Možemo li se osigurati od RAZVODA?

Pošto sam na sopstvenoj koži osetila šta znači ostati bez partnera, sam, sa decom... pade mi nešto na pamet: da li naše pravosuđe ili osiguravajuće kuće poznaju mogućnost osiguranja u slučaju razvoda a nakon utvrđivanja krivice. Npr. suprug je napušta i odlazi s drugom ženom... tipičan scenario. Elem, može li ostavljena žena, osim alimentacije za decu, dobiti još neko pokriće od tog junaka u ovoj našoj demokratskoj zemlji?

brak nema garantni list :D

dobro gledaj,biraj pa uzmi. :D
 
Verujem da postoje ... ali ne razumem žene koje to dozvole.





Ona sa 53 može da ide da čisti, radi u trafici, prodavnici .... uvek može da se nadje posao ... ima mnogo poslova koje ona u tim godinama može da radi, samo ako imaš dovoljno motivacije .... a mislim da je dvoje dece to zaslužilo.

Nego ja pre mislim da ona neće da radi. Moja mama je sa 54 ostala bez posla ... pa se zaposlila da radi kao agent za nekretnine (na procenat) - i to je posao ... i to je mogućnost.

Istina je da je teže naći posao u tim godinama, kad te pitaju za godine, pa kreneš sa: Pe... dalje i ne razgovaraju - uglavnom.
Mislim da je kod nje drugo nešto u pitanju - uložila je u taj brak celu sebe, i skoro ceo život, i sada se nalazi ne "na nuli", nego u minusu, i to, naravno, oseća kao nepravdu, što je i razumljivo.
Nisam sigurna, menjali su se zakoni, ali može se proveriti - mislim da ima pravo i ona na neko izdržavanje, obzirom na godine.
 
Poslednja izmena:
Alimentaciju ne prima ostavljena žena .. već deca.

Ne razumem šta bi žena trebala da dobije od muža koji je više ne voli i napustio je??? Šta tu još ima da se traži???

Zašto žene očekuju doživotno izdržavanje od muškarca koji hoće da se razvede od nje ... nikada mi to nije bilo jasno.... i zašto bi se ''osigurala od razvoda'' .. u brak je niko nije naterao ....

Vidi se da nemas pojam! Alimentacija nije decija, vec njena. Alimentacija sluzi da ona ne bi morala nista da radi. Bas si naivna.:mrgreen:
 
U brak se dobrovoljno stupa uz neka, da ih tako nazovem, obećanja..... data pred svedocima.

Ne sviđa mi se vaše negiranje krivice ovde, naravno da brak nije stvar samo jednog čoveka ali to ne znači da jedno ne može biti krivac, ili bar uglavnom krivac :confused:


A da je tema stupidna, jeste.
U Austriji se, recimo, žene toliko okoriste od razvoda da je to..... pa tužno je yebote. Bukvalno da se udaš da bi se razvela, kod njih (i u gomili zemalja još) je pojam sponzoruše dobio jednu sasvim novu, legalnu dimenziju.

Хе, сад...изгледа да представу о венчању имаш само на основу америчких филмова, у фазону:''у добру и злу'', ''док нас смрт не растави'' и тако то...
Код нас, ти пред сведоцима самоо потврђујеш да својом вољом ступаш у брак са тим и тим! И сведоци су ту да ТО потврде! Никаква обећања се не дају на венчању, нити потписујеш било какво обећање...

Стога, по нашем законодавству не утврђује се ничија кривица за развод брака јер је брак ДОБРОВОЉНА заједница, и нико не може да сноси кривицу за то што више не жели да буде у тој заједници. То није ''наше негирање кривице'', то је једноставно чињеница!
 
Хе, сад...изгледа да представу о венчању имаш само на основу америчких филмова, у фазону:''у добру и злу'', ''док нас смрт не растави'' и тако то...
Код нас, ти пред сведоцима самоо потврђујеш да својом вољом ступаш у брак са тим и тим! И сведоци су ту да ТО потврде! Никаква обећања се не дају на венчању, нити потписујеш било какво обећање...

Стога, по нашем законодавству не утврђује се ничија кривица за развод брака јер је брак ДОБРОВОЉНА заједница, и нико не може да сноси кривицу за то што више не жели да буде у тој заједници. То није ''наше негирање кривице'', то је једноставно чињеница!


Potpisujem!
Potpisujem!
Potpisujem!
 
Pošto sam na sopstvenoj koži osetila šta znači ostati bez partnera, sam, sa decom... pade mi nešto na pamet: da li naše pravosuđe ili osiguravajuće kuće poznaju mogućnost osiguranja u slučaju razvoda a nakon utvrđivanja krivice. Npr. suprug je napušta i odlazi s drugom ženom... tipičan scenario. Elem, može li ostavljena žena, osim alimentacije za decu, dobiti još neko pokriće od tog junaka u ovoj našoj demokratskoj zemlji?

Boze koja glupost. Ostao sam bez teksta.
 
Хе, сад...изгледа да представу о венчању имаш само на основу америчких филмова, у фазону:''у добру и злу'', ''док нас смрт не растави'' и тако то...
Zapravo mislila sam na one detaljčiće koje matičar ispriča..... "znate da u ovu zajednicu stupate iz ljubavi ali da ona nosi i neke obaveze bla bla bla....."
Mada, kad malo razmislim, "obećanja" se uglavnom daju pred popom, ali i kroz to je dosta njih prošlo.
 
Znači još uvek 99% žena očekuje vernost dok nas smrt ne rastavi...nikad neću ukapirati.
Stvar je vrlo jednostavna. Ako misliš da ne možeš da budeš "veran" toj ženi, nemoj se ženiti s njom..... aj ja sad kažem e odoh sa ovog foruma i posle toga naguram dvadeset hiljada postova, isprozivali bi me, a? I to s pravom. Nemoj, da se tako slikovito izrazim :lol: svirati coortzu.
 
Vidi se da nemas pojam! Alimentacija nije decija, vec njena. Alimentacija sluzi da ona ne bi morala nista da radi. Bas si naivna.:mrgreen:


Koješta! Ja sam se na sudu odrekla alimentacije, i rečeno mi je da ne mogu da se odreknem nečega što nije moje! I da ne mogu mužu osporiti pravo da doprinosi podizanju dece. Alimentacija je dečija, i kad postanu punoletni, dok se redovno školuju, primaju je oni, do 26. godine. Čak i ne moraju više da žive samnom, ipak će primati alimentaciju dok god postoje zakonski uslovi za to.
Uostalom, oboma nam je određena alimentacija, odgovarajuća našim prihodima, i da su deca kad su navršila 12 god (ili10, ne sećam se) odlučila da žive kod oca, ja sam ta koja bi plaćala alimentaciju, opet njima, a ne ocu. Normalno, dok su maloletni, staratelj raspolaže alimentacijom onako kako je najbolje za decu.
 
Stvar je vrlo jednostavna. Ako misliš da ne možeš da budeš "veran" toj ženi, nemoj se ženiti s njom..... aj ja sad kažem e odoh sa ovog foruma i posle toga naguram dvadeset hiljada postova, isprozivali bi me, a? I to s pravom. Nemoj, da se tako slikovito izrazim :lol: svirati coortzu.

Па наравно да скоро свако МИСЛИ да ће бити веран! Али се промени човек, промени се жена, промене им се односи...
Нико се не жени на годину или две ( осим због зеленог картона), свако жели да то траје.

Али, не може неко бити крив што је престао да воли, што је нашао неког кога воли више...
 

Back
Top