Na Hilovo Vučiću da će naoružati Kosovo modernim naoružanjem odgovor Vučića je samo razočaran sam

1705019487298.png

Hasta siempre, comandante​

 
AUTORSKA
Da nije tužno i žalosno bilo bi smešno jer naš predsednik nije svestan da je predsednik Države već neke birtije gde sa rečima razočaran sam rešava sve ozbiljne probleme sa neprijateljem.Ej bre Srbi pa šiptari potpisali vojnu saradnju sa Turskom pa onda stiže im džavelin iz SAD pa teško naoružanje a naš predsednik umesto da mu uskrati gostoprimstvo on najavljuje dalju saradnju sa ovakvom SAD.Bruka od ovolike veleizaje Srbije.
Ma je Nesko, u pravu si. Vučić treba proglasiti ratno stanje i napasti SAD. :ok:
 
AUTORSKA
Da nije tužno i žalosno bilo bi smešno jer naš predsednik nije svestan da je predsednik Države već neke birtije gde sa rečima razočaran sam rešava sve ozbiljne probleme sa neprijateljem.Ej bre Srbi pa šiptari potpisali vojnu saradnju sa Turskom pa onda stiže im džavelin iz SAD pa teško naoružanje a naš predsednik umesto da mu uskrati gostoprimstvo on najavljuje dalju saradnju sa ovakvom SAD.Bruka od ovolike veleizaje Srbije.
Nesko sve ti je dao AV, kad cete vi Kosovari biti zadovoljni...prodali ste imetak Siptarima, dobili ste smjestaj u Srbiji i dalje vam ne valja AV. Pa sta hocete stanove u BG na vodi? Smarate vise
 
Nesko sve ti je dao AV, kad cete vi Kosovari biti zadovoljni...prodali ste imetak Siptarima, dobili ste smjestaj u Srbiji i dalje vam ne valja AV. Pa sta hocete stanove u BG na vodi? Smarate vise

Ma jok bre, šta pričaš ti,Nikom ništa nije dao, sve je to obična priča.Kosovari ne traže luksuz, ni stanove, ni vile,Samo žele normalan život, da ne budu kao deca bez igračaka.
Prodali imetak? Ma daj, pričaš gluposti,Svi znamo šta se dešavalo, kako je išlo.Smestili su nas ovde, u Srbiju, kao da smo neki gosti,A mi samo želimo da živimo, da radimo, da se volimo.
Ne tražimo mi ništa posebno, niti privilegije,Samo normalan život, bez tenzija, bez problema.Ako ti to smeta, ne znam šta da ti kažem,Nije u redu da omalovažavaš, svako ima svoje muke.
I nemoj tako o AV-u, on nije bog ni svemogući,Svi imamo prava da izražavamo svoje mišljenje.Ne znaš ti šta sve prolazimo, pa nemoj da sudiš,Nego radije pokušaj da razumeš, da budeš čovek.
 
Na pitane zašto je Kristofor Hil ovu informaciju javno saopštio diplomata i bivši ambasador dr Zoran Milivojević, kaže da je stvar jasna i da je u pitanju poruka Srbiji da neće biti promene ili ublažavanja stava što se tiče Amerika kada je Priština u pitanju.

„Vidim da oni prelaze na da je tako nazovem varijantu B, dakle da bez ikakvih ograda idu na pokušaj potvrde kosovske državnosti, ignorišući sve ono što je u ovom trenutku na pregovaračkom stolu. Dakle, i dijalog i posredovanje EU u uslovima kada statusna pitanja nisu na dnevnom redu. Drugim rečima, zanemaruju sve sporazume i idu sa pozicije koja Kosovo direktno tretira kao državu,“ objašnjava Milivojević.


Ovo je, kako kaže, akt koji ima u osnovi bilateralno odnos sa nekom drugom državom u ovom slučaju Kosovom, i tretman koji Kosovo nameću kao nezavisnu državu.

Rade to ignorišući potpuno međunarodno pravo i sve konvencije i sporazume i na neki način naše odnose sa Amerikom. Faktički sve ono što je u suštini deo rešavanja kosovskog pitanja. Tako da nam šalju poruku da Amerika prosto hoće da se kosovsko pitanje reši odmah i sada i onako kako odgovara američkim interesima imajući u vidu da su pred njima predsednički izbori i da Amerika nema više vremena da taktizira na bilo koji način,“ ističe sagovornik Sputnjika.
 

Direktna opcija nametanja rešenja​

Rešili su, kaže Milivojević, da prema nama idu đonom javno a činjenica da su nas obavestili o nameri da isporuče oružja Prištini ima dvostruki „zadatak.“

„To što smo obavešteni ne smanjuje težinu onoga što Amerika čini a to je da se opredeljuje za radikalno i direktno rešavanja kosovskog pitanja ali i odnosa sa nama. To pokazuje i drugi stvar a to je da kada smo ušli u njihovu izbornu godinu, ali i kada se zapad približio svom strateškom cilju, žele da se kosovsko pitanje reši pre njihovih izbora. S obzorom da se to nije desilo, i Srbija čvrsto stoji na poziciji nepriznavanja Kosova sada se prelazi na pritisak i na opciju direktnog nametanja rešenja,“ kaže Milivojević.
 
Američki raketni bacač „džavelin“ je protivtenkovsko oružje sposobno da probije najsofisticiraniji oklop. Opremljen je sa dva eksplozivna naboja; prvi naboj eksplodira pri kontaktu s tenkom, a zatim aktivira drugi, snažniji naboj koji probija oklop.

S dometom od 2.500 metara, može se koristiti za direktan napad kako bi se uništila meta ili kako bi se oborila letelica koja leti nisko poput helikoptera. Takođe se može koristiti za napad odozgo, pri čemu se raketa podiže do 160 metara uvis, a potom pada na svoju metu.

Sistem “ispali i zaboravi” omogućuje vojniku da označi metu i ostalo prepusti samonavođenoj raketi. To mu daje dovoljno vremena da se sakrije pre nego što raketa pogodi svoj cilj.

(Mediji)
 
Ma jok bre, šta pričaš ti,Nikom ništa nije dao, sve je to obična priča.Kosovari ne traže luksuz, ni stanove, ni vile,Samo žele normalan život, da ne budu kao deca bez igračaka.
Prodali imetak? Ma daj, pričaš gluposti,Svi znamo šta se dešavalo, kako je išlo.Smestili su nas ovde, u Srbiju, kao da smo neki gosti,A mi samo želimo da živimo, da radimo, da se volimo.
Ne tražimo mi ništa posebno, niti privilegije,Samo normalan život, bez tenzija, bez problema.Ako ti to smeta, ne znam šta da ti kažem,Nije u redu da omalovažavaš, svako ima svoje muke.
I nemoj tako o AV-u, on nije bog ni svemogući,Svi imamo prava da izražavamo svoje mišljenje.Ne znaš ti šta sve prolazimo, pa nemoj da sudiš,Nego radije pokušaj da razumeš, da budeš čovek.
Izvini ako sam te licno povrijedio...ali vecina je prodala, dosla u Srbiju, dobila stanove i sada im AV ne valja..zao mi je ako si ti licno bio teske sudbine, ali vecina tvojih zemljaka je bila saucesnik sa Siptarima u svodjenju Srba na statisticku gresku na Kosovu.
 
Američki raketni bacač „džavelin“ je protivtenkovsko oružje sposobno da probije najsofisticiraniji oklop. Opremljen je sa dva eksplozivna naboja; prvi naboj eksplodira pri kontaktu s tenkom, a zatim aktivira drugi, snažniji naboj koji probija oklop.

S dometom od 2.500 metara, može se koristiti za direktan napad kako bi se uništila meta ili kako bi se oborila letelica koja leti nisko poput helikoptera. Takođe se može koristiti za napad odozgo, pri čemu se raketa podiže do 160 metara uvis, a potom pada na svoju metu.

Sistem “ispali i zaboravi” omogućuje vojniku da označi metu i ostalo prepusti samonavođenoj raketi. To mu daje dovoljno vremena da se sakrije pre nego što raketa pogodi svoj cilj.

(Mediji)

Hvala Americi 🇺🇸 🇷🇸
 

Back
Top