мудрост

zena je deo muskarca jel tako?
muskarac bez zenenije nista jel tako?
sama zena bez muskarca ne moze postojati jer da moze herodot bi onda bio lazov.

sad to ubaci u mrezni planer i resenje ce ti izaci da ti izbode oci.
 
Ae da ne trujemo lepu temu. Ova tema se zove "mudrost" i stvarno bi bilo korektno da makar ovde ne spamujemo.
Tema je stara i na njoj su pisali veliki ljudi, zaista, pa čak i moja malenkost.
Tema je lepa i zaslužuje da ostane na filozofiji, za razliku od mnogih drugih, naročito novolepljivih.
Poštovanje autoru teme, i ideji. :hvala:
47 strana mudrih misli, ma čije bile, ne valja baciti.

Može?
 
posto me mrzi da stalno isto pricam citiracu ti sta rekoh davno na temi o demagogiji..

Мој начин је банализован у приступу и вокацији расправе? Зашто улазиш онда у расправу ако сматраш себе елитистом? Ако ти је ово образлагање недостојно некој тежњи ка апсолуту тиме сврставаш себе са оном тирадом о младости на ниво тебанца Кратеса. Оног који је волео да свима даје паметне савете. Можда се сећаш чувеног савета да се љубав лечи прво глађу, онда временом а на крају ако ништа не успе конопцем. Ово није расправа о Ничеу и моралу већ о свеприсутној демагогији око нас. Као о демагогији на овом и другим сличним форумима.

Демагогија и Етика? Правилније је ставити црту једнакости између појма Демагогије и Неетике. Демагог се брани и на начин да се самосарказмом или аутоиронијом назове демагогом.
 
Ljubav se ne leči nego prihvata :roll:
Ili ne prihvata.
Drugo se leči.
ljubav je citatno :lol: u funkciji savetodavne mudrosti a to je tema kolko znam
mudrost se stice na dva nacina: sveobuhvatnom kritikom samog sebe kroz dugogodisnja iskustva ili sto je mnogo cesce urodjenim dnk jos na rodjenju...ovo sam misilio da je nebuloza kada sam davno prvi put cuo od jednog apsolutnog genija, ali kada sam kroz postupke svog deteta sa jednocifrenim brojem godina video sta i kako radi, skontao sam da je istina.
 
da znas, zamisljam mladi bracni par koji se popickara sto ne znaju koje ime detetu da daju jer svako vuce na svoju ruku pa jos ako im se umesa familija...ko ostane pametan
ali ako skontas esenciju svrhe zivljenja i zapucas pun orgazmicne vatre na neko tropsko ostrvo i pijes koktele po ceo dan i ladis yaya na najlepsem delu indijskog okeana, nema sanse da ti iko kaze vid ove dileje, svako ce reci, mamicu mu kako je pametan, a ne kao ja...
 
То је логично и има почетак и крааај... ;) :lol:

Кад су млади - он прича, а она слуша.
Кад су у браку - она прича, а он слуша.
Када оматоре - обоје причају, а ..комшије слушају ...:hehe: ...:hahaha::zcepanje:
 

Back
Top