"muškarci treba da plate na dejtu, a mi ćemo šminku!" influenserka uzburkala mreže, oglasio se stručnjak

A tema je: da li treba da plati - dakle ocekuje se - bon ton sta vec.
A ja kazem ne. Jer ce biti i kod one koja se dvoumila, ti podmazes pitjem, umesto da je pustis da se sama potrudi da dodje sebi ako ce i onda respect cao.

Ја кажем да треба зато што је ти изводиш а не она тебе. Ти бираш где ћете да идете. Ти износиш предлоге. Она их прихвата или одбија. Ако хоћеш да чујеш њено мишљење, онда ти одлучујеш да чујеш њене предлоге и на теби је да их приватиш или одбијеш.

Ти играш активну она пасивну улогу. Она је та која чека, и која своје интересовање исказује индиректно, путем малих сигнала. Ти си онај који прилази и прави први корак.

Ту има поштовања али нема равноправности. Ако те она одбије, онда те је одбила. Не љутиш се. Не досађујеш јој. Не присиљаваш је. А ни она тебе не вуче за рукав. Не тера те да је водиш у кафић или ресторан. Сам доносиш одлуку је л вредна труда или не.

Али знам ја, сад ћеш да кажеш да је то затуцани начин размишљања из доба краљице Викторије . . .
 
За такве попут тебе неопходан.
😬
442088.jpg
 

Back
Top