Misli

Где сам погрешила...:roll:
Не наводим те на своју истину, нити ја могу да те просветлим.
Само сам ти дала тему за размишљање...:wink:
 
А ко ти каже да си уопште погрешила? ;) Нема грешака, нема погодака, све јесте већ онако какво је, и на субјективном и на објективном нивоу. Што рече један паметан лик - све док видиш "грешку", и сама ћеш бити у грешци и само појачавати ефекат исте. Свако наизглед "мењање" је у ствари само мењање нашег ума. А истина је такође ствар ума. Ако ти мислиш да сам близу, то не мора да значи и да јесам. Вероватније је да сам близу некој твојој истини, која је опет, далеко од мене... ;-)

Размишљам ја и без тема, не брини... :)
 
Poslednja izmena:
Видим да размишљаш. Зато и разговарам са тобом.
Сада сам разумела шта си хтео да кажеш. Што не значи да се са тиме слажем....
Свратио си овде и оставио коментар.
Замисли да сам ја теби рекла ''не мењај ми моју истину'' :D
Разговор служи да неко некога наведе на своју истину.
Бескорисно је разговарати? Не бих рекла...
 
Замислио сам да си ми рекла :D

Нико те и не тера да се сложиш, и нисам ја ни рекао да је бескорисно разговарати (иако је, несумњиво, много корисније одговоре тражити "унутра", а не "споља"), него да је бескорисно наводити људе на правац на који ти мислиш да је исправан. Свако има свој правац, свако има свој пут до истине, и на крају крајева, до просветљења, свако има своју истину ;) Део ње се може поклапати са туђом, па се онда створи илузија да "мислимо исто"... И сама си рекла на прошлој страни да људи различито размишљају и различито осећају...

Поента приче - у мом уму се стварају осећања, а за њима у стопу иду и мисли, и то је то.... :) Такође мислим да је мисао комплекснији производ ума од осећања, које се великим делом ослања на свеприсутни истинкт, па јој тако треба и више времена/дужи период да се створи...

А што се тиче разговора као разговора, он најчешће служи да се убије време :D , некад да се размени доживљај искуства, а тек понекад да се створи/појача духовно јединство...
 
Poslednja izmena:
Управо сам створила илузију да мислимо слично.:D

Сада ја имам тему за размишљање:

Чему служи разговор?
 
Зато сам ја ту да је разбијем :D

Што се тиче разговора, отвараш ли нову тему или? Ако не, предлажем да се наслов преименује у нешто као "kojica пита - ви одговорате" :D Или је то сувише ретро? Можда - "kojica rulzzz"? :p Избор остављам теби... :D

А што се тиче самог разговора као теме, своје мишљење о тој проблематици сам изнео горе...
 
Poslednja izmena:
Е, али то је твоје мишљење, није моје.:D

Нећу да постављам тему још увек... мало ћу да размишљам...:wink:
 
Наравно да је моје мишљење, све што кажем је моје мишљење... :D

Него... нешто ти замро овај блог... или још увек размишљаш? ;)
 
Размишљам, размишљам...
Тешко је само не размишљати. :wink:
Али ни трага закључку...

Сигуран си да су све мисли твоје?
Благо теби. Ја још увек проналазим туђе мисли...:roll:
 
Ако нема закључка, можда размишљаш у погрешном правцу... ;)

А што се тиче мисли... пааа... поприлично сам сигуран да своје мисли овде исписујем управо ја :D
 
Misli su su nesvesno stanje uma u kojima on sabira naša znanja sećanja i nadražaje iz prošlosti koji su imali bilo kakve veze sa situacijom zbog koje um reaguje. Kada um sabere sve tom on stvara iformaciju, jer informacija je podatak koji smo zahtevali od našeg uma ( npr. šta je boja, misao je slika naše najdraže boje, samo slika bez ičega, posle um dodaje teksturu, miris, vizuelni efekat, ime te boje) . Dok je osećanje instinktivno reagovanje na zahteve tela, tela ne uma, jer mi osećamo glad, ali to nije isto kao zaljubljenost, ali mi se zaljubljujemo samo zato što našem telu treba nešto od drugog tela i obratno, dok je misao pravi i neiskvareni doživljaj sna i čistote.
 
(Nisam ni znao da sam davno pisao na ovom blogu. Tema je odlična i ne znam zbog čega sam je smetnuo s uma. Isto tako nisam znao ni za ove postoe SV. No, ok. Možda je sad pravo vreme za nastavak).

Svaka misao čoveka ostavlja zapis u buffer-u emocija. Buffer emocija je skaliran i svaka misao ostavlja utisak na tačno određenoj skali. Emotivno stanje čoveka biće na onoj skali koja je trenutno najviše opterećena utiscima. Inače, emocije su trigger-i koji upozoravaju razum na specijalnu situaciju, odnosno okolnosti u kojima se čovekov život našao.

Emocionalni utisci protežu se na skalama od neprijatnih i nepoželjnih do prijatnih i poželjnih. Sredina je nulta skala - ravnodušnost.
 

Back
Top