Metode učenja

Imam vizuelno pamcenje,pa pamtim onako kako mi je u svesci,gde mi je uvuchen red,ili neshto podvucheno,sta ide posle chega...Zato SVE moram da pishem u svesku.Ali,kad sam umorna,sve mi se pobrka,i onda j.....vizuelno.I ne podnosim totalni mir,UVEK slusham muziku,chak i kad spavam,zbog chega se svi krste. :roll: I uvek moram sama,inache se unervozim.A jezike samo u shkoli uchim,sve na chasu zapamtim.AKo ne volim neki predmet(mata :roll: ),ignorishem ga cele godine,pa posle padam,kreten.
 
ovako ja uchim ..

avatar_1326-3-1.gif
 
HAJDE DA UČIMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
To mi kaže Žak, a moderatora valja slušati. He, he. :)
Ceo dan sam čekala da mi zaključa temu... Lepo je kad čovek ne čeka dugo... :)
E, sad, ako i ovu zaključaš, pošto mi je učenje jedina uteha, ja ću morati da nađem nove metode da dospem u top ten po temama...
Ipak sokoli lete visoko... ;)
 
Ja sam cula za jednu metodu ucenja, ustvari bih rekla da je to metoda pamcenja. Deluje prilicno sasavo, ali sam probala i stvarno radi. Imas, npr. da naucis 10-15-20 lekcija, zamislis neki objekat koji ti je poznat (tvoja kuca, stan, zgrada, trzni centar...) i dok ucis, stavljas (u mislima) naslove, poglavlja, definicije, lekcije na odredjeno mesto, npr. naslov je na vratima, prvo poglavlje na cipelarniku, definicije na civiluku itd. Sasavo je, ali ja stvarno tako sve zapamtim.
 
u zadnje vreme slabo uchim
tako to valjda sa godinama prihaja
a secam se studentskih dana
obichno sam ustajao rano ujutro
u sedecem polozzaju
uz radio program
tri sata efekivnog citanja sa zapisivanjem beleski
pa onda jedan sat pauze
pokazalo se neefikasno jer nisam zavrsio faks :D
 
Соколице, која је то фора да ти је учење једини спас и утеха? Немој да те позовем на кафу, после Тумачења, па да ти одржим буквицу!!! ;)
 
Ognjena Mala...:
Соколице, која је то фора да ти је учење једини спас и утеха? Немој да те позовем на кафу, после Тумачења, па да ти одржим буквицу!!! ;)

Poneću svesku i olovku da beležim ''bukvicu'', obožavam predavanja!!! :D
Mesto kafe, dolazim na čašicu razgovora... o Tumačenju, naravno... ;)
A kaži da je dobra fora, hehe. :p
 

Back
Top