Mit o Zigfridu

na temu malog ive i fafnera...

rora_fafnir-1.jpg
 
Znate za taj mit, m?

Ukratko - Zigfrid nije mogao da razume govor ptica sve dok nije ubio zmaja Fafnera. Tada stiče tu sposobnost i dalje mora da ubija kako bi razumeo druge. Zapravo on ne razume nijedan drugi jezik osim svoga. Osoba bez kontakta sa spoljnim svetom.

Da li ste se nakada zapitali koliko ste emotivnih leševa ostavili iza sebe, da bi ih kasnije razumeli?
Ili ste vi nečiji emotivni leš?

Brrr, grozno zvuči, ali tako je...

i bio emotivni les u nekom momentu i neko bio emotivni les zbog mene , sve dok nije sa namerom verovatno tako mora .... zato mi se jako kao lek za les stanje dopada zdravica ,,jeb.iga`` , u pravom drustvu uz dobru muziku i to vremenom postane samo iskustvo vise koje od nas pravi ljude kakvi sami zelimo da budemo i kako iskljucivo sami odaberemo ...a koliko vremena treba zavisi od prethodnih iskustava... uvek ima tvrdoglavih ,,emotivnih leseva`` koji zele da ostanu u trenutnom stanju pa postanu Zigi i idu u krajnost ... vrati mi moj explozivni svemirski modulator , moram da unistim Zemlju zaklanja mi pogled na Veneru ... egoizam, zadovovoljavanje iskljucivo svojih potreba zelja cije je ispunjenje ,,neophodno`` da bi se osetili zivim i vratile ,,svoj zivot`` ili ego u normalu ... moje misljenje je da zato i nije tako strasno biti emotivni les u nekom momentu jer naucis da ih prepoznas i na vreme procenis da li im je samo potrebno vreme , jer ljude koji svoje rane lizu i lece sami treba razumeti i pomoci im ako ti je stalo do njih , ili zele i od tebe da naprave emotivni les ...
 
Svako je odgovoran za svoju srechu. Mislim da mi sami, ako upadnemo u stanje emotivnog lesha krivimo onog drugog za to stanje umesto da uvidimo da tu energiju treba bolje iskoristiti, za reshavanje sopstvenih nedostataka koji su doveli do toga.
Da pojasnim: zzivot je takav kakav je, i ljudi takodje. Ako smo se upustili u vezu posle koje smo emotivni lesh, treba da se zapitamo: Shta sam ja to ochekivao? Zashto sam to ochekivao? Da li je to ochekivanje realno? Kako da bolje izadjem na kraj sa osechanjem razocharanosti jer nije bilo onako kako sam JA hteo?
 

Back
Top