Metafizika u praksi

Dobro koja te oblast metafizike interesuje, koju praktikujes ili zelis da praktikujes?

Teorije zavere?
Teorije duhovne nedodirivosti ?
Zanimaju me sve oblasti ljudskog iskustva, jer samo ljudsko iskustvo, bilo ono čulno ili vančulno, može da se koristi kao valjan argument i premisa za izvođenje ispravnih zaključaka, kao jedinim načinom da se dođe do ISTINE o postojanju stvarnosti.
 
Nešto razmišljam, i pitam se. kada je reč o metafizici, magiji, veštičarenju i lomačama, da li su i prirodne nauke jednim svojim delom neka vrsta magije i veštičarenja i da li bi i naučnike koji se takvom vrstom nauke bave, trebalo sapljivati na lomačama? Magija je, naravno, nešto što naučnici ne mogu da objasne, pa se pitam da li su i mnoga naučna otkrića i tehnologije, koje naučnici takođe ne mogu da objasne, takođe jedna vrsta metafizike i magije? Kao na primer kad danas dva čovek, jedan u Americi, a drugi u Australiji sede kod svojih kuča i uzmu mobilne telefone i vide jedan drugog i razgovaraju kao da su za stolom jedan preko puta drugog. Jeste da su mobilni telefoni proizvod tehnološke fizike, ali da li naučnici mogu da objasne kako je to moguće? Oni su samo otkrili da je to moguće i iskoristili tu mogućnost da naprave radio, televiziju, telefon itd, ali oni i dalje pojma nemaju kako je to moguće. Isto kao kao i Baba Vanga kad padne u trans i predskaže nekome budućnost i to se ostvari, zna samo da je to moguće, a pojma nema kako je moguće.

Dobro, radio televizija, telefon i predskazivanje budučnosti, to je pozitivno i u tome nema nkakve štete, da bi takve ljude, naućnike i mađžioničare, koji su to otkrili, smislili i time se bave, trebalo stavljati na lomače, ali šta mislite da li bi onog naučnika, koji je smislio virus koronu i njime zarazi ceo svet i tako pobio milione ljudi, trebalo staviti na lomaču? Ili onog naučnika-mađioničara koji je smislio i nappravi nuklearnu bombu kojom može, ako je baci na neku svetsku metropolu, jednom potezom da ubije milione ljudi. Ili onog koji je otkrio kako se po volji i na izabranom terenu može izazvati zemljotres, cunamii, neviđene vremenske nepogode, kiše i poplave i stradanje ljudi i njihovih ekonomija na tim područjima itd? Po meni, sve bi takve ljude i one koji ih plaćaju da za njih rade i koji imaju moć da se njihovi mađioničarski proizvodi praktočno primenjuju na štetu ljudi, trebalo staviti na lomaču? Znam, lomaće su davno zabranjene i ukinute, ali u ovakvim slučajevima one bi danas bile daleko opravdanije, nego u srednjem veku i trebalo bi ih u međunarodnom pravu ponovo uvesti i ozakoniti.

I nemojte da mislite da ovo što sam napred napisao nema veze sa postavljenom temom: Naravno da ima jer sve to nije fizika, već"metafizika u praks". Fizika je znati napraviti točak i kola, vodenicu na potoku, plug ili most preko reke i slično. A napraviti nuklearnu bombu, proizvesti korona virus, izazvati zemljotres ili menjati klimu i izazivati vremenske nepogode, to prodor u druge nivoe postojanja izvan našeg ljudskog nivoa i zloupotreba ovih nicoa i to je sve magija i metafizika.

A šta je metafizika*

Svemir se sastoji iz više nivoa postojanja, od kojih je za nas ljude na Zemlji samo ovaj naš zemaljski nivo opažljiv i za nas je on fizika, dok su svi drugi nivoi neopažljivi i za nas su metafizika. Naravno, tu spada i svet atoma i molekula, iako je za nas opažljiv, jer, to je drugi niivi postojanja, o kojem mi ne znamo mnogo. Znamo samo šta je on za nas kao posmatrače koji ga posmatraju iz vana, ali ne znamo šta je svet atoma i molekula za sebe i u sebi, odnosno, ne znamo po čemu je taj svet toliko inteligentan i moćan, da je u stanju da od sebe samoga napravi ceo Svemir i život u Svemiru. Pa i danas, ljudski organizam, na primer, ne stvaraju žena i muškarac svoji seksualnim činom, već atomi i molekuli, svojim znanjem, inteligencijom, kretanjem i radom u majčinoj utrobi I u tom pogledu svet atoma i mlekula je za nas potpuno nepoznat i za nas je takođe metafizika.

Zapravo, problem je u tome što mi ne znamo da su svi niži i viši svetovi od našeg ljudskog, takođe za sebe i u sebi živi i svesni kao i naš ljudski svet i da je svaki za sebe materijalan i opažljiv. I mi kada u našem zemaljskom nivo pronađemo metodu da stupimo u kontakt sa nekim od tih živih i svesnih svetova, to onda za nas nije fizika, već metafizika. A kada uspemo da pomoću takvih kontakata i da utičemo na te svetove i koristomo ih za naše zemaljske potrebe, onda je to "Metafizika u praksi". A kada pronađemo način kako da snagu i moć tih živih i svesnih duhovnih svetova zloupotrebimo da bi pomoću njih uništili naš zemaljski materijalni svet, onda je to magija najgore vrste i Čovečanstvo bi trebalo pod hitno takvoj najcrnjoj od svih crnih magija da stane u kraj i najstrože kazni sve one mađioničare koji se takvom vrstom magije bave.Pogotovo one svetske moćnike koji razvoj takve crne magije plaćaju, da pomoću nje unište svet ili da postanu gospodari sveta.

xjpg.1164611.jpg
 

Back
Top