Mushke Device

... meni licno mnogo odgovaraju zenke skorpije, ne znam tacno ima nesto u njhovom pogledu i ponasnju i samom nacinu kako nose svoje telo i govore sto me tera da otkacim tako da se nezna ko je preverzniji... :wink:
Njihovo Sunce pada otprilike u tvoje 1. polje onda ... Nije retka kombinacija u vezama, naročito ako je Sunce jednog blizu Asc-a onog drugog.
 
73467007.jpg
 
Kako je ovaj znak dobio ime:



Ima više verzija kako je znak Device, odnosno adekvatno zodijačko sazvežđe dobilo svoje ime. Sve one su starogrčkog porekla i nastale su zajedno sa ostalim helenističkim mitovima. Po prvom mitu, Devica je u stvari personifikacija boginje Demetre. Ona je sa Zevsom imala kćer Koru, kasnije nazvanu Persefona, koju je mnogo volela. U Koru se zaljubio moćni Zevsov brat Had, gospodar podzemnog sveta mrtvih.
Da bi je se dokopao Had se poslužio prevarom u kome mu je pomogla boginja Gea. Ona je stvorila cvet predivne lepote i mirisa, koji je primamio Koru, dok je brala cveće na livadi. Ali kada je prišla i pomirisala cvet, zemlja se otvorila i ona je pala u podzemni svet iz koga nema povratka.
Njena majka Demerta je bila očajna i zbog tuge za kćerkom potpuno zapostavila brigu o zemlji, budući da je bila boginja zemljoradnje i žitnih polja.
Zbog toga uskoro zavlada glad i Zevs je morao nešto da učini da bi spasao sveopštu propast. Budući da nije mogao da vrati Koru iz podzemnog sveta mrtvih, on se nagodio sa Hadom da jednu trećinu vremena Kora provodi sa njime, a dve trećine na površini zemlje sa svojom majkom Demetrom. Period kada je Kora sa mužem u podzemnom svetu je kasna jesen i zima, jer tada Demetra tuguje za njom i zapostavlja polja i zemljoradnju. Kada je Kora sa majkom tada je proleće. leto i rana jesen, kada su poljoprivredni radovi u toku.
Druga verzija govori da sazvežđe Device predstavlja Erigonu, Ikarijevu kćer. Ikarije je bio nadaleko poznati vinar. Jednom prilikom je ponudio svoje vino nekim pastirima u Maratonskoj šumi. Dobro, ali jako vino ih je toliko izopijalo da su sve videli dvostruko. Misleći da ih je Ikarije začarao oni ga ubiše i zakopaše pod jednim borom.. Kada je njegova kćer Erigona saznala za očevu smrt, obesila se o bor nad njegovim grobom Treća verzija o tome koga predstavlja zodijački znak Devica, smatra da je to Asterija kćer jednog od Titana.
Titani su bili neprijatelji bogova i sukobili su se sa njima u borbi za vlast. Bogove je predvodio Zevs, a na njihovoj strani je bila Asterija, protiv rođenog oca. Bogovi su pobedili, a Zevs je Asteriju postavio na nebo u znak zahvalnosti
 
Najvaznije karakteristike ovog znaka:


Svoja osećanja Device ne izražavaju lako. Povučene su u sebe, hladne, trpe i ćute. Podnose nepravde i zadovoljavaju se sa manjim od onoga što im pripada. Poseduju naročit intelekt, hladno rezonuju, introspektivne su, skeptične ukoliko nema jakih dokaza. Veoma su analitične. Poseduju sposobnost stvaranja sistema i razumevanja komplikovanih stvari. Volja im je slaba i pod uticajem je intelekta kome treba vremena i iskustva da se ustali. U starosti primenjuju svoju filozofiju i nastavljaju da uče i usavršavaju se. Temperament im je tih, povučen, melanholičan sa primesama sangvinika.
Vrlo su sumnjičave, poseduju fine instinkte, otmen ukus, hladni humor, rezervisanost. Vode računa o sebi i svom odevanju. Imaju uzdržano držanje, hladan diplomatski šarm, prijatan izgled, nežnu kožu, koščato telo, okruglu koščatu glavu, duge ruke, hladan ispitivački pogled, rezigniran izraz, tanak glas, tanku i usku gornju usnu.
Zdravlje im je slabije u detinjstvu, a kasnije se poboljša. Na njega utiče kretanje Meseca. Sklone su uobraženim bolestima, a inkliniraju ka bolestima creva, stomaka, nerava, žuči, bruha, zubi, čira.
Ljubav sa Devicom ne znači preteranu strast. Iako su verne, često imaju više od jednog braka, a razvode se najčešće zbog dužih veza sa strane. Žena Devica je lepa, duga kosa, glatko lice, male i tvrde grudi, otmena, nenametljiva, obuzdava svoje strasti, racionalna, praktična, zna sitne i domaće poslove, ima prefinjen ukus, osećaj dužnosti. Odbija i kad joj je drago.
Devicama su harmonični Jarac, Bik i Ribe. Neharmonični su im Blizanci i Strelci.
U poslu su marljive, čiste i uredane, štedljive i praktičane. Ekonomišu snagom i vremenom, metodične, pouzdane u poslu čak i kada su prema njemu nepravedni i dobiju niže poslove. Izbegavaju odgovornost. Razna zvanja im leže: analitičar, kritičar, jezici, stihovi, filozofija, profesor, sekretar, pronalazač, diplomata, kurir, trgovac hranom, baštovan, krojač, ručni radovi, kelner, činovnik. Radije rade honorarno nego stalno.
U društvu su korektane, preuzimaju tuđe obaveze, ljubazane, teše sve oko sebe i ohrabruju. Vrline su im tačnost, pedantnost, opreznost, temeljitost, egzaktnost, imaju nerava za detalje, novine ih inspirišu. Mane su defetizam, pesimizam, popuštaju i kad su u pravu, gube se u detaljima, znaju se ponašati birokratski, preterano kritikuju i žale se, prisutan je nedostatak samopouzdanja. Ideološki oportunisti.
Sudbina je kroz borbu na dva suprotna koloseka. Očekivani uspeh obično u drugoj polovini života. Često neopravdano trpe od moćnika.
 
Svijetla i tamna strana



Djevice su previše nesigurne da bi bile ohole. Ali se tako drže da bi zavarale drugu stranu. Pate od kompleksa manje vrijednosti i često se boje da nisu dorasle određenoj situaciji. Pažljive su u trošenju, a kad kažu da će nešto kupiti, prije toga obiđu velik broj dućana i analiziraju svaki detalj. Škrte su prema drugima, malo popustljivije same sa sobom. Strast im je potpuna nepoznanica pa nisu požudne. Informirane su o svim tehnikama bludnosti i rado eksperimentiraju prije ulaska u kakvu ljubavnu akciju. Zavidne su na hrabrost, ljepoti i bogatstvu drugih. Pažljive su u odabiru jela i biraju zdravu hranu na bazi žitarica. Vrlo su pedantne, paze na higijenu i dojam pa si ne mogu dopustiti proždrljivost. Zahvaljujući dugo vježbanoj samokontroli rijetko gube mirnoću. Kada se uznemire, ne urlaju, već se koriste ironijom znajući da riječi pogađaju više od gesta. Tako očituju svoj bijes. Posjeduju zavidan smisao za odgovornost, hiperaktivne su i uvijek se boje da nešto nisu učinile dovoljno dobro. Kad se osjećaju usamljeno i napušteno, postaju mentalno lijene
 
Kakvi ste u seksu



Ako ste rođeni u podznaku Device, onda Vi i u seksu tražite savršenstvo. Zbog toga imate neprestano osećaj da niste dovoljno dobri, pa Vas treba uveravati da je sa Vama sve u redu jer ste Vi sami sebi najstrožiji kritičar.

Prema partneru ste takođe veoma kritični, nije Vas ni malo lako zadovoljiti, ali ste velikodušni i neprestano mu pružate šansu da bude bolji. Pošto imate usađen strah od nečistoće i infekcije ne odlučujete se olako na nedovoljno poznate partnere i možete se opustiti samo u seksu sa proverenim partnerom koji zadovoljava Vaše stroge higijenske kriterijume. Tuširanje pre i posle, a ponekad i za vreme seksa je obavezno.


Od perverzija u obzir dolazi malo mazohizma, a kod ženskih Devica i lezbijstvo. U seksu preferirate direktnost i ne volite mnogo iznenađenja i eksperimentisanja. Trudite se da zadovoljite partnera jer samo tada možete primiriti svoju potrebu da ste savršeni. Ponekad u seksualnom činu ispoljavate i po neku fantaziju, ali je to samo ako Vas partner ohrabruje u tom pravcu.

Sami ste previše stidljivi da se odlučite za tako nešto. Najčešće inicijativu za seksualni odnos preuzima Vaš partner. Vi ste bolji sledbenik nego vođa u krevetu. Nespretni ste u iskazivanju svojih osećanja, ali su ona uvek dublja nego što Vi umete da ih iskažete. S druge strane, previše ste realistični da bi Vas nečije laskanje impresioniralo. Morate se pomiriti sa činjenicom da u seksu postoje uzbudljiviji partneri, ali je malo ko verniji od Vas. Zahvaljujući Vašoj sposobnosti da lako učite i savladavate razne veštine možete postati majstor u seksu, samo ako ste motivisani.

U stanju ste da dugo vremena provedete bez seksa, a da Vaši kriterijumi pri tome ne popuste ni za milimetar. Najbolje se slažete sa osobama koje imaju sličan karakter kao i Vi. To važi u svakodnevnom životu, na poslu i u seksu. Među Devicama ima relativno dosta osoba koje žive same, bez partnera. Razlog je njihova stidljivost i veoma visoki kriterijumi.
 
pozz za device od jedne Vodolije :D Da nema gospodjica-gospodja Virginija koji lep, nadauhnut tekst za vodolije kao sto ima za device? :D Ako ima, rado bismo ga procitali na nasoj temi Hvala :D

A sto se tice muskih devica, do sada sam nailazio na super primerke i mislim da su ok, odlicno se razumemo, mada je to mozda zbog toga sto je meni podznak u vasem cenjenom znaku :D Ali zato zenske device... :roll: cast izuzecima, Stormy i ostalim, vansablonskim primercima :D :lol: :D :P
 
Ne znam ih mnogo ali,muske Device su sexy;) Od skoro svih muskih znakova koje sam upoznala ( a ima ih raznih) retko ko ih po spoljasnjosti moze pobediti..Jedino skorpije mozda...

wisin3-1.jpg


( desni rodjen u vasem cenjenom znaku)
 
pozz za device od jedne Vodolije :D Da nema gospodjica-gospodja Virginija koji lep, nadauhnut tekst za vodolije kao sto ima za device? :D Ako ima, rado bismo ga procitali na nasoj temi Hvala :D

A sto se tice muskih devica, do sada sam nailazio na super primerke i mislim da su ok, odlicno se razumemo, mada je to mozda zbog toga sto je meni podznak u vasem cenjenom znaku :D Ali zato zenske device... :roll: cast izuzecima, Stormy i ostalim, vansablonskim primercima :D :lol: :D :P



Imam,chim nadjem malo vishe vremana ,svracam i do vas ;)
 
Ako imas naglasene Blizance, sigurno je da su retke Device koje mozes da podneses jer su ti u kvadratu vecinom njihove planete, to ne znaci da su one lose niti da ti ne valjas, prirodno se stvara otpor. Ja imam Merkura i Mars u Blizancima pa ih ili volim ili ne volim, bez obzira sto sam Bik, namirisem ih na daleko.. Tu lezi tvoja antipatija ili odbojnost koju osecas-u tvojoj natalnoj karti. To svi trebada pogledaju kod sebe.Tek onda vredi pricati koga volite a ko vam ne valja...
pa ženske su mi uglavnom ok, mada ne na prvu već kad ih malo bolje upoznam. Znam da sve leži u natalnoj karti ali nemam još dovoljno znanja da je znam interpretirati, u blizanciam mi je samo merkur. I da čini mi se da sa negdje vidila da se djevice i blizanci ustvari privlače zbog zajedničkog vladara.
 

Back
Top