Metode učenja

ajde vi lepo spamujte pa da zatvore temu. :roll:
a baš je dobra. :lol:

ja učim na času samo ono što me interesuje- istorija, geografija, biologija, književnost, likovno (istorija umetnosti)....a matematiku i ta sranja moram kod kuće i to obavezno 3 dana pred kontrolni, ako su teške lekcije. ako su lake- zapamtim na času.

a kod kuće učim za stolom, na podu ili na krevetu, podvlačim, izvlačim najvažnije na papir, uz to pijem dosta kafe i jedem voće (ili ne jedem ništa).
sa najboljom drugaricom nisam mogla da učim, jer bismo učile jedno tri-četiri minuta, posle bismo prešle na nešto drugo :-)

ali NIKAD ne učim ako mi se ne uči. onda batalim sve to, odspavam, pa onda zapnem i naučim.
mrzim učenje napamet. ono formule-definicije koje ne razumem ne mogu nikad da shvatim
 
jos nisam pocela da ucim...
cekam do poslednjeg momenta (testa, kontrilonog, odgovaranja) i onda krecem... ako ima mnogo gradiva prvo se iznerviram sto nisam redovno ucila :lol: ...onda izvucem ono najbitnije i krenem polako...
treba mi tisina.. sedim na krevetu ili podu..
..najteze mi je da ucim istoriju i hemiju...pa, i fiziku..(to jedino i ucim kod kuce)
..sva sreca pa nemam vise istoriju...8)
 
Ja volim da ucim, ali samo neke stvari. Kada mi dodje fizika ja se istopim od miline i odmah izmem da ucim. Tada potrosim gomilu papira crtajuci razna elektricna kola i pisuci formule. A kada mi dodje nesto sto ne volim onda se mucim po sat vremena pokusavajuci da se nateram da makar pocnem da citam.

Uvek ucim sama, sedeci na krevetu i nikada ne ucim nocu. Ustvari, cim padne mrak pa makar bilo i 5 popodne (zimi) ja ne mogu da ucim. Zato se trudim da to radim ujutru.

E sada mi pocinje fax, ucicu uglavnom stvari koje volim i valjda cu ga zavrsiti nekada :lol:
 

Back
Top