Nacija i mediji

Tsutomu:
Možda je dobro biti dekadentni disident i misliti da si u pravu. Lepota života na delu?
Biti samo disident ne mora biti loše... ni za disidenta ni za društvo... a može biti čak dobro i za disidenta i za društvo, al biti što ti kažeš,dekadentni disident... to je po definiciji loše za društvo, al za dekadentnog disidenta može biti mnogo dobro... jer mu je to možda jedini preostali put u život.

A moguće je i da sam Ja dekadentni disident... ne kažem da nije... oko toga bi se ovdje sigurno većina složila.

A o tome kako disidenti počnu da misle da su u pravu kad nađu istomišljenike, takođe disidente, bez obzira koliko njihovo razmišljanje može biti pogrešno... najblaže rečeno pogrešno... bi trebalo otvoriti temu... jer to je dugo prisutni globalni fenomen.
 
DJM:
Darkerka, tesko bi ga i upisali... a tek da ocekujemo da da neki ispit...

Pozzz i zelim ti sve naj naj... :D

Peace&Kiss :D
E moj kume, da ima šta da se nauči na takvim fakultetima, ne bi vi ovakve gluposti valjali i ovakve teme otvarali... vama je sigurno novost da se ljudski organizam ne može sastojati samo od mozga... Čudo jedno.
Neko je studirao filozofiju na zemlji, neko na nebu... ova zemaljska slabo razumije nebesku.
A ja sam svoje škole završio a tebi tek ostaje da ih završiš, pa onda pričaj.
 
Hehe, zanimljiv odgovor... :)
Mislim da u dekadenciji posrnulost nije ključna stvar, već ono što dovodi
do toga, te je dekadentnima možda lepo iz tog razloga...Mada, meni se
ne sviđa koncept dekadencije. Al' veruj znam puno ljudi kojima je to vrlo
primamljivo, misle da su posebni? Ali ovde mislim na ozbiljnu mentalnu ili fizičku
propast. Ali ne kažem da nisu u pravu, ja ne znam smisao života, i ne mogu o tome
da sudim, samo da se složim ili ne.
 
@Maravilloso
Ako si zavrsio sve svoje skole sta ces onda ovde... sto se ne bavis necim vecim i uzvisenijim od pisanja svakojakih stvari po forumu...

Znas, znao sam neke ljude koji su za sebe govorili, Vidi kako sam pametan i sl.
I tako oni se upisu na fax neki na filozofiju, neki na knjizevnost...
I ovaj prvi sto se upisao na filozofiji nije dao ni jedan ispit posle godinu dana pa se ispisao. Posle se zaposlio kao auto-mehanicar. Postao sljokara teska... posle su ga i odatle izbacili... i dalje je sljokara...

Znas... nije svako ko misli da je pametan uvek to.
 
DJM, zašto ovo pišem?
Zato što mene ne košta skoro ništa, a siguran sam da nekom tinejdžeru koji ima loše navike može puno značiti.
Inače, ne znam šta znači to veće i uzvišenije, al znam šta znači korisnije... i imam mnogo čega korisnijeg da radim, i ionako nemam vremena... nego sam ipak mislio da zbog nečega može biti dobro da sa drugima podjelim domete mog debilnog intelektualnog nivoa... a kako me pisanje knjiga ne interesuje, a forumi između ostalog služe i za razmjenu iskustava i mišljenja, mislio sam da će ovo nekome koristiti, jer znam da je koristilo onima kojima sam lično rekao. Inače moja struka nema veze sa seksom, ali sam puno o tome čitao i slušao pa zato...
 
Maravilloso:
Sad ću ja svima da pokažem kako sam pametan... i da sam sve u pravu.
Maravilloso:
Znaš... vrlo si predvidljiva... A sad ću ja da se pohvalim kako sam ispao pametan a ti se malo zeznula.
Maravilloso:
Hellen, da ti znaš šta je nauka, znala bi i koliko joj treba vjerovati... al ne znaš pa je precjenjuješ.
Ajd, molim te, prosvetli nas jos koji put...
Znas, ja imam jednog druga sa kim ne mogu da pricam. Ja njega lepo saslusam razmislim o onome sto je pricao i kada zavrsi ja pocnem da mu izlazem svoje misljenje. Za to vreme, on mene ne slusa vec smislja sta bi sledece rekao i onda kada smisli, upadne mi u rec i pocne naglabati...
Nekako si me potsetio na njega ;)
 
Kakvi sve "eksperti" ovdje slijeću ne bi me čudilo ni da slične reakcije dobijem i kad bih rekao da oblik glave dobrim dijelom zavisi od položaja u kom se spava.

A kad bih rekao i da način hodanja dobrim dijelom zavisi od položaja u kom se spava, to bi bila kap u prepunoj čaši i dovoljan razlog za formiranje AntiMaravilloso klana.

A kad bih rekao i da oblik grudnog koša i širina ramena dobrim dijelom zavise od položaja u kom se spava... onda vjerovatno ne bih dočekao da se sjutra probudim.

A kad bih rekao da se sve informacije na svijet ne mogu dobiti sa dva dana guglanja i vikipedijanja... e to ne mogu ni da zamislim šta bi bilo.

A kad bih rekao da čovjek treba i da pročita neku stručnu knjigu novijeg datuma koje nema na gutenbergu, pa čak ni na čitavom internetu... onda bih umirao sporom i bolnom smrću, a za to bi se pobrinuli moji fanovi lično.

A kad bih rekao da se ni 10% stručne literature iz moje stuke ne može naći na internetu, jer vjerovali ili ne postoji nešto što se zove zaštita autorskih prava... onda bih umirao više puta...
 
A kad bih rekao da čovjek treba i da pročita neku stručnu knjigu novijeg datuma koje nema na gutenbergu, pa čak ni na čitavom internetu... onda bih umirao sporom i bolnom smrću, a za to bi se pobrinuli moji fanovi lično.

Ма, сналазимо се ми и по библиотекама, не брини, само дај наслове и ауторе...
 
Hellen:
Ма, сналазимо се ми и по библиотекама, не брини, само дај наслове и ауторе...
I ja se slažem.
Ili nam bar reci koja je to struka pa da i mi upišemo taj fakultet i postanemo tako paaaametni. :lol:

Mislim, stvarno, šalu na stranu ... U par desetina postova pisao si štošta a nigde da se pozoveš na nešto konkretno.
 
Maravilloso:
A kad bih rekao da se ni 10% stručne literature iz moje stuke ne može naći na internetu, jer vjerovali ili ne postoji nešto što se zove zaštita autorskih prava... onda bih umirao više puta...

.... jos ako je sve to pisano latinicom, e onda smo ga nayebali !!!

A sto se ti malo ne pozabavis svojom naraslom i nabujalom sujetom?
Gde ti ode breeeeeeeeeeeeeeeee ?!?!?!
Koji tvoji fanovi?
Pa mi smo svi kapi u okeanu
"vasiona i ne zna da postojis"

Eeee, a u tim knjigama, jel ima nesto sa slikama???
 
e slusaj ti maravilloso stari moj, hajde lepo nemoj da se prosipas nego nam lepo priznaj da imas samo srednju skolu sto je i ocigledno. hoces da kazes da filozofski fakultet manje vredi od tvoje srednje skole, pa gde mi to zivimo? zemlja bez vrednosti... i da odgovorim na pitanje o muzickom pravcu naseg benda, sviramo mesavinu metala i hardcora...
 
Recimo da se "nasladjuje" (pod navodnicima je jer ne znaci da je iz lose namere) nasim neznanjem...pa nece da nam kaze za izvore na osnovu koji tvrdi sve sto tvrdi
Mozda je stvarno to sto govori temeljeno na istinitim podacima...
@Maravilloso
Al' dobro, mislim da je vreme da bar necim nagovestis mesto/a informacija koje si koristio.
Sta ti mislis?
 

Back
Top