muzika i politika...

Keeper:
eremita:
Keeper:
zju. uzhas.
chuo sam za tu Brvnaru, al nikad nisam izlazio tamo.
gde je to, da znam da ne idem? :)

И боље да не идеш, јер ће неко да Ти окрене уши
наопако - ако проговориш о Србима !!!

to nisu srbi, kao ni ti. samo na papiru. pasoshu i lichnoj karti.
inache su fashisti.
kao i ti.

Па Ти као да си 'ватан на бућкало! Свако ко Ти се не
свиђа - одмах је фАШИСТА, стара
комуњарска фора... :lol: :lol: :lol:

А који су то ПРАВИ СРБИ, пошто ови који јесу - за
Тебе НИСУ ???
 
eh, eremita, ne znam ko su pravi srbi, ali ovi ovde medju kojima se ti izrazito istichesh to nisu, jer nemaju izgradjen nacionalni identitet pa ga nadoknadjuju mrzhnjom i netrpeljivoshcju u svim njenim varijantama. isto kao shto ovi skinsi koji organizuju tu svirku nisu pravi skinheads-i.
pravi skinsi nemaju veze sa fashizmom i neo-fashizmom jer su nastali pre njih samih. danashnji pravi skinsi se prepoznaju po oi!punk muzici, veseloj, dinamichnoj i jako prostoj po formi i sadrzhini, a govori samo o pivu, seksu i fudbalu, dakle o svemu shto volimo mi mladi, tako da nemam nishta protiv njih. sa fashizmom nemaju veze. a to shto su neke budale uzele od njih martinke, spitfajerke i cjelave frizure i dodali na to fashistichku ideologiju, to je druga stvar. koliko vidim po novom sadu, pravi skinsi se mogu razlikovati od fashista po boji jakni, spitfajerki. mislim da pravi nose zelene, a fashisti crne.
 
Keeper:
eh, eremita, ne znam ko su pravi srbi, ali ovi ovde medju kojima se ti izrazito istichesh to nisu, jer nemaju izgradjen nacionalni identitet pa ga nadoknadjuju mrzhnjom i netrpeljivoshcju u svim njenim varijantama. isto kao shto ovi skinsi koji organizuju tu svirku nisu pravi skinheads-i.
pravi skinsi nemaju veze sa fashizmom i neo-fashizmom jer su nastali pre njih samih. danashnji pravi skinsi se prepoznaju po oi!punk muzici, veseloj, dinamichnoj i jako prostoj po formi i sadrzhini, a govori samo o pivu, seksu i fudbalu, dakle o svemu shto volimo mi mladi, tako da nemam nishta protiv njih. sa fashizmom nemaju veze. a to shto su neke budale uzele od njih martinke, spitfajerke i cjelave frizure i dodali na to fashistichku ideologiju, to je druga stvar. koliko vidim po novom sadu, pravi skinsi se mogu razlikovati od fashista po boji jakni, spitfajerki. mislim da pravi nose zelene, a fashisti crne.

Е, мој Кепере-е ето видиш шта Ти себи дозвољаваш, да
си у Твојој Хрваској, Ти би завршио у
неком контејнеру...
... па да нећеш Ти да изајеш УВЕРЕЊА о томе ко је
ПРАВИ СРБИН А КО НИЈЕ ??? Ето, видиш каква
ничим ограничена слобода влада у Србији... :lol:
 
Keeper:
ja da izdajem uverenja? chemu to? ja ti samo kazhem chinjenice a ti uzvracjash "duhovitim" forama sa uverenjima.

moja hrvatska? :lol:
dobro, dobro :)

Па човече Божији, Ти себи дозвољљаваш да напишеш да ја "нисам прави Србин"... не,него си ТИ Србин !
 
ti prvo nisi chovek. odatle sve to.
kad se nauchish ponashati ljudski i sve shto uz to ide, lako cjesh biti srbin. srbin je chovek, ti bash neshto nisi. proterati hrvate ako se srbi ne vrate tamo?... bem ti reciprocitet. znash kako kazhu - kome zakon lezhi u topuzu, tragovi mu smrde nechoveshtvom.
 
Keeper:
ti prvo nisi chovek. odatle sve to.
kad se nauchish ponashati ljudski i sve shto uz to ide, lako cjesh biti srbin. srbin je chovek, ti bash neshto nisi. proterati hrvate ako se srbi ne vrate tamo?... bem ti reciprocitet. znash kako kazhu - kome zakon lezhi u topuzu, tragovi mu smrde nechoveshtvom.

Ма шта ми наприча,
ја нисам човек ЗАТО ШТО ТРАЖИМ ИСТА ПРАВА ЗА СВОЈЕ СУНАРОДНИКЕ У ХРВАТСКОЈ
КОЈА ТИ ИМАШ ОВДЕ У СРБИЈИ, јеси ли то хтео да кажеш ???
ја треба да се "научим понашати људски" тако што ћу
да се правим да НЕ ВИДИМ ДА СУ УСТАШЕ
ПРОТЕРАЛЕ 200 000 ИЛИ 300 000 ХИЉАДА ЉУДИ, еееееееееј, опљачкали, отели имовину, запосели,
поклали и протерали...
и да закључим - за Тебе и Теби сличне Србин треба
да буде обичан ИДИЈОТ који ће вам
дозволити све напред наведено и рећи - е, Кепер ми
рече да није лепо да ми закон лежи у
топузу...
Да ли Ти знаш да је Србија држава са највише
избеглица у Европи, па докле мислиш
да ми то све можемо издржати, да не причам о
избеглим и расељеним са Косова и Метохије,
да не причам што ни ваш смрдљиви Бондсвил а ни
Шиптари не плаћају струју коју им
Србија испоручује, и што Србија још увек отплаћује
кредите које је утрошила за изградњу Косова,
па јесте ли ви нормални, па мислите ли да то
може довека трајати ???
 
Keeper:
shta cjesh, moram malo, jest' da nema svrhe al chisto da se ove radikalchine poput eremite ne shvrcjkaju ovuda a da ih niko ne dira.

Опет шаблон! Шаблони су израз неинвентивности
саговорника... и да Те информишем, ја
нисам radikalchina како ти нетачно а и
правописно погрешно наводиш, јер СРС
су левичари, тј. ваши. :x
 
Najjaca antiratna pesma"One"-Metallica;
"Zombie"-Cranberies pesma inspirisana Irskom Republikanskom Armijom(verovatno ste gledali spot,jedan od najjacih koji sam video)
Necu nista pisati o"Rage against machine"ceo njihov opus je protiv Americkog drustvenog uredjenja,cak im se i jedan album zove"Evil empire",a na omotu zli mali decak u Supermenovom kostimu
 
uh, karadjordje, pa muzichka scena ti je puna anti-USA muzike, a i uopshte apolitichne muzike.
jedino me onaj skrnavi U2 smeta, secjam se da su neshto kenj.ali u vezi bosne i te fore, a ne da im to nije trebalo nego ne znam.

punk pokret je zasnovan na otporu United Kingdom-u..... najpoznatija pesma ide "bozhe sachuvaj kraljicu i njen teroristichki rezhim" :lol:
RATM je vecj legendaran.
medjutim, nisam siguran da bi se svideli mnogima ovde, jerbo im je gitarista i textopisac teshka ********* :lol:
meni lichno omiljeni bend, PearlJam, je organizovao gooomilu anti i anti koncerata medjutim usmerene samo protiv lokalnih vlasti u Seattle-u, i tu i tamo po East Coast-u......
i tako dalje
i tako dalje
:)
 
Keeper:
uh, karadjordje, pa muzichka scena ti je puna anti-USA muzike, a i uopshte apolitichne muzike.
jedino me onaj skrnavi U2 smeta, secjam se da su neshto kenj.ali u vezi bosne i te fore, a ne da im to nije trebalo nego ne znam.

punk pokret je zasnovan na otporu United Kingdom-u..... najpoznatija pesma ide "bozhe sachuvaj kraljicu i njen teroristichki rezhim" :lol:
RATM je vecj legendaran.
medjutim, nisam siguran da bi se svideli mnogima ovde, jerbo im je gitarista i textopisac teshka ********* :lol:
meni lichno omiljeni bend, PearlJam, je organizovao gooomilu anti i anti koncerata medjutim usmerene samo protiv lokalnih vlasti u Seattle-u, i tu i tamo po East Coast-u......
i tako dalje
i tako dalje
:)
E to je ta tema keeper.Jel ti se svidja"Brothers in arms"-Dire Straits mislim da je grupa?Isto klasicna antiratna pesma.A U@ su ga ukenjali,mada ja i dalje volim neke njihove stare stvari(With or without you recimo)
 
dobro, napomenuli smo ovde neshto anti-ratnih pesama, to nije nikakva chudna pojava, puno je bendova i vrsta muzike apolitichno nastrojeno, setimo se samo hipika i pankera, rok je zasnovan na buntu, itd itd itd.
u nas, toga bash i nema puno. Azra je mnogo kritikovala drushtvo i rezhim u celini, EKV takodje, ali mnogo sofisticiranije, iz ugla obichnog choveka koji pati za mirom, ljubavlju i jedinstvom, ili recimo Kulturno Umetnichko Drushtvo Idijoti (:lol:) i njihova legendarna "mir no alternative".

medjutim, retkost su celi opusi nekih bendova koji se bave politikom i ratom. tu se mozhe izdvojiti malo poznati album Iron Maidena, The X Factor, koji se bavi vijetnamskim i/ili zalivskim sindromom.

ali nikako, nikako se ne sme zaboraviti Pink Floyd koji je prosto ubadao u sushtinu kritikujucji belosvetski rezhim. bez izuzetaka.
pazite ovaj text, sa albuma The Final Cut (koji se uglavnom bavi traumama iz drugog svetskog rata):

The Fletcher Memorial Home

Take all your overgrown infants away somewhere
And build them a home, a little place of their own.
The Fletcher Memorial
Home for Incurable Tyrants and Kings.

And they can appear to themselves every day
On closed circuit T.V.
To make sure they're still real.
It's the only connection they feel.
"Ladies and gentlemen, please welcome, Reagan and Haig,
Mr. Begin and friend, Mrs. Thatcher, and Paisly,
"Hello Maggie!"
Mr. Brezhnev and party.
"Who's the bald chap?"
The ghost of McCarthy,
The memories of Nixon.
"Good-bye!"
And now, adding color, a group of anonymous latin-
American Meat packing glitterati.

Did they expect us to treat them with any respect?
They can polish their medals and sharpen their
Smiles, and amuse themselves playing games for awhile.
Boom boom, bang bang, lie down you're dead.

Safe in the permanent gaze of a cold glass eye
With their favorite toys
They'll be good girls and boys
In the Fletcher Memorial Home for colonial
Wasters of life and limb.

Is everyone in?
Are you having a nice time?
Now the final solution can be applied.


znachi, odvedite sve te politichare i gov.nare na jedno mesto, sagradite im veliku kucju u kojoj cje mocji da se igraju rata i pojavljuju na svojoj televiziji, a nas ostavite na miru :lol:
genijalno.
ili, na PULSE koncertu u sred Londona, Pink Floyd izvodi numere sa legendarnog The Dark Side of the Moon, a u toku jedne tematski slichne pesme ovoj gore, na velikom ekranu se redjaju slike svih mogucjih belosvetskih diktatora i demagoga: Klinton, Jeljcin, Sadam Husein, Nikson, pa chak i princ Charls i kraljica Elizabeta... dok pesma ide "the lunatic is in the hall".

i tako dalje... :)
 
Ау људи какве ви бендове слушате!
Најјачи су ми богаташки синови познатији као RАТМ, стара комуњарска фора ала Коча Поповићи или Жикица Јовановић. Пуних стомака тупе о револуцији и борби.
PEARL JAM су били добри али на прва два албума док нису променили бубњара, после су бре много клизнули у Ведерову депресију а ту чак ни ex SOUNDGARDEN на бубњу не може ништа.
Како се нико не сети старих комуњара THE CLASH?
Јес'да су црвендаћи али су бар знали шта је музика.
Морам да нагласим да је Чуваркућа у праву што се тиче ћелаваца а у прилог иде и податак ја химна скинс покрета реге ствар а то има везе са почецима кад је гомила скинса била црне пути, како су на ово сад испали ваљда ни они не знају.
Одох да кунтам, ваља сутра слушати добру музику.
TOOL и QUEENS OF THE STONE AGE су бендови које вреди послушати.
 
TOOL je cool, al ne verujem da cje se svideti mnogima ovde sa svojim opredeljenjem.......
pesma "opiate":
Jesus Christ, why don't you come save my life.
Open my eyes and blind me with your light
and your lies.


opijat u ovoj pesmi je, naravno, hrishcjanska religija.:)
 
Па било би мало глупо слушати само оно с чиме се слажежеш.
Чекам нови албум, најавили су да раде на звучној пројекцији Соломоновог Храма, баш ме интересује на шта ће да изађе.
 

Back
Top