Nacija i mediji

I tebe bih zamolio da citiraš mjesto gdje sam rekao da se ja smatram pozvanim da preduzimam nešto, ili čak i da skrećem pažnju na to ili čak da misli da treba nešto da se preduzme. Ta priča o preduzimanju je samo prikaz tvog intelektualnog nivoa.

A tek bi šou bio da ti što se podsmjevaju pokušaju da napišu nešto ozbiljno, ili ne daj Bože da krenu da preduzimaju nešto...

Прича о ланцима је прича о томе како је пре 100 година гледано на мастурбацију и какве су мере предузимане против тога. То нисам ја измислила и то нису домети МОГ интелектуалног нивоа, него оних који су пре 100 година тврдили оно што ти данас тврдиш!


А ко зна, могуће је да нисмо довољно информисани о најновијим научним сазнањима. Можда би помогло у разумевању ако би навео где си ти то чуо-прочитао да се од маструбације рађају наказна деца и те друге страшне приче???
 
:) Malo sam zapanjen ovim razvojem dogadjaja...

@ Maravilloso

Zvucis inteligentno. Logika ti funkcionise, vokabular na mestu...

Ali covece, svet je mnogo veliko mesto. Upoznaj se malo, citaj, trazi, internet je dobar i nesto da naucis. Moje selo svet? Dajes los primer deci...

@dark-erka
bend je super, ali nije dosta. napravite nesto, napravite ngo, otvorite klub, kafic, pravite velike dobre zurke, koncerte, pozorisne predstave. i metal se prodaje, zar ne? bez novca, dzaba vam prica. A svi oni koje vi slusate su to skontali, inace ne bi ni znali za njih. Plako, strpljivo, korak po korak...

Pa jos ako uspes da tako zivis do kraja zivota, life complete. Mani se odrastanja, to se dogadja samo i neprimetno, a narocito bez tvoje pomoci.
 
Hellen, da ti znaš šta je nauka, znala bi i koliko joj treba vjerovati... al ne znaš pa je precjenjuješ.

Ja sam u stvari shvatio da ste vi svi u pravu i da ste me obasjali svjetlošću velike istine da djevojčice koje često masturbiraju kasnije rađaju djecu sve same zmajeve, zdrave ko vazduh, snažne ko lavove, bistre ko pčelice, mudre ko dugmad i još uz to da su sve ispovjesti ljudi koji su u životu praktikovali prekomjeran seks a kasnije se zbog toga kajali i pričali o ,,tamnoj strani seksa", očigledno aludirajući na negativne posljedice istog i o čemu čovjek može pročitati i u najobičnijim elektronskim magazinima samo ako hoće da vidi, dakle da su sve te ispovjesti čiste izmišljotine i besmislice ljudi kojima je neka tajanstvena sila popila svu pamet pa lupetaju bez veze i straše djecu od strašne tete em, i još ste me naučili da te negativne posljedice prekomjernog seksa nikako ne mogu da se primjene na prekomjernu strašnu teta Masturbaciju. I još ste me naučili da ljudi koje lično poznajem a koji su se s*ebali od prekomjernog seksa i pukli ko lubenica a ne kriju da je to zbog previše seksualnog pražnjenja u stvari ne postoje... I to da je ranija svijest naroda o m. a koja se dijelom zasnivala na primjerima ljudi koji su po trgovim i parkovima često javno masturbirali a raspadali se od posljedica te iste m., a dijelom nad sudbinama velikih ljubavnika koji su se s*ebali od posljedica prekomjernog seksa - u stvari bila teška glupost i laž.
 
Ti ne vidiš da sve vreme pričaš o posledicama PREKOMERNOG ovog i PREKOMERNOG onog ... ? Ne misliš da između krajnosti dva ekstrema možda i ima mesta za (ipak, veliku većinu) ljudi koji će u razumnoj meri upražnjavati ono što je normalno i prirodno ?
 
"otvorite klub, kafic"
Vidis, mi nemamo potrebu za komercijalizovanjem i otvaranjem raznih fashion mesta, nemamo vremena za dokolicu. Mi stvaramo kvalitetnu muziku koja se svira, a Maravilloso neka mi objasni "kvalitet" te ne svirane folk "muzike". Elhean, mi ne trcimo za popularnoscu i nije nam potreban novac. Mi hocemo muziku.

"A svi oni koje vi slusate su to skontali, inace ne bi ni znali za njih."
Ti verovatno mislis na MTV, vidis mi ne slusamo tzv "metalce" i "pankere" sa MTV-a. Ja mislim na nase underground muzicare metala i panka koji se ne pojavljuju na TV-u i ne komercijalizuju ono sto rade. Onda to ne bi bio underground!
 
Elle_77:
Ti ne vidiš da sve vreme pričaš o posledicama PREKOMERNOG ovog i PREKOMERNOG onog ... ? Ne misliš da između krajnosti dva ekstrema možda i ima mesta za (ipak, veliku većinu) ljudi koji će u razumnoj meri upražnjavati ono što je normalno i prirodno ?
Svaka čast! Izvanredno zapažanje! Ozbiljno.
Pa ja to čitavo vrijeme pokušavam da kažem. Nemam ja ništa protiv toga ako je umjereno.
Ja samo protestujem protiv zagovaranja prerano + prečesto.
 
Maravilloso:
A sad ću i da ti objasnim i kako to ,,neko može da voli".
Tako što je slušljivo i pjevljivo i duše dalo za žurke i veselje, a ljudi su +operisani od ikakvih velikih očekivanja kad slušaju narodnjake, ne traže dubinu, ne traže smisao žele samo da se "okinu", nije bitan tekst, važno je da se rimuje i ta veza narodnjaka i satanizma nema veze sa realnošću a ja sam se u metalu nagledo dosta pentagrama i obrnutih krstova, a o pljuvanju hrišćanstva da ne pričam...
A ono što neko priča o kvalitetu te muzike a uz zaboravi da pomene osnov po kojem to prosuđuje... to samo govori to da ne zna šta priča. Dakle po kom osnovu je ta muzika nekvalitetna? El po tom što muzika nije napravljena od nekog metalca ko je proveo 15 godina svirajući gitaru? El po tom što je muzika napravljena kompjuterski? El po tom što je operisana od velike filozofije?
Pa to nema nikakve veze sa kvalitetom... a to su glavni argumenti protiv nje.
Kad hoću filozofiju, čitam filozofiju, kad hoću poeziju, čitam poeziju... prosto ne mogu da shvatim ljude koji tome prigovaraju zbog nedostatka dubine. Pa ne treba mi duboka filozofija u pjesmama! Ne želim je!
Najkraći put do velikog razočarenja i nesreće u životu je kad se od života previše očekuje.
A posebno kad se od života očekuje neka dubina... jer život nema nikakvu dubinu... plitak je veoma. I zato je dobro slušati muziku koja ne obećava nikakvu dubinu, nikakav smisao, jer život nema nikakav smisao, a muzika koja obećava ikakvu dubinu, smisao, kvalitet, vrijednosti je prečica do pakla i samoubistva. Mnogo je bolje slušati nešto je očigledno plitko i besmisleno... čovjek se u to nikad ne može razočarati... jer se nikad nije očarao time.
Tipicno razmisljanje egoisticnog tipa koji zivi "od danas do sutra"
 
Maravilloso:
i ta veza narodnjaka i satanizma nema veze sa realnošću a ja sam se u metalu nagledo dosta pentagrama i obrnutih krstova, a o pljuvanju hrišćanstva da ne pričam...
Da li ti je slucajno poznato da deca u uzrastu od 3-5(6) godine najvise uslovljavaju i da je to veoma bitan zivotni interval za kasnije formiranje licnosti. Sigurno vecina dece iz tvog komsiluka slusa ono sto im se plasira i ono sto je na udaru medija - TURBO-FOLK.
Kada dete cuje stihove pesama: "Brushalter nocas steze kao malter..." pa "Napravi mi sina pod svetlima kazina..." pa "...Al uzalud, bez duse si lep..." pa "pomesaj ove noci crnu i zlatnu po mome telu slikaj kao po platnu..." i brdo jos kojekakvih gluposti, zar mislis da to ne utice na njega svesno ili podsvesno... Sta mislis zasto se cene nekakvih artikala u velemarketima zavrsavaju devetkama...cista psihologija. I onda sve to sto nema nikakvu dubinu i sto je, po tebi, cista razonoda, pravi decu onakvom kakva ne treba da budu.
Usput, ja sam govorio o turbo-folku a ti okreces na narodnjake...malo se razlikuju ta dva zanra. Narodnjaci su mnogo tradicionalniji i stariji od novopecenih "narodnjaka" tj. folkica ;)
Da, stoji da u metalu ima izuzetno mnogo satanizma ali je on uglavnom konkretan i ti ga kao takvog prihvatis ili odbijes dok je ovde slucaj malo drugaciji, poruke ti se polako, neprimetno uvlace u razum. Reci su vrlo opasne "stvari" ;)
 
E brate svaka ti cast, to je ono sto u ovoj zemlji ne valja.
Takvo zatupljivanje dece koja slusaju "muziku" koja im se plasira, kao sto si rekao, je necuveno.
Najveci problem u toj kvazi-muzici, jeste taj sto se sve vezuje za materijalno.
Pa da li postoji ijedan hit(kada kazem hit, mislim na hitove koji traju godinama i decenijama) koji je bio u vezi neceg materijalnog?Naravno da ne postoji, niti se ikad postojati.
Te fenserske pesme traju dok seljaci ne odu sa splavova.
Svaka kretenka koja ima dobre si.se i dup.e moze da snimi album.Glas je sporedna stvar.
Samo ode do Marine Tucakovic, i ova joj napise album dok *****.
 
dark-erka:
"otvorite klub, kafic"
Vidis, mi nemamo potrebu za komercijalizovanjem i otvaranjem raznih fashion mesta, nemamo vremena za dokolicu. Mi stvaramo kvalitetnu muziku koja se svira, a Maravilloso neka mi objasni "kvalitet" te ne svirane folk "muzike". Elhean, mi ne trcimo za popularnoscu i nije nam potreban novac. Mi hocemo muziku.

"A svi oni koje vi slusate su to skontali, inace ne bi ni znali za njih."
Ti verovatno mislis na MTV, vidis mi ne slusamo tzv "metalce" i "pankere" sa MTV-a. Ja mislim na nase underground muzicare metala i panka koji se ne pojavljuju na TV-u i ne komercijalizuju ono sto rade. Onda to ne bi bio underground!

Niti treba da trcite za novcem, niti za popularnoscu. Treba da se posvetite svojoj umetnosti i svom stvaranju. Ne treba nista od svjeg da prilagodjavate bilo kom toku ili potrebi ljudi. Naprotiv. Treba da one koji su na granici, koji bi mogli, ali nemaju prilike, menjate. Da im se pokazete, da nadjete put do njih. Da se vi, koji ste isti, skupite, postanete neko na koga se mora racunati. Da se vase odluke vaze.

Tako mozete i vi uticati na naciju, ali na nacin na koji vi to zelite. Ovako, oni koji ne znaju rade po svome, lose, a oni koji znaju, vicu kako ovi ne znaju, ali rade iskuljicov za sebe i malli krug oko sebe.

Kafic ili klub? A postoji li neka vizija u vasim glavama kako bi trebalo da izgleda mesto na kome sviraju bendovi koje vi volite, na kome se skupljaju ljudikao sto ste vi? Ako postoji, sta cekate? Nekog kretena koji je skupio kes na ko zna koji nacin koji ce i vas da provali kao trziste pa da vam otvara vas prostor?

Ovako sebe dovodite u situaciju da stvarate nesto sto jeste vase, ali vas realnost polako pritiska i uteruje u one kanone koje su postavili bas ti vladari kojima se vi suprotstavljate. Za 10 godina, bicete sluzbenici, menadzeri, prodavci ili postari sa uzbudljivom mladoscu, ali bez snage da i dalje budu posebni, sem u nekim skrovitim mestima u sebi. Ja Vas savetujem da pronadjete nacin da to sto volite i radite SADA radite zauvek. A to moze jedino tako sto cete prvo stvoriti vas kao subkulturu i prepoznati se takvi, zatim cete skupiti one koji bi da budu kao vi, ali jos ne smeju, pa su samo vasa publika, a zatim MORATE pronaci nacin da kao ta grupa, udruzenje, mala kultura, stvarate novac. Ne dozvolite da vas novac natera da se prodate na njihov nacin.
 
Maravilloso:
Da si shvatio o čemu pričam, shvatio bi i da znam šta pričam... Al izgleda da ti je ovo prvo promako... a zatim i drugo.
Kad bih dobio po burek i jogurt za svaku logičku grešku koju si u samo ovoj poruci u argumentaciji napravio, mogao bih da častim sve sa podforuma filozofija... i dobro bi se častili.
Ti ne želiš da vidiš... ne mogu ja tu ništa...
Slijep si da vidiš ideju i suštinu u svemu tome... a tvoj tobožnji sud o ideji izvodiš iz jedno dva sata programa o ulasku u kuću vb... o ljudima sudiš na osnovu toga odakle dolaze a ne prema tome kakvi su ljudi... ne shvataš da neke ubacuju tamo samo zato da bi imali na koga da bacimo pare za izbacivanje, jer kad bi svi bili "cool" bilo bi nam svejedno ko će biti izbačem... ne shvataš ni to da je ono što pokušavaš da plasiraš kao kontraargument u stvari argument - da ako su neki izvitopereni pojedinci ušli u kuću vb, narod ih izbacivanjem za koje glasaju osuđuje, a time osuđuju i njima slične a isto izvitoperene, a ako ostaju izvitoreni... onda je i narod izvitoperen i ti tu nema šta da se mješaš... to se zove demokratija... Demokratija u koju ja iskreno vjerujem.
Uz to ti o ljudima sudiš na osnovu zanimanja... ne dopuštaš im da kažu šta imaju.
Šta bi onda rekao za to što ja ponekad slušam beskućnike i propalice... da se čovjek začudi koliko čega imaju da kažu.
Valjda im je dobar ugao iz kojeg gledaju život pa mogu čitavog da ga sagledaju - taj ugao života je sa dna života... i onda shvatim da je samo sreća odredila da i ja ne završim kao oni.
Poenta je da ne možeš o ljudima suditi na osnovu tako malo vremena, i toga odakle su i čime se bave...
Ne vidiš ti mnogo toga, al ko će sve to pisat...
Evo samo jednu pozitivnu stvar vb da navedem
Time što upoznajemo danonoćno ponašanje ukućana koji su svakakvih psiholoških profila mi kroz njih upoznajemo i one koje su slični njima a nijesu u kući vb.
Reci mi da li si ikad sreo svoje klonove? Ljude koji ti vrlo liče fizički i ili psihički?
Ja jesam dva fizička i na desetine psihičkih... Kad nas upoznas jednog upoznao si nas sve...
To je jedna od poenti velikog brata...

A za masturbaciju
Informiši se o bolestima i posljedicama koje ostavlja prerana i prečesta masturbacija da ne bi ubuduće pričao takve besmislice.
Ti bi znači, da kad bi imao ćerku od 13 godina, više volio da ona masturbira nego da sluša i pjeva neke bezazlena pjesmice o krešendu?
Kažem... informiši se o posljedicama počev od onoga ,,masturbation causes blindness" i za tvoju informaciju ne bi trebao mnogo da očekuješ od unučića jer il ih nećeš imati, il će biti defektni il ih neće biti mnogo čak iako budu zdravi... a sve zbog masturbacije.
Kažes svijet se raspada a ja već u šali rekoh ,,za sve je kriv slab seks"... i kad budeš čitao o m. obrati pažnju na onaj dio gdje piše da kod muškaraca izaziva impontenciju a ta ista je dovoljan razlog, iako ne jedini za, nesrećne brakove koji ostavljaju posljedice i na djecu i na čitavo društvo.

A postoji objašnjenje zašto poklonici narodne muzike manje masturbiraju a više su seksualno aktivni.
Zato što je glupo masturbirati ako imaju dobar seks... a oni barem znaju koji su motivi te muzike, a to su ljubav i seks... i onda idu ka tome... vide, probaju, idu dalje kroz život.
A sad bih baš volio da čujem koji su motivi muzike koje ti slušaš... i da to po mogućnosti stane u jednu rečenicu kao što ja moj smisao mogu staviti u jednu rečenicu: sloboda, ljubav, dobrota, seks, alkohol, umjetnost, dizanje tegova.

Ovo za masturbiranje mi je smesno...
'ajde, pronadji mi nekog ko je oslepeo od masturbiranja...

Kazes bezazlene pesmice o kresendu...
Ok, onda ti pevaj neke bezazlene pesmice o ubijanju, silovanju i satanizmu...

Ajd' i da odgovorim na ovo zadnje o muzici...

Kao prvo...
Ajde da nabrojim neke pravce koje slusam...

Blues, Jazz, R'n'R, Rock, Reggae, Grunge, Metal, Drum'n'Bass, Rap, Electro, Alternative, Indie, Fusion...

Ajde sada ti meni pricaj kako ja ne znam sta je muzika i kako ja nemam sirinu u slusanju muzike...
 
eldarion, svaka muzika koja nije u skladu sa prirodom života je dekadentna... A kakva je priroda života? Život je besmislen i veoma plitak, a smisao životu jedino može biti dodjeljen. Svaka muzika koja obećava ikakav smisao, dubinu, kvalitet, sreću je u suprotnosti sa prirodom života i stvara prevelika očekivanja koja su siguran put do velikog razočarenja i nesreće... koliko brzo će se ljudi razočarati to zavisi od njihove inteligencije... što se prije razočaraju to bolje...
Zar ti nije malo čudan procenat ljudi koji poslje srednje škole batale slušanje metala i pređu na slušanje nečega skroz besmislenog i plitkog? Ako sumnjaš u moje podatke napravi sam statističko istraživanje pa nam reci šta si otkrio... a imam osjećaj da ćeš dobiti iste rezultate.
Ne znam odkud ljudima to da muzika ima tolikog uticaja na njihovu svijest... Kao da roditelji i sredina nemaju tu nikakvog uticaja. Muzika je put, a mnogi muzički pravici su stramputice... što i nije loše za one koji vole stramputice a ja ih ne volim previše.
Pri izboru muzike ljudi biraju put u život a ne kvalitet o kojem se ovdje toliko mnogo govori... ono što zovu kvalitet nema sa izborom muzike blage veze. I ja opet pitam koji je to put u život koji nudi metal i pank... Ja njih nekad slušah i ne shvatih koji je to put... Pa ako neko opet može da me obasja svjetlošću te nove velike istine...

Nego na ukupno tri stranice teme, do sada su protivnici narodnjaka skupili ukupno
0 alternativa i
0 nagovještaja alternativa.

Zar ti ovaj podatak ništa ne govori?
Kad kažem alternativa mislim na to da neko predloži neki drugi put u život a ne da nudi žvake napravljene za široke narodne mase. Za razliku od mene ne moraju biti detaljni al dajte barem nagovještaj.
 
Niko ovde ne trazi alternativu narodnjacima, niti postoji razlog za to. Oni koji se tu pronalaze, neka im. Dovoljno je stolova za sve njih, dovoljno gacica takodje, znaci sukob nepotreban.

Alternativa je za one koji se tu ne pronalaze,a ne zelim da ulazim u pricu o tome da li je to ok ili ne. Za jedan broj njih, izbor kvazi alternativa postoji cak i u ovoj maloj zemlji, a kamoli u belom svetu, gde od biranja cesto prestanes da izabires.

Pitanje je ko ima hrabrost da ono sto sam vec radi pretvori u nesto Stvarno, a da je pri tome novo, sveze i uzbudljivo?
 
Maravilloso:
Hellen, da ti znaš šta je nauka, znala bi i koliko joj treba vjerovati... al ne znaš pa je precjenjuješ.

Ja sam u stvari shvatio da ste vi svi u pravu i da ste me obasjali svjetlošću velike istine da djevojčice koje često masturbiraju kasnije rađaju djecu sve same zmajeve, zdrave ko vazduh, snažne ko lavove, bistre ko pčelice, mudre ko dugmad i još uz to da su sve ispovjesti ljudi koji su u životu praktikovali prekomjeran seks a kasnije se zbog toga kajali i pričali o ,,tamnoj strani seksa", očigledno aludirajući na negativne posljedice istog i o čemu čovjek može pročitati i u najobičnijim elektronskim magazinima samo ako hoće da vidi, dakle da su sve te ispovjesti čiste izmišljotine i besmislice ljudi kojima je neka tajanstvena sila popila svu pamet pa lupetaju bez veze i straše djecu od strašne tete em, i još ste me naučili da te negativne posljedice prekomjernog seksa nikako ne mogu da se primjene na prekomjernu strašnu teta Masturbaciju. I još ste me naučili da ljudi koje lično poznajem a koji su se s*ebali od prekomjernog seksa i pukli ko lubenica a ne kriju da je to zbog previše seksualnog pražnjenja u stvari ne postoje... I to da je ranija svijest naroda o m. a koja se dijelom zasnivala na primjerima ljudi koji su po trgovim i parkovima često javno masturbirali a raspadali se od posljedica te iste m., a dijelom nad sudbinama velikih ljubavnika koji su se s*ebali od posljedica prekomjernog seksa - u stvari bila teška glupost i laž.


Добро, ако ти не верујеш у науку и њене доказе, одакле теби све ове информације о штетности мастурбације? Причала ти баба? Прочитао си негде? Где??? Дај нам линкове тих електронских магазина који су компетентнији онауке.... Волела бих да видим те доказе...
Узгред, одједном се потенцира на речи ''прекомерна'' (ко је меродаван да било коме одређује меру?), а пре пар страна је било речи да је мастурбација сама по себи штетна, да се рађају наказна деца и да доводи до стерилитета...и да је боље да деца слушају не знам какву музику него да мастурбирају (као да те две ствари имају уопште неке везе једна са другом и да могу надоместити једна другу?!)
А какве везе имају егзибиционисти који сексуално задовољење могу да доживе само ако их неко гледа, па стога мастурбирају по парковима, са целом овом причом, ја не знам!

Де, реци нам, шта си прочитао, која је то препоручена доза секса и мастурбације а да не буде штетно?
 
dark-erka:
"otvorite klub, kafic"
Vidis, mi nemamo potrebu za komercijalizovanjem i otvaranjem raznih fashion mesta, nemamo vremena za dokolicu. Mi stvaramo kvalitetnu muziku koja se svira, a Maravilloso neka mi objasni "kvalitet" te ne svirane folk "muzike". Elhean, mi ne trcimo za popularnoscu i nije nam potreban novac. Mi hocemo muziku.

"A svi oni koje vi slusate su to skontali, inace ne bi ni znali za njih."
Ti verovatno mislis na MTV, vidis mi ne slusamo tzv "metalce" i "pankere" sa MTV-a. Ja mislim na nase underground muzicare metala i panka koji se ne pojavljuju na TV-u i ne komercijalizuju ono sto rade. Onda to ne bi bio underground!
A odakle si ti saznala za muzicare koji su pre tebe stvarali tu muziku koju ti danas sviras? Posto si ti toliko kompetentna da ovo prihvatis a ono odbacujes,a sve to na nivou subjektivnog osecanja u vezi muzike,oblacenja...objasni mi kvalitet muzike koju ti slusas i sviras? Na osnovu cega ces da mi to objasnis? Shvati da su ljudi razliciti, razlicito gledaju na stvari, vole razlicite stvari, razlicito oblacenje, slusanje razlicite muzike...itd. Tvoja prica o losem uticaju i tako tome je odavno poznata stvar, svi sire los uticaj ako se na taj nacin posmatraju stvari.
 
Ево, ја ћу теби дати неке линкове и цитате који говоре против твог става. Волела бих да ти мени пронађеш и копираш оне који заступају став о штетности мастурбације и о њеним трагичним последицама...

http://209.85.129.104/search?q=cach...turbacija.php+masturbacija&hl=sr&ct=clnk&cd=1


http://www.geocities.com/cssbeograd/masturbacija.htm

http://www.oic.org.yu/pdf/masturbacija.pdf

http://209.85.129.104/search?q=cach...urbacija.htm+masturbacija&hl=sr&ct=clnk&cd=19

Ето. Доста и толико. Волела бих да прочиташ, а радо ћу прочитати текстове који тврде супротно... (Иначе, радо бих ти прекуцала делове о мастурбацији из стручних психолошких књига које имам у својој библиотеци, али овако је брже...)
 
Maravilloso:
eldarion, svaka muzika koja nije u skladu sa prirodom života je dekadentna... A kakva je priroda života? Život je besmislen i veoma plitak, a smisao životu jedino može biti dodjeljen. Svaka muzika koja obećava ikakav smisao, dubinu, kvalitet, sreću je u suprotnosti sa prirodom života i stvara prevelika očekivanja koja su siguran put do velikog razočarenja i nesreće... koliko brzo će se ljudi razočarati to zavisi od njihove inteligencije... što se prije razočaraju to bolje...
Ne znam otkud ti ideja da svoja lična shvatanja predstavljaš kao nešto objektivno. Ako ti život smatraš besmislenim i u tome nalaziš razlog za slušanje onoga što je zaista dekadentna muzika, daleko od toga da je "neprirodno" (:shock: ) u životu nalaziti smisao (?!) i to još pogotovo kroz umetnost koja ima dubinu i kvalitet. Neprirodno jeste, za ljude koji su po prirodi stvari okrenuti dekadenciji i za drugo i ne znaju ili ne žele da znaju.

Maravilloso:
Zar ti nije malo čudan procenat ljudi koji poslje srednje škole batale slušanje metala i pređu na slušanje nečega skroz besmislenog i plitkog? Ako sumnjaš u moje podatke napravi sam statističko istraživanje pa nam reci šta si otkrio... a imam osjećaj da ćeš dobiti iste rezultate.
Meni su čudni ovi tvoji "procenti" proistekli iz nečega što si i sam nazvao kvazi-istraživanjem. Ne znam zašto ostale pozivaš na (pravo) istraživanje ako ga ti sam nisi sproveo, jer da jesi znao bi da uzorak koji uzimaš za istraživanje mora biti na prvom mestu reprezentativan odnosno podrazumevati različite kategorije stanovništva iz raznoraznih grupa, a ne "ljude iz tvoje okoline" ili koje poznaješ. Ja recimo poznajem jedan ili nijedan slučaj toga što ti opisuješ što opet nije reprezentativni uzorak ali je dovoljno da se u najmanju ruku zapitaš o valjanosti svojih teza.

Maravilloso:
Ne znam odkud ljudima to da muzika ima tolikog uticaja na njihovu svijest...
Ti si sam te dve stvari dovodio u vezu do sada jedno 100 puta.

Maravilloso:
Pri izboru muzike ljudi biraju put u život a ne kvalitet o kojem se ovdje toliko mnogo govori... ono što zovu kvalitet nema sa izborom muzike blage veze.
Pri izboru muzike ljudi biraju muziku, a put kroz život je put kroz život. Ako u nekim slučajevima ima nekih sličnosti i preklapanja to ne znači da ćemo etiketirati i generalizovati.
 
DJM, ovo o masturbaciji sam napisao po analogiji na priče o negativnim posljedicama prekomjernog seksa... a kojih sam se dosta naslušao i načitao... jer se ljudi mnogo ne ustručavaju da o tome pričaju, čak nasuprot neko voli da se hvali kako se satire od mnogo seksa... a ko je odrastao na ulici kao ja, zna o čemu pričam. Ta fora o sljepilu je zaživjela upravo zbog toga što niko nije toliko lud da sebe bukvalno dovede do toga, i izgleda da ljudi ipak nijesu toliko glupi pa nekako povežu uzrok i posljedicu i batale tu rabotu ili je barem manje upražnjavaju, tako da ne znam nikog ko je oslijepio od iste, a ti ne shvataš da se fora odnosi na privremeno, kratkotrajno sljepilo i da ne bi znao i da se to dešava nekom blizu tebe... ovolika neinformisanost je stvarno zanimljiva, ako ništa drugo mogli ste to više puta da čujete na filmovima, a ja sam to čuo iz toliko nevezanih izvora da bi me čudilo da nije tačno, međutim nekoliko izvora me može prevariti a preko stotinu vrlo teško.

Mnogi iz ovih novijih generacija o ovom pitanju bi mogli da drže predavanja, jer im je pojam prečestog seksa dobro poznat... U krugovima u kojim sam se nekad kretao prekomjeran seks je bio neka vrsta potvrđivanja pripadnosti grupi... što je po nekom nepisanom pravilu trebalo okusiti da bi se krenulo dalje u život, što je dobro jer nije trajalo dugo... a o negativnim posljedicama prekomjernog seksa se otvoreno pričao a priča je bila uvjek ista ,,privremeno sljepilo", ,,brzo umaranje", ,,osjećaj raspadanja", ,,mršanje", ,,gubitak fizičke snage", a o ovome su postojale i emisije no izgleda da to nije imao ko da gleda, vjerovatno zato što su to bile emisije o prostitkama.

Da bi pokazao koliko je to u stvari skoro opšte poznato, navešću samo jedan primjer od ove godine kad sam bio u društvu desetak poznanika kad jedan od njih poče priču o nekom njegovom drugu koji studira u Bg koji je sav propo i skapo i kako je sav nikakav jer se duže vrijeme ne skida sa svoje nove djevojke al njemu to ne smeta jer mu se ispunio životni san... zanimljiva je reakcija prisutnih koji su se tome nasmijali sa komentarima tipa ,,ništa novo", ,,dobro jutro", ,,nijesi to znao ranije?" i onda su od prisutnih krenule slične priče, al uglavnom njihova iskustva.
Ja sam mislio da je to skoro opšte poznata stvar i iznenađuju me ovakve reakcije na forumu.

Tvoje poznavanje muzike ne znači da shvataš muziku, a ne shvataš je, a posebno uticaj na libido, gdje jedna vrsta muzike potiskuje libido, a što je loša stvar, jer poslje bude još nemirniji, a druga vrsta ga usmjerava na nju samu i smiruje ga a rađa odvratnost prema masturbaciji i prihvatanje jedino seksa kao načina zadovoljenja.
PRETEŽNO SLUŠANJE deset dekadentnih muzičkih pravaca je čak gore od slušanja samo jednog.

Narodnjaci i elektronska muzika su najzdraviji muzički pravci a između ostalog posebno zbog njihovog djelovanja na smirenje libida i stvaranja osjećaja odvratnosti prema masturbaciji.
 
DJM, ovo o masturbaciji sam napisao po analogiji na priče o negativnim posljedicama prekomjernog seksa... a kojih sam se dosta naslušao i načitao... jer se ljudi mnogo ne ustručavaju da o tome pričaju, čak nasuprot neko voli da se hvali kako se satire od mnogo seksa... a ko je odrastao na ulici kao ja, zna o čemu pričam. Ta fora o sljepilu je zaživjela upravo zbog toga što niko nije toliko lud da sebe bukvalno dovede do toga, i izgleda da ljudi ipak nijesu toliko glupi pa nekako povežu uzrok i posljedicu i batale tu rabotu ili je barem manje upražnjavaju, tako da ne znam nikog ko je oslijepio od iste, a ti ne shvataš da se fora odnosi na privremeno, kratkotrajno sljepilo i da ne bi znao i da se to dešava nekom blizu tebe... ovolika neinformisanost je stvarno zanimljiva, ako ništa drugo mogli ste to više puta da čujete na filmovima, a ja sam to čuo iz toliko nevezanih izvora da bi me čudilo da nije tačno, međutim nekoliko izvora me može prevariti a preko stotinu vrlo teško.

Mnogi iz ovih novijih generacija o ovom pitanju bi mogli da drže predavanja, jer im je pojam prečestog seksa dobro poznat... U krugovima u kojim sam se nekad kretao prekomjeran seks je bio neka vrsta potvrđivanja pripadnosti grupi... što je po nekom nepisanom pravilu trebalo okusiti da bi se krenulo dalje u život, što je dobro jer nije trajalo dugo... a o negativnim posljedicama prekomjernog seksa se otvoreno pričao a priča je bila uvjek ista ,,privremeno sljepilo", ,,brzo umaranje", ,,osjećaj raspadanja", ,,mršanje", ,,gubitak fizičke snage", a o ovome su postojale i emisije no izgleda da to nije imao ko da gleda, vjerovatno zato što su to bile emisije o prostitkama.

Da bi pokazao koliko je to u stvari skoro opšte poznato, navešću samo jedan primjer od ove godine kad sam bio u društvu desetak poznanika kad jedan od njih poče priču o nekom njegovom drugu koji studira u Bg koji je sav propo i skapo i kako je sav nikakav jer se duže vrijeme ne skida sa svoje nove djevojke al njemu to ne smeta jer mu se ispunio životni san... zanimljiva je reakcija prisutnih koji su se tome nasmijali sa komentarima tipa ,,ništa novo", ,,dobro jutro", ,,nijesi to znao ranije?" i onda su od prisutnih krenule slične priče, al uglavnom njihova iskustva.
Ja sam mislio da je to skoro opšte poznata stvar i iznenađuju me ovakve reakcije na forumu.

Tvoje poznavanje muzike ne znači da shvataš muziku, a ne shvataš je, a posebno uticaj na libido, gdje jedna vrsta muzike potiskuje libido, a što je loša stvar, jer poslje bude još nemirniji, a druga vrsta ga usmjerava na nju samu i smiruje ga a rađa odvratnost prema masturbaciji i prihvatanje jedino seksa kao načina zadovoljenja.
PRETEŽNO SLUŠANJE deset dekadentnih muzičkih pravaca je čak gore od slušanja samo jednog.

Narodnjaci i elektronska muzika su najzdraviji muzički pravci a između ostalog posebno zbog njihovog djelovanja na smirenje libida i stvaranja osjećaja odvratnosti prema masturbaciji.
 
Ма, разумели смо ми и први пут..

Мада...ти изгледа полазиш од неког сопственог закључка који си сам извукао из нечијих прича о нечијем искуству...а те своје закључке износиш као необориве научне чињенице?!

Ја бих (а верујем и други) волела да видим неки валидан текст који би поткрепио твоје тврдње, па макар и не био научни, па макар био и из електронског магазина....

Нешто што би потврдило твоје приче о страшним последицама и штетности мастурбације, и нешто што би потврдило да су ''одређени музички правци здравији од других зато што смирују либидо и стварају одвратност према мастурбацији''!?
 

Back
Top