Mit o Zigfridu

a što se ne bi radilo o osobi koja je extremno kreativna (samo koristim ono što ti reče)

neodustajanje podrazumeva kompromis ili ludost a ništa od ta dva ne donosi kvalitet.
to ne može biti izgovor jer onu emociju koju sam u tebi rodio samo ja mogu i da je ubijem a to se zove emotivna smrt

p.s. o nuklearnoj fizici koju sam studirao na lomonosovu izmedju ostalog, jedino ako rusi nemaju pojma na tom polju onda i ja grešim

boldovano - gresis. suprotno od kompromisa je iskljucivost...to ne donosi kvalitet.
krupna rec je emotivna smrt. drugi nas mogu povrediti,ali emotivna smrt...preterivanje.

p.s. ako je lomonosov,skidam kapu :think:;)
 
ne radi se ovde o tome kad neko pati nakon sto je ostavljen. radi se o tome kad nekog ne mozes da razumes dok si s njim, pa to bude uzrok njegove "smrti", nakon cega shvatis neke stvari.
AA
Razumem ljude i sa kojima nisam mnogo bliska,tako da mi se ne desava da ne saslusam i razumem partnera.
Nisam rasejana po prirodi.
Jel' sam sad ubola? :D
 
boldovano - gresis. suprotno od kompromisa je iskljucivost...to ne donosi kvalitet.
krupna rec je emotivna smrt. drugi nas mogu povrediti,ali emotivna smrt...preterivanje.

p.s. ako je lomonosov,skidam kapu :think:;)

ne treba sad ići iz krajnosti u krajnost pogotovo ako si osoba koja osporava extreme, već jednostavno prihvatati ljude onakvima kakvi jesu bez potrebe za bilo kakvim kompromisima sa bilo koje strane, jer onda to više nije ta osoba već nešto što mi sami pokušavamo za sebe da stvorimo.



p.s. sumnjičava si a mogla bi da učiniš jedan kompromis ;) i veruješ na reč jer sam 1998 bio medju prvih 20 studenata po uspehu u Moskvi
 
Znate za taj mit, m?

Ukratko - Zigfrid nije mogao da razume govor ptica sve dok nije ubio zmaja Fafnera. Tada stiče tu sposobnost i dalje mora da ubija kako bi razumeo druge. Zapravo on ne razume nijedan drugi jezik osim svoga. Osoba bez kontakta sa spoljnim svetom.

Da li ste se nakada zapitali koliko ste emotivnih leševa ostavili iza sebe, da bi ih kasnije razumeli?
Ili ste vi nečiji emotivni leš?

Brrr, grozno zvuči, ali tako je...

da li je ovo tema o tome da ne umemo ponekad da prepoznamo ljubav,iako se neko "ubi" da nam to stavi do znanja?
meni ne zvuci grozno,vec kontradiktorno...
 
ne radi se ovde o tome kad neko pati nakon sto je ostavljen. radi se o tome kad nekog ne mozes da razumes dok si s njim, pa to bude uzrok njegove "smrti", nakon cega shvatis neke stvari.
vi svi pricate o- ko je patio za mnom kad smo raskinuli. ajde ne banalizujte.

sedi
odličan 5

neko je ostavljen upravo zato što se nisu razumeli
što znači samo ako pokušaju nešto ponovo onda se dolazi do toga da je neko nekoga ipak sagledao nakon rastanka drugim očima i razumeo
mada postoji tu i jedan paradox - ukoliko ne dodje do ponovnog vezivanja onda ispada da ga nisi razumeo ili naprotiv vrlo dobro razumeo -i to odmah
 
jedan je posle mene otišao u vojsku
a pre toga se kleo da će odugovlačiti sa faxom sve dok ne ukinu vojsku..
eno ga, tamo je već dve godine..

Siroma.. bio je pichkopacjenik pa je posle postao gej i oti$ao kod homo bratije da pucaju iz pu$ke jedni na druge :) xexe

$to se tiche teme. Ne mozhe$ od zhene napraviti le$, ako nema$ ke$.. ako nema$ ke$... :per:
Ne pati zhena isto kad je napusti siromah ili kada je ostavi lik koji joj je sve placao i kod koga se ba$karila i osecala kao kraljica. Ima izuzetaka naravno.
 
ne treba sad ići iz krajnosti u krajnost pogotovo ako si osoba koja osporava extreme, već jednostavno prihvatati ljude onakvima kakvi jesu bez potrebe za bilo kakvim kompromisima sa bilo koje strane, jer onda to više nije ta osoba već nešto što mi sami pokušavamo za sebe da stvorimo.



p.s. sumnjičava si a mogla bi da učiniš jedan kompromis ;) i veruješ na reč jer sam 1998 bio medju prvih 20 studenata po uspehu u Moskvi

rece autor u naslovu Mit o Zigfridu....;)
 
pa vala, ovde se ni ne zna ko pije ko placa?:)))
alo, zekse, objasni sta je pisac u stvari hteo da kaze...

lesevi koje ostavljamo za sobom...
?

Pa kad vec pitas, posto vidim da ovde ima dosta promasaja...

Radi se o ekstremima. Ne radi se o ostavljenim, neuzvracenim ljubavima.
Radi se o nerazumevanju DRUGIH dok ne UBIJES nekoga.
Ne tu osobu.
Zigfrid je ubio zmaja da bi razumeo ptice.

ZMAJ ne mora da bude muchenik. Neka bude da je zasluzio to.

Paralela je samo u tome da se prema nekome ponasas, recimo krajnje bahato i ne interesuje te da li je to zasluzio ili ne, jer ti si "heroj", a posle pocinjes da razumes nekog drugog samo zato sto te taj neko drugi interesuje.

Zamrseno...
:think:
 
Paralela je samo u tome da se prema nekome ponasas, recimo krajnje bahato i ne interesuje te da li je to zasluzio ili ne, jer ti si "heroj", a posle pocinjes da razumes nekog drugog samo zato sto te taj neko drugi interesuje.

Zamrseno...
:think:

ispada da se razumevanje zasluzuje tako sto ces nekog zainteresovati da te razume?

ili egocentrizam se leci ljubavlju?
 
ispada da se razumevanje zasluzuje tako sto ces nekog zainteresovati da te razume?

ili egocentrizam se leci ljubavlju?

Ne, nego taj ubica se zainteresuje za tebe. I zbog tebe ubije. Dok ga ne zainteresuje nesto drugo.
Tu nema mesta uzvisenim osecanjima kao sto je ljubav, to je nagon...

(a tih tvojih pet T-a me podseca na grabulju :) )
 
Ne, nego taj ubica se zainteresuje za tebe. I zbog tebe ubije. Dok ga ne zainteresuje nesto drugo.
Tu nema mesta uzvisenim osecanjima kao sto je ljubav, to je nagon...

(a tih tvojih pet T-a me podseca na grabulju :) )

da ubija zbog zainteresovanosti za negog....:eek: nagon...za ubijanjem?
ispade da je onaj ko je predmet zainteresovanosti takvog lika odgovoran za smrti onih koji uopste nemaju veze sa njim....

pa i mene tvoj avatar na znak Honde..:cool:
 
e, a stvarno...
ovako tesko-filozofske teme
sto lepo ne prebacite na filozofiju.
tamo i onako ima puno onih sto vole da tupe ceo dan,
pardon,filozofiraju...
i ostavite radnicku klasu na miru da radi?
tj prica o sexu i ljubavi?
m?
;)
 

Back
Top