Muskarci: DA ili NE?

sjenka:
ma gledam i gledam, sta povrsine mijenja dubinu!!! Da li smo to doveli do vrhunca?

eh... sto zelim da kazem je da treba poznavati moguce izvore potrebe da se osoba trajno obiljezava. Kako niko nista ne zna o tome, a svi nesto USTVRDJUJU? Ustvari, mozda bas zato. Ocito je da ljudi zjale na povrsini i samo na pojavnom planu vide svoje potrebe. Npr. debeli ljudi su debeli zato sto puno jedu. Ili, onaj decko rukama krcka staklo na javnom mjestu i krvari zato sto se napio. Ili necija mama ostaje s tatom pijancem zato sto je on obecao da ce ostati trijezan pa ju je zajebao, hahaha Pa na kraju mislimo da tetoviranje zavisi od necijeg licnog estetskog ukusa, ili opste mode...kakva zalosna zamjena teza....Boze Dzibuse, nikako da zagazimo preko gleznjeva...

Duga je prica, i uglavnom govori o odredjenim psiholosko razvojnim aberacijama ljudi sa takvim potrebama. Tetovaze i pirsinzi nisu nikada samo tetovaze i pirsinzi, oni su samo jedan od mogucih oblika spoljne manifestacije ne bas konstruktivnih psihickih teznji osobe. Stekla bih, ocito, brojne neprijatelje da zadjem dublje, pa cu ovdje stati da svi samouvjereno i svecano mogu reci: "MENI NISTA NE FALI, JA SAMO VOLIM DA IMAM TETOVAZE !!! TO JE TAKO IN!" hahahaha... Posto biblioteke, praksa i eksperti postoje, procackajte malo. Osobito temu uzroci i tipovi devijantnih ponasanja.
Napomena: nisam nikakav puritanac i ne osudjujem tudje izbore radi samih izbora, ali ponekad kad posmatrate ili proucavate, dodjete i do onog sto nije ocito na prvi pogled. Naravno, i kod sebe kako i kod drugih. Mozda je ipak bolje da covjek to krije, postane upadljiv i nepozeljan hahahaha

Pa ti chisto iz pristojnosti nechesh da kazesh da im fali par dashchica u glavi? Kako je to samo velikodusno sa tvoje strane. Stvarno nisam znao da su tetovaze samo spoljne manifestacije ustvari pshiholoshkih..recimo problemchica. Gde li ste samo to uchili. Kako stoji stvar sa pushenjem? Dzoging? Padobranstvo, planinarenje, ronjenje, shminkanje? Da ne pricham o nechem nekorisnom i apsurdnom kao skok s motkom, na stranu sport ali chovek mora da ima neki dobar razlog (nesretno detinjstvo) ili bar prezivljenu omanju traumu da pochne time da se bavi. Ako nastavimo ovako, ostade li neko josh uopshte normalan . Sjenko, da ti ipak malo ne preterujesh?
 
E pa ne mozesh tako jeftino da se izvuchesh. Postoji lepa nemachka poslovica koja u originalu zvuchi ovako: Was der Bauer nicht kennt, das esst er nicht. Prevedeno na SH: shta seljak ne poznaje, on to ne jede.
Osim toga muka me hvata od rechi normalan, ti mi delujesh bar toliko inteligentno da ne bi trebala korististiti tu rech sem u geometriji ;)
 
hehe koliko gluposti na jednom mestu boze


ja je imam preko stomaka i ide celom duzinom do sika i obozavam je
sledeca se da mi bude na jednom guzzu

i bas me briga sta ovde ko misli ;)


svako ima pravo na izbor
 
tetovaze i pirsing posmatram dvolicno.ovde u americi ljude kuzim po facama,sta reci 90% su jednostavno IDIOTI.ponovo kazem IDIOTI.znacenje znate sami.upravo takvi su tetovirani i probuseni metalom.tipovi:nepismeni,steroidima naduvani kreteni,jedina vrednost im je njihov izgled.nedorasli kompleksasi.ribe:umisljenje princeze,gledaju da se prodaju za sto vecu cenu,buse se i tetoviraju da dobiju paznju,plasticne lutke bez trunke ideja sto bi rekao nas dzoni.....to su ukratko moje reci o najjeftinijim ljudima,tj.sljamu.
tokom svoje karijere upoznao sam veliki broj "velikih ljudi".neki od njih su veoma poznati,mada ja od toga nemam nista,niti me briga.elem,rec je o tome sto su ti ljudi multimilioneri,znaci zive u realnosti snove drugih,pare znace moc.do bogatstva su dosli svojim mozgom,ne tamo nekim tetovazama i pirsingom,niti ih doticni imaju.ne kazem da body art nije cool,ali verujte mi,svaki pametan covek ce se smejati na to.ja licno sam nosio crveni mohawk,imao mindjuse na usima,cak i danas razmisljam o nekoj umerenoj tetovazi.provokativan izgled mi je davao atenciju od strane budala,pametni su mi se smejali.ko je tu u pravu,ne znam.ipak kako kuzim,provokativnom izgledu teze kompleksasi,odyebani slucajevi i nakoorcheni idioti.sve u svemu,ako osoba ima u sebi makar pola ono sto ja zelim,neka solidna tetovaza i pirsing bilo gde moze proci......ko voli nek izvoli!
 
U svakom slucaju to ne smatram za plus kod devojke.

Ja mogu da razumem da je nekome neka slika lepa... svi mi imamo taj estetski osecaj za umetnost (dobro skoro svi :lol: ) i razumem trenutnu fascinaciju... ali da neko na sebi to nacrta za trajno.... :roll: to bas ne razumem... Pa svaka osoba se u principu menja... ako nista drugo onda sa godinama... i ko to razmislja isto sa 15 i sa 35... Daklem staviti nesto trajno na sebe je glupo... tj odraz neke neinteligencije... nesigurnosti... ili slabe licnosti... minus...
Ali naravno da se kod neke osobe gledaju svi plusevi i minusevi zbirno... pa se onda stvara neka kompletna slika i generalni utisak... I isto ko sto ne volim kad devojka pusi cigare i kao sto to smatram za minus kod nje... ali ne odbacujem mogucnost da se druzim sa nekom takvom...

Pircing je isto kao i tetovaza... samo manji minus jer se ipak moze i skinuti...
 
Svako ima pravo za svoj izbor i svaka slika ima znacenje i zasto je uradjena ...
Zasto da ne kome se dopada samo mi ne imponuje Politikin zabavnik sa katastrofalnim radovima.O pirsingu nemam neko posebno misljenje sem da se i tu preteruje,da obavezno
laparam i zveckam nije mi nuzno.Ali kome se to dopada zasto ne?
 
Zana:
"Među mlađom populacijom, tetovaža ili pirsing na nekoj devojci muškarcima još i može delovati "kul" (u smislu "vidi ovu lujku, s njom bi moglo da bude zabavno"); među starijima teško (neki će ovakvo ukrašavanje smatrati znakom nemorala, a neki toga da se devojka/žena ponaša kao klinka). Broj muškaraca koji bi devojku s tetovažama ili pirsingom smatrali zaista privlačnom, ili bi razmišljali o dužoj vezi s njom, zaista je mali."
Nasla sam ovakav clanak. Interesuje me vase misljenje o ovome. Odnosi se prvenstveno na muski rod. Da li bi vi bili u duzoj vezi (ili bili u braku) sa devojkom koja ima tetovazu ili pirsing? Kakv vi stav imate o tome?


Svaki, ali bas svaki dodatak je koristan i napaljiv!
 
Једна моја другарица имам једну сасвим безазлену тетоважицу у доњем делу леђа (дакле, леђа, а не на дупету!) и каже да је због тога имала доста непријатних ситуација - неки мушкарци су је због ње стварно доживљавали као лујку, иако је сасвим пристојна и озбиљна девојка.
 
Why not posebno ako je neka neshto ovako.....
 

Prilozi

  • Pride.gif
    Pride.gif
    9,9 KB · Pregleda: 66
Једно време сам размишљао да набацим tatoo...чак сам 99% знао како би то изгледало...време је пролазило, али никако да издефинишем потпуно то што сам хтео (нисам уметник, али ме уметничке душе разумеју...), а са друге стране је оно...да ли ћу за X година осећати исто? Данас неколико година касније и даље осећам исто и све сам сигурнији да ће тако и остати, само што не размишљам о томе...као да тај tatoo носим у себи...као да не желим да потенцирам то...то је у мени и то је тако...

Вероватно одређен број људи уради то из неких естетских разлога (што је опет по мени оправдано у неком временском року...лето нпр...занимљиво је), одређен број (врло мали вероватно) је уметнички оријентисан, а неки то ураде из чисте глупости (препознају се по екстремно глупим тетоважама без поруке) или обести (са поруком, али углавном су то негативистички мотиви). Већина то ради због јасне поруке која се оставља (која уопште не мора бити препотентна или не знам шта...али добро увек ће бити филозофа који би у мени евентуално нашли неки проблем због тога...:lol: ).

Знате онај кад 2 црнца пишају...и један баци поглед ка другом...угледа на главићу другог слово "Y". Каже...аха, и ти си имао истетовирано "SEXY" доле. Ма не него...Welcome to Jamaica, the reggae kingdom, and have a nice holidaY. :lol:
 
Zana:
"Među mlađom populacijom, tetovaža ili pirsing na nekoj devojci muškarcima još i može delovati "kul" (u smislu "vidi ovu lujku, s njom bi moglo da bude zabavno"); među starijima teško (neki će ovakvo ukrašavanje smatrati znakom nemorala, a neki toga da se devojka/žena ponaša kao klinka). Broj muškaraca koji bi devojku s tetovažama ili pirsingom smatrali zaista privlačnom, ili bi razmišljali o dužoj vezi s njom, zaista je mali."
Nasla sam ovakav clanak. Interesuje me vase misljenje o ovome. Odnosi se prvenstveno na muski rod. Da li bi vi bili u duzoj vezi (ili bili u braku) sa devojkom koja ima tetovazu ili pirsing? Kakv vi stav imate o tome?

Trenutna moda !
Pa da vidimo te ribe , kad malo omatore, i tetovaza nebude IN ! ima da gule kozu sa tela i placaju skidanje koje nije jeftino ! ( dala si mi ideju- kupujem masinu za skidanje tetovaza :D )
Skoro u jednoj "dno-dna" kafani .......sedi jedna "****" ( 50-ak 60-ak godina ), ukrstila ocima i u stilu "alko kobra" drema.....i u jednom trenutku SKOCI i VIKNE ........NISAM JA QRVA :shock: !:lol:
i nastavi nesto da mrmlja.........i zadrema ponovo ! A da , ramena i ruke pune tetovaza !:shock:

Verovatno je bila IN riba , a sad se nesto "izduvala" i "produvala" !:-(

Znaci, tetovaza na devojci ........:evil:
 
Ne odobravam sakacenje vlastitog tela. Moj otac ima jednu tetovazu (nije JNA), ne moze dovoljno da se nakaje sto je to uradio. Jbg, on kaze da je to onda bilo moderno. U vojsci (opet vojska jbg.) sam iskoristio priliku da obavim neku hirursku intervenciju (skidanje mladeza sa ledja). U cekaonici pocnem da pricam sa zenom koja je tada imala 40-tak godina i krene prica ko je zasto tu. Ja kazem moj razlog, a ona zavrne rukave i pokaze tetovaze na obe ruke. Kaze, bila je mlada, ludost, al` sad kad ima decu pitaju je sta joj je to, pa je sramota i htela bi da to skine. Zena mi rece da se na godisnjem odmoru kupa u majici dugih rukava od sramote. Plasticar je odbio da joj ista radi i bila je vrlo nesrecna.
 
@Psihologue
Ne moze bas da se prefarba, al` moze da se maskira soferskom koznом jaknom i pravac kamion (uz ogradu Sinnketu, nisu ni svi vozaci isti). U slucaju devojaka isto....jel` tako sine Katice :-)
 

Back
Top