Mrak na oci...

A o tome zašto je ta mala toliko debela da je druga deca zezaju trebalo bi da razmisli njena majka, i da pomogne svom detetu da smanji težinu i time učini dva dobra: da je spase ismejavanja i da joj dete bude zdravije.
tacno tako
a ako ima npr. klempave usi, onda treba da je posalje na operaciju odmah u drugom osnovne
jer ako to ne uradi
sama je kriva sto je podjebavaju i zasluzuje sve sto dobije...

ili da sjedi doma, pristup javnosti je iskljucivo za savrsene ljudi :aha:
 
tacno tako
a ako ima npr. klempave usi, onda treba da je posalje na operaciju odmah u drugom osnovne
jer ako to ne uradi
sama je kriva sto je podjebavaju i zasluzuje sve sto dobije...

ili da sjedi doma, pristup javnosti je iskljucivo za savrsene ljudi :aha:

Pa da. Ili kasnije u starijim razredima kada sike pocnu da rastu ako njoj ne rastu i deca pocnu da je zezaju da je daska automatski mama da je vodi na ugradnju silikona. :D
 
Malo pre mi zvoni mob tel na cijem displeju vidim jasno a zatim i zamuceno ime i prezime uciteljice moje kcerke..Uvek mi pozli od tog poziva jer pomislim na nesto lose...
Na moje halo,ona uctivo pita kako sam ,pa ostalo,pa ja nju i to traje.... a ja cupkam i treperim,adrenalin mi probija sve granice, i onda pocinje...
naime,zove me da porazgovaram sa kcerkom jer je danas ogovarala jednu devojcicu,i mala je rekla da nece vise da dolazi u skolu zbog ove moje...a sve je u stvari svedeno na jednu recenicu...ova moja je rekla da je izvesna devojcica debela,i da tesko trci na fizickom,da je uvek zadnja..
Ja tu tuc muc..sta da kazem...Kazem ono sto znam a to je da znam koje je dete u pitanju jer je K.pominje cesto i uvek u kontekstu da se druze i igraju...Nista nisam slagala.

Zovem odmah kcerku i pitam je sta se to desilo ...ona kaze da joj se izvinula,da jeste rekla da je buckasta,ali da je nije ogovarala..ona mnogo pa zna sta to znaci,realno..

Na poziv sa nepoznatog broja sam takodje odgovorila pogadjajuci iz taka da je to mama ili tata doticne devojcice...kratko je trajao razgovor..elem,mama insistira da se moje dete izvini njenom detetu pred celim razredom...a i da ona to cuje...OMG
Moja mala meni kaze sada:ja sam joj se izvinula danas vec i ne pada mi na pamet da to radim opet pred svima..
Sad se mislim sta da joj radim kad dodjem kuci...Kojim mukama i metodama da se posluzim...
Nema ona pravo da diskutuje ko je debeo a ko nije,ali pravo da primeti ima..Opet,ja je nikada nisam cula da je za ma koga upotrebila neki pogrdan pridev...

Savet...
Ajde budite pametniji od mene...:hvala:

Ja stvarno ne znam gde je ovo nase skolstvo otislo... mislim da uciteljice zovu roditelje na mob. zbog gluposti....
Ja kad sam isla u osnovnu roditelje su zvali kada ucenik polomi prozor ili kada se ne daj boze povredi... A zbog decijeg peckanja..... O BOZE!
Vidim i moje koleginice imaju decu u osnovnim skolama i uciteljice malo-malo pa zivkaju a sve zbog gluoposti..... Skoro je moju koleginicu zvala uciteljica njenog sina jer je pocupao za kosu devojcicu koja sedi ispred njega.... misssim stvarno :eek: A sta drugo deca rade nego zezaju vrsnjake po ovoj ili onoj osnovi...Mislim, to je oduvek bilo tako, od kada skola postoji... I sad su oni od toga napravili katasrofu....
Znaci strasno... Prave od ove danasnje dece takve debile da to nije normalno...
 
Macka vracarka, ja bih ti savetovala da izvuces iz cerke celu istinu, ako ju je malo ulepsala. :) Ako nije, onda stvarno prave buku zbog gluposti. Sto se uciteljice tice, ako se stvarno napravio problem, neka te je zvala. Bolje da je takva nego da je bas briga sta se sa decom desava. Ali odakle joj pravo da daje tvoj broj drugoj majci, ona tebe da zove? :|
...cerka ti ima razvijen instikt za opstanak - rano je naucila da odabere slabu zrtvu koja nema hrabrosti za sukob... treba da se izvine toj devojcici pred celim razredom a ti bi mogla da joj objasnis da se tako ponasaju samo slabi, nesigurni, gubitnici i kukavice i da takvim ponasanjem samo na kratko moze da dobije bitku a da ce na duze staze sebi na vrat navuci mnogo neprijatelja

Vec se izvinila, je l treba sad u Dnevniku da procitaju izvinjenje?
Sto se tice pogodjene devojcice, ona je ta koja bi trebalo da nauci da ne prima sve to k srcu. Debelo dete moze vrlo lako da postane zrtva zezanja, ali to se moze ukloniti ignorisanjem. Da li bi deci bilo zanimljivo da je zovu debela da se ona ne prima na to? Naravno da ne bi, presli bi za 3 dana na nekog drugog. To je ono sto bih ja rekla svom detetu da sam na mestu debelicine :) majke.
P.S. U vezi sa javnim izvinjenjem, kako bi uopste trebalo da izgleda? Izvini, Jelena, sto si debela a ja sam to pomenula? :| Mislim da je dovoljno sto se vec jednom izvinila a ako malu i druga deca zezaju, nek se i ona izvine na isti nacin. Sto mackina mala da se izvinjava za sve njih?
 
I ja mislim da bi trebalo deca sama da resavaju svoje konflikte
Svaki upliv roditelja je kontraproduktivan za obe decje strane u sporu
Sacekaj da se strasti smire, a ako druga strana i dalje poteze pitanje, onda je najbolje da se nadjes sa roditeljima te devojcice i uciteljicom i da porazgovarate i razresite situaciju
 
Ja stvarno ne znam gde je ovo nase skolstvo otislo... mislim da uciteljice zovu roditelje na mob. zbog gluposti....
Ja kad sam isla u osnovnu roditelje su zvali kada ucenik polomi prozor ili kada se ne daj boze povredi... A zbog decijeg peckanja..... O BOZE!
Vidim i moje koleginice imaju decu u osnovnim skolama i uciteljice malo-malo pa zivkaju a sve zbog gluoposti..... Skoro je moju koleginicu zvala uciteljica njenog sina jer je pocupao za kosu devojcicu koja sedi ispred njega.... misssim stvarno :eek: A sta drugo deca rade nego zezaju vrsnjake po ovoj ili onoj osnovi...Mislim, to je oduvek bilo tako, od kada skola postoji... I sad su oni od toga napravili katasrofu....
Znaci strasno... Prave od ove danasnje dece takve debile da to nije normalno...

U moje vreme kad sam isao u osnovnu skolu a to su bile 80-e isto ne bi zvali roditelje vec bi samarcina pljusnula i problematicno dete bi bilo ko bubica posle
 
Neverovatno je koliko ovde ima onih koji osudjuju devojcicu koja je debela i koju ponizavaju zbog toga.

Nije ni cudo pored takvih sto se danas deca ubijaju u skolama,drogiraju i devojcice u istu idu obucene kao prostitutke od 20 evra.
 
Sto kaze Torente, uciteljica je mogla da Mackinoj cerki ukaze da to nije lepo pred ostalima, da bi dala primer, i na tome je moglo da se zavrsi
Ali ta uciteljica niti je pedagog, niti ima autoritet
Umesto toga sto bi bilo vaspitno, ona ce da natera jos jedno dete na ponizenje
 
Sto kaze Torente, uciteljica je mogla da Mackinoj cerki ukaze da to nije lepo pred ostalima, da bi dala primer, i na tome je moglo da se zavrsi
Ali ta uciteljica niti je pedagog, niti ima autoritet
Umesto toga sto bi bilo vaspitno, ona ce da natera jos jedno dete na ponizenje

Nema tu nikakvog ponizavanja. Ponizena je ta debela.

A i nastavnici su danas u nezgodnoj situaciji posto su deci data nevidjena prava,roditelji ih podrzavaju ma sta god ta deca uradila...nece zena da preuzima odgovornost zbog budala.
Naravno ovo su sve klasicne decije gluposti ali takvo je vreme da nece ta nastavnica da sebe dovodi u nezgodan polozaj vec nazove roditelje pa neka oni to resavaju.

To kada sam ja isao u osnovnu uglavnom su nastavnici resavali. Jednom se par decaka iz razreda primilo na vacarenje devojcica i preterali malo...i ove ih prijave. Nikakvog zvanja roditelja tu nije bilo. Razredna ih postrojila ispred table i redom krenula da ih samara. I to ne da je pucalo. Ni jedan roditelj nije dosao nista da prigovori razrednoj mada se posle sve to proculo i saznalo. Cak su posle neki i od roditelja popili zestoke batine. I posle svi mirni bili i poslusni.

A sada se tu titraju jajca deci pa se svi pitaju zasto su debili.
 
Cek, sto nije u pravu ako mala jeste debela? Nije poenta da se izvini zato sto nije u pravu, nego zato sto nije lepo da se kaze neprijatna istina :) i to je mala i uradila. Ne treba sad praviti dramu oko toga.
A to sto je debela, i jeste zdravstveni problem, naravno ne tice se nikoga drugoga jer niko drugi i ne snosi posledice.
 
Poslednja izmena:
To kada sam ja isao u osnovnu uglavnom su nastavnici resavali. Jednom se par decaka iz razreda primilo na vacarenje devojcica i preterali malo...i ove ih prijave. Nikakvog zvanja roditelja tu nije bilo. Razredna ih postrojila ispred table i redom krenula da ih samara. I to ne da je pucalo. Ni jedan roditelj nije dosao nista da prigovori razrednoj mada se posle sve to proculo i saznalo. Cak su posle neki i od roditelja popili zestoke batine. I posle svi mirni bili i poslusni.
li.

I sta su klinci iz toga naucili? Ok, tako nesto treba kazniti, ali evo u konkretnom slucaju mackine cerke. Da je uciteljica opalila samar maloj, da li bi to pomoglo debeloj? Da li bi prestali da je zezaju? Pod pretnjom batinama - mozda, ali svakako joj ne bi ni bili prijatelji.
Mislim da obe devojcice treba da nauce lekciju - mackina cerka da istina boli nekad nas a nekad druge, i zato treba pojedine primedbe i sale zadrzati za sebe. Bucka - da se ne treba vredjati nego sale ignorisati, jer je to jedini nacin da one dosade.
Ako obe nauce lekciju, ova situacija je ispala korisna. :)
 
Znate kako..
ja nisam zaista od onih majki koja slepo veruje svome detetu,svesna sam da su spremni i sposobni da iskrive pricu,sakriju istinu,da lazu jednom recju...
Ali ovoga puta sam sklona da joj poverujem jer je pod 1.poznajem a i pod 2.znam da voli tu devojcicu jer je stalno pominje kao drugaricu menjaju pet shopove,u svakoj prici je Jeca...
To se desilo ovako:ono sto je tacno rekla i je ponovila vise puta a cak mi je rekla da ce to da ponovi i pred jecom i njenom roditeljima i to recima:Nije mi problem....
Tu njenu opasku cula je Jeca i jos dve devojcice jer su druga deca vec odmakla u trcanju a moja se u tom trenutku vracala iz toaleta gde je otisla da pije vodu...
Proslao je ceo cas i sledeci i onda je tek na trecem casu Jeca rekla uciteljici kroz suze sta se desilo..
Moja mala je mrsava i moze da se desi da ce je neko sutra nazvati kosturom recimo,ali ja sigurno necu reagovati ovako.
Ako sam trebala ja kao vaspitac i roditelj da dobijem po nosu danas-ok,dobila sam.
Uciteljica nije dala moj broj tel toj majci vec ga je ona vec imala sa rodjendanske pozivnice mog deteta.
Mislim,tesko je raspraviti ko prav ko kriv...Decija posla kzem ja vama a njoj sam naravno odrzala slovo da...bla bla bla...Sve znate.
 
Hm...

Prije 20 godina ravno imao sam situaciju u kafani u kojoj smo mi, kao drustvo, pokusali fizicki da napadnemo jednu grupu momaka koja je bila fizicki slabija i to - bez ikakvog razloga. Jedan iz moje ekipe (najsnazniji i najkorpulentniji - bilder) je rekao da ce im j**** majku i krenuo prema njima.
Ja sam se nasao na putu i pokusao sprijeciti masovnu tucu. Od mog agresivnog druga sam popio najzesci udarac u zivotu. Naravno poceo je da me udara... hahaa... 'bes li ga... u magnovenju sam dohvatio flasu sa sanka i vjerovatno predpostavljate ishod. Postedio sam mu zivot - ali stvarno. Decko je zavrsio u bolnici sa 16 kopci na glavi.
Nego, prici nije kraj...
Tri dana nakon toga, ja sa podlivima odlazim u kafanu sa jednim drugom. Znajuci sto me ocekuje spremim se za revans. Tako sjedimo... ispijamo pice kad u jednom trenutku upada taj drugar sa kopcama na glavi i gasi muziku u kaficu. Naravno, glasno se obraca meni i od prilike kaze: "Hajde sada reci pred svima u kafani - ko je najjaci!" Na to mu rekoh da se smiri. Da nije mjesto ni vrijeme. Pokusava sam na sve nacine da drzim situaciju pod kontrolom. U jednom trenu on mi kaze: "Izlazi napolje!" a gledam ga - sav zapjenio. Oce da me ubije. Lud covjek.
Sto da radim... izadjem ja napolje, izadje i ovaj drug koji je sjedio samnom napolje. Izadje pola kafica napolje... Ja nista drzim ruke u dzepovima. Ovaj pocinje da rezxi, laje, vrijedja. Nista ja tihim glasom pokusavam da ga "oraspolozim" ali sto ja bijah tisi to ovaj bijase bucniji. Oh, pukni zemljo...
Te nekako ga ubijedise da se povuce... i ode on. E sad da bih i ja "ubrao" neke poene morao sam da pokazem sto imadoh u dzxepovima.
Desetak godina kasnije taj lik i ja smo se pomirili uz njegovo izvinjenje i priznanje da sam ga posteno iskulirao uz sve izrecene uvrede i da je mogao da strada te veceri.

Naravoucenije
Po nekad je bolje i precutati odnosno progutati nesto nego uraditi nekakvu glupost.
 
Kod nas bi takav "problem" ostao da se resi izmedju uciteljice i dece... mislim da bi nas ona naterala da se izvinimo jedni dugima objasnila sta znaci "razlicitost"... bla bla truc, i svi bi nastavili sa igrom...
A bre ovo sada zivkanje roditelja za sve zivo... glupost... moja mama nije ni znala kada se posvadjam sa drugovima osim ako joj ja ne kazem...
 
I sta su klinci iz toga naucili? Ok, tako nesto treba kazniti, ali evo u konkretnom slucaju mackine cerke. Da je uciteljica opalila samar maloj, da li bi to pomoglo debeloj? Da li bi prestali da je zezaju? Pod pretnjom batinama - mozda, ali svakako joj ne bi ni bili prijatelji.

Naucili su dosta.


A toj maloj debeloj i ovako nece biti prijatelji. I ovako dolazi do podela medju decom a posebno kod devojcica na ribe i one koje to nisu a u novije vreme i po materijalnom statusu roditelja se dele.
I nisam nigde napisao da za to zezanje treba batine da sleduju. Ipak nije to nesto strasno. Ali opravdavati to time sto eto ipak je ta mala debela , njena mama lose kuva i hrani dete u pekari i slicne gluposti to je katastrofa. Treba porazgovarati ozbiljno sa detetom posto sutra to moze da joj se vrati. Sta ako sutra nju uhvate u masinu da je zezaju?
 
Мени је ситуација крајње смешна.
Родитељи се на тај начин мешају у дечије односе!?

Па није ни чудо што су данашња деца дебили.

Ваљда треба да научи да се сама бори за себе, а е да родитељи траже извињење, па још и јавно.
Да неће можда и у јутарњем програму да се извини?

Е свакаквих људи има.
 
Мени је ситуација крајње смешна.
Родитељи се на тај начин мешају у дечије односе!?

Па није ни чудо што су данашња деца дебили.

Ваљда треба да научи да се сама бори за себе, а е да родитељи траже извињење, па још и јавно.
Да неће можда и у јутарњем програму да се извини?

Е свакаквих људи има.

Ako treba i u BG hronici. :D Kod one Rade ..i to na svajcarskom jeziku .
 
Dakle...
ako je mackina cerka inicijator zezanja date devojcice jer je iznela u javnost ono sto drugi ne vide a ona je to na neki nacin saznala - treba da kleci na kukuruzu. Shodno tome, a znajuci decu, ne verujem da pre ovog komentara niko nije bar malko cimnuo Jecu na konto debljine. Stoga ne vidim sto bi se kola lomila na mackinoj cerki.
Macka, Mackina cerka, Jeca i Jecina mama lepo na jedan razgovor, nek izglade to kako treba razgovorom kad je vec dovde doslo, nek se Mackina cerka ponasa normalno prema Jeci kao i do sada i za nesto malo vremena incident ce biti kompenzovan.
Uciteljica je drugi par rukava, ona to treba da ume da resava ne petljajuci roditelje osim da ih obavesti, skrene paznju ili da ih umesa tek u slucaju ozbiljnih incidenata ili fizickih povreda...bojim se da nece biti rezultata u ovom slucaju - ako se od ovoga napravi velika drama, druga deca ce jos vise i malo perfidnije maltretirati Jecu
 
Dakle...
ako je mackina cerka inicijator zezanja date devojcice jer je iznela u javnost ono sto drugi ne vide a ona je to na neki nacin saznala - treba da kleci na kukuruzu. Shodno tome, a znajuci decu, ne verujem da pre ovog komentara niko nije bar malko cimnuo Jecu na konto debljine. Stoga ne vidim sto bi se kola lomila na mackinoj cerki.
/QUOTE]

Pa zato sto je ona najvise zezala tu malu debelu. Ona je kolovodja :D
:per:
 
Krivi su roditelji od te male debele sto je ne vode na liposukciju. Kada je Stojina keva mogla Stju da bodi pa mogu onda i oni malu debelu.


E zamislite mozda je keva male debele isto na ovom forumu a mi malo malo pa joj ceru nazivamo debela. :)
 
:eek: Deca su oduvek bila zla. Ne znam šta je tačno ova devojčica kazala, naravno, ali praviti toliku dramu oko nečega... Mislim da svi tu preteruju a da je ta devojčica verovatno jako razmažena (mislim na debeljucu). Nastavnica verovatno nije imala drugog izbora, pretpostavljam da su joj roditelji seli na kičmu, a današnji zakoni i običaji ponašanja stvaraju od nastavnika drvene advokate. Ja bih pokušala da razgovaram sa roditeljima te debeljuce i samom njom. Mislim da biste zajedničkim razgovorom mogli da sredite problem, vi i vaše dete, oni i njihovo, a ako tako nema rešenja, onda kako već dalje nalaže situacija. Čudno, zaista. Možda je vaša ćerka bila gruba, ali ta debeljuca ako se ne stavi na dijetu neće moći da ide sa roditeljima okolo i traži izvinjavanje od svakoga ko je pogleda ili kaže da je debela. Trebalo je da nauče dete kako i šta da jede. Tu su krivi roditelji te devojčice i oni duguju izvinjenje svom detetu najpre, a onda da pokrenu proces njenog mršavljenja radi njenog fizičkog i mentalnog zdravlja.
..sa mnom je u osnovnoj bila devojcica koja je zbog slicnog maltretiranja bezala sa casova...na kraju je prestala da dolazi u skolu, bila je romkinja...ako roditelji nisu naucili svoju decu da se ne treba podsmevati nicijem izgledu i nedostacima onda skola mora nesto da preduzme... ja sam u usa nekoj dosadi koja usta nije zatvarala rekla da ucuti jer me dekoncentrise pa su me poslali kod direktora
 
Malo pre mi zvoni mob tel na cijem displeju vidim jasno a zatim i zamuceno ime i prezime uciteljice moje kcerke..Uvek mi pozli od tog poziva jer pomislim na nesto lose...
Na moje halo,ona uctivo pita kako sam ,pa ostalo,pa ja nju i to traje.... a ja cupkam i treperim,adrenalin mi probija sve granice, i onda pocinje...
naime,zove me da porazgovaram sa kcerkom jer je danas ogovarala jednu devojcicu,i mala je rekla da nece vise da dolazi u skolu zbog ove moje...a sve je u stvari svedeno na jednu recenicu...ova moja je rekla da je izvesna devojcica debela,i da tesko trci na fizickom,da je uvek zadnja..
Ja tu tuc muc..sta da kazem...Kazem ono sto znam a to je da znam koje je dete u pitanju jer je K.pominje cesto i uvek u kontekstu da se druze i igraju...Nista nisam slagala.

Zovem odmah kcerku i pitam je sta se to desilo ...ona kaze da joj se izvinula,da jeste rekla da je buckasta,ali da je nije ogovarala..ona mnogo pa zna sta to znaci,realno..

Na poziv sa nepoznatog broja sam takodje odgovorila pogadjajuci iz taka da je to mama ili tata doticne devojcice...kratko je trajao razgovor..elem,mama insistira da se moje dete izvini njenom detetu pred celim razredom...a i da ona to cuje...OMG

Što da joj se izvini? Njen problem ako je debela, neka je mama i tata stave na dijetu pa neka smrša ili neka je nauče da se zbog toga ne potresa i rešen problem. Danas joj je to reklo tvoje dete i ona se kao uvredila ... može tvoja devojčica da joj se izvini ili ne ali sutra će joj to reći neko drugi, prekosutra neko treći ... njenim roditeljima bi bolje bilo da nauče svoje dete da sebe prihvati takvo kakvo je (ili da smanji klopu) jer neće uvek moći da dobiju izvinjenje a i ona će najviše patiti ako se za svaku kritiku bude tako ponašala. Neće joj mama i tata kroz život, sa 20, 30 i 40 godina, trčati za petama i juriti svakoga ko je prokomentariše u negativnom kontekstu ... tim insistiranjem da se tvoje dete izvini javno samo prave problem svom detetu jer, dobilo ono ili ne to izvinjenje, i dalje će izgledati isto i biće jednako (ne)sigurno i osetljivo na uvrede.

Ti možeš da popričaš sa svojom devojčicom i da joj kažeš da nije lepo ako je to rekla drugarici iz odeljenja ali nemaju drugi pravo da vrše pritisak ni na tebe ni na nju. To bih razumela u slučaju da je kritikovano dete bolesno ili da ima neki hendikep a ovako - ko je šiša :lol:
 

Back
Top