najbolji kuvar (knjiga) koja je

Najdzela se uopste ne bavi "brzom hranom"...neznam odakle ti takve informacije?!Dzejmija ne gotivim preterano a izmedju njega i Najdzele ima VELIKE razlike i smesno ih je strpavati u isti kos!U njenim knjigama mozes da nadjes bukvalno sve sto ti treba...hrana za svecane ruckove...brze vecere posle posla ...nedeljni ruckovi..decji rodjendani...mnogo toga sam isprobala i odgovorno tvrdim ...ta zena je stvarno boginja u kuhinji!

Najdžela! :worth: Otkako spremam pire-krompir po njenom receptu, mama neće da se petlja oko njega, nezamisliva joj je ta kombinacija začina (beli biber i muskatno orašče) sve dok ne dođe do stola. :lol:
 
Pristalica sam klasičnog kuvanja. Moji prvi pojmovi o kuvanju su naučeni iz Zlatne knjige kuharstva (možda ovo nije tačan naziv, to je hrvatski pandan našem Velikom narodnom kuvaru) i iz Velikog narodnog kuvara, doduše izdanje iz 50-ih godina. Ta se knjiga i danas izdaje, sa istim receptima i još nekim dodacima internacionalne kuhinje. Što se tiče modernijih knjiga - Džejmi Oliver je po meni praktično neprimenjiv, a Najdželu nikad nisam niti gledala niti čitala njene kuvare. I naravno, kuvanje je ipak praktična disciplina tako da kada se savladaju osnove, onda se fazoni kradu od dobrih i umešnih kuvara i kuvarica.
 
Pristalica sam klasičnog kuvanja. Moji prvi pojmovi o kuvanju su naučeni iz Zlatne knjige kuharstva (možda ovo nije tačan naziv, to je hrvatski pandan našem Velikom narodnom kuvaru) i iz Velikog narodnog kuvara, doduše izdanje iz 50-ih godina. Ta se knjiga i danas izdaje, sa istim receptima i još nekim dodacima internacionalne kuhinje. Što se tiče modernijih knjiga - Džejmi Oliver je po meni praktično neprimenjiv, a Najdželu nikad nisam niti gledala niti čitala njene kuvare. I naravno, kuvanje je ipak praktična disciplina tako da kada se savladaju osnove, onda se fazoni kradu od dobrih i umešnih kuvara i kuvarica.

Po svemu napisanom, Najdžela bi ti se verovatno dopala, ima vrlo korisne i primenljive ideje. Priznajem, i meni je bilo čudno to za orašče i beli biber ali sam se ipak usudila da probam i stvarno je fantastično. Žena kuva za sebe i svoju decu, i njihovo drušvo, i svoje društvo, nema tu nekog iživljavanja kao kod Džejmija, tipa salate od sveća isl...
 

Back
Top