Moskva prijeti odmazdom

"Ruje" kako ih zovete su sve ratove od Mongolske okupacije pa na ovamo dobile...sad ne znam kakvu ste vi istoriju uchili ali je to chinjenica.

Pa dolazili neprijatelji tu i tamo do Moskve, ali ne dalje. MEdjutim, Rusi su uvek bili siromasan narod, veoma primitivan. Pretrpeli su mnogo poraza, ali iznutra, koje su sami sebi nanosili. Jbga, Staljin je pobio milione Rusa ako ne gresim.
 
hteo sam da kazem da bi o5 izpusili.... i ekonomsli a mozda i vojno, lupili bi im sankcije i tesku izolaciju i ko zna kada bi o5 stali na noge , prvenstveno ekonomski, pa ovo poslednje sto je bilo , raspad komunizma, propatili su samo tako... na drugoj strani amerima je ok ... grade gradove dizu standard i lepo zive!
 
Imedju 3 i 60 miliona,ali to nije poenta.
Vi ste govorili o ruskom vojnom "pushenju"od zapada a Rusiji se u direktnom sukobu ako izuzmemo par meseci od potpisivanja separatnog mira sa osovinama do Versaja,ako se to izuzme Rusija vojno nije porazena od upada Mongola u 14.veku.
Kad je nije pokorila najjacha vojna mashinerija u istoriji chovechanstva samo za to i stvarana-Vermaht,teshko da ce Americhki evropski pederchitji u NATO-u.
 
hteo sam da kazem da bi o5 izpusili.... i ekonomsli a mozda i vojno, lupili bi im sankcije i tesku izolaciju i ko zna kada bi o5 stali na noge , prvenstveno ekonomski, pa ovo poslednje sto je bilo , raspad komunizma, propatili su samo tako... na drugoj strani amerima je ok ... grade gradove dizu standard i lepo zive!

A na koji nachin mislish da uvedesh sankcije nuklearnoij sili?
 
Imedju 3 i 60 miliona,ali to nije poenta.
Vi ste govorili o ruskom vojnom "pushenju"od zapada a Rusiji se u direktnom sukobu ako izuzmemo par meseci od potpisivanja separatnog mira sa osovinama do Versaja,ako se to izuzme Rusija vojno nije porazena od upada Mongola u 14.veku.
Kad je nije pokorila najjacha vojna mashinerija u istoriji chovechanstva samo za to i stvarana-Vermaht,teshko da ce Americhki evropski pederchitji u NATO-u.

Ranije nije osvojena samo zbog teskih vremesjih uslova. Zima, nema hrane. Rusi palili sve za sobom dok su se povlacili kako nepreijatelju ne bi nista ostalo. Sada je drugacije. Nauka i tehnika napredovale. Ali nije to ni bitno. Nadam se da se 3. sv. rat nece desiti ikada. To bi znacilo smrt desetina miliona ljudi od metka ili gladovanja i raznih bolesti.
 
Говорио сам ти то и прије, а поновићу и сада-нико не зна да одвали глупост као ти. Чу Руси примитиван народ???? По ком основу дајеш такву оцјену?

Kako nisu jbte. Uvek bili. I dan danas su. 2 godine se sluzi vojska. Ljudi se vrate kuci ubijeni. Nervi stradali, navukli bolesti. Prave mashine od ljudi, glasacke mashine. Glupi komunisticki metodi. Pa sada smo pomenuli Staljina. Koliko je Rusa pobio. Odlika primitivizma. Kod nas se to nikada ne bi desilo, tako crno da bude. A i mi smo tako dalemo od naprednosti.
 
Kako nisu jbte. Uvek bili. I dan danas su. 2 godine se sluzi vojska. Ljudi se vrate kuci ubijeni. Nervi stradali, navukli bolesti. Prave mashine od ljudi, glasacke mashine. Glupi komunisticki metodi. Pa sada smo pomenuli Staljina. Koliko je Rusa pobio. Odlika primitivizma. Kod nas se to nikada ne bi desilo, tako crno da bude. A i mi smo tako dalemo od naprednosti.

ma ko vas da nadjebe u gluposti
jedino vi sami sebe mrtva trka
 
"Ruje" kako ih zovete su sve ratove od Mongolske okupacije pa na ovamo dobile...sad ne znam kakvu ste vi istoriju uchili ali je to chinjenica.

dobili su zahvaljujuci zimi ,velikom prostranstvu i velikom broju stanovnika a ne zahvaljuci ratnickim sposobnostima ,pa njih su krajem 16. i pocetkom 17 veka nesrecni Poljaci drzali pod okupacijom ,a Krimski Tatari su cak i Moskvu spalili tada ,pa su popusili u Krimskom ratu 1856. i srusili su im se snovi o ruskom Bosforu ,pa onda u dugotrajnom ratu sa Tatarima i ostalim kakvaskim plemenima u istom periodu za vreme Aleksandra II i III koja nikad nisu uspeli da potcine u potpunosti , pa su onda od malih zutih ispusili 1905. ,pa onda u Prvom svetskom ratu kada su morali da se povuku iz rata ,pa onda Avganistan .Mada moram priznati da su simpaticne tvoje istorijske opservacije uvek razvesele i nasmeju coveka ,sad podsecas na one matore IBovce iz onog filma 3 karte za Holivud :-D ;-)
 
ma ko vas da nadjebe u gluposti
jedino vi sami sebe mrtva trka

Super ste vi vadikali. Puni ste argumenata kao i obicno. Bitno mi je da si mi rekao
emot19.gif
 
dobili su zahvaljujuci zimi ,velikom prostranstvu i velikom broju stanovnika a ne zahvaljuci ratnickim sposobnostima )

Kakve veze ima zahvaljujuci cemu su dobili rat. Pa i ameri su dobili rat protiv Srbije zahvaljujuci tome sto su imali 10000 aviona a Srbija 10 . Pa napadac treba da ukalkulise i zimu. Sta su Ameri dobili? Koji rat? U prvi su usli pred sam kraj i za drugi su se neckali dok ih zutaci nisu isprasili,Vijetnamci im se naebali mame....jedino banana drzavice mogu da pobede tipa nikaragva,srbija......
 
dobili su zahvaljujuci zimi ,velikom prostranstvu i velikom broju stanovnika a ne zahvaljuci ratnickim sposobnostima ,pa njih su krajem 16. i pocetkom 17 veka nesrecni Poljaci drzali pod okupacijom ,a Krimski Tatari su cak i Moskvu spalili tada ,pa su popusili u Krimskom ratu 1856. i srusili su im se snovi o ruskom Bosforu ,pa onda u dugotrajnom ratu sa Tatarima i ostalim kakvaskim plemenima u istom periodu za vreme Aleksandra II i III koja nikad nisu uspeli da potcine u potpunosti , pa su onda od malih zutih ispusili 1905. ,pa onda u Prvom svetskom ratu kada su morali da se povuku iz rata ,pa onda Avganistan .Mada moram priznati da su simpaticne tvoje istorijske opservacije uvek razvesele i nasmeju coveka ,sad podsecas na one matore IBovce iz onog filma 3 karte za Holivud :-D ;-)
"Kak bi bilo lijepo da ne budne ruske zime"....
Hebiga Trtko nisma ti ja kriv shto slabo poznajesh istoriju.
Rusija nikada nije pokorena od 14.veka.Gubila je delove teritorije pa ih ponovo vracala..dugorochno svi koji su se sukobili sa Rusijom su ispushili-i ti Japanci koje navodish i tatari i Sile Osovine samo par meseci kasnije....a Rusi su izashli kao krajnji pobednici.Ako i ti mislish da je sve samo do zime...pa hebiga..mnogi su tako mislili a krajnji rezultat je opshtepoznat.Poenta je da Rusiju vojno nije moguce pokoriti..i za razliku od tebe struchnjaka Amerima je to sasvim jasno.
 
Kakve veze ima zahvaljujuci cemu su dobili rat. Pa i ameri su dobili rat protiv Srbije zahvaljujuci tome sto su imali 10000 aviona a Srbija 10 . Pa napadac treba da ukalkulise i zimu. Sta su Ameri dobili? Koji rat? U prvi su usli pred sam kraj i za drugi su se neckali dok ih zutaci nisu isprasili,Vijetnamci im se naebali mame....jedino banana drzavice mogu da pobede tipa nikaragva,srbija......


ma daj a sta rade sada po afganistanu... pa kada se te akcije zavrse sve ukupno ocistice teritoriju velicine pa da kazemo pola evrope irak iran afganista i tako dalje....
 
a mislis li da bi smeli da zinu kada cika dzordz klimne prsticem???
Ma vidimo da Putin drhti od Busha:lol:
S kime se ja raspravljam....
Nema shanse da se nuklearnoj sili uvedu sankcije ma shta uradila...ili ti mislish da bi se u takvom scenariu Rusija ne bi latila nuklearki nego bi chekala fino da joj stanovnishtvo pomre od gladi jer Ujka Sem reko da drugachije ne bi bilo lepo?:lol:
 

Back
Top