Najbolja knjiga koju ste ikada pročitali

Pa dobro stavili ste mnogo teških tema, ali moj lični favorit je Douglas Adams "AUTOSTOPERSKI VODIČ KROZ GALAKSIJU", "DUGA MRAČNA ČAJANKA DUŠE" i "HOLISTIČKA DETEKTIVSKA AGENCIJA DIRKA DŽENTLIJA"! Možda nije filozofija i Dostojevski, ali definitivno ima neki smisao!! Naravno sa njim tron deli Umberto Eko :!: :!: :!: :!: :!:
 
Aaa, ja imam dosta knjiga koje su mi UZASNO drage, i ne mogu ni jednu da izostavim:

1. Trilogija ''Njegova Mracna Tkanja'' od Filipa Pulmana (His Dark Materials Trilogy, Philip Pullman)--->bas su me dirnule te 3 knjige.
2. Serijal ''Pjesma leda i vatre'' od Dzordza R. R. Martina (A SOng of Ice and Fire, George R. R. Martin)----->covjek je pravi majstor dijaloga
3. Harry Potter (svi dijelovi) naravno od J. K. ROwling------->ta zena ima bolesnu mastu, i nevjerovatno je kako zna da od najsitnije pojedinosti u jednom, napravi citavu radnju u nekomod sledecih dijelova. Osim navedenog, ne smatram da njene knjige imaju neku posebnu umjetnicku vrijednost, ali zaista znaju da zabave kada hoću da pustim ''mozak na pashu'' :D :shock: :wink:
4. Serijal ''Točak Vremena'' Roberta Džordana------>likovi nisu bezosjecajni kao kod Tolkina, i knjige su pisane sa malo vise zivosti
5. Ramzes (I dio-Sin svjetlosti, II dio-Hram za milione godina, III dio-Bitka kod Kadesha, IV dio-Gospa iz Abu-Simbela, V dio-Pod bagremom na zapadu) od Kristijana Zaka. Ramzes II-moja omiljena istorijska licnost.
6. Artemis Fowl od Oina Kolfera. Mnog volim tog malog genijalca. Vjerovatno moj najdrazi lik.
7. Ilijada, Homer
8. Odiseja, Homer
9. Metamorfoze, od Ovidija
Obozavam mitologiju.
10. Grof Monte Kristo od Dime, kao i ''Tri musketara''.

Ako se sjetim jos necega, dodacu.

Ovo nije neka top lista, vec samo knjige koje jako, jako volim, i to podjednako, citala sam ih bezbroj puta i bila bih nepravedna kada bih neke od njih izostavila.
 

Back
Top