Moj pribor za pecanje....

Moj uzori su mnogi dobri varalicari a i plovkarosi (match ribolov), strucna literatura i naravno ZDRAV RAZUM, a to sto ti kazes da je tvoje misljenje CINJENICA i podsmevas se mojoj podeli masinica na varalicarske, plovkaroske-feeder, (sarandzijske, surf...) je, gle cuda, i nedokazno i bezobrazno, eto ti razloga za"komplimente"!!

MOZE SE ici na Pariz-Dakar reli i Jugicem, da li ces pobediti, da li ces stici uopste, da li ces uzivati u voznji... znaci MOZE SE cak i takmiciti na svetskim takmicenjima varalicarskom masinicom, ali samo ako je tip DEBIL, jer ako svesno odbacuje prednosti specijalizovanih masinica jer mozda preferira Spro ili sta vec, ne moze biti genije sigurno!!

Drugi put kad razmenjujes MISLJENJA daj probaj kao ja da das neki ARGUMENT uz to svoje misljenje, pogotovo je to neophodno PRE nego sto ga nazoves cinjenicom, jer onda vec, pored ostalog, postajes prepotentan, znaci lepo sam objasnio zasto postoji podela na ove i one, koje su prednosti ovih i onih, a ti si se samo drzao nekog takmicenja na kom si video nesto i da je tvoja rec cinjenica a ne misljenje, kad vidis gde gresis nastavi normalnim nacinom, a ako ja negde delujem prepotentno to je zbog takvih kao ti, ali takve situacije su (vasom) srecom RETKE!! ;)
Pozdrav :cool:
 
Kapiram, ipak treba imati trocifren IQ da se shvati sta pisem ovako komplikovano i netransparentno i...

Za one koji me razumeju, ako ce te pecati match ili feeder tehnikom, imate u svakoj radnji, u maltene svakom mestu, lako dostupne Shimano masinice, toliko modela i cena da vam pamet stane (nije reklama), ja konkretno jos trosim staru Saharu 3000, a zavisno od intenziteta pecanja, velicine ocekivanih ulova i budzeta odaberite nesto uzmedju Catane i, recimo Super-a, vise od toga je bespotrebno... njihove prednosti ce vam brzo biti vidljive u odnosu na neke druge modele ili modele iste namene a drugih firmi, recimo ne stavljaju svi borbenu kocnicu koju smatram odlicnom idejom (Mitchell i Daiwa imaju modele kojima je borbena kocnica napred i rukuje se kaziprstom dok je kod Shimana pozadi i moze se koristiti, recimo, malim prstom)...

Za varalicarenje trenutni best buy su Spro/Ryobi/Byron... koji svi nude jednu istu masinicu bilo pod nazivom Red Arc ili Zauber ili... preporuka za Ryobi kao najjeftiniji, cija se Ecusima takodje odlicno pokazuje a jos je jeftinija od Zaubera, dok za nesto vise love mozete da birate, ja koristim Daiwu SOL (TDR) 3000 za smudja, Shimano Aspire 4000FA za soma... dok recimo za pastrmku i klena koristih do skoro DAM Quick Finessa 920FD a od skoro Shimano Seido 1000FA, znaci zavisi od vaseg budzeta i potreba (jaka reka i snazna riba=jaka i izdrzljiva masinica...) pa se prema tome organizujte, ne mora se pecati sa Aspire ili Stella da se uziva ako vam to nije potrebno ili priustivo, moze i Zauber super da odradi posao ali izbegavajte no name kineze ili plastikanere cak i poznatih firmi (Shimanove Alivio, Catana...) jer se necete napecati za te pare.
Pozdrav :cool:
 
Poslednja izmena:
Pre svega dragi ribolovci "BISTRO".Ja sam ribolovac vec nekih 11 godina,ali ima stvari u ribolovu koje jos treba da znam s' obzirom da imam 16 godina.
Do pre nekoliko nedelja dubinski ribolov me je impresionirao,ali sada zelim nauciti pecati ribu povrsinski,tako da zelim kupiti jedan musicarski stap zajedno sam masinicom.S' obzirom na to da zelim kupiti polovan stap,bilo bi pozeljno da taj stap bude u dobrom stanju,kako stap tako i masinica.U koliko neko ima stap za prodaju ili zamenu za CORMORAN MINI SPIN 2.10m Wg.10-30g.neka me kontaktira preko poruke na stefansoki@hotmail.com......
Hvala unapred na saslusanju i saradnji....
 
Pozdrav svima. Pecam na plovak i varalicarim, i to nekim starim, losim stapovima koji su zavrsavali posao. Hteo bih sad da kupim nesto bolje. Gledao sam Shimano-ov SPEED MASTER TELE TROUT MATCH (ako ne gresim) akcija 7, tez. od 10-18gr, 4,40m. Nisam ga kupio ali sam primetio da su u Madjarskoj cene ostalih Shimano proizvoda dosta vise nego kod nas. Video sam da se kod nas po oglasima prodaju dosta povoljnije (a i radnjama) pa sad bas i nisam siguran da li je ovo sto se kod nas prodaje mozda neki fals. Ako neko zna, bio bih zahvalan na odgovoru
 
Takodje, gledao sam i BEAST MASTER TROUT ZANDER trodelac, 15-40gr, 3.6m. Moze li se ovaj stap koristiti za vise ribolobnih tehnika? Konkretno, varalicarenje (muvanje i dzigovanje, i vobleri), lov na plovak (smudj, saran, mrena, protfis), i lakse dubinke (smudj, protfis, saran, deverika)?
 
Pozdrav svima, nemam puno iskustva sa priborom jer sam do sada pecao starim stapovima na plovak i varalicu. A zapao mi je za oko BEAST MASTER TROUT ZANDER trodelac, 3.60m, 15-40gr. Da li zna neko da li se moze koristiti za vise ribolovnih tehnika, (varalica, plovak, dubinka), i za koju je tihniku najbolji. Hvala
 
Jesi siguran da je i Trout i Zander, obicno je samo jedno od toga, a stap NIJE za to sto ti hoces, za varalicarenje na Dunavu je mozda malo slab jer sa tom t.b. na toj duzini bice problem da zabacis recimo pilker, kastmaster, veci vobler ili kasiku ces tesko vuci... a za dubinku je nezan s obzirom da ces bacati hranilicu+hranu koji cesto prelaze 40gr, ili ako bacas olovo opet cesto treba vece od 30-40gr, jos Shimano previse optimisticno obelezava stapove pa je tih 40gr bas gornja granica...
Pozdrav :cool:
 
Pise u katalogu TROUT/ZANDER kao za zive mamce. Mislio sam da muvam sa njim (olova oko 15-20 gr.), bacam voblere do 11gr, ili pecam protfisa i smudja na plovak, i sarana na plitkim mirnim vodama. Ako to nije moguce, zna li neku namenu ovakvog stapa?
 
Sarana na plitkim jezerima i barama laganim olovom dubinski bi mogao, za muvanje si zaboravio da uz olovo od 15-20 grama imas i kedera, koji je bar 2-3 puta tezi... NEMOJ da trazis jedan stap za sve, kupi neki 40-o ili 50-o gramac od 2,7 do 3m za vobler i dzig (malo brze akcije), i kupi neki za dubinku, recimo feeder model, dobices vrhove razlicite snage i osetljivosti i moci ces da pecas i sarana i belu njime, bilo dubinkom na olova ili na hranilice!
Pozdrav :cool:
 
Mogu da preporučim MITTCHEL mašinicu. Imam jednu oko 20 god. Koristim je po potrebi za sve vrste ribolova, mada je po konstrukciji za dubinski ribolov. Prošla je sito i rešeto i nikad me nije izdala. Ukoro ću kupiti jednu za meč ribolov, pošto mi se danas kineska raspala pri izbačaju.
 
Pozdrav za sve ljubitelje ovog sporta i jedna kritika sto je stavljeno pod hobi,ipak kinta koja se daje na ovaj sport je prevelika da bi link bio ovde gde jeste...elem jedno ozbiljno pitanje,bio sam ne pecanju ovog vikenda i pukao mi je ,,CORMORAN THUNDERSTICK 2.70m,,.Ako neko prodaje ili zna gde mogu da nabavim ovu vrstu stapa voleo bi da mi kaze,na Banjici je uzet u Fisherman partnersu ali vise nemaju taj program...Unapred zahvalan inace moja oprema na koju pecam je komplet Cormoran i po neki ,,DAM,,sto se tice masina...unapred zahvalan!!!
 
Sportex Black Arow 40-80 3.3m
Sportex Black Streem 40g 3.0m
Berkley Skeletor seris one 3.3m 8-32g
Quedro 1.8m 7g (slomljen pa prepravljen na novo)
Byron mammuth 80-200g 3.3m
Fuji shogun 50-125g 3.3m
Guideline Lecie 5# 9' fast
Teleskop Marshal (zaboravio karakteristike)(ne koristim)
Peca 5m (slomio dršku)
Germina komada dva (kupe prašinu)

Shimano Nexave 4000
Shimano Twin power 4000
Shimano Stradic 2500
Banax poseidon 5600
Mittchel ???
I ostala skalamerija :whistling:
 
Da se pohavlim novom makinom:mrgreen:
CTS eliteSD, 9f 40-90g, opremana na njemu sve u fulu.
0202201010531.jpg

ctsh.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top