MIladinu će biti suđeno u Srbiji! Srbija plaća 900.000 evra Americi!

Лично мислим да би мање добио у АмериКи и да би боље прошао!
Када ови наши сада почну да доказују да су способни и одговорни - наје6'о је чворка!
ma daj pa taj oko kojeg se digla tolika frka i koga su prvo izvukli iz amerike na kvarnjaka,pa sad dali pare za njega da bi ostao u zemlji nije bilo ko.isto tako verovatno ima nekog da ga izvlac i po sudovima,ne brinem se ja za srecicu maminu i tatinu :heart:

bas se pitam da sam ja isla da im pravim rusvaj po zemlji da li me se neko setio :sad2:

900 000 dolara i sve to na pricu kako nema para,pretnji o uvodjenju solidarnog poreza i slicno.pa da je neki beznacajni tip u pitanju ne da ne bi imao nekoga u konzulatu da ga vadi iz sranja koje je napravio,nego bi ga verovatno preko zakona u tajnosti i izrucili nazad.

ne daj boze da drzava treba da mi pomogne,ikada! :evil:
 
Како је решен случај Ковачевић

Влада Србије уплатила 900.000 долара породици америчког студента Брајана Штајнхауера, изјавио државни секретар Слободан Хомен. Главни проблем изазаван пропустима државних службеника, рекао Хомен за РТС.

Влада Србије је 11. марта породици америчког студента Брајана Штајнхауера уплатила 900.000 долара, рекао је државни секретар Слободан Хомен, наводећи да је скинута тајна са докумената о Миладину Ковачевићу.
Изјава Слободана Хомена

Маловић: САД обуставља поступак по окончању процеса

Министарка правде Србије Снежана Маловић изјавила је да ће поступак против Миладина Ковачевића у Америци бити обустављен тек када се оконча судски поступак који се против њега води у Србији.

Поступак који се против Ковачевића води у Другом општинском суду у Београду тренутно је прекинут, казала је Маловићева, и додала да ће бити настављен пошто се суду доставе списи предмета из Америке.

На питање да ли ће поступак против Ковачевића надгледати представници америчког правосуђа, Маловићева је одговорила да они за сада то нису тражили, али да нема разлога да им се то не омогући.

Хомен је на конференцији за новинаре рекао да ће износ који је исплаћен породици Штајнхауер бити рефундиран из Дирекције за управљање одузетом имовином, стеченом криминалом.

Представљајући новинарима како су текли преговори о случају Ковачевић, Хомен је објаснио да се ради о четири фазе преговора, који су почели нешто после изручења хашког оптуженика Радована Караџића.

У првој фази администрација САД је тражила изручење Ковачевића и чак се разматрао документ из 1901. године између Србије и САД по којем је могућа екстрадиција, рекао је Хомен.

У овој фази су учествовали и професори међународног права Војин Димитријевић и Милан Шкулић, али је закључено да изручење није могуће, додао је Хомен.

У другој фази су САД предложиле да се направи споразум о признању кривице и скоро је био направљен договор да Ковачевић призна кривицу и буде две године у затвору, где изабере, али је породица Ковачевић то одбила.

Трећа фаза је подразумевала плаћање одштете породици Брајана Штајнхауера у износу од 5,5 милиона долара.

Хомен је објаснио да Влада није могла да исплати ту суму и да су након вишенедељних преговора САД ставиле на сто последњу понуду, а то је било поравнање од милион и 100.000 долара.

"После разговора с премијером покушали смо да још једном умањимо тај износ. Изашли смо с понудом од 900.000 долара које би Влада платила породици Штајнхауер", рекао је Хомен и додао да је услов био да реализација буде хитна.

Хомен је рекао да је тада стављена ознака државе тајне на цео случај, али је он тада изашао у медије и договор је поново пропао.

Ми смо дали гаранције да нисмо опструисали случај и преговори су завршени 10. марта, рекао је Хомен и истакао да се после само чекала одлука тужиоца Џералда Малена да препусти овај случај српском правосуђу.

Према речима Хомена, информацију ко је одао државну тајну када је реч о случају Ковачевић, треба потражити у републичком тужилаштву, јер они воде ту истрагу.

Признање правосудном систему Србије

У јучерашњем саопштењу Владе Србије наводи се да је, одлуком Тужилаштва у Њујорку да случај Миладина Ковачевића уступи правосуђу Србије, успешно решен проблем који је озбиљно нарушио односе САД и Србије, будући да важећи прописи не допуштају изручење српских држављана страним земљама.

Влада је оценила да је одлука Тужилаштва америчке савезне државе Њујорк својеврсно признање правосудном систему Србије, и да ће решавање случаја Ковачевића допринети подизању угледа Србије у свету.

Миладин Ковачевић, који је студирао у САД, терети се да је 4. маја прошле године у Бингхамтону, у америчкој савезној држави Њујорк, нанео тешке телесне повреде колеги Брајану Штајнхауеру током туче у једном клубу, због чега је тражено његово изручење ради вођења кривичног поступка пред америчким органима.

Државни тужилац округа Брум Џералд Молен, који је против Миладина Ковачевића подигао оптужницу за физички напад, сагласио се да српско тужилаштво покрене поступак против Ковачевића. Тужилац је одлучио и да српском тужилшатву предочи доказе против Ковачевића и да са њим сарађује у даљем процесу.

Оваква одлука је резултат "дугих разговора са породицом Штајнхауер и представницима српске владе", те консултација са представницима Стејт департмента и америчког Министарства правде, навео је Молен.
 
Iz tvog navoda i rijeci ZVEKAN,lako se moze zakljuciti da je jadni amer nevin i dobar a on bahat,i nekulturni divljak koji se usudio da udari.Jesi li ti normalan pa ti bi ostao i **** u americi da si branio prijatelja a jos si Srbin,raspitaj se malo kako su Srbi prolazili u inostrnstvu samo zato sto su Srbi.A sad reci koja je to FARSA bila?Jel Farsa prebiti covjeka .'To nije prosipanje nikakvih fora i necu da te vrijedjam jer imam dosta dobrih prijatelja na Palama i te ljude veoma cijenim.Da li bi ti ostao u Sarajevu da ti se tako slicno desi i da pretuces u kafani muslimana.jel bi ostao da kazes da si branio prijatelja ili bi zbrisao na Pale.hajde budi iskren pa odgovori ipak ja mislim da nebi ostao sto je i normalno--
picture.php

rođače...pa što ideš u beli svet gde te svi mrze
studiraš u Novom Sadu, igraš za KK Vojvodinu ili KK Novi Sad, posle se zaposliš i radiš za 30 iljada i sa foruma hebeš majku američku mrskom zapadu

ne nego...

on bi da malo komira klinca, Amera, pa, ako može da mu daju uslov, i da ga sudija opomene rečima :"Vidiš šta si uradio, jel to lepo...jel da nije u redu, jel nećeš više da biješ ljude, da ne bi morali da ti izreknemo novčanu kaznu od 10 000 dinara"

inače...da se mene pita, da se lepo udruže konzul, vicekonzul i porodica Kovačević pa da namaknu 900 000 $ i da ih slavimo kao junake i heroje...
 
ma daj pa taj oko kojeg se digla tolika frka i koga su prvo izvukli iz amerike na kvarnjaka,pa sad dali pare za njega da bi ostao u zemlji nije bilo ko.isto tako verovatno ima nekog da ga izvlac i po sudovima,ne brinem se ja za srecicu maminu i tatinu :heart:

bas se pitam da sam ja isla da im pravim rusvaj po zemlji da li me se neko setio :sad2:

900 000 dolara i sve to na pricu kako nema para,pretnji o uvodjenju solidarnog poreza i slicno.pa da je neki beznacajni tip u pitanju ne da ne bi imao nekoga u konzulatu da ga vadi iz sranja koje je napravio,nego bi ga verovatno preko zakona u tajnosti i izrucili nazad.

ne daj boze da drzava treba da mi pomogne,ikada! :evil:
Ма све то ја знам и све ми је, што се тога тиче, кристално јасно! Само што је овде у питању Америка са друге стране, и да ли оних 900.000$ подразумева да је за њих случај решен тј. затворен, па се не зна која ће страна да претегне!?
А у сваком случају се у потпуности слажем са твојим постом, а нарочито са задњом реченицом!
Пу, пу, пу и помери се са места!:mrgreen:
 
http://www.blic.rs/hronika.php?id=86515

"Kovacevicu preti vise od 10 godina corke"
"Prema Krivičnom zakonu Srbije, za teške telesne povrede predviđena kazna je od jedne do osam godina, za falsifikovanje dokumenata od jedne do pet godina i za podstrekivanje na zloupotrebu službenog položaja od šest meseci do pet godina.
- Prema našem zakonu izriče se kazna za delo u sticaju, tzv. asperacija. Takva kazna mora da bude manja od zbira svih zajedničkih kazni, a veća od najveće pojedinačne izrečene kazne. Zbirna kazna ne može da dosegne ni opšti maksimum koji je 20 godina - objašnjava za „Blic” Milan Škulić, profesor krivičnog prava Pravnog fakulteta u Beogradu"

Al ce sirovina da zaglavi....:hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf:
 

Back
Top