Moji slavski kolači :)

Sneki, prelepo. I visina je odlična, što kaže Jeleenaana- baš kako treba.

Ja se svima zahvaljujem na željama da Andrejko bude dobro i na čestitkama.

E, a sada slike

Mama i sin u Nišu pored kolača

DSCI0732-1.jpg


Kolač

DSCI0730-1.jpg


Pa medalja :)

DSCI0745-1.jpg


Kolači za BG, manje ukrašeni jer smo se tu noć borili s temperaturom

DSCI0771-1-1.jpg


DSCI0776-1.jpg


I eto, to bi bilo to. Plaketu iz Bg-a nisam slikala. Kad su mi je doneli tu noć počela sam da plačem. Sve mi se skupilo i bilo mi j emnogo žao što sam sve ponovo propustila. A i nisu mi rekli ništa do ponoći- tj stigla mi je poruka da je sve gotovo i da ništa nisam osvojila a onda su mi doneli plaketu. Baš mi je bilo nekako i lepo i tužno.

Hvala cure na podršci. Nadam se da ćemo nekada zajedno nastupati :)
 
draga mamamajo, kolač je jako lep i dekorativan, svim srcem sam navijala za tebe, a ti sa sinčićem... ma baš ste slatki...
Ne brini ništa, deca brže porastu nego što mi to primetimo, onda nastupaju druge slatke muke...
Tebi sa tvojim talentom stvarno predstoji lepa budućnost. Ovo što radiš je više od umeća, ovo je umetnost... z:kiss:
 
Bravo mamamajo.Čestitam ti na nagradi.Kolač je savršen, uostalom sve što si radila i sve što smo videli do sad nosi epitet savršeno i ništa manje.
Ljubi mi tog malog zvrka, što te stalno odvlači od posla i što te stalno sekira. z:kiss:Medenko mali.I ja imam Andreja, ali je malo stariji nego tvoj sinčić-(5.5 godina).z:girl:z:gs:z:gs:
 
Poslednja izmena:
Mamamajo, neću da hvalim kolč, tvoj dar i tvoje sposobosti (to sam već više puta uradila), ovog puta ste mi ti i tvoj sinčić u prvom planu. Oboje ste preslatki, lepo vas je videti. Majo uživaj u njemu dok je mali, to se vreme nikad ne može vratiti a sve što je propušteno nosi gorčinu. Istina u deci se uživa u svakom uzrastu ali dok su mali i nezaštićeni to je nezamenjljiv užitak.
 
Napokon da ija stignem da postavim slike mojih slavskih kolaca.
Ovako je izgledalo pre pecenja...

a zatim posle dooobrog pecenja.

Zatim sam se malo opametila,pa sam malo manje pekla(za musteriju...

Sledeci sam pravila mojoj majki za Sv.Nikolu i ispecen je savrseno,samo sto mi je ona(nercik)visila nad glavom i zvocala"Dobro je,dosta je..."pa je malo skromnije ukrasen...
ali savrseno ispecen
 
Zove žena pre neki dan da naruči kolače i neke pite za Svetog Jovana, prvo pita za rozen, pa za neku pitu koju nisam nikad pravila... ja sve primam, kao "Može, nema problema".
I taman završimo razgovor ja se presabiram šta koga da pitam... kako se šta pravi... kad ona zove ponovo: "A slavski kolač, jel' pravite?" Ja: "Da, naravno!"
"Odlično. Bolje ćete mi Vi to uraditi nego..."
A ja ne da nisam nikad pravila slavski kolač, nego sam ga iu videla samo na slici! z:)
Raspitala se malo, pogledala ima li pravila (i koja su) i evo ga "prvenac".
Žena bila oduševljena kad j videla z;)

slavskikolac-1.jpg
 
Zove žena pre neki dan da naruči kolače i neke pite za Svetog Jovana, prvo pita za rozen, pa za neku pitu koju nisam nikad pravila... ja sve primam, kao "Može, nema problema".
I taman završimo razgovor ja se presabiram šta koga da pitam... kako se šta pravi... kad ona zove ponovo: "A slavski kolač, jel' pravite?" Ja: "Da, naravno!"
"Odlično. Bolje ćete mi Vi to uraditi nego..."
A ja ne da nisam nikad pravila slavski kolač, nego sam ga iu videla samo na slici! z:)
Raspitala se malo, pogledala ima li pravila (i koja su) i evo ga "prvenac".
Žena bila oduševljena kad j videla z;)

slavskikolac-1.jpg

E pa jest prvenac, ali pravi....z:)
 

Back
Top