Najbolje rock n roll pesme

vangelistexas:
...ali da li dosta vas shvata da su to poduhvati koji su preduzeti iz materijalnih razloga? Njihova slava je odavno prosla, iako ja zivim za tu njihovu slavu, a ovo novo sto prave je zbog para para i para. Stari fanovi mahinalno uzimaju ove diskove kako bi poslusali svoje stare ljubimce a ovi samo uzivaju u milionima prodatih kopija necega sto se ni priblizno ne moze nazvati muzikom koju su oni nekada pravili. Jedini album koji u poslednje vreme priznajem kao neki dobar progres jeste Bon Jovi koji je uveo bio tu, i znam da vole ono sto rade, a pritom to rade veoma klasno.

Sta ste vi ostali imali na umu?

Moram da kazem da se ne slazem sa tobom.Stari bendovi se vracaju na scenu da bi pokazali ko je tata u muzici.Bon Jovi je po meni,necu reci los,ali ne tako dobar primer za come back,jer,ukoliko uporedis njegove prve albume sa novim pesmama,shvatices da to nij eBon Jovi,vec neki komercijalizovani tip koji je ovaj album snimio ni zbog cega drugog do LOVE,tj.para.
Kao dobar primer nekoga ko stvara muziku iz nekih drugih razloga navela bih The Cult.Poslusaj album Beyond Good And Evil,i verujem da ces doci do zakljucka da je jednako dobar kao i ohi iz 80ih i 90ih.
Za kraj,ne kazem da Bon Jovi ne zvuci dobro,ali,jednostavno,to vise nije on.
 
Recimo pogodila si sva cetiri :) Slusam sva 4 benda. :) S tim da su se Aerosmith i Toto bas eto pojavili da pokazu ko je tata, dok ova druga dva benda nisu imali skorije radove, dodjuse, Snake ima jako dobre koncerte uzivo, moram priznati, a Skid Row bas nista ne radi i iz tog benda dobru muziku vise ne mozemo ocekivati. :)

E sad, pazi. Znam da se vracaju da pokazu ko je tata u muzici, al na sinovima je da dokazu ochev rad. Kapiras? Tata ako se vrati nikad nece biti popularan kao sin koji je slavu dostigao na svoj nacin. Danasnji sinovi, eto, nisu dosledni komercijalizacije, naravno, ima izuzetaka koji dobro sviraju i prate trend i to je ok. Medjutim stari bendovi su vec dede...Bon Jovi...sasvim ok album po meni ;)
 
Vangelis,kontam sta hoces da kazes.Ipak,dodala bih to da svaka vrsta muzike ima svoju publiku,i da ja vise volim da cujem tate nego sinove :) mada ima par novijih bendova i izvodjaca (uslovno receno novijih) koji su mi simpaticni,tipa Natalia Imbruglia,Linkin Park,Offspring itd...
Ko ide na koncert Stonsa?
 
sofffy:
ja volim Whitesnake!!!! gotivim i DeePurple i Pink Floyd... a kad pricate o Bon Jovi-u volim "runaway" i "always"

Deep Purple - bez komentara...odlichno,samo ne smem da zamislim sta bi ti ljudi uradili da su u ono vreme imali na raspolaganju tehniku koju imaju danasnji muzicari...bili bi jos bolji...ako je to moguce :)
Pink Floyd - moram da priznam da to nikada nisam narocito pazljivo slusala i smatram to nedostatkom u svom obrazovanju koji bih volela da ispravim,pa vas molim da mi preporucite par pesama koje bih mogla da preslusam za pocetak
Bon Jovi - obe pesme mi se svidjaju,a always je po mom misljenju jedna od balada sa najboljim textom ikada napisanim...
 
Sonia, vidim da nam se misljenja poklapaju al kao da fali neka karika u nasem nadovezivanju da bismo kompletirali lanac :) I ja vise volim tate, bas obrnuto, sinove tesko i podnosim, al ajd da kazem volim tate vise u periodu kada su bili sinovi :) Nema puno nesuglasica u nasim misljenjima ;)
 
ako cete o rocku, vratite se u sezdesete i sedamdesete... u osamdesetim je sve, osim nekoliko svetlih tacaka (gnr...), izgovor za rock....

sonia, ja idem na koncert stonsa....
a posto je moguce da necu imati s kim, mogla bi da mi pravis drustvo... :-)
 
sofffy:
ja volim Whitesnake!!!! gotivim i DeePurple i Pink Floyd... a kad pricate o Bon Jovi-u volim "runaway" i "always"

kakve veze imaju Floydi sa 80-tima? a kad smo kod Bon (Ge)Jovi da ne zaboravim neizostavni smajli
sm10.gif


'65-'75 je neponovljiv period
 
+UNHOLY GATES OF MIDIAN+:
e pa ja ne slusam strani r'n'r,ali je zato corba zakon..
a presley :(

pa znas kako,ti ne znas sta je rock'n'roll, pa ti je samim tim i riblja corba omiljena rnr grupa... covece, prvo nauci nesto pa onda odgovaraj... sta ti znas od elvisa osim love me tender? That's Allright je prva rokenrol pesma, a mozda je bila i Rocket 88 od Ike Turnera, i ti jednostavno nemas prava da komentarises rokenrol ukoliko ne znas sta je to
 
Zivot na Marsu?:
pa znas kako,ti ne znas sta je rock'n'roll, pa ti je samim tim i riblja corba omiljena rnr grupa... covece, prvo nauci nesto pa onda odgovaraj... sta ti znas od elvisa osim love me tender? That's Allright je prva rokenrol pesma, a mozda je bila i Rocket 88 od Ike Turnera, i ti jednostavno nemas prava da komentarises rokenrol ukoliko ne znas sta je to

nisam ja rekla da mi je corba omiljena rnr grupa..samo da volim corbu..tako da,ne preokreci stvari,a rnr nisam ni komentarisala,niti sam cak ista rekla za elvisa,jer iako ga nevolim,ja ga necu vredjati,nemam razloga..svaka njemu cast..a ti odmah vredjas..:(
 

Back
Top