moderna desnica u srbiji?

Dokle god ne bude bilo prave umerene desnicarske partije dotle cemo na izborima glasati za ,,manje zlo"... Ne mislim da ce desnica iscupati zemlju ali ce svakako pomoci ljudima da raskrste sami sa sobom na kojoj su strani- levo ili desno.
DSS je imao i licno se nadam da jos uvek ima sanse da bude umerena desnica ali da bi to bili svakako se moraju odreci nekih radikalskih ideja koje su od skora prihvatili...

Они одоше у хисторију.
 
To je obična komunjarska propaganda...

To o čemu ti govoriš se zovu totalitarni sistemi nacionalsocijalistički, komunistički i fašistički....


I nemaju nikakve veze sa evropskim konzervativizmom (kao i američkim).......
Evropski konzervativci i desničari su stvorili EU, ljudi poput Šarl De Gola, tadašnjih nemačkih i italijanskih političara....

Dok su čak i socijaldemokrate duvale u tikvu do sedamdesetih godina i čekale šta će da kažu na to Staljin i Hruščov

њему најближи:mrgreen:
 
Kako god bilo Kostunica je nekoliko puta bio na pragu istorije ali se vracao iz mrtvih. Iako mislim da ce se sada tesko iscupati ako se iznutra ne reformisu, nikako ih ne otpisujem...

Мачка има 9 живота, чини ми се да је ово био девети живот ДСС-а. Но видећемо још, на нашој политичкој сцени изненађења су сасвим природна ствар.
 
Питање је колико ће ова влада потрајати. Ако се брзо распадне, ето нових избора и потребе за коштуницом. Ако потраје, онда ће неминовно доћи до формирања хомогених блокова (то значи стапање Г17+ са ДС, са једне и значајног приближавања радикала и ДСС, са друге стр)
 
Taj potez bi bio los po nasu politicku scenu ali u svakom slucaju mislim da do tog stapanja nece doci...

Не мора значити нешто нужно лоше. Можда би чак и добро било да се сви који мисле исто, ако уопште мисле, стопе у један табор и на тај начин бисмо се приближили, у извесном смислу, америчком већинском систему.
 
Не мора значити нешто нужно лоше. Можда би чак и добро било да се сви који мисле исто, ако уопште мисле, стопе у један табор и на тај начин бисмо се приближили, у извесном смислу, америчком већинском систему.

NIje dobro!!! Imali bismo umerenu levicu i ekstremnu desnicu, a to nikako nije isto, tj ne bi bio isti odnos u snagama, a to znaci da bi levica opet drala desnicu...
 

Back
Top