Muska i zenska deca, razlike u odgoju i vaspitanju?

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Na jednom porodicnom skupu nacujem tako jednu rodjaku koja kaze "drago mi je da imam musku decu, zenska deca ti pojedu dusu na kraju", i sad posto nemam dece to mi nije jasno.
Jesu li devojcice "teze" za vaspitavanje, da li je sa njima "teze" izaci na kraj u pubetetu ili sta je u pitanju?
Ne vidim neku preveliku razliku, i zasto je bolje imati samo musku ili samo zensku decu, osim ako je neko bas zeleo iz nekog svog razloga i musko i zensko dete, ili koju drugu kombinaciju.
Da li ima neke razlike u odgoju i vaspitanju izmedju muske i zenske dece, ili sta je u pitanju?
 
Na jednom porodicnom skupu nacujem tako jednu rodjaku koja kaze "drago mi je da imam musku decu, zenska deca ti pojedu dusu na kraju", i sad posto nemam dece to mi nije jasno.
Jesu li devojcice "teze" za vaspitavanje, da li je sa njima "teze" izaci na kraj u pubetetu ili sta je u pitanju?
Ne vidim neku preveliku razliku, i zasto je bolje imati samo musku ili samo zensku decu, osim ako je neko bas zeleo iz nekog svog razloga i musko i zensko dete, ili koju drugu kombinaciju.
Da li ima neke razlike u odgoju i vaspitanju izmedju muske i zenske dece, ili sta je u pitanju?

Nisam kompetentna možda da odgovorim, jer nemam dece. Ali s aspekta, odraslog čoveka, bilo kojeg roda da je, mora imati osećaj sigurnosti u tebi, osećaj da je voljeno, željeno. Tvoju ljubav i vetar u leđa. Osećaj, da bićeš tu. Da ćeš ga podržavati.

Pošto sam žensko, ne mislim, da je mojima bilo teže, što imaju dve kćerke a ne dva sina. Meni je deda uvek na primer govorio, dok je bio živ, da vredim, nego bilo koje muško da se rodilo i stvarno me je obožavao.

Nisu nikada imali problema s nama. Ja sam im tu priredila samo jedno veliko sra*e, da izvinete, pre dve godine, kada sam se razbolela i zbog toga mi je žao. Ovako, drugačije, ni sa sestrom ni sa mnom, nisu imali većih problema, do sitnih dečijih nestašluka nekada, i propratnih stvari, kao i kod druge dece, ali da su imali neke probleme tipa, zakona, kriminala, ne daj Bože droge, sekti, bolesti zavisnosti, ne. Nikada nisu. Jer su se bavili nama , pričano je dosta, usađene su nam dobre moralne norme i istančani principi . Učene smo da ostanemo verne sebi i onome, odakle potičemo.

Ja sebe jednog dana vidim, kao mamu i ženskog i muškog deteta, ne znam što. Takav mi je osećaj . I mislim da će mi to super ići. Uglavnom, daću sve od sebe, da tako i bude.

Možda i ima minornih razlika, ali svakom detetu je najvažnija..ljubav. Jer to je ono što pamti i što mu kroz život ostaje. Za neku njegovu, sutrašnju porodicu i dom.

:hvala:
 
Na jednom porodicnom skupu nacujem tako jednu rodjaku koja kaze "drago mi je da imam musku decu, zenska deca ti pojedu dusu na kraju", i sad posto nemam dece to mi nije jasno.
Jesu li devojcice "teze" za vaspitavanje, da li je sa njima "teze" izaci na kraj u pubetetu ili sta je u pitanju?
Ne vidim neku preveliku razliku, i zasto je bolje imati samo musku ili samo zensku decu, osim ako je neko bas zeleo iz nekog svog razloga i musko i zensko dete, ili koju drugu kombinaciju.
Da li ima neke razlike u odgoju i vaspitanju izmedju muske i zenske dece, ili sta je u pitanju?

Reč odgoj je isto što i vaspitanje...samo što odgoj nije naša reč...no ne bitno.....ja radim posao isključivo gde su u većini žene, one koje imaju mušku decu, kažu da ne bi mogle da izaću na kraj sa ženskom ili obrnuto ako imaju žensku, tvrde da ne bi znale kako bi sa muškima.....
Generalno, jedna od osobina žena jeste, da uvek ali uvek, vole da analiziraju tuđe porodične živote i da prave poređenja, da ne kažem zabadaju nos tamo gde ne treba....nema porodice bez problema i naravno, da bi prikrile svoj problem ističu tuđe probleme i najčešće i najlakše im je da se, da kažem fejsbukovski, ukače za decu...tako da ta tvoja rođaka, po mom mišljenju upravo to i radi...
Po nekom pravilu ženska deca su poslušnija i sutra kada dođe vreme, bolećivija su prema roditeljima i navodno, ali ne mora da znači, pre će pogledati roditelje i pomoći im u starosti i bolesti, nego muška...
Svako dete bilo ono muško ili žensko, pravi probleme u pubertetu ili malo kasnije na svoj način.....
Naslušala sam se raznih priča....da nebih generalizovala, današnje vreme....mada je i to diskutabilno, uvek su vrmena teška ili laka na svoj način..i u svim vremenima su deca pravila probleme, nego mi sada to ne možemo da znamo....je zaista teško odgajati dete, pa bilo ono muško ili žensko....
 
Po nekom pravilu ženska deca su poslušnija i sutra kada dođe vreme, bolećivija su prema roditeljima i navodno, ali ne mora da znači, pre će pogledati roditelje i pomoći im u starosti i bolesti, nego muška...
....


Не знам по ком то правилу? Код мене у кући је потпуно обрнута ситуација.
 
Не знам по ком то правилу? Код мене у кући је потпуно обрнута ситуација.


- - - - - - - - - -

Не знам по ком то правилу? Код мене у кући је потпуно обрнута ситуација.

Nisam se ogradila, ali to je kao uvreženo mišljenje.....lepo si rekla kod tebe u kući je tako...kod mene na primer nije bilo tako, u primarnoj porodici, poslove oko negovanja majke uglavnom sam radila ja, i u sve bila upućenija....ne možemo uvek polaziti od sebe...eto ti poente priče...da nema pravila i svako se drži svoga brvana i otud priča rođake koja forsira mušku decu, a negira žensku....iskreno oduvek je postojala ta podela na muške i ženske poslove...U stvari da dodam, ogradila sam se u postu, to nisi boldovala....ne mora da znači...
 
ne zavisi samo od deteta,vec i od roditelja
verovatno je teze imat zensku decu (ali ne i vaspitati) roditelju koji je patriajrhalno zatucan a dete pokazuje emancipovanost od malena :rotf:
opet meni kao feministkinji bi musko dete tesko palo,jer ne znam kako napraviti pravog muskarca,da nije invalid kao neki slucajevi s foruma sto moraju da otvore teme da se raspitaju kako naterati zenu da im spremi jelo opet da nije ni mamin pederko i da se drzi moje suknje i da ne zna da se nametne kao autoritet

uglavnom nije lako biti roditelj,bez obzira na pol deteta
niko nas ne uci,nema pripreme,radis kako mislis,posle ne znas sta ce da ispadne
to je propust ovog drustva,ucimo u skoli kad je bila oktobarska revolucija,ali ne i te zivotne stvari kao sto su politika,sex,roditeljstvo,drzava,kuhinja...
 
Више стрепиш за женску децу кад изађу у град, не видим неку другу разлику.
Ovo mi nikada nije bilo jasno. Kako je moguće da se uvek više strepi za devojčice, a dečaci su ti koji se biju, skupljaju u klanove, prave sranya čast izuzecima, ukratko - mnogo češće upadaju u neprilike :think: a nisi prva koja je to napisala.
 
ја имам два дечака и једини разлог због којег ми је драго што су дечаци је тај што не морам да им пуштам косу, правим кикице, фризурице
сва брига око њихове фризуре је ---одведи код фризера и кажи: шишај машиницом на јединицу
:zcepanje:
 
Ovo mi nikada nije bilo jasno. Kako je moguće da se uvek više strepi za devojčice, a dečaci su ti koji se biju, skupljaju u klanove, prave sranya čast izuzecima, ukratko - mnogo češće upadaju u neprilike :think: a nisi prva koja je to napisala.

Сама девојка или девојчица која се касно враћа кући, често буде предметом насртаја манијакалних примерака мушког рода.
 
Pa jasno i daleko od toga da nema manijaka i bolesnika, ja ih za svog mladog života videh sasvim dovoljno.
Opet, procentualno, mislim da je daleko veća šansa da će tatin sin da izgazi nekoga skuterom ili sam sebe ubije, ili da će da se potuče sa nekim ko ima nož to veče, ili da će da zapali nešto pijan i naduvan, ili da će da dobije batine pokušavajući da odbrani takvu jednu usamljenu žensku priliku, ili da će i sam da pokuša da je napadne (i oni su nečija deca :neutral: ) nego da će ta jedna devojka baš to veče biti napastvovana.

Jedina razlika je u tome što devojka navodno ne može da se brani a on, valjda, može kad ga savata ceo čopor iz susednog bloka :think: ne znam, iracionalno mi je.
 
Pa jasno i daleko od toga da nema manijaka i bolesnika, ja ih za svog mladog života videh sasvim dovoljno.
Opet, procentualno, mislim da je daleko veća šansa da će tatin sin da izgazi nekoga skuterom ili sam sebe ubije, ili da će da se potuče sa nekim ko ima nož to veče, ili da će da zapali nešto pijan i naduvan, ili da će da dobije batine pokušavajući da odbrani takvu jednu usamljenu žensku priliku, ili da će i sam da pokuša da je napadne (i oni su nečija deca :neutral: ) nego da će ta jedna devojka baš to veče biti napastvovana.

Jedina razlika je u tome što devojka navodno ne može da se brani a on, valjda, može kad ga savata ceo čopor iz susednog bloka :think: ne znam, iracionalno mi je.

Па добро, свако суди према ономе што има у кући. Мој син није бараба па да стрепим какав ће да дође кући. Прошета са друговима, поседи у кафићу и то је све. Нема он ни пара за неко опијање и дивљање.
Ћерка такође, једино што не волим када се сама касно враћа кући. Све су јој другарице у различитим деловима града па ми није свеједно хоће ли доћи регуларним бусом до поноћи или ће негде сама морати да чека ноћни превоз.

Када оде код неке од другарица које далеко станују, саветујем је да радије преспава код ње него да се ломата у ситне сате до куће.
 
Poslednja izmena od moderatora:
..mushki su skloni choporashenju, kad jedan ima problem sa potencijalnom sachekushom to je problem celog chopora,
ma dok ne zakljucha vrata iza sebe nije sam..
..devojke nikada ne znaju ko je iza vrata od lifta, nazalost..
..mislim da je to jedan od pluseva za sigurnost dechaka..

..a skoro sva druga pitanja su isto zastupljena ili imaju bliske paralele kod odgajanja dechaka i devojchica..
 
..mushki su skloni choporashenju, kad jedan ima problem sa potencijalnom sachekushom to je problem celog chopora,
ma dok ne zakljucha vrata iza sebe nije sam..
..devojke nikada ne znaju ko je iza vrata od lifta, nazalost..
..mislim da je to jedan od pluseva za sigurnost dechaka..

..a skoro sva druga pitanja su isto zastupljena ili imaju bliske paralele kod odgajanja dechaka i devojchica..

Ја сам као млада девојка једва спасла живу главу од манијака који је са мном ушао у лифт. Нож под грлом, претње батинама. Спасла сам се тако што сам му набила прсте у очи. Боље да се не сећам...

Сад вам је ваљда јасније зашто се бринем за ћерку мало више него за сина.
 
Ok. to za napastvovanje svakako da su ženska deca ugroženija....ali tema ide malo dublje, i ženska deca danas upadaju u kandže, droge, alkohola čak i tuča....i naravno roditelji su tu bitan faktor, kako vaspitavaju i usmeravaju svoju decu.....svako ko je danas roditelj ili uopšte, pošto ja nisam, trebalo bi orden dati...
 
Па добро, свако суди према ономе што има у кући. Мој син није бараба па да стрепим какав ће да дође кући. Прошета са друговима, поседи у кафићу и то је све. Нема он ни пара за неко опијање и дивљање.
Ћерка такође, једино што не волим када се сама касно враћа кући. Све су јој другарице у различитим деловима града па ми није свеједно хоће ли доћи регуларним бусом до поноћи или ће негде сама морати да чека ноћни превоз.

Када оде код неке од другарица које далеко станују, саветујем је да радије преспава код ње него да се ломата у ситне сате до куће.
Jeste elektrika. Moji su siledžije i manijaci, baš mudro opažanje.

- - - - - - - - - -

A i mnogo mi je jako kad roditelji objašnjavaju na forumu gde su im deca i kuda se kreću, kao da će vama da pričaju gde su bili do detalja.
Vi niste bili mladi pa ne znate kako to ide :think:
 
Jeste elektrika. Moji su siledžije i manijaci, baš mudro opažanje.

- - - - - - - - - -

A i mnogo mi je jako kad roditelji objašnjavaju na forumu gde su im deca i kuda se kreću, kao da će vama da pričaju gde su bili do detalja.
Vi niste bili mladi pa ne znate kako to ide :think:


Ја сам само рекла да мој син није од тих које си описала у свом претходном посту. Какав је твој - нити знам нити ме занима.
Где ми се деца крећу, шта ту има да се крије. Шетају по центру, поједу пицу, седну негде ако им остане који динар и то је то. Где би то па могли да иду, леба ти?
 
Ја могу да се кладим да ћу много више страховати ако будем имала мушку него женску децу,
зато што моја мама је имала само сестру, ја имам сестру, уопште у породици има много више женске
него мушке деце, плашићу се да не упропастим сина. :sad2:
Искуства су различита, али често ми делује да је теже васпитати мушкиће у овом времену, неко женско чељаде,
и скоро па мислим да су ипак маме те које васпитавају ћерке, а очеви синове, наравно не строга подела, мислим начелно.
 
Ја сам само рекла да мој син није од тих које си описала у свом претходном посту. Какав је твој - нити знам нити ме занима.
Где ми се деца крећу, шта ту има да се крије. Шетају по центру, поједу пицу, седну негде ако им остане који динар и то је то. Где би то па могли да иду, леба ти?

:( kod Janka narkomana na žurku.
 
Hm, ja sam od tih :cool: Zarko sam prizeljkivala da mi prva dva deteta budu muska, a posto planiram, ako Bog da, bar troje, neka onda dodju devojcice kao trece i cetvrto dete.

Zasto je to tako, pa, od deteta jos sa zalila sto nemam starijeg brata, nemas nikoga da te zastiti, posavetuje, prekori ako gresis... Muskarcima mnoge stvari pristaju koje su za pristojnu devojku nedopustive, ako zeli da bude primerno i fino dete. I negde u dubini duse osecam da cu lakse vaspitavati i podizati musku nego zensku decu. Mozda gresim, vreme ce pokazati, videcemo...

Ja sam imala neprijatnost da kada kazem da prizeljkujem i drugo musko dete, da me prijateljice/poznanice koje imaju zensku decu maltene osudjuju zbog toga. Ne vidim zasto bi neko s ponosom isticao kako zeli zensku decu, a kada neko kaze da zeli musku odmah im je to prst u oku.
 

Back
Top