Moj pribor za pecanje....

De si be Ajvane, nema te da se javis 100 godina, a ja vise ne gostujem po Jagodini toliko cesto...
Jeste nude 10 godina garancije i neki hvale stapove, ali najbolje da vidimo za 10 godina, jer to sto nude toliko moze isto da znaci da ih prave toliko jeftino da im se isplate da i 10-20% zamene!
Pozdrav :cool:
 
Od stapa koristim>Od teleskopskih Colmic Extreme 7 m.Mnogo dobar stap,180 gr.Ima mixovan vrh.Dalje od stapova koristim Trabucco 3.60 m koji je takodje odlican stap.Od masinica koristim Mishelinovu masinu,i Damovu sa kojom sam odusevljen.Imam i Damov dvodelni stap,ali ga ne koristim mnogo,jer vise volim da pecam na plovak>BISTRO
Dali neko zna gde mogu da nabavim jos jedan stap bio bih mu jako zahvalan.Radi se o stapu ovalo pise sve na jemu.....Spro Proton Specimen 80ll N.O2127 360 Lenght 3,60mtr cw 40-80gr radi se o trodelnom stapu
 
@Blajbinger:
Blago tebi, mora da je lepo ziveti tamo, klima topla, zenske lepe, ribe koliko hoces... :) Jesi pecao Peacock Bass, ili Piraibu/Arapaimu ili kako se vec zovu one grdosije?
Pozdrav :cool:

Lomnice, taj sto ga Ameri zovu Bass ovde se zove Pavon...

To je neka vrsta naseg bandara (grgeca), samo naraste ogroman!

Ja sam upecao najveceg od skoro 5 kg!

Evo, ovde sam i ja pecao par puta, na vestackom jezeru Guri:

 
Pozdrav svim ribolovcima forumašima.Evo reših da se u ovim dosadnim zimskim danima uključim u priču o priboru za pecanje.Pecam isključivo belu ribu,pa mi je takav i pribor.Na rekama pecam bolonjezom,a na jezerima i kanalima koristim meč i direkt štapove.Uglavnom koristim italijanske štapove.Ranije sam pecao bolonjezom Milo Koex 4000 od 6 metera,a sada pecam Byron textonom od 6m i to krupniju ribu daleko od obale,a za fino pecanje sitnije ribe koristim Colmic competition od 5 m.
Što se tiče direktaša imao sam MIlo eclipse od 6m,a sada pecam na Colmic E-xtrime 6m i Byron texton od 5m.Jedini štap koji mi je ostao od Milo kolekcije je meč MIlo scuba od 3.9m.
Byrone sam kupio po preporuci prijatelja,ali ću najverovatnije da ih menjam - interesantna su mi dva modela od Trabucca i to Energhia 2k od 6m i Energhia bolometch od 6m.Na sajmu u Novom Sadu ih nisam našao ni 2008 ,a ni 2009 - uvoznik ih nema na lageru već ih nabavlja po narudžbi.
Ako neko peca sa ovim štapovima neka ubaci komentar.
 
Imao sam Energhia 6000VP bolonjez, kvalitetan, lagan, ali glindzav, meni se to nije svidelo pa sam ga prodao dalje, ne znam koliko se taj 2k razlikuje od ovog koji sam imao ali u sustini bi trebalo da su bolonjezi iz iste serije i iste akcije!
Sad imam jos samo Colmic Perfecta i to vec 3-4 godine, lagan a dobar, brz u kontri... bombona, nisu losi ni ostali Colmic modeli, imao sam i takmicarac Cordobu i bio sam i vise nego zadovoljan!
Pozdrav :cool:
 
Pored ovih trabuccovih modela interesantni su mi i Tubertini bolonjezi model 321 i 340.To su modeli od pre par godina i teško ih je naći u prodaji.Predpostavljam da ih ima najviše u Kruševcu zbog uvoznika,pa ako neko peca na njih neka napiše komentar.
 
Hvala na poslatoj slici - komplet ne izgleda loše (dobro je očuvan),ali za moj ukus mi je robustan i jak.Više preferiram finiji pribor , lakše i duže bolonjeze,ili vitke meč štapove .Voleo bih ako neko peca na gore navedene modele da ih okarakteriše - u obzir dolazi i modeli druhih proizvođača.Znači bolonjez 6 metara težine ispod 200 grama, a da nije glindžav.Dajte preporuku.
 
Cista glupost, aluminijumska spulna je jedino korisno na njoj, pazi dileje kad prave MATCH masinicu plitke spulne a sporija je (5,1:1) od SVIH mojih varalicarskih, imam negde neku Shimano Saharu 3000GT HS, plasticna masinica metalne unutrasnjosti, i klasicna zadnja kocnica i borbena kocnica za iznenadne begove (super jer nikad nisam pecao na preko 0,18mm cak ni sarana) a prenos 6,2:1 sto je neki MINIMUM za match masinicu, vidi sta sad nudi Shimano u toj klasi do 50-60 eura i na konju si, mada ni Browning ne izbegavaj!!
Pozdrav :cool:
 
Sledecih skoro 6 nedelja nema ribolova stuke (lovostaj radi mresta), skupljaj za to vreme lovu pa kupi neki EnergoTeam (ili bese EnergoFish) stapic, ima ih za 1500-2000 dinara, da ne bude ni prekrut ni premekan, ne mora duzi od 3m ali mozda bolje 2,7m i tezine bacanja 20-50gr, 30-60gr i slicno!
Pozdrav :cool:
 
Pozdrav svima ! evo jedno pitanje . Čovek mi nudi skoro novu mašinicu Shimano liči na STRADIC, ima duplu ručicu i na njoj piše 2500 oznaku nisam zapamtio . Inače proizvedena je u MALEZIJI ! A TRAŽI MI ZA NJU 5000 DINŽI ! Molim za mišljenje :worth:
 
AKO je Stradic pisace prenosni odnos 6:1 i bice uglavnom bele boje, pa ako nema plitku spulnu (sem ako neces da pecas njom na match ili bolonjez stap) kupi je, mada mora da pise i naziv firme, ako je to uspelo da se izlize onda tesko da je skoro nova!
Pozdrav :cool:
 
AKO je Stradic pisace prenosni odnos 6:1 i bice uglavnom bele boje, pa ako nema plitku spulnu (sem ako neces da pecas njom na match ili bolonjez stap) kupi je, mada mora da pise i naziv firme, ako je to uspelo da se izlize onda tesko da je skoro nova!
Pozdrav :cool:

Evo prijatelju ista je ovakva samo je boja trula višnja i nepiše ono SPIREX ! Verovatno pošto nije made in japan nego malezija ! A inače očuvana je koliko i ova na slici .:think: Inače koristio bi je za varaličarenje !
 

Prilozi

  • spirex_rg.image.-familyImage-Single-image.dash.512.384.jpeg
    spirex_rg.image.-familyImage-Single-image.dash.512.384.jpeg
    82,8 KB · Pregleda: 7
Poslednja izmena:

Back
Top