Mobing ,kao sredstvo maltretiranja zaposlenih....

MOBING

  • Jel ima kod vas na poslu mobinga?

  • Dali vas sef primenjuje mobing?

  • Dali ste zrtva mobinga?

  • Nisam zrva mobinga.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Imala sam mobing u prosloj firmi,..ali na psihickoj bazi od strane dir i generalnog dir ne samo ja vec svi radnici,,..a to tako sto smo mi sve vise i vise radili para bilo sve vise i vise a oni gladni sve vise i vise para i trosili na kojekakve gluposti na sebe a na firmu ne ali dobro imaju i to pravo,...
a sad u ovoj firmi nemam problem sa tim nikakav, sad imam platu ovde 1000 din sa zavrsenim faxom, pa vi vidite...
 
@antonius .Nije,ali je pogodan jer zivopisno istice sustinu.
Prebacimo se na sferu Srbija nije centar sveta.Ima i engleskih izraza koji su cool.Jer je Engl.jezik esperanto modernog doba.Odraz pismenosti

Učite Engleski da znate jezik OKUPATORA!z:dm3:
Evo da i ja nešto naučim:hanky panky
Anything which can happen between a couple. There is no set definition as to what it may be, but it can be said that it is something that someone who is not part of the couple would not want to be around when it is occurring.
z:plez:
 
Poslednja izmena:
Imala sam mobing u prosloj firmi,..ali na psihickoj bazi od strane dir i generalnog dir ne samo ja vec svi radnici,,..a to tako sto smo mi sve vise i vise radili para bilo sve vise i vise a oni gladni sve vise i vise para i trosili na kojekakve gluposti na sebe a na firmu ne ali dobro imaju i to pravo,...
a sad u ovoj firmi nemam problem sa tim nikakav, sad imam platu ovde 1000 din sa zavrsenim faxom, pa vi vidite...

Upravo sam o ovom pisao. Evo nekog ko je shvatio suštinu,ali nažalost na teži način.:zima:
 
Učite Engleski da znate jezik OKUPATORA!z:dm3:

z:plez:
Ne Kaki,molim tez:mrgreen:
Srbija se pokazala da politicki nesposobna da razmislja,ne zato sto amerikanci i *zapadni placenici*tako kazu,vec zato sto je na delu pokazala i uverila ostatak sveta da je to tako
Kako????
Lako.
Primer.Milosevic.Pre toga titoisticka agonija.Totalitarni rezimi pustaju korenje iskljucivo u primitivnim i zaostalim drustvima( citaj,Latino Amerika,Irak,Iran;afrika,etc)
I u praksi se dokazalo da je komunizam posast,jer nijedna drzava,koja je imala takvo politicko uredjenje nije prosperirala.Naprotiv.Sve jedna je dotakla dno.......Tako i Srbija..
A to nije od silne pameti i inteligencije.Vec od deficita istog
 
Ne Kaki,molim tez:mrgreen:
Srbija se pokazala da politicki nesposobna da razmislja,ne zato sto amerikanci i *zapadni placenici*tako kazu,vec zato sto je na delu pokazala i uverila ostatak sveta da je to tako
Kako????
Lako.
Primer.Milosevic.Pre toga titoisticka agonija.Totalitarni rezimi pustaju korenje iskljucivo u primitivnim i zaostalim drustvima( citaj,Latino Amerika,Irak,Iran;afrika,etc)
I u praksi se dokazalo da je komunizam posast,jer nijedna drzava,koja je imala takvo politicko uredjenje nije prosperirala.Naprotiv.Sve jedna je dotakla dno.......Tako i Srbija..
A to nije od silne pameti i inteligencije.Vec od deficita istog

Bwoahahaha z:dm3: Kakav bolid...

Kao da slusam neku teksasku domacicu...

Na komunizam se je oduvek samo pozivalo, ali nikada nije postojao u praksi.

Kriviti komunizam za zloupotrebe je taman toliko debilski kao i kriviti hriscanstvo za krstaske pohode.

Drustva koja pominjes su uglavnom zaostala zahvaljujuci vekovima pljacke i terora koja su pretrpela od tzv. civilizovanih demokratskih drzava zapadnog sveta.

Daj bilo kojoj ideologiji dovoljno robova i vremena i bice uspesna kao sto je kapitalizam danas.

z:hi:
 
Bwoahahaha z:dm3: Kakav bolid...

Kao da slusam neku teksasku domacicu...

Na komunizam se je oduvek samo pozivalo, ali nikada nije postojao u praksi.

Kriviti komunizam za zloupotrebe je taman toliko debilski kao i kriviti hriscanstvo za krstaske pohode.

Drustva koja pominjes su uglavnom zaostala zahvaljujuci vekovima pljacke i terora koja su pretrpela od tzv. civilizovanih demokratskih drzava zapadnog sveta.

Daj bilo kojoj ideologiji dovoljno robova i vremena i bice uspesna kao sto je kapitalizam danas.

z:hi:



Pozivalo.Tu si u pravu.Bila je sprovodjena jos gora verzija,tj surogat.Primer:ono sto se dogadjalo ranije,a danas ima recidiva,je upravo ono sto ti zagovaras.A to je da se npr.meni u moju firmu namesti nepismena mrcina bez znanja i iskustva da mi diriguje,sedi i pusta direktorsku stomacinu i da drpise,a namestio se tu po babu i po stricevima..Ako je to normalno,onda mi imponuje da me nazivas bolidom,iako kod mene to ne pije vode.Nije se primilo.z:plez:............UM CARUJE SNAGA KLADE VALJA.........
Zaostala drustva su zaostala po prirodi stvari,nema krivca.
 
Poslednja izmena:
Znaci dosli smo svi do toga da je ipak potreban bič !!!!!
“ja kažem idi u Vršac a ti odeš u Valjevo.” –a sto baš u Vršac
Kina sa najvecom stopom privrednog razvoja, a za njom Indija, I obe komunisticke zemlje?

To je zato sto imaju ogromnu stopu nataliteta a time a raspolozivu i jeftinu radnu snagu da doprinose drustvu.Inace Kina radi za zapadne magnate,kod njih je smestena proizvodnja,a brend ostaje Nike,ili neki drugi.A to je upravo zbogtakvog drustvenog uredjenja
Kao i malezija,etc.....
 
A ja sam ćelav sa deda mrazovom kapom (kao što vidiš)z:p

Ako ti se ne sviđa da se igraš sa mojim igračkama,nađeš sebi druge i gotovo.
Znači nađeš novo radno mesto gde je okruženje za tebe bolje ali je plata manja,ali niko nije savršen.z:dd:

Pa da,..recimo tako je moj ex poslodavac pricao koji je koristio mobing,... On je uvek ovako govorio,.."

Ako ti se ne svidja,..idi.... ima ko ce da radi i za manju platu, eno pun BIRO ne zaposlenih" sto i jeste u redu ,.... ali ako si ti kao radnik vredan i trudis se,...a oni nikad nisu zadovoljni e to je vec drugi problem.
 
Znaci dosli smo svi do toga da je ipak potreban bič !!!!!
“ja kažem idi u Vršac a ti odeš u Valjevo.” –a sto baš u Vršac
Kina sa najvecom stopom privrednog razvoja, a za njom Indija, I obe komunisticke zemlje?

Da li znaš malo detaljnije kakvo je političko a kakvo privredno uređenje Kine? Informiši se.
Vodeće firme u Kini nisu "društvene" ili "državne" sa gomilom sindikalaca koji stalno nešto traže i protestuju, a ništa ne rade između toga u radnom vremenu, već privatne, sa vrlo konkretnim vlasnicima i vrlo jasno definisanim zadacima onih koji u tim firmama rade. Za to i postižu to što postižu.... plus su i malo vredniji od nas.
 

Back
Top