem jezik, a sada sam počela da je pijem nešto hladniju. Pa je tako još jača.
Gusta, jaka, ko voli kafu mislim da bi mu se dopala. Ja samo moju kafu volim.
 
od kafi pijem tursku, domaću...
jutrarnju uglavnom kuvam sam sebi, jer jutarnja mora da bude jaka...jaka...
Odmerim šoljicu vode, istu sipam u lonče (džezvu), pola ravne kašičice šećera i to metnem na plinsku......
a015.gif
.....
...ma ona aparatura na plin...
Kada skoro provri voda, missim...kad počne da izlazi para, sklonim, utišam plin radi maksimalne uštede...kašičicom zagrebem u posudi za kahvu, al krvnički, kolko maksimalno može da stane u istu gore navedenu... Nakon što istresem sadržaj kašičice u lonče, opet zagrebem, ali ovog puta vrlo malo... A to sve u svrhu potvrde da će ista da bude jaka... Umešam, tj. razbijem grudvice kafe, vratim na plinsku aparaturu, sačekam da počne da se nadiže i sklonim sa aparature...
Ako se kojim slučajem desi da bude slaba, sam sebi dam ostav...

:rumenko:
 
Dve ohoho kasicice kvalitetne kafe ubaciti u soljicu od 200ml pa preliti kljucalom vodom.mesati kasicicom desetak sekundi,ostaviti da odstoji par minuta i piti sa uzivanjem.pijem kafu bez secera,ko voli secer neka doda.

:think: Ja kuvam isto onako kao Marinac .Ne znam razliku u ukusu izmedju takvog kuvanja kafe i ovog tvog?Osim sto ti ne stavis da ponovo prokljuca tj kad dodas kafu??Koliko sam shvatila-samo ti ovda prokljuca jednom i to je to?Nsam nikad tako kuvala kafu, niti pila kod nekog ko je tako sprema.:rumenko: U cemu je razlika?
 
:think: Ja kuvam isto onako kao Marinac .Ne znam razliku u ukusu izmedju takvog kuvanja kafe i ovog tvog?Osim sto ti ne stavis da ponovo prokljuca tj kad dodas kafu??Koliko sam shvatila-samo ti ovda prokljuca jednom i to je to?Nsam nikad tako kuvala kafu, niti pila kod nekog ko je tako sprema.:rumenko: U cemu je razlika?

Kazu mudri Kinezi da o ukusima nema smisla raspavljati.Potpuno se slazem.Bez ljutnje,nije snobizam,ali kod nas u Srbiji nema kvalitetne kafe.Moja kafa ne sme da provri,nije zdravo,stetno je,a kad provri,pa jos kod nekoga i tri puta,nije kafa vec ugljevlje.Ja takvu volim i pijem je dugo spremanu na taj nacin.Neko voli drugaciju,to je normalno.:super:
 
Ja sam vec godinama na Nescafe Gold-u - Colobmian cup ili Elmischung:p
Uobicajena varijanta je sa mlekom, pavlakom i jednim zasladjivacem, secer ne konzumiram iz principa:lol: Vikend varijanta je sa dodatnih
- malo narendanog muskantnog oraha plus umucen slag
-baylis-om i sladoledom
-grapom ( cafe coreto)
 

Back
Top